KARARSIZLIK...

Aslında ben eşimin birazda hırs uğruna yaptığını düşünüyorum çünkü benim ailesiyle aram iyi değildi konuşup görüşmedim .hicbirsylerine karışmadım.Eşimde madem öle ben gideyim de sen de mecbur kal bir güzel gel diye düşündü eminim ki.....
Ailesiyle aranız iyi bile olsa sizinle konuşmalıydi.Kaldi ki kardesleri varmis annee/babanin yaninda ....Ha sizinle konuşmuş ama ikna edememiş de tayin istemişse bile sizden 2 sene önce vaz geçmiş demektir.

Maalesef karışmıyor. Maksadı beni burda dara koymak kendine mecbur bırakmak zaten
Suan bana yapılmış kadar çok sinirlendim ailesinden kopmayan adam neden evlenir acaba tamam babası hasta olabilir allah şifa versin üzücü ama her babası hasta olan ailesini bırakıp gitsin etliye sutluye karismasin bide mecubur gelirsin desin bence bu size yapılan çok büyük bi haksızlık bence inadına inatla cVP verin üç ayda bir sizi gorecegenine gitsin babasını görsün allahım ya yine 2 sene iyi dayanmissiniz ben gittiği gün basardim tekmeyi

Sanki birilerinin gazına gelip gitmiş gibi. Günahlarını almayayım ama kv ve kp işi gibi. Siz gelmeyince pişman olduğunu falan söylemedi mi? 2 senedir rahat mı bu adam orda siz başka yerde.

Öğretmen arkadaşımın başına geldi. Üstelik biri lisede biri üniversitede iki kızı vardı. Kocası habersizce tayin isteyip gitmiş. Kadın kalakaldı burada. Sen de gel diye çağırdı adam. Kadın çok sinirlendi. Boşanma davası açtı. Boşandı.

İyi yapmış.
Öyle adama
Böyle cevap..:super:

Bide soruyorum neden sorgusuz sualsiz bu karari aldın diye.benim peşimden kesin gelirsin diye rahatlıkla gittim diyor.
Yani sizin insan oluşunuz birey oluşumuz kadın oluşunuz yuvanızın huzuru zerre önemli değilmiş. Yazık çok üzücü ama sizi sevmiyor. Sevse asla sizden habersiz yapamazdı. Kendini üstün görmüş.

Yani sizin insan oluşunuz birey oluşumuz kadın oluşunuz yuvanızın huzuru zerre önemli değilmiş. Yazık çok üzücü ama sizi sevmiyor. Sevse asla sizden habersiz yapamazdı. Kendini üstün görmüş. Kendini haklı çıkarmak için bide sen beni sevmiyorsun sevsen hemen peşime gelirdin bensiz duramazdın diyor.hem suçlu hem guclu

Öyle çok üzülüyorum ki böyle şeyler okuyunca.Maalesef çoğu erkek evlenince bu kafaya geçiş yapıyor.Eşimle evlendiğimde çalışmıyordum henüz.Benim şehrime yakın bir şehirdeydik.Eşim yıllardır aynı şehirdeydi.Ama ne oldu bir senede tayin istedi memleketine geldik.Ağlamalarım da dahil hiç bir şey fayda etmedi.Çünkü burdan anası kardeşleri doldurdu bi güzel.Şehirde güzel olsa içim yanmıycak.

Boşanırsan erkekler için çok sorun değil.Hatta ailesi memleketten uygun birini de bulurlar .Ama kadın için zor bi daha evlenememe olasılığı çocuk olması zorlaşıyor.

Şöyle yap demekte zor.Allah kolaylık versin .

Öyle çok üzülüyorum ki böyle şeyler okuyunca.Maalesef çoğu erkek evlenince bu kafaya geçiş yapıyor.Eşimle evlendiğimde çalışmıyordum henüz.Benim şehrime yakın bir şehirdeydik.Eşim yıllardır aynı şehirdeydi.Ama ne oldu bir senede tayin istedi memleketine geldik.Ağlamalarım da dahil hiç bir şey fayda etmedi.Çünkü burdan anası kardeşleri doldurdu bi güzel.Şehirde güzel olsa içim yanmıycak.

Boşanırsan erkekler için çok sorun değil.Hatta ailesi memleketten uygun birini de bulurlar .Ama kadın için zor bi daha evlenememe olasılığı çocuk olması zorlaşıyor.

Şöyle yap demekte zor.Allah kolaylık versin .
Peki memnunmusunuz eşin ailesine yakın olmak nasil?görüşleriniz onemli

Çocuk
Bir tane çocuğum var.bilmiyorum bu konuda ben de tam kararimi veremiyorum.bazen bitsin diyorum.bazen sirf bir tayin için değer mi diyorum çünkü onun dışında eşimle alakalı pek fazla sorunumuz olmadı...
ozaman ortayolu bulun
Başka bir şehir olur veya eşinizin şehri olur yada sizin yanınız bir araya gelmeye bakın

Peki memnunmusunuz eşin ailesine yakın olmak nasil?görüşleriniz onemli
Hiç mutlu olamadım maalesef.Aile herşeye müdahale ediyor ,eş anlamıyor.Kültür farklılığı değil tamamen anlayışsızlıktan bıktım.Çektim kenara kendimi ,istemedikçe görüşmüyorum ama yakamdan düşmüyolar yine de.Evde huzur yok ama eşim için önemli değil.Çünkü annesinin dibinden ayrılmak zor geliyor.Allaha havale ettim

Hiç mutlu olamadım maalesef.Aile herşeye müdahale ediyor ,eş anlamıyor.Kültür farklılığı değil tamamen anlayışsızlıktan bıktım.Çektim kenara kendimi ,istemedikçe görüşmüyorum ama yakamdan düşmüyolar yine de.Evde huzur yok ama eşim için önemli değil.Çünkü annesinin dibinden ayrılmak zor geliyor.Allaha havale ettim
Yani sizce de gitmemek en doğrusu değil mi.çünkü bende aynı sizin anlattıklarınızin daha fazlasini yasayacagimdan eminim

X