Kayınbabam beyaz eşyamızı sattı

Kocamla aramızda hiçbir problem yok daha sonra kötü olaylarda yaşandı ama eşim evlendikten sonra beni ezdirmedi ve benim sevgililik zamanında haklı olduğumu söyledi şuan ailesiyle görüşmüyor heryerden engelledi ama ailesi farklı numaralardan arayıp rahatsız ediyor
Ailesi ile asla muhattap olmayın o halde.
Ben olsam hırsız mevzusunu da bildiğimi yüzlerine vurur öyle mesafe koyardım.
Sebepsiz küsmüşler ,eşyaları satıp sizi kovmuşlar gibi anlatmışsınız ,doğru olduğunu varsayarak biz kovulduğumuz yere gelmiyoruz,bizi kovanı da evimize kabul etmek yada görusmek istemiyoruz diyip kapatın telefonu. Bilmediğiniz numaraları da açmayın zaten.

Ben bi şeyi anlamadım kına gecesi eşiniz siz ve kp kahve içmeye niye gittiniz kp o gece ne alaka... "kul hakkı geçmesin diye içmedim" derken ne demek istediniz? Konuda kopukluk var ben çözemedim ama böyle bir eş ailesine selam dahi bile vermem çocukları dışarda görüşsün beni bağlamaz

İyi günler ben haziran ayında evlendim şuan 6 aylık evliyim eşimle 4 senedir tanışıyorduk birbirimizi üniversitede tanışıp severek evlendik eşimle mutlu giden bir evliliğimiz var fakat endişelerim çok büyümeye başladı eşimle sevgili olduğum zamanlarda eşimin ailesiyle başta hiç bir sorunum yoktu ah gelinim demeler ailene ne zaman söyliceksin demeler gel zaman git zaman bir gün eşimin babasıyla konuşmalarına şahit oldum telefonda eşime kıza para yediriyorsun hırsız kız demeler bunları duyduktan sonra eşimin ailesiyle bir kaç ay sohbet etmedim ama zamanla sohbet etmeye tekrar başladım aramız iyi gidiyordu benim onun söylediklerinden haberim olmadığını düşünüyordu ilerleyen zamanlarda mesleğimden memnun olmadığını bu mesleği bana yakıştırmadığını parasını veriyim ben seni özelde doktor yapıyım gibi terimleri eşimin yanında kullanmaya başladı bende eşimle yalnızken baban beni yanına yakıştırmıyor parasını veriyim okutuyum ne demek benim babamın parası yokmu dedim oda bana babamın kötü bir niyeti yok bunları söylemekte diyip beni geçiştirdi ilerleyen zamanlarda üniversite bitti eşimle iş ciddiye binsin istedik ve annem usülünce babama görüştüğüm olduğunu söyledi ve eşim tanışmaya geldi
Bir kaç seferden sonra babam eşimden emin olunca nişan kararı alındı ( eşimin ailesi çalıştığı için ve onların bulunduğu şehirle bizim yaşadığımız şehrin arası 10 saat olduğu için gelmediler ) sonrasında nişan günü herkes geldi ve nişanımız sakin bir şekilde yapıldı üstüne iki ay sonra nikah tarihi aldık eşimle bu sıralarda babası beni aradığında saygılı bir şekilde güzelce konuşuyorduk bir kaç ay sonra eşimin sürekli buraya gelmesinden ötürü şikayetçi olmaya başladı eşimle aralarında ufak çaplı tartışmalar oldu niye izinli olduğun zamanlar sürekli nişanlınlasın diye . Gel zaman git zaman kına günü geldi kınada ailem kapıda beklerken eşimin ailesi misafir gibi geldi oturdu çayını içti kalktı gitti annemler saatlerce kapıda gelenleri karşıladı . Sonra akşam eşim babası ve ben kahve içmeye gittik ben hiç bişey içmedim kul hakkı geçmesin diye 1 saat oturduk ve yorgun olduğumuz için dağıldık . Sonraki nikah günü gelin çıkarmada ailesi gelin almaya geç kaldı davulcunun parasını vermemesi için görümcem verme baba diye babasını dürterken gördüm babasıda davulcuya allah versin kardeşim dedi sonra nikah salonuna geldik nikah salonunun kapısında gene annem babam kapıda gelenleri karşılarken onun ailesi misafir gibi geçti oturdu sonra eşim tabi sinirlendi doğal olarak nikah bitti biz eşimim çalıştığı yere yakın olsun diye eşyalı 1+1 evimize geçtik beyaz eşyamızda eşimin ailesinin evindeydi ( eşim ödedi beyaz eşyayı) bir kaç ay sonra eşimin ailesinin evine gittik babası beyaz eşyamızı satmış hiç utanmadan bizede hakaretler belalar okudu eşime bana eşime ve bana bidaha evime gelmeyin dedi üstüne benim senin gibi oğlım yok dedi bir kaç ay geçti bizi tekrar arayıp rahatsız etmeye başladı ne yapmamız lazım ( o konuşmalarda eşin seninle para için evlendi gibi söylenmemesi gereken herşeyi söyledi )
Canim benim gecmis olsun. Benim esimin ailesi de seninkiler gibi ama biz fakir oldugumuz icin bizimle ugrasmiyorlar:) esin babasina paramiz yok, battik, kimse yardim etmiyor para ver bize baba desin bi daha aramaz sormazlar 😅

X