Kayınvalidemin şiddet uygulatma teknikleri. Yeni evlenecekler dikkat edin. Siz de benim gibi kanmayın

Banane tabiki benimle uğraşmasaydı. Ama sen evinde yatip cocugunu calistirip elindekini sonuna kadar alip bir de gelininle ugrasirmisin. Yaparim diyosan sende aynısın
Ben kaynananla değil kendinle kıyaslayacağın yaştayım.
Üniversite mezunuyum, finans sorumlusuyum, çalışıyorum , üretiyorum, kazanıyorum, özgüvenim de özsaygım da yüksek. Kendime çok değer veriyor ve seviyorum ve beni çok seven bir nişanlım var. Eğer birgün sevgisi biter de bana senin yaşadığının yüzde birini yaşatırsa bir ömür bensiz kalır, ben de hakettiğim hayatı yaşamak için yoluma bakarım.
Senin gibi tembellikten oturup sonra da beni mutsuz eden kocamdan soramadığım mutsuzluğumun hesabını kaynanamdan sorarak acizce mutlu olmaya çalışmam.

Bilmem farkında mısın ama kocan seni sevmiyor, zerre değer vermiyor, eleştiriyor, küfrediyor ve dövüyor.
Ama sen takmışsın kaynanana. Kaynanan melek olsa ne olur kocan böyle beş para etmez olduktan sonra?
Kaynana bilendiğin kadar kocana bilensen çocuğunla beraber çok daha mutlu yaşayacaksın belki.

Başıma ağrılar girdi yemin ederim Koskoca torun torba sahibi kadın, buruşmuş memesinden bile utanmıyor üşenmiyor fesatlık yapmaya ya

Haklisin ama bu kavgalar dışında öyle değil. Yukarda yazmistim sen belki görmedin. Bu öfke krizlerinde bu hakaretler. Sonrasinda ben bu konulari açmazsam iltifatlari hediyeleri. Araba sürmek istedigimde meselâ güzel sürüyorsun diye cesaret veriyordu.Canim yemeğe cikmak istese hemen götürürdü.ama kavgada yedin paraları lokantalarda diyor. Yani sanki iki kisiyle yasiyorum. Unv okurken sinavda kapida bekliyordu. Sinav geceleri oturup anlamadığım yerleri anlatıyordu. Arabayla götürüp getiriyordu. Kv. Lere gittigimde ev süpürürken filan getirip ağzıma yiyecek verirdi onlarin yaninda. İs yaptirip orada(fazla ev isi) yormuyordu. Otur diyordu.iflas yaşadı etrafindakiler dagildi ben de hep yanindaydim sonrasinda psikolojisi bozuldu iyice ben ondan da bu kadar katlandim

Başıma ağrılar girdi yemin ederim Koskoca torun torba sahibi kadın, buruşmuş memesinden bile utanmıyor üşenmiyor fesatlık yapmaya ya
Bir de yapıp inkâr ediyor. Sesini inceltip, burnunu çekerek konuşuyor. Hep magdur edebiyatiyla işi götürdü. Mesela benim 5 . Ev taşımam. Hayatinda ev taşımamış ama hep o fakir mağdur. Acindiriyor

Bir de yapıp inkâr ediyor. Sesini inceltip, burnunu çekerek konuşuyor. Hep magdur edebiyatiyla işi götürdü. Mesela benim 5 . Ev taşımam. Hayatinda ev taşımamış ama hep o fakir mağdur. Acindiriyor

Bu kadın belli ki böyle gelmiş böyle gidecek, bir ara sırlar dünyası gibi diziler vardı ya orda böyle kan kusa kusa, pişmanlıklarla ölüyorlardı sonunda aklıma o diziler geldi.. Siz yine yetişkinsiniz, ben çocuğunuza üzülüyorum şu an Gözü açık kadınsınız belli ki, diğer arkadaşların da dediği gibi çaktırmadan para biriktirin, baktınız artık yürümüyor çeker gidersiniz hiç değilse geri kalan hayatınız ve çocuğunuz sağlıklı bir kafayla geçer Size sabır değil hareket edebilmeniz için güç diliyorum

Sizce neden eşim tavir koymuyor? Ya da cok silik tavırlar?

Çok teşekkür ederim☺

Ne diyeceğimi bilemedim
Esinize gel aile terapistine gidelim deseniz gelir mi?
Ben sizin yapacaginiz yada söyleyeceğiniz bir şeyle durumun değişeceğini sanmıyorum.
Bunda sizin de payiniz var..
Ailesi bir taraftan, siz bir taraftan çekiştirip durmuşsunuz. Kimse adamin nasil olduğunu, ne düşündüğünü önemsememiş.
Siz dolup dolup her seye konuşmuşsunuz anladigim kadarıyla, onlar sacmaladikca onlara uymuşsunuz.
Şimdi söylediklerinizin kiymeti kalmamış.
Sizi dinlemez bu saatten sonra, farkli bir agizdan duyması lazim.
Bana kalırsa size siddet gösteren adam sizi sevmiyordur.. boyle bir adam icin ugrasmam..
Ama siz denemeyi düşünüyorsanız cok yuz goz olmamskla başlayın.

Evet son 2 yıldır şiddeti var baslasigindan beri yapip pişman oluyor.iflas yaşadı etrafinda cok az kişi kaldi ben hep yanindaydim.ama benimde psikolojim cok bozuldu. Ailesi iflas edince maddi yardım yapmak istemedi ben de siz kötüyken o verdi simdi niye bu diye hesap sorunca kötü oldum.simdi durumumuz düzeldi. Ama etki devam ediyor. Kendisi de dedi öfke kontrol yapamıyorum ilaç kullanayim diye. Sonrasinda uzman begendiremedim. Pahali diyor .Mezuniyetlerini beğenmiyor uzmanlarin ben bulayim diyor bulmuyor

Ne olursa olsun çeki düzen verecek kendine, birkaç sene iyi davrandı diye düzelmezse bir ömür zulmünü mü çekeceksin? Yazık değil mi sana? Eminin sen de ona bir çok güzel gün yaşattın fedakarlık yaptın, şimdi sen onun gibi davransan o senin gibi çeker mi iyi günler de oldu diyerek?
Bazen sevgi bitiyor iyi günler geçiyor bize de düşen hayatın her getirdiğine karşı güçlü olmak kalıyor. Ve sana her canı istediğinde çocuğunun önünde psikolojik ve fiziksel olarak eziyet eden bir adamın yanında değil güçlü olmak günden güne tükenir hasta olur çıkarsın. Bunu mu reva görüyorsun kendine?

Dogru cok haklisin. Zaten bende onun gibi oldum bende hakaret ediyorum. En baştan beni anlayip ailesine dur diyebilseydi böyle olmayacakti. Ailesinin yaptıklarını bu sekilde bagirarak kapatiyor. Şimdilik evde kalicam ama konuşmuyorum. Yemege oturmuyorum. Ayni evde ayrilalim önce sonrada giderim. Cunku o asla gitmez. Ben çıkıp gitmistim bir keresinde annesi ve babasinin cok hosuna gitmişti. O yüzden cikmak istemiyorum kendiside gitmiyor.

Ben yoruldum okurken siz nasıl çektiniz onları Allah bilir. Üzüldüm durumunuza. Eşiniz gorusmese belki kendine gelir o da mümkün görünmüyor gibi. Keşke imkanlariniz izin verse de anneniz çocuğunuz başka bir hayat kurabilseniz.

Ayrılamıyorsan kesinlikle çalış. Çok yorucu bilmem ne deme. Kolay bısey yok zaten hayatta. O zaman en azından sosyal çevren olur ve yoğunluktan bu insanlarla asgari ölçüde görüşürsün. Yoksa kafayı yedirtirler sana

Inanirmisin son 1 yildir kendimi eve kapattım. O kadar mahvettiler. Yakin gördüğüm arkadaslarim, komsularim evime gelmek istedi cok sevmeme ragmen alamadim. Depresyondayim diyorum arkadasimla binip sana gelcez diyor kv. Yok kötü durumdayim diyorum bu sefer arkadasini yolluyor uzerime bende tersleyince eşimi kışkırtıyor nasil eve misafir sokmazmişim. Bi arkadas yorum yazmisti bulacagim cok guzel ifade etmis. Yaralı hayvan gibi çırpınıyordum yazmış. Şuan öyleyim

Ailem de ailem diyo. Sizin hakkınızı korumuyo, koruyamıyo
Iste bunu sadece beni sevmemesine bağlayamıyorum. Çünkü ailesinin yanına yerlesmiyor. Yakın yere gidip devamlı onlarla olmak istemiyor. Onlarda çok düşkün olsalardi ona köyden kızla evlendirirlerdi. Onlarin kendisini eşek yerine koyduğunu, ayrım yaptigini anlamiyor mu acaba

Okurken içim şişti vallahi. Aslında o kadar basit ki ne yapman gerektiği
1.Kendine eşini gerçekten sevip sevmediğini sor ama lütfen dürüst ol
2.Karşındaki insan hiçbir zaman değişmeyecek buna emin olarak karar ver
3.Arada çocuk var vs kendini feda etme bu hayata 1 kez geliyorsun. Baban bugün kızsa yarın affeder belli affetmese de girersin bir işe çalışırsın
4. Bir çocuğun sağlıklı yetişmesi gerekir babasıyla büyüsün diye düşünürken sağlıksız bir ortamda bırakma çocuğu
5. SEN ÖNEMLİSİN KENDİNE DEĞER VER

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…