Kayınbabam beyaz eşyamızı sattı

Bu adamı bu kadar vazgeçilmez kilan ne önceki yorumda da yazdığım gibi siz bu hayatı yaşamayı uygun gormussunuz kendinize
Bu adamı bu kadar vazgeçilmez kılan şey eşimi seviyor olmam ve hayatımda her anımda bana destek olup bana o güven duygusunu sonuna kadar yaşatabiliyor olması ayrıca aramızdaki saygı güven sadakat konusunda hep açık olmasıydı

İyi günler ben haziran ayında evlendim şuan 6 aylık evliyim eşimle 4 senedir tanışıyorduk birbirimizi üniversitede tanışıp severek evlendik eşimle mutlu giden bir evliliğimiz var fakat endişelerim çok büyümeye başladı eşimle sevgili olduğum zamanlarda eşimin ailesiyle başta hiç bir sorunum yoktu ah gelinim demeler ailene ne zaman söyliceksin demeler gel zaman git zaman bir gün eşimin babasıyla konuşmalarına şahit oldum telefonda eşime kıza para yediriyorsun hırsız kız demeler bunları duyduktan sonra eşimin ailesiyle bir kaç ay sohbet etmedim ama zamanla sohbet etmeye tekrar başladım aramız iyi gidiyordu benim onun söylediklerinden haberim olmadığını düşünüyordu ilerleyen zamanlarda mesleğimden memnun olmadığını bu mesleği bana yakıştırmadığını parasını veriyim ben seni özelde doktor yapıyım gibi terimleri eşimin yanında kullanmaya başladı bende eşimle yalnızken baban beni yanına yakıştırmıyor parasını veriyim okutuyum ne demek benim babamın parası yokmu dedim oda bana babamın kötü bir niyeti yok bunları söylemekte diyip beni geçiştirdi ilerleyen zamanlarda üniversite bitti eşimle iş ciddiye binsin istedik ve annem usülünce babama görüştüğüm olduğunu söyledi ve eşim tanışmaya geldi
Bir kaç seferden sonra babam eşimden emin olunca nişan kararı alındı ( eşimin ailesi çalıştığı için ve onların bulunduğu şehirle bizim yaşadığımız şehrin arası 10 saat olduğu için gelmediler ) sonrasında nişan günü herkes geldi ve nişanımız sakin bir şekilde yapıldı üstüne iki ay sonra nikah tarihi aldık eşimle bu sıralarda babası beni aradığında saygılı bir şekilde güzelce konuşuyorduk bir kaç ay sonra eşimin sürekli buraya gelmesinden ötürü şikayetçi olmaya başladı eşimle aralarında ufak çaplı tartışmalar oldu niye izinli olduğun zamanlar sürekli nişanlınlasın diye . Gel zaman git zaman kına günü geldi kınada ailem kapıda beklerken eşimin ailesi misafir gibi geldi oturdu çayını içti kalktı gitti annemler saatlerce kapıda gelenleri karşıladı . Sonra akşam eşim babası ve ben kahve içmeye gittik ben hiç bişey içmedim kul hakkı geçmesin diye 1 saat oturduk ve yorgun olduğumuz için dağıldık . Sonraki nikah günü gelin çıkarmada ailesi gelin almaya geç kaldı davulcunun parasını vermemesi için görümcem verme baba diye babasını dürterken gördüm babasıda davulcuya allah versin kardeşim dedi sonra nikah salonuna geldik nikah salonunun kapısında gene annem babam kapıda gelenleri karşılarken onun ailesi misafir gibi geçti oturdu sonra eşim tabi sinirlendi doğal olarak nikah bitti biz eşimim çalıştığı yere yakın olsun diye eşyalı 1+1 evimize geçtik beyaz eşyamızda eşimin ailesinin evindeydi ( eşim ödedi beyaz eşyayı) bir kaç ay sonra eşimin ailesinin evine gittik babası beyaz eşyamızı satmış hiç utanmadan bizede hakaretler belalar okudu eşime bana eşime ve bana bidaha evime gelmeyin dedi üstüne benim senin gibi oğlım yok dedi bir kaç ay geçti bizi tekrar arayıp rahatsız etmeye başladı ne yapmamız lazım ( o konuşmalarda eşin seninle para için evlendi gibi söylenmemesi gereken herşeyi söyledi )
Taaa nişanlı iken belli etmiş adam. Ailesi sorunlu bariz belli niye evlenip başını yakıyorsun ki. İsterse dünyanın en iyi insanı olsun ailesi beş para etmez ise arkana bakmadan gitmen gerekiyordu.

Hadi sen gençsin, tecrübesizsin ve de seviyorsun peki ailen bunları görmüyormu?
Ailem bunları görüyor fakat ailem eşimin yapmadığı ailesinin yaptığı şeylerden yargılayamaz yada sorumlu tutamaz öyle insanlar olmadıkları için zaten eşimle evlenme kararımıza saygı duydular

Taaa nişanlı iken belli etmiş adam. Ailesi sorunlu bariz belli niye evlenip başını yakıyorsun ki. İsterse dünyanın en iyi insanı olsun ailesi beş para etmez ise arkana bakmadan gitmen gerekiyordu.
Eşimle evlenmeyi başımı yakma olarak göstericek birşey kendisi yaşatmadı hep ailesi problem yarattı ailesinin yaşattığı problemlerin sonucunu eşime çektirmem saçma olurdu sorumlusu o değil çünkü

Kocamla aramızda hiçbir problem yok daha sonra kötü olaylarda yaşandı ama eşim evlendikten sonra beni ezdirmedi ve benim sevgililik zamanında haklı olduğumu söyledi şuan ailesiyle görüşmüyor heryerden engelledi ama ailesi farklı numaralardan arayıp rahatsız ediyor
Uzaklaştırma çıkarın gsm yasak oluyor. Ama sorun bence aramaları değil eşinizin pasif olması
Varlıklı bir aileden geliyorum eşimin babası öğrenciyken para yollamazken ben eşime para verdiğim kendim parasız dolandığım zamanlar oldu sırf o aç kalmasın diye
Varlıklı olup da böyle bir adamla evlenmen mantıklı mı? Niye çekiyorsun bu kahrı? Beş para etmiyorlar işte. Eşim iyi diyip duruyorsun da iyi olmak sadece iyi davranmakla olmuyor. Pasif olmayacaktı. Sana hırsız dediklerinde ne yaptı beyzade? Koca bir hiç mi?

Eşinle mutluysan o sana destek oluyorsa görüşmeyin eşin farklı tavırlar içerisinde olsa boşanın derdim ama herhalde oda farkında bu olanların görüşmüyoruz diyorsun.görüşmemeye devam edin deliler herhalde🤷🏻‍♀️çocuk yapmayın 1-2 yıl daha iyice emin olunda eşinizden falan.

Eşinle mutluysan o sana destek oluyorsa görüşmeyin eşin farklı tavırlar içerisinde olsa boşanın derdim ama herhalde oda farkında bu olanların görüşmüyoruz diyorsun.görüşmemeye devam edin deliler herhalde🤷🏻‍♀️çocuk yapmayın 1-2 yıl daha iyice emin olunda eşinizden falan.
eşim şuan destek oluyor fakat ara sıra böyle dalıyor üzülüyor farkındayım konuşmaya çalıştım başta zorlamadım kendi açıldı üzüldüğünü bu durumun acısını çektiğini söyledi onlarla bir geçmişi olduğunu geçmişteki iyi anılarını özlediğini söyledi benle evlendiği için mutlu ve şanslı hissettiğini her seferinde söylüyor ama onların sürekli arayıp farklı numaralardan rahatsız ettği zamanlarda psikolojik açıdan kendini iyi hissetmiyor diğer güne toplanıyor ona destek oluyorum ve olaylara duygusal açıdan değil mantıksal açıdan bakmasını söylüyorum onun için kolay olmadığınında farkındayım destek oluyorum.

eşim şuan destek oluyor fakat ara sıra böyle dalıyor üzülüyor farkındayım konuşmaya çalıştım başta zorlamadım kendi açıldı üzüldüğünü bu durumun acısını çektiğini söyledi onlarla bir geçmişi olduğunu geçmişteki iyi anılarını özlediğini söyledi benle evlendiği için mutlu ve şanslı hissettiğini her seferinde söylüyor ama onların sürekli arayıp farklı numaralardan rahatsız ettği zamanlarda psikolojik açıdan kendini iyi hissetmiyor diğer güne toplanıyor ona destek oluyorum ve olaylara duygusal açıdan değil mantıksal açıdan bakmasını söylüyorum onun için kolay olmadığınında farkındayım destek oluyorum.
Yapacak birşey yok bu insanlar sorunlu yani siz fazla bile idare etmişsiniz gerekirse destek alsın eşiniz.

Burda çok fazla detay yazamadım ama o kadar çok hakaret işittimki yenilir yutulur gibi değildi üstüne üstlük aileme bile iftira atmaya kalktı eşimin babası ve yalan olduğunu eşimde bildiği için ailemi savundu kamera kaydı izlediği için nikahta kınada ve böyle bir adamla barışırsa ilerde banada iftira atmasından korkuyorum açıkçası
Eşin inanmak için kamera kaydına mı ihtiyaç duydu? Senin sözün yeterli değil miydi?
Eşimle evlenmeyi başımı yakma olarak göstericek birşey kendisi yaşatmadı hep ailesi problem yarattı ailesinin yaşattığı problemlerin sonucunu eşime çektirmem saçma olurdu sorumlusu o değil çünkü
Sorumlusu o aslında ama çok sevdiğin için anlayamıyorsun. Erkek dediğin zamanında tepki verirse ailesi bir halt edemez. Bazen üzülüyor demişsin ya sana olacağı söyleyeyim eşin ailesi ile barışacak. Sen yine sorunların ortasında kalacaksın çünkü o aile için eşin bankamatik ve sen o paranın önündeki engelsin. Seni böyle görmüşler böyle görmeye devam ederler. Eşin güvenip babasının adına eşya alıyor gönderdiği para yatırılmıyor tekrar yatırıyor. Eşinin aklı nerede burada? Kusura bakma ama herkes kendi ailesinin huyunu bal gibi de bilir. Ben babama para göndersem yermi borcumu yatırır mı bilirim. Güvenmediğim insana beş kuruş emanet etmem babamsa babam. Adam torun bekliyor bir de diğer torununa yazdırıyor bunu. Sana söyleyeyim çok değil bir kaç sene içinde anlayacaksın. Aşk kalıcı bir duygu değil. Tükenir biter gider. Bunlar aile olarak safları sıkılaştırır sen sadece bakarsın. Eşi ailesinden ayrı değerlendirmek istiyorsun ama bir yorumda da dediğin gibi ağaç kovuğundan çıkmadı bu adam. Armut dibine düşer er yada geç anlarsın bunu.

Sizin bu adamda neyiniz var da bu kadar mecbursunuz
Bu adamı bu kadar vazgeçilmez kılan şey eşimi seviyor olmam ve hayatımda her anımda bana destek olup bana o güven duygusunu sonuna kadar yaşatabiliyor olması ayrıca aramızdaki saygı güven sadakat konusunda hep açık olmasıydı
Yukarıdaki şeyleri yazmasaniz şu yazdiklariniza inanırdım ama siz kendinizi bir hayal dünyasında kandırıyorsunuz. Ya da bu kadar saf bir insan değilsiniz başka bir çıkarınız var .

Sizin bu adamda neyiniz var da bu kadar mecbursunuz
Yukarıdaki şeyleri yazmasaniz şu yazdiklariniza inanırdım ama siz kendinizi bir hayal dünyasında kandırıyorsunuz. Ya da bu kadar saf bir insan değilsiniz başka bir çıkarınız var .
Keşke yaşadıklarıma şahit olabilseydiniz ne diyebilirimki umarım siz bu duruma düşmezsiniz

Eşin inanmak için kamera kaydına mı ihtiyaç duydu? Senin sözün yeterli değil miydi?

Sorumlusu o aslında ama çok sevdiğin için anlayamıyorsun. Erkek dediğin zamanında tepki verirse ailesi bir halt edemez. Bazen üzülüyor demişsin ya sana olacağı söyleyeyim eşin ailesi ile barışacak. Sen yine sorunların ortasında kalacaksın çünkü o aile için eşin bankamatik ve sen o paranın önündeki engelsin. Seni böyle görmüşler böyle görmeye devam ederler. Eşin güvenip babasının adına eşya alıyor gönderdiği para yatırılmıyor tekrar yatırıyor. Eşinin aklı nerede burada? Kusura bakma ama herkes kendi ailesinin huyunu bal gibi de bilir. Ben babama para göndersem yermi borcumu yatırır mı bilirim. Güvenmediğim insana beş kuruş emanet etmem babamsa babam. Adam torun bekliyor bir de diğer torununa yazdırıyor bunu. Sana söyleyeyim çok değil bir kaç sene içinde anlayacaksın. Aşk kalıcı bir duygu değil. Tükenir biter gider. Bunlar aile olarak safları sıkılaştırır sen sadece bakarsın. Eşi ailesinden ayrı değerlendirmek istiyorsun ama bir yorumda da dediğin gibi ağaç kovuğundan çıkmadı bu adam. Armut dibine düşer er yada geç anlarsın bunu.
Bilmiyorum gerçekten bende sadece bu durum yaşanmaması için ne yapmam gerekiyor

Aman çok da düşüne düşüne hayatı zehir etme. Boşver onların terbiyesizliği. Ben olsam hiç de kafa yormam eşimden eminsem.
Eşin senin yanında, zaten savunmuş, onu seviyorsun, evliliğinizde sorun yok tamam gerisi zaten boş.
Görüşmek zorunda değilsin bunu açıkça söyle ilerde de beklentisi olmasın. Asla iletişime geçmezsin.
Ama şöyle bir gerçek var ki ne olursa olsun ne kadar kötü olsalar da eşin ailesiyle görüşür artık göz yumacaksın bence de olması gereken bu zaten. Herkesin ailesi yani nefret edip silemez.Öfkeler süreçte olur sadece. İnan bana yaşanılan en kötü şeyler de unutuluyor araya yıllar yıllar girsin onların hastalığını yada düştüklerini duyduğunuzda sen bile boşverirsin.
İleride onları kaybedince vicdan yaparsın benim yüzümden ayrı kaldı görüşmedi diye.

Aman çok da düşüne düşüne hayatı zehir etme. Boşver onların terbiyesizliği. Ben olsam hiç de kafa yormam eşimden eminsem.
Eşin senin yanında, zaten savunmuş, onu seviyorsun, evliliğinizde sorun yok tamam gerisi zaten boş.
Görüşmek zorunda değilsin bunu açıkça söyle ilerde de beklentisi olmasın. Asla iletişime geçmezsin.
Ama şöyle bir gerçek var ki ne olursa olsun ne kadar kötü olsalar da eşin ailesiyle görüşür artık göz yumacaksın bence de olması gereken bu zaten. Herkesin ailesi yani nefret edip silemez.Öfkeler süreçte olur sadece. İnan bana yaşanılan en kötü şeyler de unutuluyor araya yıllar yıllar girsin onların hastalığını yada düştüklerini duyduğunuzda sen bile boşverirsin.
İleride onları kaybedince vicdan yaparsın benim yüzümden ayrı kaldı görüşmedi diye.
Sorun benim yüzümden ayrı kalmaları değil ben ayrı kalmaları için bişey yapmadım eşimde bunu kabul ediyor çünkü ne onlara bir kez olsun laf söyledim ne tartışma içine girdim onlarla ama ilerde eşim bana ve aileme kendisine söylenen lafları göz ardı ederse işte ozaman ben artık bu evlilikte ne kadar mutlu olabilirim açıkçası olamam korkutan endişelendirende bu zaten barışma gibi bir niyetim yok benim eşiminde şuanlık yok bu kadar şeyi göz ardı edip barışırsa zaten o evlilikten beklentisi kalmaz insanın kendimi ezdirmek gibi bir niyetim yok böyle sağlıksız düşünen bir kayınpederlede ne eşimi görüştürmek ve evliliğimde problemler yaşatmak gibi bir niyetimde yok ilerde çocuğumuda böyle bir insanla görüştürmek gibi bir niyetimde yok ben kabullenip susup oturmak istemiyorum artık çünkü ben kabullenip susup bir kere oturursam eşim beni ezdirmeye başlar bu sefer

Sanırım o saatten sonra durmamın manası kalmaz o kadar şeyi sindirip bide üstüne onlarla tekrar barışmasını kaldıramam
O zaman bu kararını eşine söylemelisin. Ona göre hareket etmeli. Çekinme ,üzülür kırılır diye şimdi söylemediğin şeyi, iş işten geçtikten sonra açıklamanın anlamı yok. Barisirsan giderim kaldıramam tercihini yapmalısın, demelisin. Ya da bu yaşananları son kez esin için sineye cekmeliisn

O zaman bu kararını eşine söylemelisin. Ona göre hareket etmeli. Çekinme ,üzülür kırılır diye şimdi söylemediğin şeyi, iş işten geçtikten sonra açıklamanın anlamı yok. Barisirsan giderim kaldıramam tercihini yapmalısın, demelisin. Ya da bu yaşananları son kez esin için sineye cekmeliisn
Eşime barışırsan giderim diye söylesem bu sefer onlarla küslüğünü bana bağlar diye söylemiyorum çünkü otomatikmen yıllar sonra senin yüzünden görüşmedim dicek

Eşime barışırsan giderim diye söylesem bu sefer onlarla küslüğünü bana bağlar diye söylemiyorum çünkü otomatikmen yıllar sonra senin yüzünden görüşmedim dicek
Karşına al , bunları bunları yaşadım hep senin için sen mutlu ol diye sustum. Seni sevdiğim için bütün iftira ve hakaretlere , değersizmisim gibi muamelelerine senin için katlandım. Ama artık korkuyorum. Onların hayatımıza tekrardan girmesi ,bunlari tekrar yaşamayacağım anlamına gelmez. Onlar da sana değer vermedikleri için bana , eşine saygısızlık yapabiliyorlar. Bundan sonra seni ne kadar sevsem de yapamam , yaşayamam aynı şeyleri. Bir tercih yapmak zorunda kalırım istemeden de olsa . ... gibi şeyler kırmadan soyleyebilirsin . Ama tahminen esin sana " ben eskisi gibi değilim bir daha kimse seni bisi uzemicek artık buna izin vermicem diyebilir ". Klasiktir bu cümleleri. Ondan sonrası sana kalmis olur . Demissindir diyecegini ya son bir şans daha verirsin ya da bir daha yasarsa sözünde durur çeker gidersin

Sorun benim yüzümden ayrı kalmaları değil ben ayrı kalmaları için bişey yapmadım eşimde bunu kabul ediyor çünkü ne onlara bir kez olsun laf söyledim ne tartışma içine girdim onlarla ama ilerde eşim bana ve aileme kendisine söylenen lafları göz ardı ederse işte ozaman ben artık bu evlilikte ne kadar mutlu olabilirim açıkçası olamam korkutan endişelendirende bu zaten barışma gibi bir niyetim yok benim eşiminde şuanlık yok bu kadar şeyi göz ardı edip barışırsa zaten o evlilikten beklentisi kalmaz insanın kendimi ezdirmek gibi bir niyetim yok böyle sağlıksız düşünen bir kayınpederlede ne eşimi görüştürmek ve evliliğimde problemler yaşatmak gibi bir niyetimde yok ilerde çocuğumuda böyle bir insanla görüştürmek gibi bir niyetimde yok ben kabullenip susup oturmak istemiyorum artık çünkü ben kabullenip susup bir kere oturursam eşim beni ezdirmeye başlar bu sefer
Şu yaşadıkların ,hislerin düşüncelerinin aynısını ben kv üzerinden yaşıyorum ve benim bir çocuğum var . Ben de çok yaşadım hep sustum eşim için. Ama sonunda resti çektim. Çocuğumu bile gorusturmek istemediğimi söyledim. Çünkü benim de kv nin davranışları konuşma tarzı çok anormal kırıcı. Hepimizi yıkıp geçti ve ben artık o girerse hayatımıza ben giderim dedim . Çocuğumu, suçu olmamamsina rağmen kp ile de gorusturmek istemedim , surat yaptım. Eşim sustu sustu ama sonra o da patladı. İşin içine benim ailem girdi . Asla karışmamam gerektigini söyledi. Eşimin ve cocugumun gorusmesine asla engel olmamaliymisim bu konuda ki düşüncem yanlismis. Ben de bundan sonra eşim ve çocuğuma karismayip sadece kendimin onunla gorusmeme kararini aldım.Yaşadıkların zor ama yanliz da değilsin.

Eşiniz şu an ailesine karşı yüz çevirdiyse ilerde barışırsa diye şimdiden endişelenmeyin. Siz tavrınızı devam ettirin ama olanları tamamen unutturmayın. Konusu geçtiğinde gerçekten zor zamanlar yaşattılar tarzı konuşabilirsiniz ama konusu geçtiğinde. Hiçbir şey yokken sürekli ailesini kötülemeyin, akışına bırakın. Yeni evlisiniz tadını çıkarın. Zaten yazmışlar çocuk olayını hemen çocuk yapmayın. İyice eşinizi tanıyın. Ailesiyle olanları sürekli hatırlayıp kendinizi de üzmeyin. Güzel günler sizinle olsun 🌸🌸

X