Kayinvalidemin bebeğime annem demesi

Hayır kızmıyorum tabiki size. Keşke samimiyeti benimle olsa da onu dert edip mesafeli olsam ama asla ben değilim. Zaten oğlumu sevmesi falan hoşuma gidiyor sorun oda değil herseyi aşırı uç noktalarda yapıyor ve yaşıyor olması yada bana aşırı geliyor bu durumlar bilmiyorum.

O zaman siz uyarın. Ben derdim annem değil babannem de lütfen annesi benim diye. Bi daha da sesini çıkaramazdı.

Bazı insanlar öyle seviyor. Yani bizim komşumuz vardı mesela gördüğü tüm çocukları annemm diyerek severdi. Art niyeti yoktu . Burada niyete bakmak lazım.
Lohusayken olanlarda da yine niyet önemli. Eski insanlar bunu gerçekten inanarak yapıyor, kokuna alışmasın, emerek uyumaya alışmasın diyerek.
KAyınvalidenizin genel niyeti ve davranışlarıyla beraber değerlendirin derim kısaca.

Aslında tüm sorun ne biliyorsunuz.. aile apartmanı olması. Biran önce çıkmaya bakın

Nasıl kadın torununu seviyor siz şaka mısınız ya çocuğu doguran buyutup bakan gece gunduz uykusuz kalan bi anne var ve kalkip bi baskasi annem diyemez ne hakla ya kiz dogum yaparken neler yasadi ne biliyorsunuz bakalim kyananasi ona destek oldu mu olsa bile kendi annesi bile annem dememeli torununa sunu bi anlayin cocuk sadece iki kisiye aittir anne ve baba

Bakalım deneyeceğim ben bu şekilde eşime söylesem olur mu dediğimde direk bana alınır söyleme moduna girdiği sustum bu zamana kadar zaten
Yani sert bir şekilde değil de "babaannesi bi tane annesi var sen onun büyükannesisin" falan diyip gülseniz espiri falan yapsanız ne biliyim. Benim kayınvalide sever öyle şaka yapar gibi laf sokmaları da onun taktiğini veriyorum size

Hak veriyorum size. Evlenene kadar eşimi aşırı kıskanırdı benden şimdi eşime olan düşkünlüğü torun doğar doğmaz bitti nedense oğluma düşkünlüğü başladı

Annem demesi tuhaf değil ben böyle şeylere karışmam takılmam.
Ama lohusayken kucağınızdan alınmasına nasıl izin verdiniz. Büyük bir travma yaşamışsınız kendinizi ifade edemeyip içinize atmışsınız. Şu an duygularınız meydana çıkıyor bence. Biraz kendinizi dinleyin mantıklı düşünmeye çalışın.
Kayınvalidenize karşı neden bu kadar dolu olduğunuzu iyi analiz edin. O yaşanan olayda sizin de hatalarınız vardı bundan ders çıkarın. Bir daha kimsenin size istemediğiniz bir şey yapmasına izin vermeyin. Böyle durumlarda sesinizi çıkaramayacak kadar da çekingenseniz terapi almanızı öneririm.

Bende çok pişmanım neden nasıl izin verdim diye 17 aydır içimden zaten atamadım sonra psikolojik tedavi bile gördüm 6 Ay kadar çocuğumla bağımın oluşmadığını hissediyorum diye. Hayatta nedensizce tek çekindiğim sözümü esirgedigim insan da kayinvalidem oda çok hastalıklı bir yapıda insan olduğu için zaten sürekli tansiyonu iner çıkar sürekli alıngandır. Dün ama yaşadığımız bir olaydan sonra tabiri caiz ise maymun gözünü açtı zaten

Bence kendi annesi de olsa kayın validesi de olsa kardesi de olsa herkes sınırını bilmeli ki bemce aynı tepkiyi de verir buna üzülen insna tek kişi uzerinden uzulmez ama tabi annesine yansima durumu olabilir ama annesinin hoyle bibkelime kullanmamis olmasi bence gayet yeterli bi durum ayrica herkes yerini mesafesini bilmeli kimsenin hakki degil o cocugun anne babasi var zaten annem babam demek kadar sacma bisey olabilir mi

Evet dedeleri hep dedem diye sever halası halam diye annem kuzumun kuzusu diye sever kayinvalidem direk annem benim annem benim başka da sevgi şekli yok

Bence yazdıklarınız gayet mantıklı böyle yapması uyarması kırma dan özellikle iyi olur ama kayinvalidesi alıngan tripten tripe koşan herseyi ogluna yetistiren bir insna degilse tabi

Kazik kadar kadinim teyzem beni hala annem diye sever. Ismimle hitap ettigini hatirlamiyorum cok cok nadirdir. Kaldi ki teyzem cahil bir kadin degildir. Bu kadar her seyi takmayin yipranirsiniz.

Bence de kişinin yetiştiği kendi ailesi her zaman önde gelir haklıdır belki boyle de olmasi gerekir ama bazen dozajı arttırabiliyorlar hayatı süistimale giriyor bu olayda malesef ki oturup konusmak her zaman bir cozumdur ama karsi da ki insanin tepkisi de onemli esinin yani eger aileisne annesine laf soyletmwyen bir insansa vay haline

Kazik kadar kadinim teyzem beni hala annem diye sever. Ismimle hitap ettigini hatirlamiyorum cok cok nadirdir. Kaldi ki teyzem cahil bir kadin degildir. Bu kadar her seyi takmayin yipranirsiniz.
Ve siz bundna rahatsiz degilsiniz oyle mi cok ilginc ama rahatsiz olmayin demeyin rahatsiz oldugu icin burda paylasmis zaten ve bence gayette haklı bunun cahillikle bir alakasi da yok zaten yerini bilmemekle ve dur durak bilmemekle kendini ailenin tam icinde gormekle ve oglunun ailesi oldugunu kabullenememekle alakasi var

Çocuğunuzla bağınızı etkilediğini düşünmüyorum böyle bir olayın merak etmeyin. Çocuk sizin sevginizi hisseder. Çok sevin yeter :) ama sizi çok üzmüştür. Siz iyi olun çocuğunuz da iyi olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…