Kaybedilen bebek sonrasi esimin hareketleri

Gecen hafta bugün bebegimin kalbinin durduğunu öğrendik o gün kurtaja girmek istemedim eve geldim beni bırakıp ise gitti ben evde duramadım ev üstüme geliyordu sanki dedim nolur gel dışarı çıkalım yalvar yakar geldi pazar günü izin günüydü neyse pazartesi operasyon için gittik covid testi yetişmediği için kaldi ben eve o ise gitti sali günü işlemi oldum eve geldik beni bıraktı annem bizdeydi ogluma bakmak için beni bırakıp tras olmaya gitti ben sali gününden beri cok kötüyüm yani kalbim sıkışıyor hiçbir yere sığamıyorum bugün yine kendimi çok kötü hissediyorum gitme dedim ise hava alalım çıkıp bıraktı gitti bende çocuğumu alip anneme geldim evde tek durunca daha kotu oluyorum neyse bunlar normal mi esim babasi ile bir calisiyor el isinde olsa asla böyle beklentim olmaz ama kayinvalidem ameliyat oldu bana geldi ben baktim kendisi hicbirsey yapmadi ama 15 gün ise gitmedi tepemde oturdu psikolojik olarak cok zor günümdeyim ama esim yok sabah gitme dediğimde bana yeter artık normal hayatına dön diye laflar soyledi kendisi sabah gidip gece 11de geliyor ben mi abartıyorum yoksa gerçekten bu adam hayvan mi..
Üzme kendini 🥺 Erkekler böyle maalesef.. Kadınlar kadar ince düşünmüyorlar.. Bence de normal hayatına dön bunu koca(!)n dediği için değil kendin için yap.

Birinizden birini yargılamak olmaz. Oncelikle basiniz sagolsun,herkes bu süreçlerden geçebiliyor neleri var emin olun.
Soyleki siz nasıl eve sığamıyorum diyorsanız esinizde aynı durumdadır üzülüyordum üzüntüsünü belli edemeyecek halde iken sizle dışarı çıktığında gecen sure kürtaj yokluk hiçlik gözyaşı olacaksa kaçıyor olabilir.
Bende her doktor bi bekle dedi bi kürtaj dedi hastaneyi başlarına yıktım zamanında sonra kabullendim kendime geldim çünkü bi evladim daha vardı esim vardi sorumluluklarim vardı onları kaybedemezdim.
Seni böyle görmek esin içinde kotu,senin durumun da evet çok haklısın ama inan eskisinden daha iyi günlerin olacaktır simdi toparlanma vakti bence kendine gelmelisin.
Yoksa evladın esin sen bu süreçten cok etkilenirsin
Cok tesekkur ederim

Üzme kendini 🥺 Erkekler böyle maalesef.. Kadınlar kadar ince düşünmüyorlar.. Bence de normal hayatına dön bunu koca(!)n dediği için değil kendin için yap.
Oyle karar verdim zaten oglum icin ayakta duracağım bir kere daha bir evladımı kalbime gömüp yaşayacağım

Herkes ,yas durumunu farkli yasar belki esinizde boyle toparliyor,
Neden benek kaybiniz var onu arastirin ,kocanizdan emin degilseniz cocuk yapmayin,baska

Afedersiniz ama hayvan diyeceğim.Benim eşim de ben bebeğimin kalp atışını duymaya gideceğim günden önceki akşam kahverengi leke gelmişti yatakta ağlıyordum bişey olcak diye, beyfendi baktım içeride bilgisaydan kulaklık takmış güldür güldür izleyip kahkaha atıyor,sorunca da hayırlısı neyse o olsun bişey olursa da hayırlısı değilmiş demektir demesin mi
Yani erkekler bebek dogana kadar baba olduklarini anlamaz derler ama sizinki de ciddi okuzluk yapmis :/

Yani erkekler bebek dogana kadar baba olduklarini anlamaz derler ama sizinki de ciddi okuzluk yapmis :/
Oysaki ben yanımda otursun teselli etsin benim gibi üzüldüğünü korktuğunu hissettirsin diye beklemiştim.cok kırılmıştım öküz hem de ne öküz

Sevgili eşim bunu da kabul etmiyor yalnız birakmamis
Duygularindan kaçıyor olabilir mi ? Yani hep mi boyle davranır konuşmak istemediği konularda ? Belki o da çok üzgündür sizi görünce kaybettiğiniz bebek aklına geliyordur olamaz mı ? Eşinizi en iyi siz tanırsınız .Benim eşim böyle davransa kesin böyle dusunurdum .

Duygularindan kaçıyor olabilir mi ? Yani hep mi boyle davranır konuşmak istemediği konularda ? Belki o da çok üzgündür sizi görünce kaybettiğiniz bebek aklına geliyordur olamaz mı ? Eşinizi en iyi siz tanırsınız .Benim eşim böyle davransa kesin böyle dusunurdum .
Bilmiyorum

Babasının iş yerinde çalışmasa 'ekmek parası kazanmak kolay mi' diyecektim. Sonuçta anne baba vefatında bile 3 gün izin hakkın oluyor, ise dönmen gerekiyor kurumsal yerlerde :KK43:
Ama çalıştığı iş yeri babasının iş yeri ve kaybettiğiniz onun da torunu. Yani bırakıp gelmesinden daha doğal ne olabilir ki?
Gerçekten çok ayıp etmiş eşiniz. Ama belki de sandığınızdan daha çok etkilenmiştir ve duygularını göstermekten çekinen erkek familyasındandır. Sizce böyle olabilir mi? En iyi siz tanırsiniz

Size bir iki gun ayrılabilir di bı yerlere cikarip değişiklik yapabilirdi hiç olmassa.
Yani çok kayıp yaşamissiniz lütfen destek alin kadın için en zoru bu durum bu bedenen ruhen.. Rabbim ferahlik versin

Babasının iş yerinde çalışmasa 'ekmek parası kazanmak kolay mi' diyecektim. Sonuçta anne baba vefatında bile 3 gün izin hakkın oluyor, ise dönmen gerekiyor kurumsal yerlerde :KK43:
Ama çalıştığı iş yeri babasının iş yeri ve kaybettiğiniz onun da torunu. Yani bırakıp gelmesinden daha doğal ne olabilir ki?
Gerçekten çok ayıp etmiş eşiniz. Ama belki de sandığınızdan daha çok etkilenmiştir ve duygularını göstermekten çekinen erkek familyasındandır. Sizce böyle olabilir mi? En iyi siz tanırsiniz
Babasi ile calismasa zaten boyle bir beklentiye girmezdim ama boyle olunca bekliyorum elimde olmadan bekleyince olmayinca kırılıyorum

Size bir iki gun ayrılabilir di bı yerlere cikarip değişiklik yapabilirdi hiç olmassa.
Yani çok kayıp yaşamissiniz lütfen destek alin kadın için en zoru bu durum bu bedenen ruhen.. Rabbim ferahlik versin
Zamanında terapi filan aldim ama içimdeki acıyı hic hafifletmedi

Gecen hafta bugün bebegimin kalbinin durduğunu öğrendik o gün kurtaja girmek istemedim eve geldim beni bırakıp ise gitti ben evde duramadım ev üstüme geliyordu sanki dedim nolur gel dışarı çıkalım yalvar yakar geldi pazar günü izin günüydü neyse pazartesi operasyon için gittik covid testi yetişmediği için kaldi ben eve o ise gitti sali günü işlemi oldum eve geldik beni bıraktı annem bizdeydi ogluma bakmak için beni bırakıp tras olmaya gitti ben sali gününden beri cok kötüyüm yani kalbim sıkışıyor hiçbir yere sığamıyorum bugün yine kendimi çok kötü hissediyorum gitme dedim ise hava alalım çıkıp bıraktı gitti bende çocuğumu alip anneme geldim evde tek durunca daha kotu oluyorum neyse bunlar normal mi esim babasi ile bir calisiyor el isinde olsa asla böyle beklentim olmaz ama kayinvalidem ameliyat oldu bana geldi ben baktim kendisi hicbirsey yapmadi ama 15 gün ise gitmedi tepemde oturdu psikolojik olarak cok zor günümdeyim ama esim yok sabah gitme dediğimde bana yeter artık normal hayatına dön diye laflar soyledi kendisi sabah gidip gece 11de geliyor ben mi abartıyorum yoksa gerçekten bu adam hayvan mi..
Pospartum depresyon geçiriyor olabilirsiniz, düşük sonrası da olabiliyor. Bir psikiyatre gitmenizi öneririm.

Başınız sağ olsun,bebek için üzüldüm. Haklı olarak hassas bir dönemdesiniz. Üzülseniz, eleştirseniz sadece kendinizi daha çok yıpratmış, psikolojik olarak daha çok zorlanmış olacaksınız başka da hiç bir şeye yaramayacak. Erkekler bu konularda bir an önce normal hayata dönmeyi kendilerine teselli ediniyorlar. Hassas olmayı değil, olmamış gibi davranmayı mantıklı buluyorlar. Ne mutlu ki bir anneniz ve evladınız varmış. Onlardan destek alın. Geçecek bu zor günler, Hem evladınızın sizin sevginize ve sağlıklı olmanızda ihtiyacı var biliyorsunuz

Bebeğin kayıbından sizin kadar etkilenmemiş olabilir bu da normal erkekler doğmadan bağ kuramıyor bence. Ama biz hemen bağ kuruyoruz bebeğimizle sizi çok iyi anlıyorum bende şuan hamileyim 21 haftalık. Eşiniz en azından sizi önemsediği için yanınızda bir gün dahi olsa durabilirdi o gün sizinle ilgilenebilirdi. Bunu açıkça söyleyin bence ben çok üzülüyorum normal hayatıma zaten dönücem ama benim le bir kaç gün ilgilenip yanım da olur musun de bundan da anlamıyorsa gerçekten çocuk yapma bu adama🤯

Benim eşim ilk eşinden çok bebek kaybetmiş.bir kez ikiz bebek iki kez de tek bebek toplam 4 bebek.sonra esimin psikolojisi çok bozulmuş.ozellikle son çocuğunda doğuma az kala üstelik kontrolden gelince bebeği kaybetmişler.esim o dönem çocuğum olacak diye baklavalar falan dağıtmış.cocugu kaybedince iyice dağılmış.esiyle sorunlar başlamış eşim çok etkilendim eve girmek istemedim dedi kaç kere.araya soğukluk da girmis.baska problemleri varmış ayrıca.sonra ayrılmışlar.ben 2 sene sonra tanıştım eşimle.durumunu anlatınca bebeği için ağladı hep.her konuşmamızda bebeği için ağladı.bende çok etkilendim.her Perşembe beraber mezara ziyarete gideriz.esim o psikolojide sonra hiç bebek istemedi.bende bebek için öl deseler ölürüm o kadar severim isterim.
Kendi hikayemizi anlattım kusura bakmayın.ama inşallah sizin durumunuz bize benzemez.esiniz acısını böyle hafifletsin yeter ki.kimsenin böyle şeyler yaşamasını istemem.

Eşiniz hanzonun onden gıdenı kusura bakmayın
Ben eskı kocama ex öküz dıyordum fakat bu ondan da beter, en azından dusuk yaptıgımda gunlerce yanımdan ayrılmamıstı, kendınızı uzmeyım ve eve tıkılıp kalmayın, gecmıs olsun

Esim gayet normal yasiyor daha önce 7.ayimda da bebek kaybettim beni yine 2.gun bırakıp işe gitti yani yoruldum sanki surekli kayıp veriyorum ve eşim yanımda olmuyor surekli işe gidiyor kendi isimiz ve babasi olmasa belki biyle bir beklentim olmazdı ama imkan varken boyle oluyor

7. Ayınızdaki kayıp daha da acıymış. O zaman daha uzun süre yanınızda kalabilirdi evet. Sanırım erkekler bu konuda bizim kadar duygusal boyutunu yaşayamıyorlar. O çocuk yoktu yine yok eşinin gözünde. Benim de bir arkadaşım düşük yaptı çok üzüldük. Kaç gün arkadaşıma gittim geldim. Eşim abartmadınız mı doğmamış çocuk işte olur öyle dedi. Ben şaşırdım normalde de duygusal bir insandır. Hani bir kayıp var arkadaşımın yanında olmaya çalışırken bu tepkiyi beklemezdim. Sanırım ben yaşasam da sırf ben üzüldüğüm acı çektiğim için yanımda olurdu ama bebeğe üzülmezdi heralde çok fazla.

Senin eşinin senin tabirinle hayvanlığı bu noktada başlıyor senin üzülmeni de takmıyor adam. Senin yaşadığın acıyı da umursamıyor. Bence kendini biraz daha düzgün cümlelerle ifade edip kendisinden beklentini ve yaşadıklarını anlatmalısın.

X