Kayinvalide evlendigimde sorun olur endisesi

Actress_34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
17
4
33
Merhaba arkadaslar nisanliyim 7 ay sonra evlenicem 3 ay oncede nisanlandim nisanlimla ayni memleketten anne tarafimdan bi akraba aramizi yapti evlendigimde kayinvalidemle birlikle yasayacagim ev iki katli dubleks nisanlimda isi geregi sehir disinda oluyor yani haftanin 3 gunu evde olabiliyor onun disinda sehir disinda ben ilk tanistigimizda ayni evde olmayacagini belirttim kabul etmedim fakat bana kendisi dusunmem icin israr etti neyse bi kac ay ciktik gorustuk derken birbirimizi baya sevdik hala da seviyoruz fakat esim tarafi biraz cahil beni ilk annesi suslu puslu gormesine ragmen kabul etti sonradan benim kilik kiyafetime ojeme kadar laf ettiler bu sorunlar nisanlanmadan once ogluyla aramizda ayrilik sorunu bile oldu ben annen ilk tanistigimizda bi kc kere beni ojemi makyajimi dar pantolonumu gordu sende beni bu sekilde kabul ettin beni neden sonradan sorun cikariliyor dedim tabi oglu annem oje sevmiyor surme dediginde soylemistim bunlari bunlar 2 hafta ayrilik sebebi oldu ayrilicaktim cok sevmeme ragmen ama nisanlim pesimi birakmadi gece yarisi icip icip apartmann kapisina dayandi cikmadim evden reddettim olmaz bu is dedim sen annenin dediklerini yapmaya devam et ona uygun bi gelin bul dedim benden ayrilamayacagini cok sevdigini soyledi ama yanina gelmezsem butun binanin ziline basar herkesi uyandrrim dedi neyseki bnde bizimkiler uyurken kardesim yardimiyla evden gzlice ciktim yanina gttim soylediklerimi tekrarladim bu isin olmayacagini beni boyle kabul etmenize ragmen sonradan degstrmeye calistiklarini ojeme kilik kiyafetime laf ettiklerini annenin dediklerine gore yasayamacagimi soyledim cok yalvardi annesine ben bu kizi boyle sevdim neden kabul etmiyorsunyz dedini dedi nyseki bi sure snra annesinide alip bize geldi konusup anlastik birsekulde orta yolu bulduk.nisanlanmak uzere yuzuk bakmaya gttgmzde gorumcemin gelicegini biliyordum ama kayinvalidemde pesimize takildi bizim ogluyla arasinda yuzuk mevzusu gecmedi kizinkini erkek erkeginkini kiz alirmis bunu kayinvalidem kuyumcuda soyledi ben bunu biliyordum ama kayinvalidemin beyaz altin alyans 400 tl yuzugu laf edecegi kendini yanimda kucuk dusurecegi aklima gelmemisti benim 2 ablam var yuzukleride esleri aldi nisanlandiklarinda cunku bizde nisanlimla bunu konusmamistik herneyse ben anne benim ablalarimin esleri enistelerimde yuzukleri onlar aldi bizim adetimizde boyle birsey yok dedim ama annenin sana para vermis olmasi gerek dedi nyseki gorumcem annesine bunu sorun etmemesi gerektigini soyledi nisanlim o arada bu konusulanlari duymadi kendi alyanslarina bakiyordu ben aksam eve geldim bunu anneme belirrttim o da kayinvalidemin 400 tl lik alyansi laf ettigi icin ona kirildi neyse ertesi gnu nisan gunuydu annesi geldi anneme dunur sen nasil bilmezsin kizin yuzugunu erkek erkeginkini kiz alir dedi annem onu bana laf etmen yanlış parasini veririm laf etmene luzum yok dedi ablalarimda kendi eslerinin yüzükler i onlari aldigini soyledi daha sonra ablam gorumceme annenin alyansi laf etmesi cok yanlis sonucta onun tek ogulu kardesimfe tek gelini olucak laf etmesi cok yanlis dedi.bunlarin nisanlima annesinn yaptuklarini hic bahsetmedim sirf sikinti olmasin diye neyse aradan baya zaman gecti balayimizi antalya ya nisanlimin akrabasnn otelinde kalicaz meger gorumcelerimden duydum ki kayinvalidem de balayi yolculugunda bize katilicakmis antalyadaki akrabalarinda kalicakmis gecen gun yanlz kaldigimzda kendisine anne ben oglunla evlendigimde balayina giderken yolculugumzda basbasa cikmak istedigimi soyledim kirilmamasini beni anlamaya calismasi gerektigini soyledim guldu ve hakli oldugumu soyledi aksam nisanlimin yaninda konuyu acti ogluna balayina gelmeyecegini soyledi bende nisanlima annenin yaninda soyluyorum yeni evliler balayina giderken yolculuk sirasinda bas basa olmali ben seninle basbasa yolculuk yapmamizi istitorum dedim o da sagolsun Tamm dedi giderken birlikte ikimiz gideriz anne sende amcamlarla antalyaya gelirsin onlarin arabasiyla dedi annesi cok sasrdi tabi sok oldu bana her istedigini yaptriyorsun helal olsun dedi neyseki konuyu kapattik aksam onlarda yemek yerken ucumuz istemede onlarin ne istersiniz sorusuna annemin trabzon hasiri istemesini laf etti ben 2 tane bekar kizim var onlari istemeye geldikletinde ne bilezik isterim ne trabzon hasiri demesi beni sinirlendrdi anne istersen annmemle konus ama iyi ki bir trabzon hasiri istemisiz sonucta onu annem koluna takmayacak ben takicam koluma evlendigimzde dedim istese 10 bilezik de isteseyebilir dedim nisanlim ordan trabzon hasiri 8 bin tl 10 bilezik istese zaten o kadarina denk gelir dedi bende senin bir bilezigin ne kadar oldugundan haberin yok heralde bi bilezik iyisinden 2 2 bucuk 10 tane isteseydik 2 bin 2 bucuktan hesapla dedim neyseki annesine dugun takilarini bozdurup yaturim yapacagini trabzon hasririn benim olacagini onu benim takacagimi soyledi dun aksamda normal hersey iyiken telefon konusnamiz sirasinda annesinin bilezik mevzusu acmasinn beni ne kadar cok kirdugindan bahsettim fakat annesini savundu boyle seylere takilmamami annesinn saka yaptigini senin istese benim annem 10 bilezik de isteyebilir bi bilezik ne kadar oldugundan haberin yok dememi onun annesin kirilmadigini annesnn beni cok sevdigini ama benim ona vefaszlik yaptigimi dusunup kirilidi ben de ona senin annenin tek geliniyim benim kirilabilir ihtimalini dusunmesi lazim ayrica biz kari koca olucaz derdimizi sorunlarimizi tabi soylucez kirilmaman lazim acik olman lazim ama bundan sonra sana birsey demeyecegim bu tarz seyleri annenle çözeceğim dedim.yani beni anlamasini dilerdim .bana bunlari takarak agzimzin tadini bozma dedi.yani herseyin gulluk gulistanlik olmasini istiyor onlarla ilgili yani ailesiyle ilgili birsey dedigimde savunmaya gecmesi beni deli ediyor bana annem cahil kadin soylesin bosver aldirma demesi bile bana yeterdi.demem o ki nisanlim aradaki annesi ve benim aramdaki dengeyi saglayabilecegini soyluyor annesi ogluna cok duskun esi de yok kendini ogluna adamış ve bizim aramizda sorun teskil etmesinsen rahatszim salonumiz tutyldu esyalarimiz yavastan bakiliyor hazrliklar basladi nisanlimi cok seviyorum ust katim 1 ev duzeni gibi dosenicek tv unitesi koltuk yemek masasi buzdolabi yatak odasi onlara ait ben ankastre ve camasir makinesi alicam banyom mutfagim yukardada var ben istedgim gibi arada tek basima cikip yemekde yiyebilecgim yikarida ki kata istedgm gibi evim gbi dayayip doseyecegim alt katta onlarin smdiki esyalari var ben orada yemek yiyeblcem canim istediginde evime yukari cikicam arada bi nisanlimi cok sevmeme ragmen pismanligimi yasiyorum annesi ilk cok iyi geldi seni kizlarima ezdrmem sen benim kizimsin ben varim sonra kimseyi taniyamiyoruz tabi gercek yuzunu yavastan gosteriyo beni seviyomu sever gbi mi yapiyo su an bilmiyorum arada bi mutfaga girdiğimde birseye karsmiyor sunu soyle yap bunu boyle yap demiyor karsmiyor ayrica bekar 2 gorumcem var onlarda o evde ama fabrikada vardiyali calisiyorlar pek karsilacagimi sanmiyorum. Nisanlimla arada konusuyiruz seni kimseye ezdrmem sen benim herseyimsin seni uzeni bende uzerim diyor ama birde kayinvalidrm korkuyor oglundan kizim aramizda sorunlari ogluma deme kendimiz halledelim diyor iste boyle arkadaslar arada szce korkmalimiyim yoksa korkmamaliyim esim olucak insan annesiyle aramizdaki dengeyi saglayabilir mi ne dusuniyorsunz yorumlarini bekliyorum

Siz anne ve kız bilezik, altın pazarlığına girmişsiniz, onlar oğullarını elde tutma derdinde, vah ki ne vah. Kayınvaliden size çok karışacak belli ama siz de bu düzene ayak uyduracak gibisiniz. Eşiniz dengeyi sağlayamaz. Daha evlenmeden böyle. Evlendikten sonra çok trajik hale gelir. Ülkemdeki 5 kişilik evliliklerden 1 kare...

Ay içim şişti ne saçma sapan mevzular bunlar? O altını koluna takacaksın da çok mu huzurlu olacaksın sen artık bu saatten sonra? Balık baştan kokmuş. Senin aynı evde oturmaktan çok daha büyük sorunların var. Herşey bir yana Allah eşinin yardımcısı olsun. Öyle bir anne ve böyle bir eşle muhtemelen çok uzun yaşamayacak adamcağız...

Aynı evden sonrasını okuma gereği duymadım.
Beraber yaşayıp da 'ohh iyi ki böyle bir hayatım var' diyeni duymadım, ne kv den ne de gelinden...

zaten bu erkek anneleri babaları hep iyi niyetlidirler hep saka yaparlar ve emin ol bu adam evlendiğinde sen onun annesine birsey desen anne hatalı olsa dahi suclu sen olursun abartan sen olursun.
niye sonradan aynı ev oldu .

senin ayrı katının olması azbucuk seni rahatlatır ama yinede zor cınku biryerden sonra batmaya baslıyor ve bazen hiç görmek istemiyorsun

kadın gözü acık biri vede ogluna düskün balayınımı bulmus antalyaya tatile gidecek . ogluda annesine düskün

krndi annenlere yakın bir yer tutun esin yokken kendi evine gidip gelrsn sıkılmassın

Insan hayatında en önemli günlerdir evliliğin ilk gun leri ayları. Kesinlikle başbaşa geçirilmesi gerekir. Kayinvalide ve görümcelerle aynı evde yaşamanın hayatında ne kadar büyük zorluklara yol açacaģi aşikar. Ister dubleks olsun ister aynı apartman . Şimdiden siz birbirinizden lafınızı esirgemiyorsunuz aynı çatı altına girince seviye iyice düşer ve emin ol esin ilk seni gözden çıkarır ne kadar severse sevsin. Hiç bir erkek annesine karşı gelmez hele bide yalnız bir kadınsa. Haklı da olsan haksız duruma düşersin. Üzülen siz olursunuz . Kendi evinde rahat edemedikten sonra evi olmanın anlamı yok.

Allah yardımcın olsun. Her ne olursa olsun güzel şeyler söylemek isterdim ama bu işlerin istisnası bile yok bence. Gün oluyor karnından çıktığın annesiyle kavga ediyor insan anlaşamadığı konular oluyor hele ki senin esin sürekli evde olmayacakmış gizli kamera takip haklı direk gözükse de bu sen olsan herkesin içinde annem senin yanına gelince tamam canım sensin der ama her yerde aynı dert var ya ayrı evde yaşasan da yapacak olan yapar tesadüf gördüm mesajı okudum da Allah kolaylık versin hakkında hayırlısı

baştan sona okudum şaşkınım 2 aile arasında bi kopukluk var gibi. madem adettinizde yüzüklerin alınması yoktu söyleseydnz baştan oturup. biz sözlenmeden önce kaynanama gitmştm sözde yüzükleri kız erkeğe erkek kıza alır demşti. bende tmm demştm konu kapandı kuyumcuyada annem annesi ben nişanlım gitti onlar bana tektaş alyans saat küpe 2 bilezik aldılar bende nişanlıma alyans aldım. nişandada gittik nişanlımla saat aldık ona güzel. kaynanam hiçç karışmadı onun dışında. sözde takılan altınları bilezik yapalım demişti bana bende çok kırılmıştım bana takılan şey ben bunu nişanlımla konuşmam gerekirken annesi dedi die kırılmıştım.bunuda nişanlıma söyledim annen yanlış yaptı gel al altınları ben zaten istemem ama annenle değilde senle konuşabilirdik dedm. oda düğünde bayramda 2 değilde 3 gözüksün bilezik die demek istemş fala filan derken konu geçti kapandı kaynanamda izah etti kalbim kanaat getirdi yani hiç aramızda sıkıntı yok bizde beraber oturcaz 2 ay kadar ev alana kadar. ama biz ne altın istedik ne bilezik ne hasır. bnde karadenizliyim altın konusu geçince babam benle o konuları konuşmayn sizinde bi oğlunuz benmde bi kızım siz gücünüzün yettiğini yapın bn gücümün yettiğini yapayım dedi konuyu kapttık pazarlığa oturmadık zaten böyle ailem olduğu içnde kaynanam ne var ne yok yağdırıyor altın desen var eşya desen hazır herşey var dahada araba alıcam sana diyor düşün yani. böyle altın askı konularını konuşmak bana mantıklı gelmiyor :) ben nişanlımdan isterim ama anesine ailesine gidip öyle konuya girmem bile sende girme. sorun olunca nişanlınla konuş. hem bide içip kapıya dayanan bi nişanlından bahsediyosun ne bilim yani şimdiden içiyosa ilersiini bilemicem. benmde nişanlım kullanmış ama aileme karşı küçük düşmemek için gelip kapıda içipte kapıya dayanmaz. düşündürücü bi durum inşallah mutlu olursun ..

paragrafsız olduğu için hepsini okuyamadım, siz pazarlık yapmışsınız resmen başlık parası istemişsiniz, nişanlınızın annesi de çok utanmaz, bir yüzüğün lafını etmiş. bunların ikisi de çok ayıp şeyler.

biz evlenirken bunlar ne konuşuldu ne edildi, herkes gönlünden ne geçerse onu aldı. ama ilk kayınvalide başlatmış, terbiyesiz bür yüzük dediğin nedir, bide gelmiş annene söylemiş.

bu arada benim dekayınvalidem hasır set aldı bana taktığı altınlardan hariç ama inan ki eğer onun alacağını bilmeseydim o kadar pahalı bir seti hayatta isteyemezdim. ben zaten bir şey isteyemem, gönlünden geçen yapar. ama benim eşimin ailesi de bana yüzüğün lafını etmez zaten.

okurken icim daraldi..ben bu altin di bilezikti hasir setti bu tur konularin bu sekilde konusulmasini hic hos bulmuyorum..iki insan birbirini seviyorsa evlat iki tarafinda evladi herkez elinden geleni yapmali bence.kv niz lafini esirgemeyen biri gibi geldi bana ustunede altli ustlu oturacakmissiniz.herseyi sorun edecek kv nizin her dedigini yaptigini sorun edecekseniz cok zor bir evliliginiz olur yok ben herseye takilmam duymam gormem kendi evimde esimle gecimime bakarim diyorsan tercih senin.umarim mutlu olursun

X