Kaynanayla/Kayinpederle Yaşama Fobisi

Bence en iyisi kendi kültürünüze yakın biriyle evlenin
Olur mu olmaz mı diye öyle eliniz yüreğinizde beklemezsiniz yıllarca
Hem siz zor durumda kalmazsınız hem ilerde böyle bir durum olursa erkek arkadaşınız zor durumda kalmaz
Aslında kültür dışında bu herkes ile olması ihtimal olan bir durum. Yarın bir gün başkası olsa da aynı şeyi yaşama ihtimalim olacak

Ben bu konuyu hatırlıyorum sanki daha öncelerden 🤔

Çok hayali bir konu üzerine gereksiz stres oluyorsunuz bence.
Bilmem kaç yıllık süre içinde kim öle kim kala 🤷‍♀️
Ben diyecektim hani eksik yazmış
Kültürel farklılıklar vardi
Ailesi doğuluydu sanki
Eve geleneksel kiyafetlerle gelecekler diyordu
Ona benzettim

Bu nasıl bir kültür anlamadım.başka kardesleri de varmış en kötü öyle bir durumda itiraz eder sırayla bakalım dersiniz. Simdiden bunu dert edip hayatınızı zehir etmeye değer mi ? Kimle evlenseniz böyle bir ihtimal hep var olacaktır.

Ben diyecektim hani eksik yazmış
Kültürel farklılıklar vardi
Ailesi doğuluydu sanki
Eve geleneksel kiyafetlerle gelecekler diyordu
Ona benzettim
Evet evet
Ben kardeşli meselelerden hatırladım da bir de kıyafet meselesi vardı

Tüm her şeyi birleştirince bence gerçekten bu erkek arkadaşıyla evlenmemeli

bu sizin eşinizle alakalı bir durum değil, herkes için böyledir ona daha düşkün olmalarının vs de hiç ilgisi yok. eğer felaket senaryoları yazmak isterseniz her şey için bir şey bulursunuz. kayınvalidenizde belki kendi kurulu düzenini bırakmak istemez, muhtaç ve bakılacak bir durum değilse. empati yapın, aynı sekilde sizin ailenizin de başına bir şey gelebilir tek onların değil böyle bir durumda nasıl annenizi babanızı düşünüyorsanız eşiniz de insan. her neyse konu sapmadan bence gereksiz takıntılar yapmayın. başımıza böyle bir şey gelir diye evlenmeyip öleceğiz diye yaşamayalım da o zaman

Bu ıhtımal herkes için var. Sizin ailenizde böyle bir durum olsa bakmayacak mısınız? Kızlar bakar diyorsunuz ya hani sizde kız evlat olarak kendı aılenizde böyle bir durum olursa siz bakmakla mükellef oluyorsunuz. Hayır yani ortada fol yok yumurta yok kimin ne zaman öleceği belli değil ha kızları var onlar sadece baksın olayınada karşıyım. Erkeklerde aılesıne bakmalı dönüşümlü olarak zira nedense her konuda her şey kadınlardan bekleniyor erkeklerde ohh miss kafaları rahat geziyorlar. Erkek kız farketmeksizin öyle bir durumda dönüşümlü mecbur bakılacak. Bu durumu çok takıyorsanız anne babası olmayan biriyle evlenirsiniz. Yukarda bır arkadaşın dediği çok güzel anne baba değil eşine bir şey olur ona bakmak zorunda da kalabilirsin.

Yanı hepimizin annesi babası var..Evlenirken de yaşlanınca ne olur gibi bir düşünceyle evlenmiyoruz.. O zmn şartlar ne gerekiyorsa o olur. Daha şimdiden bunu düşünmek normal gelmedi bana.. ayrıca tek kalan yaşlılar çocuklarında sırayla kalir genelde..

Bu ıhtımal herkes için var. Sizin ailenizde böyle bir durum olsa bakmayacak mısınız? Kızlar bakar diyorsunuz ya hani sizde kız evlat olarak kendı aılenizde böyle bir durum olursa siz bakmakla mükellef oluyorsunuz. Hayır yani ortada fol yok yumurta yok kimin ne zaman öleceği belli değil ha kızları var onlar sadece baksın olayınada karşıyım. Erkeklerde aılesıne bakmalı dönüşümlü olarak zira nedense her konuda her şey kadınlardan bekleniyor erkeklerde ohh miss kafaları rahat geziyorlar. Erkek kız farketmeksizin öyle bir durumda dönüşümlü mecbur bakılacak. Bu durumu çok takıyorsanız anne babası olmayan biriyle evlenirsiniz. Yukarda bır arkadaşın dediği çok güzel anne baba değil eşine bir şey olur ona bakmak zorunda da kalabilirsin.
Kızları baksın demedim ki zaten o nerden çıktı ? Sanırım yanlış okudunuz ?

Nasıl bir kültürün etkisinde kaldın kuzum sen:) Senin bahsettiğin o kültür çok eskilerde vardı evin en küçüğü anne babayla birlikte otururdu..Şuan turkiyenin hiçbir yerinde kalmadı merak etmeyin..Hele ki eşiniz memur olmuş başka bi şehirde yaşıyor..Benim esim evin tek erkek çocuğu babası da biz evlenmeden once vefat etmişti ben sizin kadar stres etmedim..Şimdiden adamı öldürüp kaynana ile ilgili böyle fobiler oluşturmak o kadar yersiz ki..Kalbinizi vs niyetinizi temiz tutun lütfen.. farkli sinavlara tabi tutulursunuz..üzülürsünüz sonra..Zaten evlenip çocuklarınız olduğunda hayatımı yasayım diye bir hayatınız olmuyo merak etmeyin.. hatta keşke anlayışlı bir kayınvalide olsa çocuklarınıza bakar size nefes aldırsa şükredersiniz halinize..Çocuğunuz olduğunda ne dediğimi anlayacaksınız :)

Kızları baksın demedim ki zaten o nerden çıktı ? Sanırım yanlış okudunuz ?
Onu demek istediniz 3 kız kardeşi var oldukları yerde abisi ablaları var roller onlarda ama korkuyorum betimlemelerinden gayet bu anlaşılıyor merak etmeyin. Sadece belli çocuklarda kaldın olayı olmaz öyle bir durumda diyorum. Eşit olur ama ortada fol yok yumurta yok sizin onlardan önce ölmeyeceğiniz ne malum

aynı şehirde yaşıyoruz hem kendi ailemle hem eş ailesiyle.
Allah korusun birinden birine bir şey olsa yatalak olsalar veya yalnız kalsalar kimseyi bırakamam valla alır bakarım altını bile alırım.
çünkü kıyamam çok seviyorum.
sevmeseydim de alırdım diye düşünüyorum. içimde var çünkü bu. yapım böyle.

Nasıl bir kültürün etkisinde kaldın kuzum sen:) Senin bahsettiğin o kültür çok eskilerde vardı evin en küçüğü anne babayla birlikte otururdu..Şuan turkiyenin hiçbir yerinde kalmadı merak etmeyin..Hele ki eşiniz memur olmuş başka bi şehirde yaşıyor..Benim esim evin tek erkek çocuğu babası da biz evlenmeden once vefat etmişti ben sizin kadar stres etmedim..Şimdiden adamı öldürüp kaynana ile ilgili böyle fobiler oluşturmak o kadar yersiz ki..Kalbinizi vs niyetinizi temiz tutun lütfen.. farkli sinavlara tabi tutulursunuz..üzülürsünüz sonra..Zaten evlenip çocuklarınız olduğunda hayatımı yasayım diye bir hayatınız olmuyo merak etmeyin.. hatta keşke anlayışlı bir kayınvalide olsa çocuklarınıza bakar size nefes aldırsa şükredersiniz halinize..Çocuğunuz olduğunda ne dediğimi anlayacaksınız :)
Ah evet tam olarak bu kültür işte, cok iyi anladınız teşekkür ederim öncelikle. Ailem ile problemlerim oldu yıllarca, sanırım bu yüzden kimseyi çekecek durumda değilim. Sadece evimde huzurlu ve özgür olmak istiyorum galiba. Haklısınız bu durumu da sanırım takıntı yaptım, farkındayım. Sizin kayınvalideniz nerede kalıyor peki ? Merak ettim doğrusu

Benim eşimin ailesinde de var. Hatta direkt söylem şu şekilde kaynanaya kayınbabaya küçük gelin bakar. Ama küçük gelini ona göre alırlar tabiri caizse.

Ah evet tam olarak bu kültür işte, cok iyi anladınız teşekkür ederim öncelikle. Ailem ile problemlerim oldu yıllarca, sanırım bu yüzden kimseyi çekecek durumda değilim. Sadece evimde huzurlu ve özgür olmak istiyorum galiba. Haklısınız bu durumu da sanırım takıntı yaptım, farkındayım. Sizin kayınvalideniz nerede kalıyor peki ? Merak ettim doğrusu
Benim kayimvalidem tek basına yasiyor hem de kendi memleketinde.. Kendisi evinden ayrilmak istemedi.. Arada gezmeye geliyor biz gidiyoruz..Geldiginde de çok sıkılıyor biz çalışıyoruz hemen gitmek ıstiyor.Herkesin bir düzeni var merak etmeyin o düzenin bozulmasını kolay kolay istemiyorlar..

X