Kayınvalidem ve hamilelik baskısı

kaktus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
125
193
Merhaba hanımlar.
Ben henüz 1 senelik evli bir kadınım. Eşimle kendimizi çocuk için şu anda hazır hissetmediğimiz için böyle bir planımız yok. Rabbim hayırlı ve istediği zamanda herkese nasip etsin inşallah. Lakin bundan bir ay önce kayınvalidem çocuk baskısı yapmaya başladı. Her onlara oturmaya gittiğimizde ve boş olduğu anda çocuk diye söylenmeye başlıyor. 1 sene olmuş yetermiş artık çocuk yapmalıymışız, komşunun torunu olmuş çok güzel bir duyguymuş biz ne zaman yapacakmışız vs tarzında söylemler. Ben hep hayırlısı dedim geçtim ama eşim tepkisini belirtti. Eşim tepkisini belirtince de artık bana eşimden gizli gizli söylemeye başladı. En son bardağı taşıran damla geçenlerde oldu. 13 yaşındaki küçük görümcem komşularına benim hamile olduğumu söylemiş ki öyle birşey yok. Herkes babanne oluyorsun diye hayırlı olsun demeye başlamış kayınvalideme ve bana bunu anlattı. Bende eşime anlattım. Eşimde çocuk işte napabilirim dedi. Mantıklı mı sence kardeşinin söylediği dediğimde eşimle tartıştık bana niye sitem ediyorsun diye rahatsız oluyorum diye söyleseydin diye. Ben arar söylerim şimdi dedi fakat ben bırakmadım. Ama moralim çok bozuk hanımlar. Belki abartıyorum belki abartıyorsun diyeceksiniz ama sürekli hamilelik baskısı ve en sonunda da 13 yaşındaki küçük bir çocuğun böyle birşey söylemesi insanlara moralimi bozdu. Ve birde zaten eninde sonunda olmayacak mı çocukları diye kendi savunuyor görümcem. Ben bu konuda rahatsız olmakta haksız mıyım sizce ? Bugün bunu söyleyen çocuk yarın öbür gün başka şeylerde söylemez mi sizce insanlara ? Ne yapmam lazım da bu baskıdan eşimle kendimi kurtarmam lazım. Lütfen birşeyler yazın.

Gerçekten anlayamıyorum ben artık. Ve kesinlikle dediğiniz gibi huzurumu bozuyor. Ve bana bu konuyu gülerek çok normalmiş gibi anlatıyor kendisi. Yarın öbür gün boşanıyor da diyebilir bu çocuk herşeyi konuşabilir diye düşünüyorum. Ki bana kalırsa bir çocuğun yanında bu tarz şeyler konuşulmazsa çocuk bilemez zaten.

Biraz sert çık kayınvalideye sustur. Sinirini bozma hele eşinle hiç kavga etme bunlar yüzünden ya. Çok gereksiz çıkışmışsın. İçine atma doldukça kayınvalideye saldır. Ne güzel kendi bi tane tekne kazıntısı doğurmuş. Demek ki seviyor. Bir daha doğursun söyle de.

Eşiniz tepkisini belirtmis zaten, siz de belirtin. 13 yaşında koca lise çağına yaklaşmış bir insandan bahsediyoruz, doğruyu yanlışı ayırt edebilecek yaşta gayet. Tavrinizi kesin ve net bir dille ifade edin. Evlilik iki kişiliktir; çocuk da bu iki kişiyle verilen bir karardır. Biz ne zaman istersek cocugumuz o zaman olacak! Bana bir daha bu konuda sakın baskı yapmayın, kızınizla da konuşun bir daha olmadık seyleri kafasından uydurup sağda solda anlatmasın, hoş değil diyin. Terbiye edilmeye ihtiyaçları var, bir şey soylediklerinde kendinizi siz savunun eşinizden yardım beklemeyin, hadlerini bildirin.

Bence çocuk da kv niz yüzünden böyle bir şey yapmış artık ne kadar etkisinde kaldıysa annesinin. Ona kızmayın kv nizde asıl suç.

Hatta en büyük suç sizde çünkü gerekli tepkiyi vermemişsiniz kv ye eşiniz haklı.

Ben bu olayı büyütür ve bir daha oraya gitmemek için sağlam sebep sunarım
Baskı ve huzursuzluk hissettiğim yere gelmiyorum buyur kendin git derim
Amaa azcık bozulup sonra gitmeye devam edersem yolu kendi elimle açmış olurum. Yalanları ortaya çıkınca düşük yaptı bile derler. Uzak durmakta fayda var.

banada sormuşlardı çocuk yapmıyormusunuz diye ,

o işi yapıyoruz ama çocuk yapmıyoruz demiştim , o ne kadar terbiyesizse sende o kadar terbiyesiz olacaksın başka türlü anlamıyorlar çünkü , sonra kp konuşmaya başladı onunda ağzının payını verdim ,

doğurdum sanki kıymet bildiler kız oldu diye etmediğini koymadı o nursuz kv , bende birdaha doğurmadım ,

demem o ki birkere susturmayı bilmezsen onlarda duracakları yeri bilmezler,

Gerçekten anlayamıyorum ben artık. Ve kesinlikle dediğiniz gibi huzurumu bozuyor. Ve bana bu konuyu gülerek çok normalmiş gibi anlatıyor kendisi. Yarın öbür gün boşanıyor da diyebilir bu çocuk herşeyi konuşabilir diye düşünüyorum. Ki bana kalırsa bir çocuğun yanında bu tarz şeyler konuşulmazsa çocuk bilemez zaten.
O çocuk kendi başına söylememiştir. annesi demiştir yengen hamile diye

Kayınvaliden birdaha bu mevzuyu açtığında ben çoçukmuyum ne zaman hamile kalacağıma kendim karar veririm sizin haddinize değil bu mevzuyu konuşmak ve akıl vermek çok istiyorsanız siz yapıverin çoçuk...

Bu soruyu sormanın hadleri olmadığını kibarca söylerdim bir kez daha söylerse daha da gitmezdim eşime bunu söylerdim. Açıkçası torun sevmek tamam ama yatak odasına ve hayat şartlarına karışmak kimsenin haddine değil.

Haklısınız hanımlar. Daha öncede evimize yemeğe geldiklerinde de kızı izinsiz bir şekilde yatak odamıza girmişti. Ben çalışan bi bayanım ve o günde yatak odamız toplu değildi kapısını kapatmıştık. Eşim sinirlenip bağırdı diye küstü gitti evden. Biraz terbiye öğret demişti annesine ağrına gitmiş. Daha sonra ben kendisini telefonla aradığımda bana kendi çocuğunu da görücez bakalım dedi. O günden beri mesafeliyim zaten asla aramıyorum sormuyorum. Sadece haftada bir uğruyorum. Ve gittiğimizde de sürekli bu mevzu. Şimdiye kadar kırmamaya özen gösterdim fakat yanlış yapmışım. Bundan sonra asla susmayacağım.

Merhaba hanımlar.
Ben henüz 1 senelik evli bir kadınım. Eşimle kendimizi çocuk için şu anda hazır hissetmediğimiz için böyle bir planımız yok. Rabbim hayırlı ve istediği zamanda herkese nasip etsin inşallah. Lakin bundan bir ay önce kayınvalidem çocuk baskısı yapmaya başladı. Her onlara oturmaya gittiğimizde ve boş olduğu anda çocuk diye söylenmeye başlıyor. 1 sene olmuş yetermiş artık çocuk yapmalıymışız, komşunun torunu olmuş çok güzel bir duyguymuş biz ne zaman yapacakmışız vs tarzında söylemler. Ben hep hayırlısı dedim geçtim ama eşim tepkisini belirtti. Eşim tepkisini belirtince de artık bana eşimden gizli gizli söylemeye başladı. En son bardağı taşıran damla geçenlerde oldu. 13 yaşındaki küçük görümcem komşularına benim hamile olduğumu söylemiş ki öyle birşey yok. Herkes babanne oluyorsun diye hayırlı olsun demeye başlamış kayınvalideme ve bana bunu anlattı. Bende eşime anlattım. Eşimde çocuk işte napabilirim dedi. Mantıklı mı sence kardeşinin söylediği dediğimde eşimle tartıştık bana niye sitem ediyorsun diye rahatsız oluyorum diye söyleseydin diye. Ben arar söylerim şimdi dedi fakat ben bırakmadım. Ama moralim çok bozuk hanımlar. Belki abartıyorum belki abartıyorsun diyeceksiniz ama sürekli hamilelik baskısı ve en sonunda da 13 yaşındaki küçük bir çocuğun böyle birşey söylemesi insanlara moralimi bozdu. Ve birde zaten eninde sonunda olmayacak mı çocukları diye kendi savunuyor görümcem. Ben bu konuda rahatsız olmakta haksız mıyım sizce ? Bugün bunu söyleyen çocuk yarın öbür gün başka şeylerde söylemez mi sizce insanlara ? Ne yapmam lazım da bu baskıdan eşimle kendimi kurtarmam lazım. Lütfen birşeyler yazın.
Kadın net sorunlu. Çok istiyorsa kendi yapsın bir tane çocuk. Yeterince tepki göstermiyorsunuz.

Bende böyle düşünüyorum. Veyahut yanında sürekli bu konunun konuşulduğunu düşünüyorum. Yoksa bi çocuk gidipte böyle birşey uydurmaz.
Anne daha 13 yaşındaki kızına söz geçiremiyor bir de size mi karışıyor. KV sizin yatak odanıza karışması haddine değil. Sert bir şekilde karışmaması gerektiğini belirtin

Merhaba hanımlar.
Kayinvalideniz gorumcenizin yalan soyledigini soylediginde tepki vermediniz mi ? Esiniz bu konuda hakli rahatsizliginizi dile getirin. 13 yasindaki cocuga mi kalmis kari koca arasindaki bir sey. Ayip yahu

Merhaba hanımlar.
Mesafe koy gitsin canım.
Eşinle kavga etme diyeceğim ama ben de ediyorum.
Umursama insanlar böyle inan ki

X