Kapanmak istiyorum ama...

Başlığı görünce çok mutlu oldum açan arkadaşımdan Allah razı olsun ne muradı varsa hayırlısı ise Rabbim onu versin inşallah... Biraz uzun olack ama lütfen yardım edin bi akıl verin...

Nereden başlasam bilemiyorum ama inşallah içinizden birisi derdime tek kelime ile de olsa yardımcı olamaya çalışır...
Kendimi bildim bileli içimde kapanma arzusu vardı hatta küçükken anneme ben evlenince kapanacağım dermişim, şimdi nişanlıyım Allah nasip eylerse 6 ay sonra düğünüm var. Sülalemde hemen hemen herkes kapalı ve Kayınvalidem kapalı. İlk günden beri kapanmam konusunda ve uzun etek giyinmem konusunda alttan alttan laf söylüyordu benim korkularım sebebi ile çok kızıyordum bu tutumuna çünkü hayalinde bir gelin adayı var beni o çerçeveye sokmak istiyordu. kendisine defalarca "KApanmayı bende çok istiyorum anne ama bunu senin için nişanlım için ailem için degğil Allahın rızasını kazanarak doğru zamanda yapmalıyım yoksa bir başkasının rızasını kazanmak için kapanmanın bir önemi anlamı yok" desem de fayda etmiyor her seferin de sanki ben bunları söylememiş gibi başa dönüyorduk. (hala aynı :)) Ve ben artık kayınvalidemi görmek istemiyordum baskısı sinirlerimi bozuyordu sıkıntı basıyordu yüreğimi. kıldığım her namaz da Rabbime yalvararak dua ediyordum kimi zaman gözyaşlarıma hakim olamadan. son bir kaç zamandır yine dua ederken dua sonunda içimden bir ses kapan kulum korkularından sıyrıl kapan diyordu. en son çarşamba günü yine aynı şekilde duamı ettim ve yine "kapan kulum korkularından sıyrıl ve kapan" hissesi kuvveti arttı içme bir huzur doldu sonrasında. fakat bunun için hiçbir hazırlığım yoktu ve o gün dışarı çıkıp bone ve topuz tokası aldım geçtim ayna karşısına denemeler yaptım kendi kendime aşık oldum. niyete koydum kapanacağım Allahın izni ve rızası ile inşallah. Ama bazen içimde şeytan vesvese veriyor sanırım korkularımla. korkumun sebebi de şu; çevremde çok insan kapandı daha sonra açıldı. ben de onlar gibi olmak istemiyorum hep dua ediyorum Rabbime bu şekilde olacaksa hiç nasip etme Ya rabbim diye. günlerdir araştırma yapıyorum esarp bağlama konusunda biraz nefsimle kavga ederek. Allah nasip ederse yeni hayatımın başladığı gün 18 ekimde kapanmak istiyorum (kötü ilişki deneyimleri sonrasında nişanlımı tanıdığım gün) nişanlımla tanıştığımız 1 yılında tekrar yeni bi hayata adım atmak istiyorum yeni ben ile ama nefsim bazen kafamı allak bullak ediyor korkulara atıyor beni sıkıntı basıyor yine içime. Lütfen bir yol söyleyin nefsime şeytana yenik düşmeyeyim.

Çok uzun oldu kusura bakmayın ama içim çok dolu bu kısalttığım hali, okuyup cevap verenden şimdiden Allah razı olsun inşallah.
Selam ve dua ile...

slm canım yazdıklrını okudm bende acık bırıyım yaş 37 çok cilelı bır hayatım var gecen ay amelıyat oldum çok korkuyordum ama rabbım yardımıyla iyi geçtı ve kendı kendıme ...eee kızım yaş 30 aştı ne zaman rabbının emırlerıne uyacaksın dedım çunku dınımızde kapanmak var kuran okuyorum ama malesef nazada eksık kalıyorum çalısan bır bayanım en dogru kararı vermışsın canım işlhh kapanırsın benım şahsı dusunce kımse yalnıs anlamasın bende kapanmayı istıyorum yalnız tam kapancam yanı başımı bağlayıp pantolon gıymek ıstemıyorum 2 ferace alsam diyorum bırını bura işte birinı gıdıp gelırken gıysem çunnku bırdden kapanmak kardolabı yenılemek demek ama ferace oyle değil zamanla kıyafet alırım rabbım yar ve yardımcın olsun canım işllh bızede nasıp olur bırde ben bugun uyeyum sızın gıbı yazmak ve yorum yaptıkları bulamıyorum

Sebelaacim sen zaten kapaayi istiyormussun hep önceden beri zaten sende boyle bi niyet varmis ama baski yaptıklari için acaba niyetim Allah rizasi için değil mi diye vesveseye kapilmissin. Bu vesveseyi yaptiran seytandir. Kapanmana engel olmak için yapiyor bunu. İnsanı n hep boyle Allah için yapmak istediği amellerde şeytan araya girer ki is bozulsun. Senin böyle iyi bir niyetin varmiski Allah sana evlenince kapanmani isteyen birini nasip etmis. Daha da sukretmelisin dualarim kabul oldu diye. Niyetin bozuk değil Rabbim iz herkese senin gibi gönlünün muradini versin. İnancsiz biride nasip olabilirdi Canim simdiden hayirli olsun

Sebelaacim sen zaten kapaayi istiyormussun hep önceden beri zaten sende boyle bi niyet varmis ama baski yaptıklari için acaba niyetim Allah rizasi için değil mi diye vesveseye kapilmissin. Bu vesveseyi yaptiran seytandir. Kapanmana engel olmak için yapiyor bunu. İnsanı n hep boyle Allah için yapmak istediği amellerde şeytan araya girer ki is bozulsun. Senin böyle iyi bir niyetin varmiski Allah sana evlenince kapanmani isteyen birini nasip etmis. Daha da sukretmelisin dualarim kabul oldu diye. Niyetin bozuk değil Rabbim iz herkese senin gibi gönlünün muradini versin. İnancsiz biride nasip olabilirdi Canim simdiden hayirli olsun

Sevdecim,
öncelikle Çok teşekkür ederim Allah razı olsun okuyup cevap verdiğin için.
Gerçekten çok haklısın içimde vesveler var maalesef ve ben onları düşünmekten sinirlerimi harap ediyorum maalesef. Eşimin bir baskısı yok ne zaman istersen o zaman kapan ama bir daha geri dönüşü olamaz ona göre kararını ver diyor. Bende hep bunun için dua ediyorum Rabbim pişman olup açılacaksam geri nasip etme diye. aldığım karar sonrası içim huzurla doldu. inşallah 18 ekimede yeni bir hayat başlayacak benim için Allahın rızası ile.

Allah razı olsun arkadaşım, Ne muradın var ise hayırlısı ile nasip etsin Rabbim inşallah...
Selam ve dua ile.

Allah razı olsun arkadaşlar hepinizden. Bir arkadaş da demiş saçma ama çevreden nasıl tepki verirler vs. benim de aklıma geliyor. Önce düzenli olarak namaz kılmaya alıştırayım önce kendimi diyorum. Nasıl başlasam bilmiyorum hiç.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bir buyugumuz soyle mi yapayim yoksa boyle mi dedigimizde iyilikleri neden cakistiriyorsunuz . Ikisini de yapmaya mani ne derdi cok da dogru. Namaza baslayim kapanacam diye dusunmek malesef seytandan. Siz niyetinizi almissiniz seytanin size kapanma diye vesvese vermesinin yolunu kapatmissiniz. Kapaniyim mi kapanmiyim mi diye dusunmuyorsunuz ne guzel. E nolacak baska vesvese verecek bu sefer sonra birazdan kiyaf3tler al ondan sonrahatta bayramdan sonra gibi. Vesvese vermesine musade etmeyin. Siz namaza basladiginizda da bu sefer seytan size diyecek ki ya napiyosun basin acik namaz kiliyosun. Once bi kapan kapanmaya alis sonra kilarsin. Bu hep boyledir canim arkadasim. Bismillah deyip niyetini en kisa surede gerceklestir derim ben nacizane. Bu arada ben 5. Sinifi bitirince kapandim. Rabbim nasib etti kimse kapan demedi zorlamadi. Hatta 3 ve 4. Siniflarin yaz tatillerinde camiye giderdik. Cok da eglenceliydi. Sonra kapandim ergen bile degildim elhamdulillah Rabbim nasib etti. Darisi basina ins.
[QUE="ply, post: 36009004, member: 604048"]Bayramdan sonra mı kapansam işe kapalı olarak giderim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi[/QUOTE]

Sevdecim,
öncelikle Çok teşekkür ederim Allah razı olsun okuyup cevap verdiğin için.
Gerçekten çok haklısın içimde vesveler var maalesef ve ben onları düşünmekten sinirlerimi harap ediyorum maalesef. Eşimin bir baskısı yok ne zaman istersen o zaman kapan ama bir daha geri dönüşü olamaz ona göre kararını ver diyor. Bende hep bunun için dua ediyorum Rabbim pişman olup açılacaksam geri nasip etme diye. aldığım karar sonrası içim huzurla doldu. inşallah 18 ekimede yeni bir hayat başlayacak benim için Allahın rızası ile.

Allah razı olsun arkadaşım, Ne muradın var ise hayırlısı ile nasip etsin Rabbim inşallah...
Selam ve dua ile.
Allah senden de razi olsun canim sen içini rahat tut. Sen Allah in emrini yerine getireceksin insaAllah bunu düşün ve karari aldıktan sonra eetrafındaki arkadaslarini çokiyi secmelisin. Sana destek oolacak kişilerle görüş kapanipta sonradan acilanlarla degil. cunku arkadaş çok önemli unutma seni yanlis yönlendirmesin. Dualarin için sağol. Allah mesut etsin. Bir sıkıntın olursa dertlesebilirim. Dualarda buluşmak dileğiyle

Allah senden de razi olsun canim sen içini rahat tut. Sen Allah in emrini yerine getireceksin insaAllah bunu düşün ve karari aldıktan sonra eetrafındaki arkadaslarini çokiyi secmelisin. Sana destek oolacak kişilerle görüş kapanipta sonradan acilanlarla degil. cunku arkadaş çok önemli unutma seni yanlis yönlendirmesin. Dualarin için sağol. Allah mesut etsin. Bir sıkıntın olursa dertlesebilirim. Dualarda buluşmak dileğiyle

çok teşekkür ederim aklıma takılan birşey olursa yazarım. Ama kapanıp açılan şahıslar arkadaş değil kuzenlerim maalesef. Laf eden herkese cevabım olacak sonuçta ben bunu Allahın rızasını kazanmak için yapacağım

Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
canım ben 24 yasındayım on yıldır kapalıyım ben de kendi istegimle kapandım .ilk basta alışmak zor oluyor birkaç ay gelgitler oluyor.sonra benimsedğinde kapanmak ne kadar guzel bi sey anlıyorsun

Bende düsünuyorum kapanmayi ama hala cesaret edemiyorum.Beim annem de cok karsi kadeslerimden birisi karsi digeri destekliyor.onlar kapanirsam birden bire tarikatlara falan kapilacagimi dusunuyorlar ve korkuyorlar.tabi ki onlarin düsünceleri yalnis ben de bir türlü ilk adimi atamiyorum.

Kapanmak istiyorsanız kapanın, istemiyorsanız kapanmayın aslında bu kadar basit bu sorunun yanıtı.. Acabaya v.s. ye yer yok.. Ancak lütfen sigara içiyorsanız onu da bırakın içki zaten demiyorum bile, kredi kartı kullanıyorsanız kullanmayın, kredi çekti iseniz onu da kapatın, çekmedi iseniz bir ömür çekmeyin, vadeli hesap asla kullanmayın v.b. bunları yapmadan bir şeyler eksik kalır düşüncesindeyim..

Uzun zamandır düşünüyordum.
Tam olarak kendimi hazır hissettiğim an kapanmaya karar verdim yeni kapandım içim huzur dolu pişman olmadm.
Hayırlısıyla sizede nasip olsun.

18/10/2013 de sevdiğimle yepyeni bir hayata başlamıştım düşündüm en doğru zaman 18/10/2014 1.yılımızdı onunla başladığım yeni hayatıma ikinci kere yepyeni hayata başlamaktı çok şükür Rabbim nasip etti kim ne der diye düşünmeden "Allah ne der" diye düşünerek çıktım bu yola mevlam pişmanlık vermesin inşallah bir an nefsim ve şeytanla başbaşa bırakmasın beni de kimseyi de... Aldığım tepkiler çok güzel nişanlım olsun ailesi olsun ailem olsun... Rabbim herkese nasip etsin inşallah bu aşkı...

Bende uzun zamandır kapanmak istiyordum ama annemin kendi kapalı olduğu halde karşı çıkması cesaretimi kırıyordu..Evliliğimin 6.ayı ve dün sabah kapanıp dışarı çıktım.Eşim dahil çok güzel tepkiler aldım.(annem hala bilmiyor) mutluyum çok şükür içimdeki huzur anlatılamaz Allah tesettürü tüm kalpten isteyenlere nasip etsin inşallah..

Bende uzun zamandır kapanmak istiyordum ama annemin kendi kapalı olduğu halde karşı çıkması cesaretimi kırıyordu..Evliliğimin 6.ayı ve dün sabah kapanıp dışarı çıktım.Eşim dahil çok güzel tepkiler aldım.(annem hala bilmiyor) mutluyum çok şükür içimdeki huzur anlatılamaz Allah tesettürü tüm kalpten isteyenlere nasip etsin inşallah..

Allah hayırlı ve daim etsin inşallah arkadaşım.

2 gram kumaş parçası için annesiyle kavga edenleri görüyorum da dinde bile olmadığı açık olan şey için öz annesini kırmaktan çekinmeyenler ahirette nasıl hesap verecek?

Arkadaşlar merhaba, ben kapanmak istiyorum. Bir buçuk sene kadar önce anneme bu konuyu açtım. Lise sondaydım. O da olur ama şimdi erken değil mi, üniversiteye geç 3te 4te kapanırsın, peki gelecekte seni etkileyebilir bu karar iş konusunda vs biliyosun değil mi, ama ben sana destek olurum dedi... ve ayrıca neden bu kararı aldın diye sordu... O zaman ona şu an kafamda olan cevaların hiçbirini veremedim. Şu an üniversite 2. sınıftayım ve 3. sınıfa kapalı gitmek, Ramazandan önce kapanmak istiyorum.
Ama annemden değil de, babamın tepkisinden çekiniyorum. Aslında yumuşak biridir ince ruhludur babam ama tepkilerini kesitremiyorum... Bu kararımı ince eleyip sık dokumalarından, sorguya çekilmekten korkuyorum. Onun dışında arkadaşlarım ne der, akrabalarım ne düşünür umrumda değil... Bunları düşündüğüm zamanlar da oldu ama aştım artık..
Her namazımda Rabbima dua ediyorum bana nasip etsin diye. Babam bu konularda hassas olduğumu bilir, peki bu konuyu ona açmak için ne yapmalıyım lütfen yardım edin buna benzer sorun yaşayanınız oldu mu?

X