Kayıp yaşayan erkek arkadaş

Ben de çok bencil bir insan olduğunu her fırsatta dile getirsem de o her şartta bana olaylara kendi açımdan baktığını söylüyor. Ama bana göre de söylediğiniz gibi hep bana diyen bir insan. Ve şimdi sırada annesi var bana annemle yaşar mısın diye bir soru yöneltti. Halbuki annesi aşırı geri kafalı bir kadın. O samsunlu ben tuncelili olduğumdan kati suretle beni istemiyor. Halbuki beni daha görmediler bile. Dediğim cevap hayır tabi ki bir daha asla böyle bir konu açılmasın aramızda yaşamam dedim. Ancak o kadar tuhaf bir insan haline geldi ki yanyana geldiğimizde annesinin onu hiç anlamadığını etmediğini söylüyor ama şimdi annemi asla üzemem kafasına girmiş durumda. Ne yapacağımı şaşırdım. Sırf şu an kaybı 20 günlük diye susuyorum her şeye. Ama bu böyle gider mi hiçbir fikrim yok
Sizin ilişkiniz asla yürümez, annemle oturur musuna bağlandıysa kaçın kurtulun ha bu gün ha bir ay sonra. Siz bu aileyle yaşayamazsınız zaten

Zaten o görmesin diye onu düşünerek hikayeyi gizledim. Daha evvel yapılmış bir plandı nerden bilebilirdim o gün babasının öleceğini? Kaldı ki beni zaten hep itti ve istemedi yanında. Elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Farklı şehire gömüldü babası İstanbul’da yoktu. Ki benim yaşadığım o hastalık sürecine bağlı süreç sürekli bana “kendini her şeye hazırla, her şey değişebilir, gelme istemiyorum” tarzı kelimeler kullanıldı. Telefondan ismim değiştirilmiş etmiş. Çok yalnız hissettiğim için arkadaşlarımla iki kelam etmemden doğal ne var? Ki yine söylediğim gibi zaten o görmesin üzülmesin diyr düşünüp ona gizlemiştim hikayelerimi yani
İnsanlar size buluşmayın demiyor. Hakari kikiri story atmak normal mi diyor. Haklılar da.

Arkadaşlarla story atmış olman ondan gizlesen de (ki bu daha kötü çünkü gizlenen kişi bunu anlarsa vs salak yerine konmuş gibi hissediyor) çok saçma geldi bana kusura bakma. Yani eskiden mahalleden cenaze çıksa, tv'nin sesine bile dikkat ederdik bırak yediğimizi içtiğimizi, eğlendiğimizi sosyal medyada paylaşmayı... Sen sevgiliden bahsediyorsun. Ne gerek var story paylaşmaya....

Bir diğer husus sen ameliyat olduğunda yanında olmamış, bence te o zaman bu herifi şutlaman gerekirdi. Bence biraz zaman geçtikten sonra ayrıl, devam etmesi pek sağlıklı değil bu tuhaf ilişkinin.

Şöyle ki, beni cenaze ölüm dönemi hiç yanında istemedi ancak ben elimden geldiğince destek oldum. Babası öldükten 2 gün sonra arkadaşlarımla buluşmuştum ancak ona gizledim hikayelerimi instagramdan saygısızlık olmaması açısından. Bunları gördükten sonra aramızda çıkan tartışmada söyledi. Ancak şöyle bir durum var bundan 7 ay evvel bir ameliyat oldum. Ve o benim ameliyat sürecimde bana hiç destek olmadı. Yani 50 gün kadar da hiç görüşmedik. Aslında çoğunlukla emek veren insan hep ben taraflıyım. Bu cümleyi duyunca da çok üzüldüm. Ne düşünmem napmqm gerekiyor hiç bilmiyorum.
O, ihtiyac aninda sizin yaninizda olmamis. Siz de belki buna icerleyip karsilik olarak babasinin vefatinda gidip arkadaslarinizla eglenebildiniz. Bence bunlar dostluk, yoldaslik, birlikte 1 yolda yurume degil.

Şöyle ki, beni cenaze ölüm dönemi hiç yanında istemedi ancak ben elimden geldiğince destek oldum. Babası öldükten 2 gün sonra arkadaşlarımla buluşmuştum ancak ona gizledim hikayelerimi instagramdan saygısızlık olmaması açısından. Bunları gördükten sonra aramızda çıkan tartışmada söyledi. Ancak şöyle bir durum var bundan 7 ay evvel bir ameliyat oldum. Ve o benim ameliyat sürecimde bana hiç destek olmadı. Yani 50 gün kadar da hiç görüşmedik. Aslında çoğunlukla emek veren insan hep ben taraflıyım. Bu cümleyi duyunca da çok üzüldüm. Ne düşünmem napmqm gerekiyor hiç bilmiyorum.
Kendinize bu değersizliği yaşatmayın.
Siz çok değerlisiniz.
Bu adam size evlenince de böyle davranır
Bir ömür çekmeye değecek kadar güçlü mü aşkınız?

Her durumda yanınızda olmayan, aynı durumda sizi yanında istemeyen,en çok emek veren siz olduğunuz bir ilişkinin devam etmesi için çabalamanızin nedeni ne?????
( Kendinizi sevin kadınlar,ne kadar alırsanız o kadar verin )

Karşılıklı birbirlerinin zor günlerinde samimi bir şekilde empati kuramamış iki birey var gibi sanırım. Bazen o bu şu sebep demek yerine ayrılıp bitirmek gerekir.

Çok tuhaf neden size sardıki anlamadim bence sevmiyor sizi ayrılmayı teklif edip geri çekilin kabul ederse dedigim gibi sevmiyor ama hemen değil henüz acısı yeni biraz zaman geçsin

Ayrıca gerçekten uyuz oluyorum gittigi heryerden story atan insanlara ha herkes görsün ben geziyorum tozuyorum mutluyum bla blaaa 😏

Beni her halükarda istemediğini söyleyen bir aile bireyinin yasını nasıl tutabilirim? Siz tutabilir miydiniz? Kaldı ki yanında olmak için çok çaba sarfettim babasının hastalık döneminde. Annesi, ablası, abisi hiçbir koşulda doktor arayışında bulunmamışken ben doktor aradım bir çözümü olsun diye. Bu kadar kolay infaz etmeyin insanları bence
Ailesi istemıyor sizi sevgiliniz istemıyor sizi siz daha neyi bekliyorsunuz

Az gurur bence

Hiç kimse değer vermediği, sevmediği bir insanla 4 yılını heba etmez. Kafasına takıldığı konularda forumlarda fikir yardım aramaz. Yaptığım bir şey için “özellikle memleketim sebepli beni istemeyen bir aile bireyi” ölümünde yas tutmadığım için beni değer vermeyen, sevmeyen insan olarak yaftalamanız bence saçma. Yine de vaktinizi ayırıp paylaştığınız görüşleriniz için teşekkür ederim.
Cevap burdaki yaptığınız yorumda aslında

Cinsellik 😉

Merhaba hanımlar.. 4 senelik ilişkim olan erkek arkadaşım babasını kaybetti. Babasının baskısı altında yetişmiş kendi hayatını yönlendirmemiş bir insan kendisi. Geçen gün konuştuğumuzda “ben hayatımda en fazla değer verdiğim insanı kaybettim senin gidişin beni sadece üzer” dedi. Açıkçası bana değer veren beni sevdiğini söyleyen bir insanın bu cümleyi kurmasına çok kırıldım. Sizce neden böyle söylemiş olabilir? Kayıp yaşayan eş/erkek arkadaşlarınız psikolojisi tam olarak ne zaman düzeldi? Yardım ederseniz çok sevinirim
Bakma öyle dediğine terk edilmiş bir çocugun savunma mekanizması bu.Bilerek ya da bilmeyerek kendini korumaya alıyor.Sen seviyorsan,elinden tutulacak biriyse elini bırakma.Ne zaman geçer soruna cevabim geçmeyecek o acının geçme ihtimali yok.Ama zamanla mecburen alışacak.Zamanin da bir tarihî olmaz herkes acısını, yasını farklı yaşıyor

Kayıp mayıp hikaye, kendilerine zaafı olan bir kzı bulunca tepesine çıkıyorlar yiyorlar içiyorlar geziyorlar yatıp kalkıyorlar amma sorumluluk almıyorlar ben ıssız adamın yeaaa kusura bakma diyorlar. Sonra bakmışsın ki 6 ay sonra eleman evlenmiş düğününde halay falan çekiyor. Geçin yani bu ıssız adam ayaklarını falan hepsi palavra

Şuan dediklerini pek takmayın benimde babam vefat ettiği zaman çok değişik düşüncelere girmiştim erkek arkadaşıma ters davranıyordum mantıksız şeyler söylüyordum iletişimi kesip herkesten kaçmayı falan düşünüyordum 3 ay kadar sürdü bu düşüncelerden kurtulmam şimdi 2 yıl oldu biraz daha iyiyim insanın anne baba kardeş evlat eş gibi kişileri kaybettikten sonra böyle bunalıma girip değişik şeyler söylemesi normal biraz zaman verin o dönem bana erkek arkadaşımdan ayrılsam şu olsa bu olsa bile bana koymaz artık benim babam öldü hayatım bitti falan o derece uç şeyler düşünüyordum🤷🏻‍♀️

Beni her halükarda istemediğini söyleyen bir aile bireyinin yasını nasıl tutabilirim? Siz tutabilir miydiniz? Kaldı ki yanında olmak için çok çaba sarfettim babasının hastalık döneminde. Annesi, ablası, abisi hiçbir koşulda doktor arayışında bulunmamışken ben doktor aradım bir çözümü olsun diye. Bu kadar kolay infaz etmeyin insanları bence
Ya amaan, saptırmayın şu konuları Allah aşkına.
Yas tutmazsın tamam ama iki gün olmuşken arkadaşlarınla takılıp üstüne bir de story atmazsın, bunun normal olduğunu savunmayacaksın herhalde?
Insanın normal arkadaşının, komşusunun vs bi kaybı olsa evinde TV açmıyor mesela bi kaç gün, kaldı ki sevgili..
Gerçi o da sen hastayken umursamamış; sevgi, saygı, şefkat içinde yüzdüğünüz bi beraberlik yok zaten ortada. O yüzden, bu cümleyi kurmuş olması çok da abes değil.
Sonu belli gibi bu işin (bitmese bile mutsuzluk) ama uzatmaları oynamak istiyorsan diyecek bi şey yok.

Şimdi bana çok kızacaksınız ama bence bu adam sizi sevgilisi kız arkadaşı değil fuckbody'si olarak görüyor. Bağlanma yok, insani ilişkiler yok (hastalık-ölüm), duygusal konuşma yok...
İnsanın komşusu ameliyat olsa bir merak eder. Evine bir iki kap yemek götürür, lazımsa iki üç gün gider bir işinin ucundan tutar. Bu adam nasıl birşeymiş ki sevgilisi ameliyat oluyor ve gitmiyor yanına. Gitmemeyi bırak günlerce aramayıp sormuyor.

Şimdi bana çok kızacaksınız ama bence bu adam sizi sevgilisi kız arkadaşı değil fuckbody'si olarak görüyor. Bağlanma yok, insani ilişkiler yok (hastalık-ölüm), duygusal konuşma yok...
İnsanın komşusu ameliyat olsa bir merak eder. Evine bir iki kap yemek götürür, lazımsa iki üç gün gider bir işinin ucundan tutar. Bu adam nasıl birşeymiş ki sevgilisi ameliyat oluyor ve gitmiyor yanına. Gitmemeyi bırak günlerce aramayıp sormuyor.
Estağfurullah ben aptal gibiyim gerçekleri göremediğim için zaten sizlerin görüşlerini merak ediyorum. Normalde asla böyle bir insan değildim ben. Çok asi, çok ters bir yapım vardı. Onu başlarda hep reddettim, istemedim. Ona rağmen benden hiç vazgeçmemiş ve ilişkimizi başlatmıştı. Şimdi bu kadar yıl, ne derse istemeden he der oldum. Neden böyle oldum onu da bilmiyorum. Ancak söylediğim gibi cinsellik söz konusu olunca gayet modundan arınabilen, akşam eve döndüğümüzde telefondan konuşmak istemiyorum diyen bir insana bürünmüş olup acım var kafasına bürünmesi cidden sinirlerimi çok yıpratmış durumda.

Estağfurullah ben aptal gibiyim gerçekleri göremediğim için zaten sizlerin görüşlerini merak ediyorum. Normalde asla böyle bir insan değildim ben. Çok asi, çok ters bir yapım vardı. Onu başlarda hep reddettim, istemedim. Ona rağmen benden hiç vazgeçmemiş ve ilişkimizi başlatmıştı. Şimdi bu kadar yıl, ne derse istemeden he der oldum. Neden böyle oldum onu da bilmiyorum. Ancak söylediğim gibi cinsellik söz konusu olunca gayet modundan arınabilen, akşam eve döndüğümüzde telefondan konuşmak istemiyorum diyen bir insana bürünmüş olup acım var kafasına bürünmesi cidden sinirlerimi çok yıpratmış durumda.
Kullanıldığın çok net, göremiyorsun galiba bari biz söyleyelim. Baştan sevmiş peşinden koşmuş olsa bile ailesine kabul ettiremeyeceğini anlayınca bari hevesimi alayım durumuna geçmiş

X