Kayınbabam beyaz eşyamızı sattı

Doktor musunuz? Egitim durumunuz nedir? Bir uye kayınpederinizin sizi ozelde okutup doktor yapalim dedigini soylemis, bu dogru mu? (Bunu söyleyen uye lutfen yanlis anlama ben de boyle anladim ama bu konudan cevap alinamadigi icin senin üzerinden yazmak zorunda kaldim)

Size neden hirsiz denildi?

Varlikliyiz (hem kendi aileniz hem kayin aileniz) diyorsunuz ama bunla alakali celiskiler var? Son mesajla celiski artti, nasil bi varlikli aile oglunun uc kurus maasi icin olay çıkarır ki? Bu nasil bir gorgusuzluk Allah askina, pis insanlarmis

Beyaz esyalarinizi satma olayinin oncesini, nedenini, sonrasini anlatin lutfen. Zira konu basliginiz "kp beyaz esyalarimi satti"
Kp ile aslında yaşadığımız çok olay var çok hakaret hangi birini anlatıcağımı şaşırdım . Benim kendi ailem varlıklı eşimin ailesi öyle değil eşim mesleğe başladıktan sonra herşey başladı aslında çünkü babasının bir para beklentisi vardı ve eşim bu beklentiyi karşılayamıcağını söyleyince adam bu hareketlerini çoğalttı ve zarar vermeye başladı

Kocamla aramızda hiçbir problem yok daha sonra kötü olaylarda yaşandı ama eşim evlendikten sonra beni ezdirmedi ve benim sevgililik zamanında haklı olduğumu söyledi şuan ailesiyle görüşmüyor heryerden engelledi ama ailesi farklı numaralardan arayıp rahatsız ediyor
Ezdirmemiş hali mi bu şimdi. Sanırım hayatınıza girmiş tek erkek olarak sevgiyi böyle bir şey zannettirdi size.

Ama neden hırsız dediğini anlatmamış. Adam hem eşyaları satıyor hem de bir posta bunları azarliyor yine sebep yok. Yazmamış bunlari
Hırsız demesini şuna yoruyoruz annemle ben oğlunun ona maaşa geçince sana sunu alıcam bunu alıcam demesinden ve maaşa geçince benle evleniceğini para biriktirmesi gerektiğini söylediği için bana saldırdı diye düşündüm otomatikmen

İyi günler ben haziran ayında evlendim şuan 6 aylık evliyim eşimle 4 senedir tanışıyorduk birbirimizi üniversitede tanışıp severek evlendik eşimle mutlu giden bir evliliğimiz var fakat endişelerim çok büyümeye başladı eşimle sevgili olduğum zamanlarda eşimin ailesiyle başta hiç bir sorunum yoktu ah gelinim demeler ailene ne zaman söyliceksin demeler gel zaman git zaman bir gün eşimin babasıyla konuşmalarına şahit oldum telefonda eşime kıza para yediriyorsun hırsız kız demeler bunları duyduktan sonra eşimin ailesiyle bir kaç ay sohbet etmedim ama zamanla sohbet etmeye tekrar başladım aramız iyi gidiyordu benim onun söylediklerinden haberim olmadığını düşünüyordu ilerleyen zamanlarda mesleğimden memnun olmadığını bu mesleği bana yakıştırmadığını parasını veriyim ben seni özelde doktor yapıyım gibi terimleri eşimin yanında kullanmaya başladı bende eşimle yalnızken baban beni yanına yakıştırmıyor parasını veriyim okutuyum ne demek benim babamın parası yokmu dedim oda bana babamın kötü bir niyeti yok bunları söylemekte diyip beni geçiştirdi ilerleyen zamanlarda üniversite bitti eşimle iş ciddiye binsin istedik ve annem usülünce babama görüştüğüm olduğunu söyledi ve eşim tanışmaya geldi
Bir kaç seferden sonra babam eşimden emin olunca nişan kararı alındı ( eşimin ailesi çalıştığı için ve onların bulunduğu şehirle bizim yaşadığımız şehrin arası 10 saat olduğu için gelmediler ) sonrasında nişan günü herkes geldi ve nişanımız sakin bir şekilde yapıldı üstüne iki ay sonra nikah tarihi aldık eşimle bu sıralarda babası beni aradığında saygılı bir şekilde güzelce konuşuyorduk bir kaç ay sonra eşimin sürekli buraya gelmesinden ötürü şikayetçi olmaya başladı eşimle aralarında ufak çaplı tartışmalar oldu niye izinli olduğun zamanlar sürekli nişanlınlasın diye . Gel zaman git zaman kına günü geldi kınada ailem kapıda beklerken eşimin ailesi misafir gibi geldi oturdu çayını içti kalktı gitti annemler saatlerce kapıda gelenleri karşıladı . Sonra akşam eşim babası ve ben kahve içmeye gittik ben hiç bişey içmedim kul hakkı geçmesin diye 1 saat oturduk ve yorgun olduğumuz için dağıldık . Sonraki nikah günü gelin çıkarmada ailesi gelin almaya geç kaldı davulcunun parasını vermemesi için görümcem verme baba diye babasını dürterken gördüm babasıda davulcuya allah versin kardeşim dedi sonra nikah salonuna geldik nikah salonunun kapısında gene annem babam kapıda gelenleri karşılarken onun ailesi misafir gibi geçti oturdu sonra eşim tabi sinirlendi doğal olarak nikah bitti biz eşimim çalıştığı yere yakın olsun diye eşyalı 1+1 evimize geçtik beyaz eşyamızda eşimin ailesinin evindeydi ( eşim ödedi beyaz eşyayı) bir kaç ay sonra eşimin ailesinin evine gittik babası beyaz eşyamızı satmış hiç utanmadan bizede hakaretler belalar okudu eşime bana eşime ve bana bidaha evime gelmeyin dedi üstüne benim senin gibi oğlım yok dedi bir kaç ay geçti bizi tekrar arayıp rahatsız etmeye başladı ne yapmamız lazım ( o konuşmalarda eşin seninle para için evlendi gibi söylenmemesi gereken herşeyi söyledi )
Yobaz ve görgüsüz bir aileye düşmüşsün usul ,insanı idare etmeyi bilmeyen koskoca adamlar Boş yaşamış yaş almış ama hayattan birşey almamış bunlar olabildiğince mesafenin koru paranıda koru bu yobaz aileye karşı

Aferin devam edin
Esiniz ilerde madalya takar size 🫴
ben farkındayım kendim babasıyla görüşmek istemediğimi eşime belirttim zaten eşimde ben söylemeden kendisi görüşmek istemediğini belirtti ama ilerde bu durum değişirse ne yapmam gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorım

Kp ile aslında yaşadığımız çok olay var çok hakaret hangi birini anlatıcağımı şaşırdım . Benim kendi ailem varlıklı eşimin ailesi öyle değil eşim mesleğe başladıktan sonra herşey başladı aslında çünkü babasının bir para beklentisi vardı ve eşim bu beklentiyi karşılayamıcağını söyleyince adam bu hareketlerini çoğalttı ve zarar vermeye başladı
İyi de Eşiniz ne yapıyor bu durumda nasıl fırsat veriyor bu kadar. Gerçi resti çekmiş adam hala rahatsız ediyormuş ama... Allah uzak tutsun böyle insanlardan

ben farkındayım kendim babasıyla görüşmek istemediğimi eşime belirttim zaten eşimde ben söylemeden kendisi görüşmek istemediğini belirtti ama ilerde bu durum değişirse ne yapmam gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorım
Siz ne yapabilirsiniz ki ya adamin akli başına gelecek ya da gelecek. Başka çözümü var mi. Eşiniz sonradan görüşmek istese bile siz mecbur değilsiniz böyle bir durumda

İyi de Eşiniz ne yapıyor bu durumda nasıl fırsat veriyor bu kadar. Gerçi resti çekmiş adam hala rahatsız ediyormuş ama... Allah uzak tutsun böyle insanlardan
Zaten eşim bu raddeye gelmesin olaylar diye babasıyla kavga etmiş babası evden bile atmış baya tartışmışlar aralarında evlendikten sonra yaşadıklarını onları zorla getirdiğini istemeye düğüne herşeyi tek tek anlattı oda bıkmıştı artık en son beyaz eşyamızın satıldığını öğrenince babasını aradı babası sanki biz onun eşyasını satmışız gibi hakaretler yok sen adammısın evime gelmeyin bidaha benim senin gibi oğlum yok bela okumalar işine güvenme demeler seni işinden ederim demeler hakaretler savurunca eşim o gün engelledi adam bir ay aramadı sonra üstüne farklı telefonlardan aramaya başladı eşim yüzüne kapattı her seferinde eşimin küçük erkek kardeşi yazdı ortaokul bire giden anladığım adam yazdırdı abi seni çok özledim belki bir yiğenim olucak haberim yok bu mesajı küçük bir çocuk atamaz dedim eşime oda dedi babam yazdırıyor eşim cevap vermedi çünkü kardeşlerinide kendi tarafına çekmişti

Zaten eşim bu raddeye gelmesin olaylar diye babasıyla kavga etmiş babası evden bile atmış baya tartışmışlar aralarında evlendikten sonra yaşadıklarını onları zorla getirdiğini istemeye düğüne herşeyi tek tek anlattı oda bıkmıştı artık en son beyaz eşyamızın satıldığını öğrenince babasını aradı babası sanki biz onun eşyasını satmışız gibi hakaretler yok sen adammısın evime gelmeyin bidaha benim senin gibi oğlum yok bela okumalar işine güvenme demeler seni işinden ederim demeler hakaretler savurunca eşim o gün engelledi adam bir ay aramadı sonra üstüne farklı telefonlardan aramaya başladı eşim yüzüne kapattı her seferinde eşimin küçük erkek kardeşi yazdı ortaokul bire giden anladığım adam yazdırdı abi seni çok özledim belki bir yiğenim olucak haberim yok bu mesajı küçük bir çocuk atamaz dedim eşime oda dedi babam yazdırıyor eşim cevap vermedi çünkü kardeşlerinide kendi tarafına çekmişti
Ben ex KV me deli diyordum ya. Yok o melek kalır bunun yanında

Gerçekten allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın çünkü başetmesi gerçekten zor rabbim iyilerle karşı
Bir üye vardı sürekli istemesi geciktirilen, israr eden okusun bu postu. O kadar sürreal yazmışsınız ki.

Muhtemelen eşiniz doktor. Aile sizi istememiş. Bu net. Siz kendi kendinize nisan, nikah bu işlere girmişsiniz. Davulcu diyorsunuz hala. Evlilik kararı alınırken sizin ailenizle alınmış. Onlar o zamandan, konu mankeni olmuş. Yani bu işler ya iki kişi aileden bagimsiz yapılır ya da iki aile ile. Tek aile kendi kendine nasıl evlilik kararı alıyor. Bunun adı kusura bakmayın yangından mal kaçırmak. Sizin aileniz demedi mi evladım çağır aileni gelsin, ağırlayalim diye. 10 saat yol mazeret değil. Vızır vızır uçak var. Adam size hırsız demiş üstüne gorusmussunuz. Niye? Evlenmek için.O zaman tolere ettiyseniz şimdi de edebilirsiniz gerçi.

Öncelikle onlar barisacaklar bunu kabul edin. Once hirs yapmislar onları dinlemediği için.
Yapacağınız şey çok basit.Karar vermek. Siz onlar barıştığında ve eşiniz "aslında onlar kötü niyetli degil" dediğinde önünüzde iki yol var. Kocaniz gitmesin diye hep yaptığınız gibi sessiz :) kalmak ya da bir değişiklik yapıp kisilik gosterip hakareti tolere edemeyeceğinizi belirtmek.
birincisi ben ozamanlar hemşirelik birinci sınıfta okuyordum ikinci sene kendi imkanlarımla aynı üniversitede diş hekimliği kazandım eşimin babasının istememe sebebi eşimm doktor ve eşimden bir para beklentisi vardı ve benimle evlenirse bu para gelmiceği için beni istemediler hiçbirzaman eşimin zoruyla nişana düğüne kınaya gelmişler eşim sonradan anlattı ve evlenme kararına eşimle ben karar verdik benim ailem değil ayrıca düzgün okursanız babam evlendirmek istemedi beni o yüzden eşimi sürekli çağırdı babama usülünce eşimi tanıştırmaya çalıştık yani dediğiniz bir durum söz konusu bile değil

Yobaz ve görgüsüz bir aileye düşmüşsün usul ,insanı idare etmeyi bilmeyen koskoca adamlar Boş yaşamış yaş almış ama hayattan birşey almamış bunlar olabildiğince mesafenin koru paranıda koru bu yobaz aileye karşı
Eşim ben bişey demeden kendini uzak tutmaya başladı ama tek korkum ilerde bu durum ya değişirse

Ayy böyle okurken bile inanamadım böyle şeyleri yaşarken nasıl dayanıyorsunuz yaa😲 inanılmaz yani bence çok uç şeyler bunlar. Aileniz nasıl engel olmadı bu evliliğe inanamadım açıkçası.

Yalnız son yorumda dış hekimiyim demişsiniz, bu kadar kötü bir yazı ve hatalarla bu kısma pek inanamadım 🙄

Gerçekten allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın çünkü başetmesi gerçekten zor rabbim iyilerle karşı

birincisi ben ozamanlar hemşirelik birinci sınıfta okuyordum ikinci sene kendi imkanlarımla aynı üniversitede diş hekimliği kazandım eşimin babasının istememe sebebi eşimm doktor ve eşimden bir para beklentisi vardı ve benimle evlenirse bu para gelmiceği için beni istemediler hiçbirzaman eşimin zoruyla nişana düğüne kınaya gelmişler eşim sonradan anlattı ve evlenme kararına eşimle ben karar verdik benim ailem değil ayrıca düzgün okursanız babam evlendirmek istemedi beni o yüzden eşimi sürekli çağırdı babama usülünce eşimi tanıştırmaya çalıştık yani dediğiniz bir durum söz konusu bile değil
Düzgün okumamış miyim tüh. Köprüyü geçene kadar istenmediginizi bile bile IDARE etmişsiniz. O zaman konussaydiniz, beni istemiyorlar bu aramizda sonra problem cikarir mi diye. Simdi de niye arıyorlar diyorsunuz. Sizi istemiyorlar bu oğullarını evlatlıktan red sebebi değil. Kusura bakmayın postunuzu samimi ve gerçekçi bulmadım.

Eşimi çok sevdiğim için sanırım . Rahatsızlığımı her zaman dile getirdim onların bunu söylemesinden rahatsızım diye sevgilik döneminde beni haklı görmedi hiçbir zaman evlendikten sonra kendisi dedi sen haklıydın keşke senin dediklerini kulak ardı etmeseydim demeye başladı ama iş işten geçmişti her laf duyduğumda direk artık kendimi savunmaya geçiyordum başta onunla aramızda sırf bu yüzden tartışmalar bile çıktı çünkü o beni savunsa bile artık öyle anlamıyordum sonrasında bu durum eşimle aramızda düzeldi ama bu seferde ailesini engellediği için her yerden bizi arayıp babası hiç bişey olmamış gibi konuşmaya çalıştı başka insanların telefonlarından eşimde bilerek rahatsız ettiğini muhattap olmak istemedği için direk önümde kapatmaya başladı telefonlarını bilmiyorum bu durum hala böyle devam ediyor sürekli arayıp bir yerlerden rahatsız etmeye çalışıyorlar
Bu adamı bu kadar vazgeçilmez kilan ne önceki yorumda da yazdığım gibi siz bu hayatı yaşamayı uygun gormussunuz kendinize

İyi günler ben haziran ayında evlendim şuan 6 aylık evliyim eşimle 4 senedir tanışıyorduk birbirimizi üniversitede tanışıp severek evlendik eşimle mutlu giden bir evliliğimiz var fakat endişelerim çok büyümeye başladı eşimle sevgili olduğum zamanlarda eşimin ailesiyle başta hiç bir sorunum yoktu ah gelinim demeler ailene ne zaman söyliceksin demeler gel zaman git zaman bir gün eşimin babasıyla konuşmalarına şahit oldum telefonda eşime kıza para yediriyorsun hırsız kız demeler bunları duyduktan sonra eşimin ailesiyle bir kaç ay sohbet etmedim ama zamanla sohbet etmeye tekrar başladım aramız iyi gidiyordu benim onun söylediklerinden haberim olmadığını düşünüyordu ilerleyen zamanlarda mesleğimden memnun olmadığını bu mesleği bana yakıştırmadığını parasını veriyim ben seni özelde doktor yapıyım gibi terimleri eşimin yanında kullanmaya başladı bende eşimle yalnızken baban beni yanına yakıştırmıyor parasını veriyim okutuyum ne demek benim babamın parası yokmu dedim oda bana babamın kötü bir niyeti yok bunları söylemekte diyip beni geçiştirdi ilerleyen zamanlarda üniversite bitti eşimle iş ciddiye binsin istedik ve annem usülünce babama görüştüğüm olduğunu söyledi ve eşim tanışmaya geldi
Bir kaç seferden sonra babam eşimden emin olunca nişan kararı alındı ( eşimin ailesi çalıştığı için ve onların bulunduğu şehirle bizim yaşadığımız şehrin arası 10 saat olduğu için gelmediler ) sonrasında nişan günü herkes geldi ve nişanımız sakin bir şekilde yapıldı üstüne iki ay sonra nikah tarihi aldık eşimle bu sıralarda babası beni aradığında saygılı bir şekilde güzelce konuşuyorduk bir kaç ay sonra eşimin sürekli buraya gelmesinden ötürü şikayetçi olmaya başladı eşimle aralarında ufak çaplı tartışmalar oldu niye izinli olduğun zamanlar sürekli nişanlınlasın diye . Gel zaman git zaman kına günü geldi kınada ailem kapıda beklerken eşimin ailesi misafir gibi geldi oturdu çayını içti kalktı gitti annemler saatlerce kapıda gelenleri karşıladı . Sonra akşam eşim babası ve ben kahve içmeye gittik ben hiç bişey içmedim kul hakkı geçmesin diye 1 saat oturduk ve yorgun olduğumuz için dağıldık . Sonraki nikah günü gelin çıkarmada ailesi gelin almaya geç kaldı davulcunun parasını vermemesi için görümcem verme baba diye babasını dürterken gördüm babasıda davulcuya allah versin kardeşim dedi sonra nikah salonuna geldik nikah salonunun kapısında gene annem babam kapıda gelenleri karşılarken onun ailesi misafir gibi geçti oturdu sonra eşim tabi sinirlendi doğal olarak nikah bitti biz eşimim çalıştığı yere yakın olsun diye eşyalı 1+1 evimize geçtik beyaz eşyamızda eşimin ailesinin evindeydi ( eşim ödedi beyaz eşyayı) bir kaç ay sonra eşimin ailesinin evine gittik babası beyaz eşyamızı satmış hiç utanmadan bizede hakaretler belalar okudu eşime bana eşime ve bana bidaha evime gelmeyin dedi üstüne benim senin gibi oğlım yok dedi bir kaç ay geçti bizi tekrar arayıp rahatsız etmeye başladı ne yapmamız lazım ( o konuşmalarda eşin seninle para için evlendi gibi söylenmemesi gereken herşeyi söyledi )
Ne iş yapıyo kocan çok merak ettim. Para da para. Eşin görüşse bile sen gitme bi daha muhattap olma.

Hadi sen gençsin, tecrübesizsin ve de seviyorsun peki ailen bunları görmüyormu?

Burda bazı yorum yapan insanlara anlam veremiyorum aynı durumu umarım yaşamazsınız çünkü yaşadığınızda neye uğradığınızı şaşırmız bir vaziyette bakakalıyorsunuz ne herşey eskisi gibi oluyor nede eşinizle aranızdaki durum ben burda aslında bir nebze destek bekledim ama kadının en büyük düşmanı gene kadın maalesef düşene birde ben burdan vuruyum diyorsunuz herneyse burda şu 4 senede yaşadıklarımı anlatmaya gerçekten yazmaya çalışsam roman olur her detayı maalesef tutup yazamıyorum çünkü evlilikte öyle olan herşeyi ortalıkta anlatamam . Ben her seferinde eşimi görüşmek istemiyorum bu insanlarla diyip gösterdim oda kararıma saygı duydu ezdirmed ailesi aileme iftira atınca ailemi savundu bana laf söylenince babasıyla görüşmeyi kesti yapılan en son yaşanan şeylerde bunun cabası oldu . Ben kendimi ezdirmedim tutup çamur bir insanla kendim muhattap olup çamura batmamayı tercih ettim çünkü çamur insan sana bir kere yapıştımı sürekli yapışır. Kimseyi burda amacım kötülemekte değil eşimin ailesiydi bunca sene ama bana yapılanlardan sonra iyi yada kötü diyemem ailem arkamda destek değil demişsiniz ailem beni kayınpederime vermedi eşime emanet etti . eşime güvendikleri için eşimle mutlu olduğumu gördükleri için ben ellerinde kalan son çocuklarıydım eşim beni ezdirmediği ve her daim arkamda durduğunu gördükleri için babam evlenmemi uygun gördü . Şuan dediklerinizi duyar gibiyim evlilik sadece evlenicek çiftler arasında değil aynı şekilde aileler arasındada oluyor ama maalesef bizde karşı taraf benim ailemin yüzüne bakamıcak davranışlar yaptı eşimde bu davranışların yaşadıkları olaylardan dolayo görüşmeyi kesti ama bu durum ilerde eşim onlarla barışmaya girerse ben bu evlilikte gelecek ne olur bilemediğim ve bu durum yaşanmaması için elimden ne gelir diye açtım bu başlığı çünkü eşimle mutluyum güvendeyim huzurluyum ama ilerde ailesiyle barışırsa ne mutluluk ne huzur ne güven hissim kalıcak bu durumu yaşamamak için eşimi nasıl uzak tutabilirim diye yardım bekliyorum yargılamanız ne acı

X