Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

dinamis sen nasılsın canım senin yaramazın nasıl büyüdünüz dimi kaç haftalıksınız siz şimdik bu haftalarda miğde bulantısı oluyor mu ne zaman geçti senin bulantın aklımda şu iğne meselesi var hala 0,8 lik vuruluyorum ya 0,4 lükten günde iki tane mi vurulsam yoksam bitane 0,8 lik yetiyo mu ne yapsamkine doktora gidince soracağım bakem zemuszemus

Elif benim de 2 tane var. bir tanesi 2008 kasımda, bir diğeri de 2 ay önce. benim değerlerim MTHF677, 12 98 ve PAI 1 heterozigot. hepimizin genetik sonuçlarının ve tedavi şeklillerinin bulunduğu ;geçmiş sayfalarda güncellenen bir liste var. onun çok yardımı olur fikir edinmek açısından.

şimdi ben de hamişlik bekliyorum, doktorum ekim bitince başla demişti, bakalım hayırlısı Allahtan. sen en son ne zaman kaybettin meleğini, korunuyor musun? sana tavsiyem bacım günler, yumurtalmalar saymaman, strese yer yok bizim durumdakilere, veren de alan da Allah. o olacağı zamanı biliyor, rahat olmaya gayret et biliyorum kolay değil kaydirigubbakcemile5

Ah canım benim allah kolaylık versin..İyi bilirim o bulantı belasını bende 15-16. haftama kadar ne yediysem çıkarıyordum gerisin geri..
Ama geçiyor, en azından geçeceğini düşün kendini de hiçç zorlama, mideni bulandıram şeyler yemeye çalışma..
Benim doktorum ilk 3 ay sen kilo bile versen bebeğin senin depolarından besleniyor merak etme demişti..Ben de süt bile içemiyordum ama sonra da düzeldi..
Vitamin kullanıyorsan bir de onu ihmal etme canım içmeye çalış.

Ayy canım benim inşallah bütün hayallerin, hepimizin hayalleri gerçek olur.

günaydın elifim canikom nasılsın tatlım senin düşüklerin nasıl oldu anlat kız acık hiç iğne vuruldunmu nedir son durumlar anlat bakem opuyorumnanaktan

Sülal bebeklerin kalp atışı duyulmadam düşük gerçekleşiyor. yani 8 ve 6 haftasında. 3 tane oldu. En son sebep kan pıhtılaşması olduğu tespit edildi. Daha farklı bişey olabilirmi bilmiyorum. Şuan aspirin ve folik asit kullanıyorum. Gebe ikende clenax iğne vuruluyorum. Geçen ay çatlatma iğnesi oldum.Kasım 9 da adet günüm heyecanla ve sabırla bekliyorum. Hepimiz için hayırlısı olsun

evet krizantemcim melekimin kalbine bakıcaz atıyomu bakalım teyzekuşu hem bakacaz nasıl iyi mi uslu duruyo mu söz dinliyo mu lmaz: kontrol var kontrol kaydirigubbakcemile3

Canım biz 24 haftalığız. Yarın 25. haftaya gireceğiz inşallah.
Yarın kontrole gideceğiz, sanırım cuma günü falan da şeker yüklemesi yapılacak bana, bakalım on uda atlatalım da..
Mide bulantılarım geçti ama maalesef şimdi de hamilelik reflüsü çıktı bende..Ne yesem yanma yapıyor midemde, doktorum şurup falan yazdı ama çok fayda etmiyor..Benim mide birazcık sakat sanırım.

Canım iğne meselesinde birşey diyemeyeceğim maalesef, ben günde bir kez 0.2 lik clexane oluyorum çünkü. ıki kere olmak gerekli midir bilmiyorum, ben hep bir kez oldum çünkü.
Sen doktoruna iyice bir danış bunu.

Sülalcim bir de bu kalp atışını mesela ben 7. haftanın sonlarında duymuştum.
O yüzden bilgin olsun, inşallah duyarsınız ama duyamazsan da hemen telaş yapma tatlım:)

Elifim çok geçmiş olsun, allahım bir daha yaşatmasın inşallah. Şimdi durumun nedir, hamilelik için mi uğraşıyorsun yoksa bekemede misin?

sülalcim ınsallah ıyıyıdr melegın kalbıde guzel guzel atıyodur ınsalşlah usludur annesı napcak ayy severım ben onu yaaaa

Elifcim böyle durumlarda bazen vücut hamişiğe alışana kadar canlı embryo geliştiremiyor, ama dedikleri birşey var ki bir noktaya gelince o düşükler duruyor ve canlı bebiş oluşuyor. işte o nokta bence takdiri ilahi...benim doktorum da hacettepede bir prof., o bile diyor ki tek sebep kan pıhtılaşması olamaz, kaldı ki pıhtılaşma değerlerinden kimilerinin birebir düşük sebebi olduğu da ispatlanmamış. ve doktorum her hasta ayrıdır diyor, genel sonuçlar sadece genellemedir diyor, herkes yanı değildir diyor...yani işimizi biraz da kader, şans...

Sana da bu yolda BOL ŞANS diliyorum. Allah yardımcın olsun, meleğin en kısa sürede kollarına gelsin inşallah.

Sülalcim güzel haberlerle geleceksin tatlım opuyorumnanaktan

elifcim buda enteresan zaten hepimiz bi enteresan kaydirigubbakcemile3 benimkilerin hep kalbi attı 7 haftadayken sonra ben bi gittim 8. haftalardayken çoktan durmuş kalbi üçüde böyle oldu ama biliyorum şimdiki meleğim çok hırslı anasına çekmiş kaydirigubbakcemile3 diğerleri kocişe benzediydi kendime benzer bitane yapmayı becerdim kaydirigubbakcemile3 tüm iyiler benim tüm kötüler onun :):):):) bu dokuz ay bitince gösterecekmiş bana yatıp ikidebir kalk çocuk ağlıyo kalk bi sıkıntısı var diyip durucakmış şimdi sonsuz nazlanma hakkım varmış aminnnnn allah dualarını kabul etsin inşallahhh kaydirigubbakcemile2 şimdilik iyiyiz bakalım dua edin teyzekuşları bize bizde size a.s.

yaaaa ama ben hiç hamıleleıklerımde kalp atısı duymadım zaten bırıncısındee keseyı goremedıen dustu 2.dede 3 tede kalp atısı alamadan embrıyo goremeden dusuklerım oldu acaba baska bı sorun olabılırmıkı yoksa ben dusuklerı cok cok erkenmı yasıyorum benım genelde 5. hafatda baslıyo dusukler

ya ben nıye hıc kalp atısı alamadımkıııııııııı:1no2:

evet cidden enteresanız tatlişkolar...benim de ilkinde attı fakat 8. de haftada durdu. ikincide ise boş gebelik, embryo oluşmadı, kalp atımı yoktu ama kesenin içinde embryo da yoktu..yani bu pıhtılaşma ile ilgili mi ondan da emin değilim, tamamen kötü bir yumurta ile sperm karşılaşmış da olabilir şekerlerim...hain sperm hain yumurtaaaaaaaa akannehir

doktorlarda takmıs kafayı bana hep 5.afatada baslatcaklar ıgenye dıyorum zaten o haftada baslıyo dusuklerım anlamıyolar yok ıllede keseyı gorcez doktorumla bu yuzden kavga edıyodum az daha ıgeneyı verırmısın vermezmısın dıye esım araya gırdı allahtan hemen anlamıyolarkı ne kadar hassas olduklarımızı bu konuda ama yok ılla bı deneyecekler bız deneme tahtasıyızya bı denesınler bakallım

krizantem kocişin sperm kalitesine bakıldı mı, bir de rahim filmi çektirsen diyorum nacizane fikrim tatlım...valla ne yalan söyliyim zaman zaman diyorum ki kafadan tüp bebeğe yönlenip kaliteli sperm ve yumurtaları seçtirip direk 3 taneyi vııjjjt diye yerleştirteyim, en azından şu boş gebeliği engeller..ama doktorum denemeye devam diyor..buna da şükür, gerçi hamiş kalamasak da ötekini denicektik, allahtan yollar çareler var ve ulaşabiliyoruz...çok şanslıyız hamdolsun...

kızlar benim büüyyüük büyyüük yengem ilk 2 bebişini düşürmüş, sonra arka arkaya 2 erkek doğurmuş..bakın o zaman şöyle yorumlamışlar "senin vücut erkek tutuyor, kız bebek tutmuyor" )) yani anlayacağınız hiçbirşey değişmemiş, yalnız inanılan şeyler değişmiş...

allah hepimize yardım etsin canikolar :Saruboceq:

Arkadaşlar hepinizin vermiş oldu fikirler ve öneriler için vede dualar için sonsuz teşekkürler ediyorum. ınanın bana ben bir ara kendimi kaybetmiş durumdaydı bu durumu daha fazla taşıyamadım. Kendi kendime yetemedim ve yardım aldım. En çokta eşimin sayesinde ayaktayım. Rabbim burda hepimizi mutlu etsin. Hayırlı evlatlar nasip etsin. Dün eşime bu siteden bahsettim ve benim durumumda bir sürü arkadaşımın olduğunu söyledim. Sanki burda daha güçlüyüm gibi. Hepinize teşekkür ediyorum.

Sülal cim gebeliğinde başarılar diliyorum sağlıkla yavrunu kucağına alırsın inşallah

Canım benimde ilk düşüğümde kalp atşı alınamamıştı.
Bu konuda her doktorun yaklaşımı farklı oluyor ama benim doktorumun yaklaşımı şöyle olmuştu.
Düşükten sonra 3 ay bebe aspirini ve folic asit kullandım. Korunmayı bıraktığım ayda adetime 1 hafta kala gidip kan testi yaptırdım. Bebişimin varlığını 3 haftalık iken öğrendik ve hemen iğneye başladık.
Belki sen de böyle erken öğrenip başlasan iğneye faydası olur mu acaba diye düşümdüm de canım, bir sor istersen doktoruna..

Başlarda çok sıkıntı oldu (kanama geçirdim, 1,5 ay sırt üstü yattım vs.) ama alaha şükür bu haftamıza kadar geldik.
Hatta kızlar bizim kalp sesi duymamız mucizeydi, ben daha kontrol günüm gelmeden kanama geçirmeye başladım, eşimle apar topat doktora gittik ben sürekli ağlıyorum ve düştü sanıyorum çünkü bildiğiniz kan geliyor benden..Ama bir gittik ki melek kızımın kalbi atmaya başlamış..Resmen kürtaj olucam gene diye gidip kalp atışını gördüm..
Sanırım inatçı çıktı benim kız anası gibi, umarım sonuna kadar da böyle sağlıklı kalır:)

canım benimde aynı senin gibi oldu 6 haftalıkkekn kalp atımı vardı.sonra 8 haftalııken gittiğimde kalp atımı yoktu meleğim ölmüştü.kürtaj oldum.sonra ilk adetimi oldum.2. hamile olduğu öğrendim.tabi ilkinden dr hiçbit tahlil istemedi. doğal seleksiyon dedi.ikinciside boş gebelikdi.embriyo yoktu.yine kürtaj oldum.sonrada tahlliler başladı.şimdide gebelik bekliyorum.hakkımıza hayırlısı bakalım....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…