Kaynanamdan aşırı rahatsızım lütfen yardım edin uzun biraz okuyun lütfen

Siz kafayimi yediniz hicbiseye ses etmezseniz boyle yepenize cikar ne demek kirilmasin yasli kadin ne yaslisi? Siz cok pasifsiniz bu sekilde evlenirsenizde cok çekersiniz boyle saf sesi cikmayan gelini bulmus o kaynana anasini aglatir :)

Hanımlar merhaba kimseye anlatamıyorum hesabımı yeni açtım açıkçası fikir danışmak istedim lütfen yardımcı olun. İkinci nişanım bir süre görüştükten sonra nişanlanma kararı aldık nişanlımda bir kere nişan attı onun da ikinci nişanı bu arada, nişanlımda bir problem yok şükür ama annesi çok sorun. Sırf ilk gelinim diye evimi dibinde tuttu bunu da hadi sorun etmedim evi göstermedi bile direkt bana sormadan burada oturacaksın diyerek tuttu. Daha sonrasında nişan sürecinde daha başladı kıyafetime kuaförüme kadar karıştı kıyafetimi kendisi seçti. Hadi ses etmedim yaşlı kdın gönlü olsun dedim bu arada yaşı 44 neyse nişan çiçeği tutuşturdu nişanda elime bende iyi niyetli düşünerek dedim ki o telaşın içinde ben unutmuşum kadın çiçeği düşünmüş. Meğer çiçek nişanlımın eski nişanlısının çiçeği dört senedir saklıyormuş bana nişandan bir hafta sonra söyledi bunu kaynanam. Daha sonrasında ise beyaz eşyaları tutmuş bana diyor ki aldık artık o kız seçmedi ben seçtim yeni evine çıkınca alcaz sana kısmetmiş diyor kullanacaksın dedi hadi yine seslenmedim kırılmasınlar iş bozulmasın nişanlımı seviyorum diye bu arada ona da söylüyorum o da sinirleniyor bu konuya annesiyle ara ara ben söyledikçe konuşuyor ama annesi kimseyi takmıyor bunu belirtmek istiyorum daha sonrasında işte mobilyalarıma kadar karıştı herseyime karışıyor gerçekten aşırı derecede bunaldım seslenmeyeyim diyorum kırılmasın diyorum arada laf sokuyorum yine anlamıyor bugün en son nişan aşamasındayken nişanlımla kuaför için tartıştık. Dedim ki nişan için kuaföre gitmiştim gereksiz masraf ben kendim de çok güzel makyaj baş yapabilen birisiyim profesyonel şekilde yüzüme her kuaför makyaj yapamıyor kadın ısrarla gideceksin dedi neyse kuaförü buldum uyguna da buldum piyasaya göre arkadaşım diye. Sonra nişanlım uygun mu uygun mu diye dört beş saat kaporayı oyaladı bende en son sinirlendim dedim ki kendiniz bulun madem uygun değilse kaynanam da baya şey yaptı akşam geldi konuştuk falan nişanlımın uygun mu demesi çok ucuz eğer ki kötü yapıyorsa daha fazla para verelim parasına değer mi demek istemiş hallettik kapattık o gün. ve bugün gelmiş diyor ki eğer inat yapsaydın nişanı erteleyecektim biraz daha konuşurdunuz diyor gerçekten aşırı saygısız artık bunaldım saha bir çok şeyi var sadece hatırladıklarımı söylüyorum ben mi nişan sürecinde çok abartıyorum diyorum acaba sürekli ben laf bile söylemediğim halde on lafından birine gülerek artık darılmasın siye laf soktuğum halde bana diyor ki avukat olurdun sen bu tarz cümleleri olsun farklı imaları olsun karışmaları olsun çok bunaldım ben mi büyütüyorum lütfen yardımcı olun
Valla kırılan kırılsın,bana bunların bir tanesini bile yapsa çoktan ortalığı birbirine katmıştım sizdeki bu peygamber sabrını da anlayamıyorum.Bir kere dişinizi gösterseniz belkide bir daha cesaret edemeyecekti bu karı.Ayrıca 44 yaşındaki kadın yaşlı mı valla baya da gençmiş kıskançlıktan da kudurmuş

Hakediyorsun bence bu muameleyi. Evinin eşyalarına kadar karıştırıyorsan bir insanı, başına gelecek her şeyi de hakediyorsundur. Doğal seçilim.
Seninle aynı yaşıtım benim evleneceğim adamın annesi böyle yapacak, oğlunu evinin önündeki çöp kutusuna atarım işime bakarım.

Ay evlendin soruyorsun sandım konu sahibi aklını nerde düşürdün koş al onu yazacaktım.Bayilacagim şimdi bana daral geldi dur camı açayım nefes alayım😂.Ayril yorumum bu hayatın böyle geçerse daha çok konun olur senin.Kendine acı biraz.Yada evlen milletin gönlünü eyle.Yok bunun çözümü kırmızı gecelik şahane sofra kocayı kendine bagla konuş vs hepsi hikaye.Bu kadın seni bir 5 yılda kendinden çökkünhale sokar valla .....Yaşlıymis peh kök söktürücü 44 de böyle bide 74 u düşün

Hepsini okuyamadım ama çok zor bir kayınvalide adayı. Şimdiden hayatına bu kadar müdahale ediyorsa ilerisini düşünemiyorum. Nişanlınızşa çok net konuşup karar alamıyosanız bu konuda üzülerek yazıyorum en mantıklısı ayrılmak..

Hanımlar merhaba kimseye anlatamıyorum hesabımı yeni açtım açıkçası fikir danışmak istedim lütfen yardımcı olun. İkinci nişanım bir süre görüştükten sonra nişanlanma kararı aldık nişanlımda bir kere nişan attı onun da ikinci nişanı bu arada, nişanlımda bir problem yok şükür ama annesi çok sorun. Sırf ilk gelinim diye evimi dibinde tuttu bunu da hadi sorun etmedim evi göstermedi bile direkt bana sormadan burada oturacaksın diyerek tuttu. Daha sonrasında nişan sürecinde daha başladı kıyafetime kuaförüme kadar karıştı kıyafetimi kendisi seçti. Hadi ses etmedim yaşlı kdın gönlü olsun dedim bu arada yaşı 44 neyse nişan çiçeği tutuşturdu nişanda elime bende iyi niyetli düşünerek dedim ki o telaşın içinde ben unutmuşum kadın çiçeği düşünmüş. Meğer çiçek nişanlımın eski nişanlısının çiçeği dört senedir saklıyormuş bana nişandan bir hafta sonra söyledi bunu kaynanam. Daha sonrasında ise beyaz eşyaları tutmuş bana diyor ki aldık artık o kız seçmedi ben seçtim yeni evine çıkınca alcaz sana kısmetmiş diyor kullanacaksın dedi hadi yine seslenmedim kırılmasınlar iş bozulmasın nişanlımı seviyorum diye bu arada ona da söylüyorum o da sinirleniyor bu konuya annesiyle ara ara ben söyledikçe konuşuyor ama annesi kimseyi takmıyor bunu belirtmek istiyorum daha sonrasında işte mobilyalarıma kadar karıştı herseyime karışıyor gerçekten aşırı derecede bunaldım seslenmeyeyim diyorum kırılmasın diyorum arada laf sokuyorum yine anlamıyor bugün en son nişan aşamasındayken nişanlımla kuaför için tartıştık. Dedim ki nişan için kuaföre gitmiştim gereksiz masraf ben kendim de çok güzel makyaj baş yapabilen birisiyim profesyonel şekilde yüzüme her kuaför makyaj yapamıyor kadın ısrarla gideceksin dedi neyse kuaförü buldum uyguna da buldum piyasaya göre arkadaşım diye. Sonra nişanlım uygun mu uygun mu diye dört beş saat kaporayı oyaladı bende en son sinirlendim dedim ki kendiniz bulun madem uygun değilse kaynanam da baya şey yaptı akşam geldi konuştuk falan nişanlımın uygun mu demesi çok ucuz eğer ki kötü yapıyorsa daha fazla para verelim parasına değer mi demek istemiş hallettik kapattık o gün. ve bugün gelmiş diyor ki eğer inat yapsaydın nişanı erteleyecektim biraz daha konuşurdunuz diyor gerçekten aşırı saygısız artık bunaldım saha bir çok şeyi var sadece hatırladıklarımı söylüyorum ben mi nişan sürecinde çok abartıyorum diyorum acaba sürekli ben laf bile söylemediğim halde on lafından birine gülerek artık darılmasın siye laf soktuğum halde bana diyor ki avukat olurdun sen bu tarz cümleleri olsun farklı imaları olsun karışmaları olsun çok bunaldım ben mi büyütüyorum lütfen yardımcı olun
Herşeye susup sabredince sonunuz ne olacak sanıyorsunuz? En sabırlı gelin tacı mi?
Hadi itiraf edin nişan atılmasın diye her hakareti şahsınıza yapılan ayıbı bir güzel yutuyorsunuz.Kendi aklinizca evlenince kocayı avucuna alır kaynanayı kapı dışarı ederim sanıyorsunuz ama siz anacı bir eş,baskıcı ben bilirim bir kv sahipsiniz.Evlenmek için evlendiginiz bu yolda en çok zararı görüp boşanma fikirlerinin doruklarında gezeceksiniz Suçu kadere,kaynanaya atıp kendinizi avutacaksiniz.

Kadın yaş olarak yaşlı değil. Ekonomik özgürlüğü olmayan,şartları gereği düğün derneğini birlikte yapamayan çoğu çift bunlara maruz kalır,maddi olarak bağımlı oluyorsunuz. Hayır demeniz gerekirdi çoğu şeyde,kusura bakmayın ama bugün sorun ettiğiniz bu şeyler evlilikte,akraba toplanmaları,hamilelik,akşam yemekleri çocuk büyütme derken dağ gibi olacak.Koşarak uzaklaşın derim.Evlenip,çocukla boşanmaktan veya devam ettirip ezilen sinirleri bozulan bir kadın olmaktan iyidir ayrılmak.Direkt ayrılmalısın.

Evi, eşyaları kvnin halletmesi, nişanlınızın “kullanmak zorunda değilsin” demesi, sizin nişanlınıza iyi çocuk demeniz aslında kelime seçimleri bile her şeyi özetliyor. Sizi kendi seçimleri doğrultusunda açtıkları eve gelin alıyorlar, siz evlenip ayrı bir yuva kurmayacaksınız. Sizin de nişanlınıza karşı çok bir bağınız yok bir yabancıdan bahseder gibi bahsediyorsunuz. Nişan olmadan önce nerede oturulacak, kim ne yapacak, nasıl bir düzeniniz olacak konuşmalıydınız. Çocuk gibi akılla evleniyorsanız başkalarının sizin adınıza karar vermesi çok normal.

Nişanlımda diyor ki kullanmak zorunda değilsin değiştirelim ama sırf maddi durumu yok diye de sıkışıyor aslında beyaz eşyalara o yüzden seslenmedim şu anlık o da diyor babasının yanında çalıştığı için el mahkum gibi ama biraz dayan diyor benim için bilemedim çocuk aşırı iyi niyetli birisi
Bu kafadaki aile zaten nişanlının kendi birikimini yapmasına izin vermez biraz daha sabretmeniz pek bişeyi değiştirmez. Kaldı ki genelde nişanlılık cicim ayıdır herkesin birbirini daha cok elde tutmaya calıştıgı zaman. Kaynananız sizi/oglunu maddi olarak kendine baglamıs belli ki ben alıyorum tabi ki ben secicem kafasında. Babayla beraber calısıyorlarsa da zaten bişeyin birikecegi bir donem değil. Bu zamana kdar bişey birikmediyse bu saatten sonra zor. Boyle yasamaya devam etmek sizin için problem değil ise evlenin kocanıza yapın nazınızı ama değişen ne olabilir pek emin değilim. Ama şimdiden kırmızı cizgilerinizi cekin bozulursa yol yakınken bozulmus olur. Zararın neresinden donerseniz kârdır. Genelde hiçbir niaşnlılık ben kendi eşyamı secicem demekten bozulmaz zaten. Sizin anlattıklarınız kadarını biliyor / yorumluyoruz

Allah oteki kiza acimistabkiz kafayi kullanip nisan atmis .Sen enayigiligine doyma .
Oturacagin ebden elindeki cicege kadar karisan hadisz kayinvaliden ve cok iyi oldugunu iddia ettigin toz konduramadigin nisanlinla mutluluklar diliyorum.

İşte ikinci nişanım olunca ilki aldattı ayrıldık bunda da atsam suç bana kalır diye düşünüyorum korkuyorum nişanlım gerçekten iyi bir çocuk çok efendi sakin ama kaynanamla sert bir dille başa baş konuşsam diyorum bilmiyorum
Hata dediğimiz seyi farkettigimiz anda geri donmezsek onlar asrın geri dönülemez hatası olarak yer edinir ömrümüzde.....Daha büyük bir hataya doğru gidiyorsunuz bu fikirle.... Nişan zaten tanımak için evlenince ayrılık olmasın diye yapılan bir tören degilmi? Ön evlilik değil yani.Hem zaten bu eş şimdi iyi olmasa size annesi gibi davransa zaten çoktan atar nişanı bu konuyu da acmazdiniz.Annesine kiziyormusta laf onlar köprüyü geçin görürsünüz armut dibine düşer her çiçek kendi toprağında büyür herşey aslına döner.O benim annem sen alttan alıcaksın lafını çok duyacaksınız alışın

X