Kayınvalidemin şiddet uygulatma teknikleri. Yeni evlenecekler dikkat edin. Siz de benim gibi kanmayın

Banane tabiki benimle uğraşmasaydı. Ama sen evinde yatip cocugunu calistirip elindekini sonuna kadar alip bir de gelininle ugrasirmisin. Yaparim diyosan sende aynısın
Ben kaynananla değil kendinle kıyaslayacağın yaştayım.
Üniversite mezunuyum, finans sorumlusuyum, çalışıyorum , üretiyorum, kazanıyorum, özgüvenim de özsaygım da yüksek. Kendime çok değer veriyor ve seviyorum ve beni çok seven bir nişanlım var. Eğer birgün sevgisi biter de bana senin yaşadığının yüzde birini yaşatırsa bir ömür bensiz kalır, ben de hakettiğim hayatı yaşamak için yoluma bakarım.
Senin gibi tembellikten oturup sonra da beni mutsuz eden kocamdan soramadığım mutsuzluğumun hesabını kaynanamdan sorarak acizce mutlu olmaya çalışmam.

Üniversite mezunuyum, finans sorumlusuyum, çalışıyorum , üretiyorum, kazanıyorum, özgüvenim de özsaygım da yüksek. Kendime çok değer veriyor ve seviyorum ve beni çok seven bir nişanlım var. Eğer birgün sevgisi biter de bana senin yaşadığının yüzde birini yaşatırsa bir ömür bensiz kalır, ben de hakettiğim hayatı yaşamak için yoluma bakarım.
Senin gibi tembellikten oturup sonra da beni mutsuz eden kocamdan soramadığım mutsuzluğumun hesabını kaynanamdan sorarak acizce
Senin gibi tembellikten oturup sonra da beni mutsuz eden kocamdan soramadığım mutsuzluğumun hesabını kaynanamdan sorarak acizce mutlu olmaya çalışmam.
Evde oturan, bir işi olmayan kadin aciz ve tembel mi oluyor? Ev işi ve çocuk bakmak ek olarak unv bitirip , sinava hazirlanmak bu sekilde bakarsak baya dolu dolu gecti günlerim. Kapı kapı gezmedim. Sadece çocuğumun yaninda kalmayi tercih ettim. O büyüdüğünde elbette çalışacaktim. Kv e çalışmadı dememin sebebi hem çalışmayıp hem oğlundan alması buraya kadar da kabul etmiştim sonrasindada gelininden beklemesi. Sapasağlam insan evi var kira derdi yok. Bakmasi gereken küçük çocuğu yok. Doktor parasina kadar borclu oğlundan gelininden beklemesi acayip. Böyle yapmasalardi zaten ister çalışsin ister çalışmasin. Gözleri benim yedigimde, gezdigimde olunca ben de tepki koyarim tabiki. Bana iftira atip akrabalarla ara bozan da kv dem. Tabiki eşim de suçlu ama o da suçlu. Eşim onlara dur diyemedi malesef. Ben kendim savaşmak zorunda kaldım.

Bilmem farkında mısın ama kocan seni sevmiyor, zerre değer vermiyor, eleştiriyor, küfrediyor ve dövüyor.
Ama sen takmışsın kaynanana. Kaynanan melek olsa ne olur kocan böyle beş para etmez olduktan sonra?
Kaynana bilendiğin kadar kocana bilensen çocuğunla beraber çok daha mutlu yaşayacaksın belki.

Evet aynen. Birde yalancilar yaptiklarini inkar ediyorlar dediklerini filan. Gecen aradim sen milletin gelininin dayak yemesine seviniyosun. Benimde yememi sebep oldun diyorum. Aglama numarası yapiyo ben oylesine anlattim onlari diyor. Merhametin olsa gider calisirdin oğlunu ezmezdin diyorum. Köpekler gibi pismanim diyo. Ama o an aglayip baska kötülükler yapiyor. Mesela gecenlerde eltisinin kızı ile aram iyi diye kiskanmis. Esimin yaninda aradi senin hakkinda konuşuyormus benim komsumla dedi. Sorucam dedim sor dedi. Aradim kuzenini abla asla öyle birsey yok diyor. Yani insanlarla aram bozulsun diye demedigim şeyleride söylemiş gelip soruyor insanlar

Başıma ağrılar girdi yemin ederim 🤦‍♀️ Koskoca torun torba sahibi kadın, buruşmuş memesinden bile utanmıyor üşenmiyor fesatlık yapmaya ya🤦‍♀️

Bilmem farkında mısın ama kocan seni sevmiyor, zerre değer vermiyor, eleştiriyor, küfrediyor ve dövüyor.
Ama sen takmışsın kaynanana. Kaynanan melek olsa ne olur kocan böyle beş para etmez olduktan sonra?
Kaynana bilendiğin kadar kocana bilensen çocuğunla beraber çok daha mutlu yaşayacaksın belki.
Haklisin ama bu kavgalar dışında öyle değil. Yukarda yazmistim sen belki görmedin. Bu öfke krizlerinde bu hakaretler. Sonrasinda ben bu konulari açmazsam iltifatlari hediyeleri. Araba sürmek istedigimde meselâ güzel sürüyorsun diye cesaret veriyordu.Canim yemeğe cikmak istese hemen götürürdü.ama kavgada yedin paraları lokantalarda diyor. Yani sanki iki kisiyle yasiyorum. Unv okurken sinavda kapida bekliyordu. Sinav geceleri oturup anlamadığım yerleri anlatıyordu. Arabayla götürüp getiriyordu. Kv. Lere gittigimde ev süpürürken filan getirip ağzıma yiyecek verirdi onlarin yaninda. İs yaptirip orada(fazla ev isi) yormuyordu. Otur diyordu.iflas yaşadı etrafindakiler dagildi ben de hep yanindaydim sonrasinda psikolojisi bozuldu iyice ben ondan da bu kadar katlandim

Başıma ağrılar girdi yemin ederim 🤦‍♀️ Koskoca torun torba sahibi kadın, buruşmuş memesinden bile utanmıyor üşenmiyor fesatlık yapmaya ya🤦‍♀️
Bir de yapıp inkâr ediyor. Sesini inceltip, burnunu çekerek konuşuyor. Hep magdur edebiyatiyla işi götürdü. Mesela benim 5 . Ev taşımam. Hayatinda ev taşımamış ama hep o fakir mağdur. Acindiriyor

Bir de yapıp inkâr ediyor. Sesini inceltip, burnunu çekerek konuşuyor. Hep magdur edebiyatiyla işi götürdü. Mesela benim 5 . Ev taşımam. Hayatinda ev taşımamış ama hep o fakir mağdur. Acindiriyor

Bu kadın belli ki böyle gelmiş böyle gidecek, bir ara sırlar dünyası gibi diziler vardı ya orda böyle kan kusa kusa, pişmanlıklarla ölüyorlardı sonunda aklıma o diziler geldi.. Siz yine yetişkinsiniz, ben çocuğunuza üzülüyorum şu an 😏 Gözü açık kadınsınız belli ki, diğer arkadaşların da dediği gibi çaktırmadan para biriktirin, baktınız artık yürümüyor çeker gidersiniz hiç değilse geri kalan hayatınız ve çocuğunuz sağlıklı bir kafayla geçer 💜 Size sabır değil hareket edebilmeniz için güç diliyorum 💪

Haha şaka gibi. Biri beni mi anlatmış diyeceğim ama benim bikaç ve hayati farklılığım var senden. Eşim her şeyin farkında ve ailesine resti çekti. Ve şiddet yok olmadı da aramızda. Olay eşinde bitiyor. Çünkü senin anlattığın gibi bi aile tipi eşimin ailesi ama eşim onlara asla prim vermiyor. Eşin onlara tavrını koymadıkça sizin olaylar maalesef düzelmez
Sizce neden eşim tavir koymuyor? Ya da cok silik tavırlar?

Bu kadın belli ki böyle gelmiş böyle gidecek, bir ara sırlar dünyası gibi diziler vardı ya orda böyle kan kusa kusa, pişmanlıklarla ölüyorlardı sonunda aklıma o diziler geldi.. Siz yine yetişkinsiniz, ben çocuğunuza üzülüyorum şu an 😏 Gözü açık kadınsınız belli ki, diğer arkadaşların da dediği gibi çaktırmadan para biriktirin, baktınız artık yürümüyor çeker gidersiniz hiç değilse geri kalan hayatınız ve çocuğunuz sağlıklı bir kafayla geçer 💜 Size sabır değil hareket edebilmeniz için güç diliyorum 💪
Çok teşekkür ederim☺

Ne diyeceğimi bilemedim
Esinize gel aile terapistine gidelim deseniz gelir mi?
Ben sizin yapacaginiz yada söyleyeceğiniz bir şeyle durumun değişeceğini sanmıyorum.
Bunda sizin de payiniz var..
Ailesi bir taraftan, siz bir taraftan çekiştirip durmuşsunuz. Kimse adamin nasil olduğunu, ne düşündüğünü önemsememiş.
Siz dolup dolup her seye konuşmuşsunuz anladigim kadarıyla, onlar sacmaladikca onlara uymuşsunuz.
Şimdi söylediklerinizin kiymeti kalmamış.
Sizi dinlemez bu saatten sonra, farkli bir agizdan duyması lazim.
Bana kalırsa size siddet gösteren adam sizi sevmiyordur.. boyle bir adam icin ugrasmam..
Ama siz denemeyi düşünüyorsanız cok yuz goz olmamskla başlayın.

Ne diyeceğimi bilemedim
Esinize gel aile terapistine gidelim deseniz gelir mi?
Ben sizin yapacaginiz yada söyleyeceğiniz bir şeyle durumun değişeceğini sanmıyorum.
Bunda sizin de payiniz var..
Ailesi bir taraftan, siz bir taraftan çekiştirip durmuşsunuz. Kimse adamin nasil olduğunu, ne düşündüğünü önemsememiş.
Siz dolup dolup her seye konuşmuşsunuz anladigim kadarıyla, onlar sacmaladikca onlara uymuşsunuz.
Şimdi söylediklerinizin kiymeti kalmamış.
Sizi dinlemez bu saatten sonra, farkli bir agizdan duyması lazim.
Bana kalırsa size siddet gösteren adam sizi sevmiyordur.. boyle bir adam icin ugrasmam..
Ama siz denemeyi düşünüyorsanız cok yuz goz olmamskla başlayın.
Evet son 2 yıldır şiddeti var baslasigindan beri yapip pişman oluyor.iflas yaşadı etrafinda cok az kişi kaldi ben hep yanindaydim.ama benimde psikolojim cok bozuldu. Ailesi iflas edince maddi yardım yapmak istemedi ben de siz kötüyken o verdi simdi niye bu diye hesap sorunca kötü oldum.simdi durumumuz düzeldi. Ama etki devam ediyor. Kendisi de dedi öfke kontrol yapamıyorum ilaç kullanayim diye. Sonrasinda uzman begendiremedim. Pahali diyor .Mezuniyetlerini beğenmiyor uzmanlarin ben bulayim diyor bulmuyor

Haklisin ama bu kavgalar dışında öyle değil. Yukarda yazmistim sen belki görmedin. Bu öfke krizlerinde bu hakaretler. Sonrasinda ben bu konulari açmazsam iltifatlari hediyeleri. Araba sürmek istedigimde meselâ güzel sürüyorsun diye cesaret veriyordu.Canim yemeğe cikmak istese hemen götürürdü.ama kavgada yedin paraları lokantalarda diyor. Yani sanki iki kisiyle yasiyorum. Unv okurken sinavda kapida bekliyordu. Sinav geceleri oturup anlamadığım yerleri anlatıyordu. Arabayla götürüp getiriyordu. Kv. Lere gittigimde ev süpürürken filan getirip ağzıma yiyecek verirdi onlarin yaninda. İs yaptirip orada(fazla ev isi) yormuyordu. Otur diyordu.iflas yaşadı etrafindakiler dagildi ben de hep yanindaydim sonrasinda psikolojisi bozuldu iyice ben ondan da bu kadar katlandim
Ne olursa olsun çeki düzen verecek kendine, birkaç sene iyi davrandı diye düzelmezse bir ömür zulmünü mü çekeceksin? Yazık değil mi sana? Eminin sen de ona bir çok güzel gün yaşattın fedakarlık yaptın, şimdi sen onun gibi davransan o senin gibi çeker mi iyi günler de oldu diyerek?
Bazen sevgi bitiyor iyi günler geçiyor bize de düşen hayatın her getirdiğine karşı güçlü olmak kalıyor. Ve sana her canı istediğinde çocuğunun önünde psikolojik ve fiziksel olarak eziyet eden bir adamın yanında değil güçlü olmak günden güne tükenir hasta olur çıkarsın. Bunu mu reva görüyorsun kendine?

Ne olursa olsun çeki düzen verecek kendine, birkaç sene iyi davrandı diye düzelmezse bir ömür zulmünü mü çekeceksin? Yazık değil mi sana? Eminin sen de ona bir çok güzel gün yaşattın fedakarlık yaptın, şimdi sen onun gibi davransan o senin gibi çeker mi iyi günler de oldu diyerek?
Bazen sevgi bitiyor iyi günler geçiyor bize de düşen hayatın her getirdiğine karşı güçlü olmak kalıyor. Ve sana her canı istediğinde çocuğunun önünde psikolojik ve fiziksel olarak eziyet eden bir adamın yanında değil güçlü olmak günden güne tükenir hasta olur çıkarsın. Bunu mu reva görüyorsun kendine?
Dogru cok haklisin. Zaten bende onun gibi oldum bende hakaret ediyorum. En baştan beni anlayip ailesine dur diyebilseydi böyle olmayacakti. Ailesinin yaptıklarını bu sekilde bagirarak kapatiyor. Şimdilik evde kalicam ama konuşmuyorum. Yemege oturmuyorum. Ayni evde ayrilalim önce sonrada giderim. Cunku o asla gitmez. Ben çıkıp gitmistim bir keresinde annesi ve babasinin cok hosuna gitmişti. O yüzden cikmak istemiyorum kendiside gitmiyor.

Ben yoruldum okurken siz nasıl çektiniz onları Allah bilir. Üzüldüm durumunuza. Eşiniz gorusmese belki kendine gelir o da mümkün görünmüyor gibi. Keşke imkanlariniz izin verse de anneniz çocuğunuz başka bir hayat kurabilseniz.

Ayrılamıyorsan kesinlikle çalış. Çok yorucu bilmem ne deme. Kolay bısey yok zaten hayatta. O zaman en azından sosyal çevren olur ve yoğunluktan bu insanlarla asgari ölçüde görüşürsün. Yoksa kafayı yedirtirler sana

Ayrılamıyorsan kesinlikle çalış. Çok yorucu bilmem ne deme. Kolay bısey yok zaten hayatta. O zaman en azından sosyal çevren olur ve yoğunluktan bu insanlarla asgari ölçüde görüşürsün. Yoksa kafayı yedirtirler sana
Inanirmisin son 1 yildir kendimi eve kapattım. O kadar mahvettiler. Yakin gördüğüm arkadaslarim, komsularim evime gelmek istedi cok sevmeme ragmen alamadim. Depresyondayim diyorum arkadasimla binip sana gelcez diyor kv. Yok kötü durumdayim diyorum bu sefer arkadasini yolluyor uzerime bende tersleyince eşimi kışkırtıyor nasil eve misafir sokmazmişim. Bi arkadas yorum yazmisti bulacagim cok guzel ifade etmis. Yaralı hayvan gibi çırpınıyordum yazmış. Şuan öyleyim

Ailem de ailem diyo. Sizin hakkınızı korumuyo, koruyamıyo
Iste bunu sadece beni sevmemesine bağlayamıyorum. Çünkü ailesinin yanına yerlesmiyor. Yakın yere gidip devamlı onlarla olmak istemiyor. Onlarda çok düşkün olsalardi ona köyden kızla evlendirirlerdi. Onlarin kendisini eşek yerine koyduğunu, ayrım yaptigini anlamiyor mu acaba

Eşimle tanıştığımda beni gördüğü an çok etkilenmişti. Hemen evlilik düşünmüş. Benim olduğum şehre defalarca geldi. Her isteğime tamam dedi. Annem çok hassas ,gariban biri sen evliliğe ikna olana kadar ona söylemeyeceğim çünkü üzülür dedi. Neyse herşeye tamam diyen, hic eleştirmeyen işi gücü yerinde geleceği parlak görünen adamı kim istemez. Sonrasında ailesi ile tanıştırdı. Kayınvalidem her isteğime eşya vs. nasil biliyorsaniz öyle yapın , ben sana aşık oldum diyordu.
Bunun nedenide hicbir sağlık sorunu olmayan eşinin ve kendinin doğru düzgün çalışmayıp oğullarını lise , üniversite ve sonrasında da çalıştırıp hem oku hem bize ev yap demeleri oğullarininda yapması. Ozamanlar annesidir tabiki verecek diye düşünmüştüm.Sonuçta herkesin durumunun kötü olduğu zamanlar olmuştur bu belki benim icin iyi bile olur. Ev yaptı ,kendi düğününü kendi yaptı hic zorluk yaşatmadı deyip en cok bizi sever diye düşündüm.
Onlarda yılın 6 ayı çalışıp gerisindede gezen insanlar. Köylerinin dısında gelin yanimizda çalışın diyen tanıdıklarını geri çevirmişler. Mesele is bulamamak değil yani. Anneme eşimin babasi biz kendi kendimizi idare ederiz deyince evlendim.
Ama tabi düşündüğüm gibi olmadı istekleri beklentileri hic bitmedi. Sürekli eşimden para istemeye devam. Ben artık yeter düğün borcu, eşya borcu, esimin baska borçları var gidin diger cocugunuzdan isteyin deyince onun huzuru kaçmasın kocasi kızıyor dedi. O da hic birseyleriyle ilgilenmeyip kendine birikim yaptı. Ben bizi rahat bırakıp iş bulun dedikce esimin babasina hasta rolü yapiyordu. Canı isteyince düzeliyordu. Onlari evime davet ediyordum yedirip icirip gezdiriyordum. Annemleri götürdüğüm heryeri onlarinda hakkidir diyordum. Evlerine giderken yiyecegim herseyi marketten alip gittim poset poset indirdim
Hic memnun olmadilar. Ogullarinin evlenirken aldığı araba borcu, bedelli askerlik borcu da eklenince. Düğünde esimin taktigi bilezikler tek tek satıldı. Zaten kendi cevrelerine zorlanipta altin takmayinca getirende olmadi. Bizim çevre baya altin, para taktı annemler de öylece bana verdiler bana yemekli büyük düğün gibi kına yapmislardi. Bunlara ek olarakta eşimin alamadigi eşyalari onlar tamamladı. Tabi ceyizdir yatak odasidir onlarda var. Siz cok bunaldiniz deyip tatil parasida veriyorlardi.
Kayinvalidemler durumu bildikleri halde bizi özel doktora götürün, bize araba lazim araba almaya yardim edin gibi istekleri oluyordu. Ben hayır dedikce benimle uğraşmaya hakarete basladilar. Köydeki çevrelerine gelin kötü verdirmiyor para ben gizli aliyorum diye dedikodumu yapiyormus babası. Köydeki insanlarda ogullarini evet calistiriyorlar ama sonrasinda ya tarla satip veriyorlar ya ev almalarina yardim ediyorlar. Bunlar hepsini kendilerine istiyor. Eşimi etkilemeye basladilar. Mesela köyde kadin ogluna tarla satip ev almis bunu tam tersi anlatmislar o da annesine ev aldi diye .yillar sonra biryerde karsilasinca kadın söyledi. Herseyi kendi istedikleri gibi anlatip oğullarını dolduruyorlardi.
Ben is pek bulunamicak bölüm bitirmistim. Para alamayinca ogullarinin güzel meslegine yakismadigimi onun kendi gibi biriyle evlenmesi lazimdi dediler. Eşim tepki ya koymuyor ya da cok sinmiş bir sekilde var ama yok bir tepki veriyordu. Ondan guc aliyorlardi. Koylerindeki doktor anneleri, bankaci oglu olan teyzeler gelip kizim biz senin gibi gelin istiyoruz kardesin var mı dedikçe eşimin ailesi daha bilendi. Kıskanıp surekli beni asagilamaya döndü. Onlar bunu yaptikca bende çalışmadığınızin acisini benden cikariyosunuz diyordum.
En son ellerinden kurtulayim diye gidip atanilacak bir bölüm kazandim. Cocuguma bile baktirmadilar içime sinerek. Yillarim ders çalışarak gecti. Iyice psikolojim bozuldu mahvettiler. Hem ev hem okul ağır geldi. Eşimle aram iyice açıldı. Hakaret , siddet başladı.
Kayınvalidem iki yüzlü, yalanci bi insan. Köydeki diğer gelinlerden biri onu iyi zannedip gelmiş. Eşi k.v min yeğeni olur. Beni dövdü , gönderdi aramizi duzelt demiş ona istedigini yapmis arkasindan gülüp anlatiyordu. Diğer gelinlerinde yedigi dayaklari eşimin yaninda örnek veriyordu. Onlardan birisi ana bulunmaz, karı bulunur demiş. Sürekli oğluna onu anlatiyordu. En sonunda hic mi eşini gelinini seven yok dedim. Ben görüyorum esimin amcasının kızı cok mutlu k.v si arkasinda dedim. Yok diyor ben onun k.v si ile konusuyorum hic sevmez diyor yani kimse karisini sevmiyor ona göre.
Esimde onlara tapiyor. Seni eşek yapmış bunlar, oglunu seven böyle yapar mi diyorum. Bi ara anlar gibi oluyor. O taraftan dolduruyorlar. Komşulara rezil ediyor, bağırıyor. Ittirmeler , kolumu sıkma seklinde siddet uyguluyor. En son annem tepki koydu bir tane kızım var sen eziyet et diye vermedim alırım dedi. Annemde babamdan yedi dayak diyor. Ittirmek siddet degilmis.Sürekli aileme bana hakaret. Bu sadece ailesiyle ilgili kısım.
Onun disinda onlar olmasa aslinda iyi anlasiyorduk hafta sonlari piknik, cocugumuzla ilgilenme. Ev işlerine yardim eder. Özel gunlerimde hediye alır. Annemde farkinda ailesi bozuyor diyor. Sürekli sen zeki değilsin kardesim zeki diyor. Ayni okulu bitirdik diyorum yok onun puani daha yüksek. Babam cok zeki annem cok zeki. Sen değilsin. Böyle garip garip seyler diyor. Mesela akrabalarim para yollar bana. Mesela dayım teyzem. 10 bin yollamislardir. Evime esya aliyorum onunla diye psikolojik siddet uyguluyor. Ailemin verdigi yatirimlik yerler var. Satsam para edecek.Para yardimi azda
olsa var yani . Sen calismadigin için böyle olduk diyor. Oysa ben ona dedim ben yalnizliktan cok cektim. Annem yanimda degildi calisiyordu. Evlenmeden dedim cocugumu yalniz birakmam diye. Tamam o zaman neden esya secerken en iyisini aldin diyor mesela beyaz esya. Ya da neden koltuklari pahali sectin diyor. Böyle değildi. Hep cahil insan lafları. Ayrılamıyoruz da. Aglamaya başlıyor, özür diliyor. Defol git deyip önüme geçiyor. Evden kovdum madem sen git begenmiyorsan diye gitmiyorda. Sürekli bagirarak millete rezil ediyor.
Bu arada bi akrabasinada annesiyle arasi bozuk diye ayni bana yaptigi gibi uzerine yürüdü. Bagirdi cagirdi. Arkadan kizdim annesine siddet bu dedim gülüyorlar iyi yapti, onardı diyorlar. Ailecek cok sevindiler buna da. Ayrilamams nedenim babam bir de. Klasik gittiysen çek mantığı var. Oglum babasindan nefret etmeye başladı.
Okurken içim şişti vallahi. Aslında o kadar basit ki ne yapman gerektiği
1.Kendine eşini gerçekten sevip sevmediğini sor ama lütfen dürüst ol
2.Karşındaki insan hiçbir zaman değişmeyecek buna emin olarak karar ver
3.Arada çocuk var vs kendini feda etme bu hayata 1 kez geliyorsun. Baban bugün kızsa yarın affeder belli affetmese de girersin bir işe çalışırsın
4. Bir çocuğun sağlıklı yetişmesi gerekir babasıyla büyüsün diye düşünürken sağlıksız bir ortamda bırakma çocuğu
5. SEN ÖNEMLİSİN KENDİNE DEĞER VER

X