Kayınvalıdem eşimin sorumluluk kazanmaması için elinden geleni yapıyor

Evet görümceme inat calısmadım çünkü daha yenı evlıyken benı ajans ajans gezdırdıler (ıs bulma kurumu) Bulundugum bölge metropol degıl ıs ımkanları sınırlı,yurt dısında yasıyorum.Temızlık ısı,yaslı bakımı,köpek bakıcılıgı,garsonluk ıslerı baktılar..Bır kayınvalıdem bır gorumcem goturuyordu bana göre ıs cıkmıyordu cunku yurt dısına gelın gelmıstım ve henuz dıl bılmıyordum.Bır restaurantta garsonluk ısı cıktı o kadar avam bır yerdıkı parmagımda yuzuk olmasına ragmen ıckılı bır restrauranttı ve gelen musterıler konusmaya calısıyordu rahatsız oluyordum neysekı avrupada covıd patlayınca orası da kapandı.Ondan sonra bır gun esımle bır konuyla ılgılı evımızde tartısırken gorumcem kapıya dayandı sen aptalsın salaksın anca evde otur v.s saydırmaya basladı.Kı ben daha yenı evlıyım evlendıgımde evımı bıle hazırlamamıslar ev dedıgım kayınvalıdemlerın evı 2 katlı alt katı garajı bıze ev yaptılar evımız yapılana kadar..Onu bıle kabul etmısım ama ınsan bır oncesınde boya yaptırır duvarlar sapsarı her yer orumcek agı..Ben o evın boyasını bıle kendım elıme fırca alıp boyadım kı aılemın durumu ıyı,oyle ımkanlardan boyle bır yerde oturmayı kabul etmısım sırf esımı sevdıgım ıcın.O evın ısını daha yenı bıtırmısım yenı yerlesmısız oncesınde 2 ay kayınvalıdemlerde kaldım..Tam evımde oturacagım bana sacma sapan ısler buluyorlar bı de gece vardıyası var..Esım evdeyken ben gece calısacagım yanı..Bunların ıyı nıyetlı olmadıgını anladıgım ıcın Türkiyeye aılemın yanına döndüm esım de geldı benımle...Aılem esımle konustuktan sonra daha benı ajans ajans gezdırmedıler ufaktan kayınvalıdemle dısarı cıktıgımızda resturantların uzerındekı ıs ılanlarını bana gosterırdı hıc oralı olmadım suan o konu kapandı..O kadar sogudumkı bu konudan suan kesınlıkle calısmayı düşünmüyorum..Zaten durumumuz cok ıyı..Benım de aılemden guvencem kendı evım var Türkiye'de..Onun dısında esımın elıne lıste versem de esım yalnız basına alısverıs yapabılen bırı degıl..Bılmıyor yanı ogretsem de yapamıyor..Öyle bır alıstırmıslarkı normalde avrupada yasıyorum copler plastık,cam,gıda olarak ayrılır..Hepsını sımgeleyen bır renk var.Ben 1,5 yıldır yurt dısında yasıyorum esım burda dogmus buyumus ona ragmen elıne bır cop verıyorum bunu yesıle atacaksın dıyorum gıdıyor bılmıyorum unuttum deyıp çöple dönuyor.
Kusura bakmayın ama böyle bir tip içinmi yurtdışına yerleştiniz? Gözümde 35 yaşında adam değil, 3,5 yaşında çocuk canlandı. Daha çöp ayırmayı bilmiyor. Okuma yazmasıda yok herhalde.
Durumum iyi diyip duruyorsunuz ama kendi evine alışveriş yapmayacak kadar aciz bir kocanız var. Sizi garjalda oturtuyor. Hemde kv dibinde. Durumu iyi olan biri ev alır, alamiyorsa en kralını tutar dayar döşer. Mesleğiniz ne bilmiyorum ama garsonluk diye küçümsediğiniz işler yurtdışında gayet normal işler. Sizin diliniz yok, mesleğiniz büyük bir ihtimal denklik bile görmeyecektik yaşadığınız ülkede, yalandan görümceme inat çalışmiyorum diye kendinizi kandırmayın. O basit olarak gördüğünüz işleri kendinize yakıştıramiyorsunuz başkada bulamıcaksınız o yüzden görümceme inat çalışmiyorum bla bla.
Anneside oğlunun ne olduğunu biliyor, dibinden ayırmıyor. Gerektiği yerde market desteği veriyor çünkü biliyor beceriksiz. Annesinden uzakta yaşarsa sudan çıkmış balığa döner sizin eşiniz. Yazık olmuş size. Sizde farkındasınız zaten, kendinizi durumum iyi mudaram yok diye kandırıyorsunuz

Yorumlarda en çok dikkatimi çeken şey ''Neden Çalışmıyorsun? Çalış ve ekonomik özgürlüğünü eline al''Gibi yorumlar oldu. Neden kadınların çalışmasının olmazsa olmaz bir kanun gibi gösterme telaşın dasınız, anlayamadım doğrusu. Çalışmayan evde çocuklarını büyüten evhanımlığını, basit ve önemsiz bir şeymiş gibi empoze ediyorsunuz?! Bana göre bu dünyadaki en önemli iştir ANNE Olmak EŞ olmak yani Evin Hanımı olmak. Bir Kadın bir evlat yetiştirerek dünyanın düzeni değiştirebilir. Çalışan ve iş yerinde stres ve yorgunluktan bitkin düşüp, evde evladına ve eşine yeterli enerjisi kalmayıp ilgilenmeyen kadınlar yüzünden, mutsuz ve boşlukta olan belki binlerce çocuklar var bu ülkede. ''Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır. '' Yani bazen basit ve önemsiz gibi gördüğümüz bir olay,aslında büyük olayların başlangıcıdır. ' Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur!''
'Kadın Vardır Yiğit Doğurur,Oymağı Devlet Eder;Kadın Vardır İt Doğurur,Memlekete Dert Eder.!!'' Bana göre Yeryüzündeki En ''DEĞERLİ'' ve ''EN ÖNEMLİ'' Meslektir ''EV HANIMLI ve ANNELİK''
Yıl 2021...

İşte bir de düşünün kayınvalıdem bana vardıyalı ıs buluyordu..Eşim evdeyken ben gece calısacagım yanı..Bu duruma babam cok kızdı ondan sonra ıs fln konusuyla gelemedıler
Mesleğiniz Dr.luk, hemşirelik vb nöbet usulu iş olsaydıda babanız kızarmıydı eşinizin evde olduğu saatler işde olmanıza? Ozaman işimi bırakcaktınız

Çok haklısınız,inanın ilk başta esımle halletmeye calıştım baktım düzelmiyor mecbur kayınvaıdemle konusmak zorunda kaldım.Yoksa esımle halledebilsem benim için daha kolay olurdu..Neysekı bırlıkte yemek yeme konusunda zor da olsa esıme kendımı ızah edebıldım de kayınvalıdem davet ettıgınde evde yıyecegız dıyebılıyor..Ama kayınvalıdem de evlılıgımı etkılıyor aramızda kavga cıkıyor dememe ragmen gülüyor annen de yakın olsa yardım ederdı dıyor..Herkesın annesı yardım etmek ıster elbette kotu nıyet görmüyorum ama bır ınsanın gelını bunu dedıkten sonra ınsan onlar mutlu olsun da gerekırse ben vermıyım der ..Sonucta aç açık degılız evımıze onlardan daha cok para giriyor o yüzden bu ısrarı anlamıyorum..Ortada etkısız eleman gıbı bır ona gıdıyorum konusuyorum bır esıme gidiyorum artık dıyorumkı ısteklerımı artırayım da bunalsınlar onlar pes etsın stratejı arıyorum resmen :))
Başka yerden bakıyorsunuz konuya.
Hala kayınvalide diyorsunuz.
Yaşadıginiz evle ilgili yorumlarınızı da okudum, asıl problem, eve alınan yiyecekten önce size garajda, boyasız çok kötü bir şekilde yaşamanızmış, sizde kendinize layık görmüşsünüz bunu.
Kusura bakmayın sevgi değil bunun adı, fedakarlıkta da değil bana göre.

35 yaşında adam böyle bir evlilik yapabiliyorsa yiyeceğini de annesinden almakta sorun görmez.

Eşinizin kafa yapısını değiştirebileceğinizi sanmıyorum.

Sizde durumum iyi deyip duruyorsunuz ama birkaç ay kayinvalide yanın da garajda yaşamayı kabul ederek evlenen insan gün görmemiş, yaşadığı hayattan bir an evvel kaçmak isteyen birinin yapabileceği şeyler, baştan bu şekilde evlenmeyi kabul etmeseydiniz, kendi sınırlarınızı daha kolay çizerdiniz.

Son düzenleme:
Durumum iyi durumun iyi mi benim durumum iyi senin durumun durum durum
Evet ama kıymayı kv denin buzluğundan alıyor
Çünkü aslında durumu iyi, mesleğide var istese çalışır ama görümce çatlasın diye çalışmiyor. Ama evi var yani durumu iyi, ama kıyma, pulbiber evde var diyor eşi ama normalde durumu iyi istese herşey alır 🙄

Çünkü aslında durumu iyi, mesleğide var istese çalışır ama görümce çatlasın diye çalışmiyor. Ama evi var yani durumu iyi, ama kıyma, pulbiber evde var diyor eşi ama normalde durumu iyi istese herşey alır 🙄
Çalışsa görümce daha çok çatlamaz mı🤐

Ben arkadaslarımdan kımseye anlatmadım aılem de calısma konusunda dıger detayları bılmıyor o yuzden aynı kısı oldugumuzu dusunmeyın:))
Bir yakınımızın kizi 7-8 yıl önce yurtdışına evlilik yapacaktı turkiyede tanıştılar sonra kız ziyarete gitti ortamına bakmaya çocuğun. Çocuk aynı anlattığınız gibiymiş evi falan da... Alışveriş falan yapamıyor ailesine aşırı bağımlı her şeyini annesi düşünüyor planlıyor falan. Hatta durgun zekadan şüphelenmiş kız. Eğitimi falan iyiymiş çocuğun ama. Annesi çok iyi bir kadınmış ama evlenmedi o kız.

O kadar "durumu" iyi olmayan ben pul biberi ozgur irademle araya en az 2 kisiyi koymadan gidip alabiliyorum..

O kadar "durumu" iyi olmayan ben pul biberi ozgur irademle araya en az 2 kisiyi koymadan gidip alabiliyorum..
Kamu spotu gibi olacak ama durumu iyi her zaman maddiyat demek değilmiş özgür olmak da gayet iyi bir durumu iyi imiş😅 kaldı ki maddi durumu iyi de kime göre neye göre... çok değişken. Sana göre 3 ev sahibi durumu kötü belki bana göre bir evim olsa durumum çok iyi belki. Özgürseniz, mutluysanız durumunuz iyidir ey kk ahalisi.

Eşiniz sorumluluk kazanmak için birazcık geç kalmamış mı sizce? Mesela bir 20 sene kadar...

Annesinin yaptığı bir şey yok. Kadın çocuğunu düşünüp bir şeyler sunuyor. Ama bu eşinizin annesinin sırtına binmesini, bu durumu kullanmasını gerektirmez. Vicdansız bir adam bence.

Görümceyle kavga ettiğiniz için çalışmamak da komik ötesi bir bahane.
Ya çalışmak istemediğiniz için çalışmadığınızı kabullenin ya da daha mantıklı bahaneler bulun.

Siz öyle alısmıssınız demekkı ben de kımsenın bır çöpüne tenezzül etmeyecek sekılde yetiştim
Sozin aile kavraminiz eksik yetismissiniz ,bunu iyi birsey gibi goruyorsunuz ama yapacak birsey yok ,kimse degil ailem onlar ,ailenin ne oldugunu bilmediginiz icin sizin icin uzuldum dogrusu

(Ben bilerek çalışmıyorum meslegım var ama görümcem daha yenı evlıyken calısmıyorum dıye ustume yurumustu ben de ınat ettım calısmıyorum )
görümcenizle değil kendi kendinize inatlaşıp kendinizi heba ediyorsunuz. Bununla ilgili bir söz de var hatta ama biraz argo, anlamışsınızdır ne olduğunu. Çalışmak en azından boş insanlar ve mevzulardan uzaklaşmanızı sağlar, ekonomik özgürlük sağlar ve daha sözünüz geçer hale gelirsiniz. Bence sorunun çözümü burada yatıyor.

Durumum iyi durumun iyi mi benim durumum iyi senin durumun durum durum
Arkadaslar sorunumdan zıyade benım calısmama yorum yapmıslar da ben de her yorumları okumayana ozellıkle belırtmek zorunda kaldım yanı özellıkle vurgulamak ıstedıgım bırsey degıl :)

Ne alaka, ben tenezzül et demedim ki. Belki böyle yaparsan birkaç gün KV den yılabilirdi. Sonuçta ben kvdemin bir iğnesini bile kabul etmiş bir insan değilim. Bunu yıldırma politikası olarak sömür demistim. Anlamamışsın.
Dolabını acamam ama getırdıgını sureklı bıle alsam yılmıyor kadın:)) Öyle bag kurmaya calısıyor..Ben normalde onlardan kopuk bırı de degılım güleryüzlüyümdür sıcakkanlıyımdır her ıslerıne yardım ederım evımde agırlamayı severım ama ıstıyorkı sureklı beraber olalım..Böyle yaparak sankı mecbur kılıyor kendılerıne

Eşiniz de gerekli olgunluğa sahip değilmiş bana göre evlilik için yine aynı şekilde bence siz de pasifsiniz, 1,5 yıldır gayet içiçe yemek yiyip beraber takılmışsınız kayınvalidenizle, şurda görümce var diye kendi evinindesiniz. Burdan bakınca siz de hayır diyemeyen içten içe sadece şikayet eden ama kayınvalidenin her dediğini yapan bi şekilde görünüyorsunuz.

Yani neden suçlu sadece eş ailesi oluyor lütfen eşinizin bağımlı halini ve kendi pasifliğinizi de yabana atmayın. Biz de kayınvalidemle yakın oturuyoruz ilk günden beri herşeyimiz ayrı , kimse davetsiz diğerinin sofrasına oturmaz hatta evine gitmez. Siz niye ördek ailesi gibi içiçesiniz hiçç anlamadım. Bi de biz bunu 25 yaşında evlenerek başardık sizin gibi 30 lu yaşlarda da değildik.
Konusmama rağmen kayınvalıdem anlamıyorsa ne yapabılırım 60 yasında kadınla kavga mı edeyım...

Aynı durumdayız bizim ve evimiz ayrı haftada bir yasa evde herşey bitecek de kayinnaya gidecez eksikleri ali caz çok gıcık bir durum bişey bitince oraya gitmeyi beklemek gidene kadarda evde olmaması onların verdikleriyke yetinmek cimri kadın oğlu çalışıyor zor şartlarda kazanıyor diye kiyamiyor. Veriyor bende gönlme göre gidip alışveriş yapmadım kayinpeder satiyor bizim. Ama en basitinden verdiği deterjan markasını istemiyorm kendim begendgm iyi olduğunu dusundugm marka var ama alamiyorm verince. kocama diyince annemlerdrn aliirz diyor.
verdikleri seye razı olmak düşüyor bana elinde ekmek pisirir verir bende bu ekmge alışık değilim normal ekmeğe alisgm ama yiyrm ışte böyle olunca kocama kalsa alır ama kardeşleriyle ortak işleri var kardeslerde harcamalri görünce annenin huyunu bildiklerinden alıyor ediyor. Söyler kizacagni bildiklerinden ispiyonluyolar büyük ihmtimal öyle olunca hiç alınmıyor.
Canım söyle gitsin kendi alsın ben almaya utanıyorum de..Ben gidip almıyorum ama eşim alısverıs lıstesıne bakar arar su var mı bu var mı..Sinir bozucu yanı..Önceden diyorum lıste yapıcam ne varsa o zaman alıyorsan ordan al benı markette ugrastırma..

X