Kayınvalidemin bu şekilde davranışına sinir olmam normal mi bir bakar mısınız

Sonya Blade

Sıradan ölümlüleriz...
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
538
255
33
Merhabalar şu an içinde bulunduğum saçma durum yüzünden yazıyorum.Dışardan farklı bir bakış açısı olması için .2 yıllık evliyim.Kayınvalidem bizi tatile davet etti .Farklı şehirlerden gelip Muğla'da buluştuk.Kaldığımız yer apart tarzı, bir yatak odası var.Bir de Amerikan mutfak tarzı bir salon.Kayınvalidem , görümcem, eşimin abisi ile birlikte kalıyoruz bir haftadır.Bizi davet etmesine rağmen yatak odasında bizi yatırmadı eşimle.Yatak odasında ben görümcemle kaldım 3 gecedir.Onlar da salonda yattı .Anne ve 2 oğlu .Bu zamana kadar normal karşıladım eşim de sorun etmedi tatildeyiz falan diye.Bu gece görümcemin tatil sebebiyle mide bağırsak problemleri ortaya çıktı.Bu yüzden kızının yanında yatmak istedi.Eşyalarımı toplayıp salona geldim ben de.Yani şu an 3 ayrı yatak var salonda.Birinde kaynım, birinde eşim, ortadaki yatakta da ben varım.Kayınvalidem görümceme çok düşkün.2 oğlu var ama 22 yaşındaki kızının dediği oluyo her zaman.Abileri de alışmış artık sorun yapmıyorlar.Ne zaman bir araya gelsek aynı yani.Kayınvalide bana kızım bile demez çoğu zaman.Görümcem kıskandığı için.Asıl konuya geleyim.Bu şekilde bir muamele görmek normal mi sizce , kaynımla aynı odada yatırması falan .Siz olsanız ne yapardınız , yorumlarınızı bekliyorum.

Her davete icabet edilmez. Rahatsiz oldugunuz yerde kalmayin ayrica ne bicim bi tatil anlasiyi bu alt alta üst üste insanlar ne dinlenir ne de dinlenir (bahsettiginiz kiskanclik varsa)
Haklısınız.Neyle karşılaşacağımızı bilmeden geldik.Erken döncez zaten de.Hep kızına öncelik verip bizi geri plana atması .Bir de eşimin abisiyle aynı odada kalmak tuhaf geldi.Şu a o saçma ortamdayım

İyide bir yatak odası ve Amerikan mutfak tarzı salondan ne bekliyordunuz ki? Davet edende o, onun kuralları geçmiş . Ayrıca abisiyle aynı odada yatacağıma o An dönerdim ben olsam

Tabiki normal değil asla yatmazdim. Eşinizi odaya gönderip kızını salona alması gerekiyordu. Eşinizin buna müsaade etmemesi gerekiyor.
Baştan bu tatile çıkmanız hata 1+1 yere 5 kişi fazla, ya kız kıza giderdim ya da kendi çekirdek ailem ile eşimin abisi büyük kaynim ile gitmezdim.

İyide bir yatak odası ve Amerikan mutfak tarzı salondan ne bekliyordunuz ki? Davet edende o, onun kuralları geçmiş . Ayrıca abisiyle aynı odada yatacağıma o An dönerdim ben olsam
Gece olduğu için mümkün olmadı arabamız da yok . Otobüsle dönüyoruz çünkü

Kızı ne derse o oluyor malesef kimse ses çıkarmıyor.Eşimde bir şey demiyor.Önceden başımıza ne geleceğini bilmiyorduk ama son olay iyice canımı sıktı .Eşim masraflara katılmak adına bir çok şey almış.Oğluna diyor ki "Abur cubur alma, kızımın midesi rahatsız oluyor".Yani o da yemesin hasta olcaksa.Böylesi bir şımartılma.Benim de sesim çıkmıyor eşimi üzmemek adına ama çok bozuldum.Bir daha asla

Karı/koca çok pasif kalmışsınız. Sesinizin çıkması lazım. Eşinizi dolduruşa getirmeden ufak ufak işlemeniz gerekiyor. Ses çıkarmadan pasif kaldığınız sürece yaranamayacaksiniz. Hemde içinize ata ata kendinizi doldurmuş olucaksiniz. Kendinizden ödün vermediginiz zaman daha kıymetli olursunuz.

Haklısınız zaten baskın bir karakter değilim.Onu da mutsuz etmeden evimize dönelim istiyorum .Çünkü eşim yıllarca bunların bencil davranışlarına maruz kalmış.Sesini çıkarmıyor içine atıyor hep, ondan ses çıkmayınca ben de aynı şekilde davranıyorum.

Yalnız kayinvalideniz değil büyük suç eşiniz de onun bu şekilde bir muameleye sessiz kalması çok yanlış . Eşinizin abisiyle aynı odada uyumaniza herşeyden önce eşiniz karşı gelmeliydi
Rahatsızlık olduğu halde sesi çıkmıyo.Bir gün daha kalıp yaptığımız masraflar boşa gitmesin,yani aldığımız yiyecek malzemelerini tüketelim diyo

Hata ediyorsunuz, eşinizi ufak ufak uyandırmanız ve kendinizi geri çekmeniz gerekiyor. Başta eşinizin kızması lazım abisiyle eşi aynı odada ne münasebet yani.

Rahatsızlık olduğu halde sesi çıkmıyo.Bir gün daha kalıp yaptığımız masraflar boşa gitmesin,yani aldığımız yiyecek malzemelerini tüketelim diyo
Yani kusura bakmayın ama çok çirkin bir bakış açısı asla anlayamayacağım ve hak veremeyeceğim bir düşünce şekli her şey çöp olsun isterse nedir yani bana yapılan saygısızlık ne olucak istediği kadar arabam olmasın gider otogarda sabahlarım hatta bunlara hiç gerek yok aslında
-anne bu şekilde yatmamiz uygun değil yatak odasında biz yatacagiz dense hiç bir sorun kalmayacak zaten

Eşim malesef yıllardır susmuş.O da bıkmış ama sesi çıkmıyo.Sabrediyorum bende.Keşke sesi çıkan bir yapısı olsaydı ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…