Kayinvalidemin bebeğime annem demesi

Bende dedim kucağımda kalsın diye tamam dedi 2 dk sonra dur ben onu alayım dedi çekip aldı resmen sıyırarak ve ben normal doğum yaptım yatmadım da düşkün de değildim
Siz de çekip geri alsaydiniz keşke anlık tepkiler (tabi dozunu ayarlayarak) o anda verilmediginde insanın içinde çok büyüyor. Olur olmadık şeylere kafanız takılmaya başlıyor sonra. Hazır lohusayken yapiverin bir iki delilik alttan alsınlar aman

O zaman siz bana fikir verin evlerimiz karşılıklı bize bakan penceresi her zaman açık ve pencere kapansa perdesi asla kapanmaz oğlumla balkon çok güneş alır çıkar oynarız karşıdan camdan annemmmm annemmmm diye bağırır. Hergün arar annem oğlum napiyor der aramasının üstüne hergun gelir çöpe giderken uğradım der destursuz paldır küldür çocuğumu kapıda görünce annemmmm diye eve dalar bazı günler 4 kere gelir ben hep gelirim böyle çocuğumu görmeye der bu örnekler uzar uzar gider.Ben bu davranışların yüzde birini dahi kendi annemden görmüş değilim kendi annemin karakteri de bu değil onun alt katında abimler oturuyor 2 de yeğenim var kendi yengemden bir kere bu şikayetleri annem için isitmis degilim. Sınırı ben nasil koymalıyım sizce

Bugün ilk kez kayinvalideme karşı bunu yaptım. Komşuları vardı benide davet etti. Bir tanesinin çocuğu büyüktü aşırı haylazdı annesi de hiç ilgilenmiyordu ben peşlerinde koşarken büyük çocuk oğlumu kapıya ittirdi koşarken oğlum çok kötü çarptı ben yetişemedim. Kayinvalidemgil anında oğlumu kucağımdan almaya çalıştı o anda bir durur musun alma çocuğu napiyorsun sen dedim ilk kez sesimi çıkardım

Anlık tepki, kibarca:) başka çaresi yok. Dürüst olun. Anne müsait değilim biz bir yere gideceğiz de, eve geliş gidiş konusunda sınır koyacaksan. Anne böyle hitap etme uzmanlar böyle diyor de.. ama anında düzelt. Zaten bir yerden sonra o da pes eder. Sen içine atarsan o da empati yapacak da anlayacak da ohooo

Bazi insanlar buluttan nem kapiyor. Kadin torununu seviyor ve icinden geldigi gibi seviyor bunda tam olarak ne gibi bir kotuluk var anlamadim.
Kendisini annesi sanıyor mesela asla ismini kullanmıyor oğlumun. Benden kıskandığını çok kez belli etti. Bu normal bir sevgi mi sizce ben sevgiye laf etmiyorum sevginin davranışların aşırı olmasından sitem ediyorum herseyin aşırısı zarardır

Aynen asla anlamayacak haklısınız. Zaten 3 kere arıyorsa birine dönüş yapıyorum artık 2 gün gelmese 3. Gün özledim diye geliyor.

Bazen sınırlari çizmek ve korumak gerekiyor sanırım geç kalmış gibi hissetme yarından itibaren başla bazı şeylere.Mesela bebeğe ismiyle hitap etmesini söyle ismini öğrenmesi açısından önemli olduğunu söyle. bazen sevgiyle söylemiş olsa takılma derdim ama sanki inadına yapıyormuş gibi geldi anlattıklarına göre.İlk zamanlar benim k.v ayağına alıştırmaya başladı baktım çocuk iyiden iyiye alışmaya başladı hatta uyku anında bile bırakınca tepki veriyordu ve uyaniyordu siz yokken ben bu çocuğu bu şekilde ayağımda tutamam işim gücüm olur hem sallanarak uyuması zararliymiş dedim başta umursamadı geldikçe ayağına alıyordu eşim uyardı artık böyle uyumayacak dedi bıraktı eğer bu tepkiyi vermesem çocuk halen ayakta uyuyor olurdu iyi ki yapmışım diyorum .Kırmaya dökmeye gerek yok rahatsız oluyorsan hissettir bence yoksa önüne geçilmiyor bazı şeylerin ve gündem sürekli değişiyor emzirme ayakta sallama bitiyor sonra duruma göre başka şeyler başlıyor mesela şu an abur cubur mevzusu var bizde 2 yaşındaki çocuğa elinden gelse sürekli abur cubur vermek isteyen bir k.v var şu an uyara uyara törpülüyorum baktım olmuyor yiyince kusuyor yada öğünleri atlıyor gibi şeyler söylüyorum yani uyar ipin ucu kaçmadan ele al bazı şeyleri yoksa yıpranan senin sinirlerin olur...

Başlangıç gelmiş devamını da getirirseniz karşı tarafın dediklerini daha az umursamaya baslarsiniz çocuk sizin cocugunuz, düzen sizin düzeniniz, yuva sizin yuvanız. Başkalarından fikir alsanız bile en sonunda sadece eşiniz ve sizin istediğiniz olur. Bu düşünceyi benimseyip insanlara da verdiğiniz tepkiler ve umursamazliginizla bunu hissettirdiginizde her şey rayına oturur inşallah. Sizi bu kadar geren asıl şey içinizde kalan tepkileriniz

Evet bugün sabrım taştı çünkü komşusu orda kurulur otururken ona bir kere bile çocuğuna az sahip çıkta benim torunu hırpalayıp durmasın demedi. Gram sesini çıkarmadı aşırı şiddetle çarptı çocuk kapıya ben kapı kırılacak sandım öyle bir ses çıktı 2 sn içinde oldu bu olay ve benide zaten zorla çağırmıştı zaten ona da sinirliydim. İçimde kalan tepkilerim bana gönül rahatlığı vermeyen çok haklısınız

Bu yeni gelin ve yeni annelerin yemeğine suyuna birşey mi katıyorlar aynısı bir programda vardı gelinim mutfakta ki kadın mısın sen kaynanasına oğluma annem deme falan diyordu birde gorumcesini eve almış kadını almamış yazıklar olsun öyle oğula. Sizde annesiniz, ben genç ve anne olmadığım halde bu konu da kv leri tutuyorum.
Büyüt et gördüğün tavır muameleye bak yahu oğlunun da çocuğu sen kendi evinden mi getirdin ne var annem demesin de ne gibi bir zararı var sana? Kendi annene aynı lafı der misin sizin bu çocuk kıskançlıklarınız patolojik ben size söyleyeyim
Çocuklar ayrıca kendi annelerini tanır ve bilirler sizler gıcıklığına istemiyorsunuz.

ablamın kızı var 6 aylık bazen severken benim bal Kızııııımmm diye seviyorum sonrasında acaba ablamda böyle diyormudur diye düşündüm bi an
Bence batması çok normal ben olsam uyarırdım ismiyle hitap etsin diye ya da annem demesin başka bişey desin ah bal torunum bir tanecik torunum falan desin annem nedir ya

O ayakta sallama olayına kayinvalidem de alıştırmıştı zorla bıraktırana kadar göbeğim çatladı diyebilirim bacak diye bişey kalmamıştı. Tek olumlu yanı abur cuburu oda sevmez sizinkide fenaymış

Sizce yengenizin böyle sorunu varsa sizle görümcesine anlatır mı? Belki var.
Abartıyorsunuz durumu bu iş siz ve annenizede yansıyacak muhtemelen. Unutmayın bu durumları ikitaraflı düşünün her zaman.
Mesafe koyun ama bunu çocuk üzerinden yapmayın sizin kök ailenizede yansır bu durum yarın.

Şu konuda kesinlikle haklısın bakımı , herşeyi sana ait tam konu uzun diye tam okumadım, ama yaptığı çok yanlış dalarım valla seviyorsa adam gibi sevsin ama nasıl bakacağıma ne yapacağıma ben karar veririm, herşeyin adabı var. Yine sabırlı davranmışsın ben evden kovabilirim bile eleştiriye hiç açık değilim birkere.

Yengemin ilk anlatacagi insan hayatta en başta ben gelirim çünkü kendi abimi enişte sayar onu kardeş sayarım aynı yastayız ve inanılmaz ötesi yakınız. Annem ile ilgili bambaska rahatsız olduğu çok durumlar var bunların hepsini bana söyler gönül rahatlığı ile çünkü benim adaletli olacağımı ve onu ne kadar çok sevdiğimi bilir. Ben hiç bir zaman oğlum ile babaannesi arasında mesafe koymadım. Zaten koyamadığım için şuan kendisini annesi sanıyor.

Ve inanın kendi annemden o kadar çok eminim içim rahat ki asla benim anneme yansıyacak bir durum değil benim eşim galesiz umursamaz bir insandır o bile farketti bu durumu ben sordum hiç dikkatini çekti mi diye ha evet hep annem diyorböyle seviyor falan dedi onun farketme seviyesine kadar düştüyse durum ciddi anlamda aşıridir

Benim anlamadığım ben mesafeyi nasıl koyacağım hergun benim kara kasıma kara gözüme bana gelmiyor benim yüzüme bakmaz çocuğa yapışır hergun beni benim için aramıyor arar direk oğlum uyuyor mu özledim gelcem der zaten samimiyeti benimle değil ki mesafe koyayım

Arada dense sorun olmaz gibi sanki ama asıl problem seslenme şeklinden daha çok çat kapı sürekli gelmesi. Önce bunu çözmeye odaklanın bence.

Arada dense sorun olmaz gibi sanki ama asıl problem seslenme şeklinden daha çok çat kapı sürekli gelmesi. Önce bunu çözmeye odaklanın bence.
Bazen gelince parkta oluruz evde bulamaz arar zaten neredesiniz hangi parka gittiniz diye

Onu sizin aranızdaki ilişki belirleyecek.Her ailenin ilişki durumu farklıdır. Bunu siz eşiniz oturup konuşacaksınız. Ancak işin içine çocuğu katmadan.Bakın kök aile ilişkileri evlilikte en çok sorun yaratan şeylerdir. İki tarafa da yansıyor bunun sonuçları. Belki bana kızıyorsunuz ancak olan bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…