Kaynım ve kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnız evde oğlu varken diğer oğlunun 18 yaşındaki sevgilisiyle oğlanın eşini çekiştiren kv de hiç mi suç yok. Tamam 18 yaş çocuk olmasında kocaman kadın yolu açınca gitmiş gider yani ben pek yadırgamadım.

Vallaha bence ortada sucsuz kimse yok. Bazi insanlar kiskanclik ve dramdan beslenir. Kardes belki abiyi de kiskaniyordur. Aralarindaki iliskiyi bilmiyoruz. Benim gözlemledigim bir cok anne baba yaninda olan cocuklari daha cok tutar. Uzakta olanlarda kusur bulur. Öyle durumlarda hep birbirlerine gaz veriyorlar. Dertleri konu sahibinden cok aralatindaki kötü iletisim gibi geldi. Konu sahibini ya kötülesen iliskilerinden sorumlu tutuyorlar, yada abinin zayif noktasinin o oldugunu bildikleri icin ordan vuruyorlar.

Eşim banyodaymış o sırada çıktığından haberi yokmuş kaynanamın bir tanısanız kaynanamı süzme salak dersiniz her şeyi eline yüzüne bulaştıran tiplerden
Siz karı koca insanlara küfür etmeyi hakaret etmeyi kendinize hak görüyorsunuz galiba
Koskoca adam 18yaşındaki ergen bir kıza küfür ediyor, karısı kaynanasına süzme salak diyor, 20 yaşındaki genç sevgilisine edilen küfüre tepki gösterince adam yerine konmuyor….. nasıl insanlarsınız siz ya, terbiyeli bir şekilde kendinizi ifade edemiyor musunuz?kaynananız herşeyi eline yüzüne bulaştıran bir tip peki kocanız ne tip? Ayıp vallahi ayıp küfür ede ede geziyor adam.ilk de değilmiş. Karısına laf edildi diye adam küfür mü eder ya saygı sıfır. Doğru düzgün savunamıyor mu karısını

Gitmemiş ki telde konuşuyorlarmış. Senin gibi kaynanayi nerden bulacak demiş ben öyle anladım başka bir şey dediyse bilmiyorum. Küfür herkese normal geliyorsa bilmiyorim tabii. Bana gelmiyor. Kendini küfürle ifade eden insanlar da...Bir de yaşın insana biraz olgunluk getirmesi gerektiğini düşünüyorum. Ornek olmak gerektiğini düşünüyorum. Küfür edilecekse de sonradan yüz yüze bakma ihtimalinin olduğu birine edilmemeli diyorum. Mesela trafikte çok anormal gelmiyor.

Sahsen bende küfür kullanmam, hatta kavga ederken bile sesim yükselmez lakin herkes ayni degil. Herkeste ayni sekilde saldirilara karsilik veremiyor. 18 yasindaki kiz orda yalakalik yapayim derken agzinin payini almis cünkü oda onaylayarak durumun kizismasina katki sagliyor. Sahsen böyle insanlari da etrafima sokmam. Genclige ve tecrübesizligine versek bile bende haddini bildirirdim. Küfüre gerek yoktu bunu yapmak icin. Ama ordakilerde ortaligin karismasi icin elinden geleni yapmis.

Kayniniz küçük daha 20 yaşında ama bence karakterli bir çocuk. Yani öyle bir küfür etmek eşinizin ne haddine? Konu her ne olursa olsun edilmez. Özür dilenmeden de bu sorun çözülmez. Sizinle sofraya oturmamasi filan da bana göre karakterli bir davranış. Konu çözüme ulaşmadan eşinizle yiyip içmesi gülmesi eğlenmesi ne kadar mantıklı olur?

Sahsen bende küfür kullanmam, hatta kavga ederken bile sesim yükselmez lakin herkes ayni degil. Herkeste ayni sekilde saldirilara karsilik veremiyor. 18 yasindaki kiz orda yalakalik yapayim derken agzinin payini almis cünkü oda onaylayarak durumun kizismasina katki sagliyor. Sahsen böyle insanlari da etrafima sokmam. Genclige ve tecrübesizligine versek bile bende haddini bildirirdim. Küfüre gerek yoktu bunu yapmak icin. Ama ordakilerde ortaligin karismasi icin elinden geleni yapmis.
Sizce dediği laf için bir şey demeye gerek var mıydı? Duymazdan gelirsin teli kapatınca annene kızarsın. Dediği lafta bu kadar telefonu eline alıp had bildirecek ne var ben anlamadım hala. Bu eş sinirlenince konu sahibine de küfür eder zaten.

Siz karı koca insanlara küfür etmeyi hakaret etmeyi kendinize hak görüyorsunuz galiba
Koskoca adam 18yaşındaki ergen bir kıza küfür ediyor, karısı kaynanasına süzme salak diyor, 20 yaşındaki genç sevgilisine edilen küfüre tepki gösterince adam yerine konmuyor….. nasıl insanlarsınız siz ya, terbiyeli bir şekilde kendinizi ifade edemiyor musunuz?kaynananız herşeyi eline yüzüne bulaştıran bir tip peki kocanız ne tip? Ayıp vallahi ayıp küfür ede ede geziyor adam.ilk de değilmiş. Karısına laf edildi diye adam küfür mü eder ya saygı sıfır. Doğru düzgün savunamıyor mu karısını
Yukarıda eşimin haksız olduğunu söyledim kim kendisinde hak görüyor küfür etmeyi ? Konuşmaları iyi okuyun ayrıca benim hayatımı anlattığım kadarıyla bilebilirsiniz siz çok apayrı bir şeyden bahsediyordunuz ne diyeyim kendimi yormayacağım.
Mune Mune konumu kapatır mısın 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X