Bulaşık Makineleri kaşıklarda ve metallerde kalan su lekeleri ...

sizinde makinenizin kurutmasında sorun var bence...

Peki bu kurutma sorununu nasıl halledebilirim sizce?Makina bulaşıkları yıkadıktan sonra kapağını açıyorum ve biraz öyle bekletiyorum,kapağı kuruyo ama ben açtığımda kuru görmek istiyorum.Demek ki kurutmadığı için bulaşıklarda su lekesi kalıyomuş...

Merhaba kızlar,
Benimde makinemde yıkadığım bardaklarda ayran içmiş gibi buğular oluyordu ve ıslak bırakıyordu su damlaları oluyordu kapağını açıp biraz bekletincede su lekeleri oluşuyordu.
Tuzum tansaşın tuzu deterjanım pril in tableti ve parlatıcıda calgonit
dün makinenin ayarlarını değiştirrek sorunu hallettim ve tüm parçalarını bi güzel yıkadım filtreleri falan yarım litre üzüm sirkesiyle çalıştırdım
içinde bi ayar var 0 dan 1 e getirdim.
su sertlik ayarıda 4 de idi onuda 5 e getirdim buğulanma sorunu ortadan kayboldu.
denemek için tüm buğulu bardakları por çözle yıkamıştım pırıl pırıl olmuşlardı tekrar makineye koydum buğulanma ve ıslanma sorunu ortadan kalktı fakat bu seferde su lekeleri kalıyor beyaz minik noktalar halinde.
tuzu değiştirmek istiyorum ya da bi süre tuzsuz kullanmak istiyorum denemek için. acaba makinenin içindki tuzu nasıl değiştiricez garanti yok makine 7 aylık fakat çeyizimdi annem almıştı evde duruyordu evlenince açtım.
bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Peki bu kurutma sorununu nasıl halledebilirim sizce?Makina bulaşıkları yıkadıktan sonra kapağını açıyorum ve biraz öyle bekletiyorum,kapağı kuruyo ama ben açtığımda kuru görmek istiyorum.Demek ki kurutmadığı için bulaşıklarda su lekesi kalıyomuş...

canım benimde kurutmuyordu 2. prgramda 58 dk da yıkıyordu diğerleri çok uzun geliyordu bana seçmiyordum fakat program kısa olunca kurutmayı kısa tutuyor bende 1. prgramda 50 derece 150 dk lık prgrama attım sorun ortadan kalktı sadece bi tane teflonumun üzerinde beyaz su lekeleri vardı ama onuda çözücem inşallah :KK70: en azından kurutma problemi ortadan kalktı

bulaşık makinemi ne zamn çalıştırsam kaşıklarımda mutlaka su lekesi kalıyo
ve makinem bittikten uzun süre sonra açsam bile kapağın iç kısmı ıslak oluyo
sizce neden kaynaklanıyo olabilir ne yapabilirim ???

Benim makinamda da aynı sorun var,kapağı uzun zaman sonra bile açsam yine de ıslak olduğunu görüyorum.ne yapmam lazım acaba?

Merhaba kızlar,
Benimde makinemde yıkadığım bardaklarda ayran içmiş gibi buğular oluyordu ve ıslak bırakıyordu su damlaları oluyordu kapağını açıp biraz bekletincede su lekeleri oluşuyordu.
Tuzum tansaşın tuzu deterjanım pril in tableti ve parlatıcıda calgonit
dün makinenin ayarlarını değiştirrek sorunu hallettim ve tüm parçalarını bi güzel yıkadım filtreleri falan yarım litre üzüm sirkesiyle çalıştırdım
içinde bi ayar var 0 dan 1 e getirdim.
su sertlik ayarıda 4 de idi onuda 5 e getirdim buğulanma sorunu ortadan kayboldu.
denemek için tüm buğulu bardakları por çözle yıkamıştım pırıl pırıl olmuşlardı tekrar makineye koydum buğulanma ve ıslanma sorunu ortadan kalktı fakat bu seferde su lekeleri kalıyor beyaz minik noktalar halinde.
tuzu değiştirmek istiyorum ya da bi süre tuzsuz kullanmak istiyorum denemek için. acaba makinenin içindki tuzu nasıl değiştiricez garanti yok makine 7 aylık fakat çeyizimdi annem almıştı evde duruyordu evlenince açtım.
bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar benim makinem önceden süper kurulardı parlatıcı ayarım her zaman 4 deydi.Başka bir şehre taşınınca aynen sizdeki gibi sorunlar benim makinemde de olmaya başladı, ben bunu şehir sularındaki kirece bağlıyorum, şimdi parlatıcı ayarımı 5 e yükselttim düzeldi:KK3:

Arkadaşlar merhaba.
Benimde makinemde bir sorunun var. Makinayı ne zaman çalıştırsam makinada su damlası kalıyor. Kullanmadığım deterjan markası kalmadı. Sirke bile denedim ama faydası yok. Makinamın markası Bosch daha alalı bir sene bile olmadı. Acil durum anlayacağınız. Bu lekelerden kurtulmam gerekiyor. Hepinizin yorumlarını okudum. Makinadaki bir ayardan bahsettiniz ama ben o ayar düğmesini bulamadım. Ne yapmam lazım lutfen yardımcı olun.
şimdiden teşekkür ederim.

X