Kaynım ve kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
1.960
3.512
bu olaydaki tamamen tek suçlu kendi fikrimce kayınvalide. 18 yaşında bir kızı bulmuş, o da kendini iyi göstermek için sizi kötü göstermiş kim bilir neler anlatmış. evet 18 yaş bebe bir yaş olmasa da insanların cahil olduğu ve "kayınvalidenin onu sevmesini çok önemsediği" hatta sevsin diye de ekstra çaba gösterdiği bir yaş. muhtemelen anlatılanlardan sonra da hak verse de vermese de kayınvalideyi yüceltmek için söylenmiş "senin gibi kayınvalideyi nerede bulacak" cümlesi.. 18 yaşımda kayınvalidemle tanışıyordum, beni sevmesi, iyi anlaşmakta şimdiki yaşıma bakılırsa o zaman daha bir önemliydi. ne anlatsa ağzım açık dinlerdim.. yaş icabı. 6-7 sene sonra eltisini kötüleyen kayınvalidenin aynısını kendine de yapabileceğini öğrenir ve daha net görür, büyür ve olgunlaşır. eşin annesine kızmakla haklı ama kıza küfür etmekle tamamen haksız. benim de eltim olacak, zaman neler gösterecek bilinmez. bence hepiniz oturup bu konuyu konuşarak aşın.

Nooption

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
30.940
119.579
Bir insan gittigi yerde biraz yerini ve haddini bilecek. Küfür normal degil. Ama önce hadsizlik edip, insanlari kiskirtip sonra "oh küfür etti" demek de olmuyor iste. Isi tutup tokat atmaya getirmenin de anlami yok. Olanlara bakiyoruz sonunda. 🤷‍♀️

Yalnız evde oğlu varken diğer oğlunun 18 yaşındaki sevgilisiyle oğlanın eşini çekiştiren kv de hiç mi suç yok. Tamam 18 yaş çocuk olmasında kocaman kadın yolu açınca gitmiş gider yani ben pek yadırgamadım.

ulasimiz

Hızır Senin Kalbindedir Be Güzelim..
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Mart 2012
10.668
21.832
Eğer ki bir yerde beklemediğiniz bir tepki veya bir tatsızlık varsa, tartışma anlam veremediğiniz bir şekilde yükseliyorsa bilin ki, birisi yangını alttan alttan körüklüyordur.. Bu hiç şaşmaz.

Sakin olun ve mümkün olduğunca uzak durun. Bebeğinize, keyfinize odaklanın.

Kaynınız ve sevgilisi daha çocuklar ayrıca cahiller.. Özellikle kaynınıza dikkat edin.

Sizde eşinize gaz verip durmayın bırakın ortalık biraz sakinleşsin..

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
8.528
38.799
O sırada o senin gibi bir kayınvalideyi nerden bulacak demiş o sırada eşim ben kendimi tutamadım diyor ama kaynımda bu lafta ne var diyor 🤦‍♀️

Ben de dedim aynısını. Bu lafta ne var ki?
Kayınvalideniz kim bilir ne anlattı da 18'lik ergen sırf laf olsun, sevgilisinin annesine yaransın diye o cümleyi kurdu. Aklınca makbul gelin olmaya çalışmış işte.
Eşiniz abartmış ve küfür ederek tüy dikmiş.
Yapması gereken, telefon kapandıktan sonra annesine ayar vermekti. Şu durumda suçu en az olan kişi o kız.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.247
29.386
Konu sahibi ilk mesajda size hak verdim
Çünkü cidden hakkınızda kötü laflar söylenmiş gibi bir intiba bıraktınız
Kız alt tarafı senin gibi kv nereden bulacak demiş
Ama olaya baktığımızda eşiniz ayrı ağlıyo siz ayrı ağlıyorsunuz
Anlatmadığınız bir şey mi oldu?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 112 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.141
62.495
Yalnız evde oğlu varken diğer oğlunun 18 yaşındaki sevgilisiyle oğlanın eşini çekiştiren kv de hiç mi suç yok. Tamam 18 yaş çocuk olmasında kocaman kadın yolu açınca gitmiş gider yani ben pek yadırgamadım.

Vallaha bence ortada sucsuz kimse yok. Bazi insanlar kiskanclik ve dramdan beslenir. Kardes belki abiyi de kiskaniyordur. Aralarindaki iliskiyi bilmiyoruz. Benim gözlemledigim bir cok anne baba yaninda olan cocuklari daha cok tutar. Uzakta olanlarda kusur bulur. Öyle durumlarda hep birbirlerine gaz veriyorlar. Dertleri konu sahibinden cok aralatindaki kötü iletisim gibi geldi. Konu sahibini ya kötülesen iliskilerinden sorumlu tutuyorlar, yada abinin zayif noktasinin o oldugunu bildikleri icin ordan vuruyorlar.

Minaredenatbeni

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.998
7.521
35
Eşim banyodaymış o sırada çıktığından haberi yokmuş kaynanamın bir tanısanız kaynanamı süzme salak dersiniz her şeyi eline yüzüne bulaştıran tiplerden
Siz karı koca insanlara küfür etmeyi hakaret etmeyi kendinize hak görüyorsunuz galiba
Koskoca adam 18yaşındaki ergen bir kıza küfür ediyor, karısı kaynanasına süzme salak diyor, 20 yaşındaki genç sevgilisine edilen küfüre tepki gösterince adam yerine konmuyor….. nasıl insanlarsınız siz ya, terbiyeli bir şekilde kendinizi ifade edemiyor musunuz?kaynananız herşeyi eline yüzüne bulaştıran bir tip peki kocanız ne tip? Ayıp vallahi ayıp küfür ede ede geziyor adam.ilk de değilmiş. Karısına laf edildi diye adam küfür mü eder ya saygı sıfır. Doğru düzgün savunamıyor mu karısını

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.141
62.495
Gitmemiş ki telde konuşuyorlarmış. Senin gibi kaynanayi nerden bulacak demiş ben öyle anladım başka bir şey dediyse bilmiyorum. Küfür herkese normal geliyorsa bilmiyorim tabii. Bana gelmiyor. Kendini küfürle ifade eden insanlar da...Bir de yaşın insana biraz olgunluk getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Ornek olmak gerektiğini düşünüyorum. Küfür edilecekse de sonradan yüz yüze bakma ihtimalinin olduğu birine edilmemeli diyorum. Mesela trafikte çok anormal gelmiyor.

Sahsen bende küfür kullanmam, hatta kavga ederken bile sesim yükselmez lakin herkes ayni degil. Herkeste ayni sekilde saldirilara karsilik veremiyor. 18 yasindaki kiz orda yalakalik yapayim derken agzinin payini almis cünkü oda onaylayarak durumun kizismasina katki sagliyor. Sahsen böyle insanlari da etrafima sokmam. Genclige ve tecrübesizligine versek bile bende haddini bildirirdim. Küfüre gerek yoktu bunu yapmak icin. Ama ordakilerde ortaligin karismasi icin elinden geleni yapmis.

nsrnakyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
525
1.575
Kayniniz küçük daha 20 yaşında ama bence karakterli bir çocuk. Yani öyle bir küfür etmek eşinizin ne haddine? Konu her ne olursa olsun edilmez. Özür dilenmeden de bu sorun çözülmez. Sizinle sofraya oturmamasi filan da bana göre karakterli bir davranış. Konu çözüme ulaşmadan eşinizle yiyip içmesi gülmesi eğlenmesi ne kadar mantıklı olur?

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
12.203
36.491
Sahsen bende küfür kullanmam, hatta kavga ederken bile sesim yükselmez lakin herkes ayni degil. Herkeste ayni sekilde saldirilara karsilik veremiyor. 18 yasindaki kiz orda yalakalik yapayim derken agzinin payini almis cünkü oda onaylayarak durumun kizismasina katki sagliyor. Sahsen böyle insanlari da etrafima sokmam. Genclige ve tecrübesizligine versek bile bende haddini bildirirdim. Küfüre gerek yoktu bunu yapmak icin. Ama ordakilerde ortaligin karismasi icin elinden geleni yapmis.
Sizce dediği laf için bir şey demeye gerek var mıydı? Duymazdan gelirsin teli kapatınca annene kızarsın. Dediği lafta bu kadar telefonu eline alıp had bildirecek ne var ben anlamadım hala. Bu eş sinirlenince konu sahibine de küfür eder zaten.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.247
29.386
Eski konunuzda kız ve annesi, kv nize şekerlik almış. Eşiniz bu ne hadsizlik diye kızmış. Siz bu kıza takmışsınız.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.403
63.866
32

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.247
29.386

Kv, damlanın aldığı baharatlığı başkasına hediye etmiş. Ama kız ve annesinin aldığı şekerliği salona koymuş. Eşi de öğrenincr daha evli bile değiller nasıl hediyeyi kabul edersin diye annesine kızmış

damlacross

Savaşacağım tek şey içimdeki diğer ben...
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
840
3.580
Siz karı koca insanlara küfür etmeyi hakaret etmeyi kendinize hak görüyorsunuz galiba
Koskoca adam 18yaşındaki ergen bir kıza küfür ediyor, karısı kaynanasına süzme salak diyor, 20 yaşındaki genç sevgilisine edilen küfüre tepki gösterince adam yerine konmuyor….. nasıl insanlarsınız siz ya, terbiyeli bir şekilde kendinizi ifade edemiyor musunuz?kaynananız herşeyi eline yüzüne bulaştıran bir tip peki kocanız ne tip? Ayıp vallahi ayıp küfür ede ede geziyor adam.ilk de değilmiş. Karısına laf edildi diye adam küfür mü eder ya saygı sıfır. Doğru düzgün savunamıyor mu karısını
Yukarıda eşimin haksız olduğunu söyledim kim kendisinde hak görüyor küfür etmeyi ? Konuşmaları iyi okuyun ayrıca benim hayatımı anlattığım kadarıyla bilebilirsiniz siz çok apayrı bir şeyden bahsediyordunuz ne diyeyim kendimi yormayacağım.
Mune Mune konumu kapatır mısın 🙏

damlacross

Savaşacağım tek şey içimdeki diğer ben...
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
840
3.580
Mune Mune konumu kapatır mısın.
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.