Kaynana ve görümce problemi

Aç eski konularıma bak, nasıl bir kv var hayatımda.. Boşanmama sebebiyet veren bir kadın ama asla asla arkasından küfür etmişliğim beddua etmişliğim yok olamaz. Önce ne olursa olsun bak ne olursa olsun o bir anne ve eşinin annesi.. Gidersin konuşursun ama arkasından bir de eltine karşı küfürler etmek hadsizlik ötesi! Bize biliriz küfür etmeyi ama saygı nerede kalır??

Ama nasıl söylicem konuya nasıl gireyim onu toparlayamıyorum
Mesaj attım kızkardesinin eline gecmiş demeyeceksin.

Beni annene ceke sürükleye götürme. Orada daha cok doluyorum. Sonra aklımdan kalbimden gecenlerden ve hatta agzımdan çıkanlardan bin pişman oluyorum. Uzun saatler görüşünce olan olaylar beni o kadar kışkırtıyor ki istemeden arkasından bile konuştuğum oluyorBen annen olduğu için saygıyı koruyabilmek istiyorum😭Yalvarıyorum beni zorlama. Daha az görüşsek ben saygımı kaybetmesem daha iyi değil mi de.

Ben kv min arkasından ya da yüzüne saygı sınırının dışına hiç çıkmadım. Ama Allah biliyor ya sevgim yok🙈görüşmek de zul geliyor. Eşim bazen bazen plan yapacak oluyor. Benzer cümleleri eşime kuruyorum. Bizim kimyamız uyusmuyor. Saygıyı korumak adına daha seyrek görüşmeliyiz. Canım sıkılıyor yüzüme yansıyor diyorum.

Kayınvalidem çok iki yüzlü bir insan, insan demeye bin şahit lazım her neyse.
Eltilerimi sürekli bana kötüleyen beni de onlara kötüleyen kısaca fitne fesat peşinde koşan biri. Neden böyle yaptığını hiç anlamıyoruz. Önceden eltiler olarak bu kadının getir götür yalan yanlış laf taşıması yüzünden hep uzak kaldık birbirimizden ama bir gün bu kadının söylediği yalanları iftiraları sözde eltilerim benim hakkımda laf söylemiş onları dahi gidip onlarla paylaşıp hesaplaştım. Kadınlar büyük yeminler ederek o yapılan eleştirilerin kendilerinin değil kayınvalidemin yaptığını yani eltilerimin ağzından laf yaparak beni onlardan uzak tuttuğunu anladım. Bu yüzden özellikle bir eltimle sürekli konuşmaya başladık en başında da çok samimiydik zaten ama kayınvalidemin yüzünden uzak durdum bir süre. Ve bu eltime atmadığı iftira kalmadı hırsızlık büyü yalancılık her türlü iftirayı attı aynı zamanda kendisi söylediğine rağmen eltim söylüyormuş gibi Onu bana kötüledi Ben de eltime gidip sordum Sen benim hakkımda nasıl bunları söylersin diye ve kadın o lafları kendisinin değil kayınvalidemin ettiğini söyledi ve anladım ki bu kadın tamamen bizi birbirimizi düşünmeye çalışıyor ve yalanları Böylelikle ortaya çıkıyor biz bunları telefonda konuşurken veyaHut WhatsApp üzerinden sesli mesaj normal mesaj atarak konuşurduk.
Ama bizim eltimle konuştuğumuz mesajlar nasıl oluyor bilmiyorum görümcemin elinde hem eltimin Hem de benim kaynanama ettiğimiz küfürler hakaretler ki hak ediyor kesinlikle. Bu ses kayıtları bu kadının elinde ve Bizi tehdit ediyor Haklıyız tek hatamız küfür etmemiz Bu yüzden başım dertte eşim duysa çok kötü olur anasına düşkün. ne yapacağım hiç bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum yorumlarınızı bekliyorum çok uzattım kusura bakmayın.
Kv şizofren olabilir

Çok özür dilerim ama haketmişsiniz. İnsan nasıl eltisine güvenir de böyle konuşmalar yapar ya hu. Bence siz görümcenizden önce eşinize söyleyin hepsini en baştan anlatın. Hata yaptığınızı da kabul edin. İyi bi adamsa konuşarak halledersinz değilse yandınız ama en azından görümcenizin elinde olmazsınız. Zaten anası için de sizinle çok büyük kavgalar ederse salın gitsin anasıyla yaşasın. Düzeni bozulunca, anası da başına onu tekrar yük etmek istemeyince tıpış tıpış döner

X