Kaynım ve kaynanam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi anlatmak istediğinizi tam ifade edemediğinizi düşünüyorum. Konunuzdan anladığım kadarıyla;
Eşiniz banyoda iken kv deniz telefondan kaynınızın kız arkadaşı ile sizi çekiştiriyor bu sırada eşiniz banyodan çıkınca, telefon görüşmesi de hoparlörden olduğu için eşiniz konuşmaları duyup annesine tepki veriyor. 18 yaşındaki kız da rahat durmayıp oradan mevzuya atlıyor, eşiniz de bir sinirle kıza küfür ediyor. Bunu duyan kaynınız da kız arkadaşının arkasında durup abisiyle tartışıyor.

Şimdi benim anlamadığım kız telefonda eşinize ne diyor ki eşiniz küfür ediyor. Kv denize söyleyecek bir söz dahi bulamıyorum zaten 18 yaşındaki kızı muhatap alıp gelinini çekiştirmek nasıl bir kafa yapısı

Kendi meselesi değil demişsiniz ben onun eşiyim benimle ilgili olan şeyler onu ilgilendirir kimse eşi hakkında konuşmalara gelemez.Olayı sonradan öğreniyorum ben zaten ayrıca 18 yaş küçük bir yaş değil arkamdan konuşması üstelik beni tanımadan konuşup ortalık karıştıran bir cadı bana küçük gelmiyor :) teşekkür ederim 🙏
Elbette sizin eşiniz sizi yeri geldiğinde savunacak.. Ama sadece annesi ile muhatap olmalıydı bu konuda.. Bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmesi yeterliydi.. Kıza hesap sorup kendini sinir edip bir de küfür etmesi çok yersizdi bence.. Eğer kızla muhatap olması gereken biri vardıysa o da sizdiniz..

Evet 18 yaşında bir bebe bana göre.. Yaşı gibi aklı da küçük besbelli.. Ayrıca burada önemli olan da yaşı değil zaten kadın oluşu ve eşinizle aynı kulvarda olmayışı.. Yaptığını zaten hoş bulmuyorum ama eşinizin muhatap olmasını da yanlış buluyorum.. Sizin kendi fikriniz ve kendinizi ifade edecek durumunuz varken eşinizin çok müdahil olması bana göre yanlış.. Tabi bu benim fikrim ☺️

Zaten olan olmuş ne konuşsak boş ama ben sadece bu konu ve bundan sonrası hakkındaki fikrimi belirtmek istedim..sizi kızdırma gibi bir niyetim yoktu ☺️

Kayinvalidesine süzme salak diyomus konu sahibi.Bunu eleştirenler de eminim kibarlık abidesi,kayinvalidesine,arkadaşlarına,eltisine,akrabasına hakkımda konuştunuz ama ben hayatı olduğu gibi kabul edip bu durumu sevgiyle karsiliorum kayinvalidecigiiimmm diyolardir.Konu sahibi yüzde yüz haklı eşi de az bile yapmış.Adam eşini korumasa burda herkes veryansın ederdi eşini korumadi ne biçim koca diye.Bu arada 18 yas da çocuk değil.Utanmaza bak elticilik oynuo daha evlenmeden.Ben olsam uzak dururum bu insanlardan.Esime de karışmam isterse görüşün ama ben set çekerim.

Son düzenleme:
Elbette sizin eşiniz sizi yeri geldiğinde savunacak.. Ama sadece annesi ile muhatap olmalıydı bu konuda.. Bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmesi yeterliydi.. Kıza hesap sorup kendini sinir edip bir de küfür etmesi çok yersizdi bence.. Eğer kızla muhatap olması gereken biri vardıysa o da sizdiniz..

Evet 18 yaşında bir bebe bana göre.. Yaşı gibi aklı da küçük besbelli.. Ayrıca burada önemli olan da yaşı değil zaten kadın oluşu ve eşinizle aynı kulvarda olmayışı.. Yaptığını zaten hoş bulmuyorum ama eşinizin muhatap olmasını da yanlış buluyorum.. Sizin kendi fikriniz ve kendinizi ifade edecek durumunuz varken eşinizin çok müdahil olması bana göre yanlış.. Tabi bu benim fikrim ☺️

Zaten olan olmuş ne konuşsak boş ama ben sadece bu konu ve bundan sonrası hakkındaki fikrimi belirtmek istedim..sizi kızdırma gibi bir niyetim yoktu ☺️
Kızmadım:) teşekkür ederim haklılık payınız var tabiki eşim yinede haklıyken haksız duruma düştü gibi oldu :)

Konu sahibi anlatmak istediğinizi tam ifade edemediğinizi düşünüyorum. Konunuzdan anladığım kadarıyla;
Eşiniz banyoda iken kv deniz telefondan kaynınızın kız arkadaşı ile sizi çekiştiriyor bu sırada eşiniz banyodan çıkınca, telefon görüşmesi de hoparlörden olduğu için eşiniz konuşmaları duyup annesine tepki veriyor. 18 yaşındaki kız da rahat durmayıp oradan mevzuya atlıyor, eşiniz de bir sinirle kıza küfür ediyor. Bunu duyan kaynınız da kız arkadaşının arkasında durup abisiyle tartışıyor.

Şimdi benim anlamadığım kız telefonda eşinize ne diyor ki eşiniz küfür ediyor. Kv denize söyleyecek bir söz dahi bulamıyorum zaten 18 yaşındaki kızı muhatap alıp gelinini çekiştirmek nasıl bir kafa yapısı
O sırada o senin gibi bir kayınvalideyi nerden bulacak demiş o sırada eşim ben kendimi tutamadım diyor ama kaynımda bu lafta ne var diyor 🤦‍♀️

O sırada o senin gibi bir kayınvalideyi nerden bulacak demiş o sırada eşim ben kendimi tutamadım diyor ama kaynımda bu lafta ne var diyor 🤦‍♀️
Ben bu konuşma da kıza suç bulamadım ne yalan söyleyeyim. Kv deniz kim bilir olayları nasıl anlattı kız da bunun üzerine bu şekilde cevap verdi. Eşiniz de annesine bu lafı kullanamayacağı için kıza söyledi aslında olan kıza olmuş. Tüm sıkıntı sizin kv denizde kızın tek suçu, kv denizi samimi görüp sizi tanımadığı halde çekiştirmek. 18 yaşındaki kız muhtemelen kv de adayım beni çok seviyor diye mutlu oluyordur bu sebeple cici gelincilik oynuyor.
Eşiniz de annesine vermesi gereken tepkiyi kıza vermekle hatalı.

Konudaki kişilerin hepsinin olgunluk seviyesi, karındaki cenin ile aynı seviyede.
18 yaşında biriyle başkasının dedikodusunu yapan kv bir yandan
18 yaşındaki daha yeni reşit olmuş birine küfür edip evden kovan bir yandan
Kv salaktır demeye getiren ama madem öyle "salak"lığına vermeyen bir yandan

Kimse kimse ile görüşmesin, olay soğusun, kişiler olgunluk kazansın, sinirler yatışsın.

18 yaşındaki çocuğu karşısına alıp gelininin dedikodusunu yapan bir kaynana, o çocuğu adam yerine koyup laflarına alınan ve ona küfür eden bir eş. O kızın hiç bir suçu yok bence. Eşiniz küfür için özür
dileyip yine mesafe koyabilirdi. Kaynana zaten özür dilemiş. Kabul edip etmemek size kalmış.

Kv deniz çok tehlikeli biri, bir anne olarak ortaya bulmak yerine hâlâ daha o seni kıskanıyor diye ortalığı bulandırıyor. Kızın sizi tanımadığını yazmışsınız bir mesajınız da sizi tanımayan biri nasıl olur da sizi kıskanır yani tanışmış olur sizinle eş ailesinin samimiyetini, eşinizin size davranışını ne bileyim yaşam şartlarınızı kıskanır. Kız bunları görmeden neyi kıskanacak

Eşim banyodaymış o sırada çıktığından haberi yokmuş kaynanamın bir tanısanız kaynanamı süzme salak dersiniz her şeyi eline yüzüne bulaştıran tiplerden

Demek kari koca hakareti felan pekte seviyormussunuz. Ilginç bir konu dogrusu. Sanki banyoda sesler duyulamiyormus gibi. Konu dogru ise herkes suçludur. Hiçbiriniz olgun degilsiniz ve hiçbiriniz geçinmek istemiyorsunuz.

çok garip bir konui hikayedeki herkes tuhaf ve olgunluktan uzak. kv nin 18 yaşındaki gelin adayıyla kendi gelinini çekiştirmesinden tut da kızın buna çanak tutması, eşinizin incir çekirdeğini doldurmayacak bir laftan ötürü küfretmesi, kaynınızın atarlanmaları vs vs...yalnız şunu unutmayın ki 18 20 li yaşlar her ne kadar reşit olsalar da tecrübesizlikleri ve gençliklerinin getirdiği toylukla hemen alevlenmeye ve gaza gelmeye müsait yaşlar. yani kız senin gibi kaynanayı nerden bulacak dediyse kimbilir kv niz neler neler anlattı kıza, sizi nasıl tanıttı...kaynınızın da kız arkadaşını koruyup abisine diklenmesi, size tavır alması doğal. o yaşlarda sevgili bir yana dünya bir yana yani. hem de işin içinde küfür var, delikanlılık gururuna dokunmuştur. bence siz ve eşiniz olgunluk yapın. biraz araya mesafe girsin, olaylar soğusun. daha sonra bir araya gelindiğinde de hiçbir şey olmamış gibi davranın. olaylar durulsun.

kiz sadece “senin gibi kayinvalideyi nereden bulacak” dedigi icin mi esiniz boyle hiddetlenmis?

kayinvalide kiza sizi kotulediyse, kendini melek gibi gosterdiyse, kizin gecistirmek icin soyledigi basit bir cumle bu. haa yok pesinden size saydirdiysa “o gelinin de ne seytan” falan dediyse hadi bir nebze hak vereyim.

bu durumda esinizin annesi haric kimseye kizma hakki yok cunku kiz bir sey dememis ki. ona ne anlatildi onu da bilmiyoruz.

Burda tek suçlu yine kv
Sen kimsin beni daha aileye girmemiş elti kılıklı 18 yaşındaki ergene şikayet ediyosun
Kocan savunmus arkanda üzülme sakın çocuğuna bisey olmasın. Bi sure konuşmayın ortam sogusun unutulur gider inanin

Bence eşinizde sizde çok haklısınız küfür konusu tamam olmamalıydı asla ama tabiki 18 yasinda olup simdiden şark kurnazlığı yapmaya calisan kizi uyaracakti. Hep beraber yaşasınlar siz ailenize bakın bebeğinize sarılın kafaya takmayın.

Merhabalar hemen konuya geçmek istiyorum şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum 🙏
Kısa bir özet geçmek gerekirse kaynanam ve kaynımın kız arkadaşı (18 yaşında)benim hakkımda konuşuyorlar buna şahit olan eşim hem kaynımın kız arkadaşına hem kaynanama baya bir içerliyor ve kızıyor annesine kendisine çeki düzen vermezse bizi kaybedeceğini söylüyor.Kaynımın kız arkadasınada sen daha bu eve gelmeden benim eşimi tanımadan nasıl bu şekilde konuşmalar yaparsın diye kızıyor biraz tartışma yaşıyorlar eşimde akabinde küfür ediyor(tabiki hoş bir davranış değil ve yanlış ) gel gelelim bu konu lastik gibi uzadı bir senedir aynı konu devam ediyor.Biz farklı bir memlekette görev yapıyoruz kendi ailelerimizin olduğu yere senede iki defa geliyoruz ve kaynım (oda 20 yaşında) bizimle yaklaşık bir senedir konuşmadı oturduğumuz sofraya oturmadı biz geldiğimiz zaman kapıları çarptı vs.
Hamile olduğumu öğrendim ve izine geldik eşimin ailesine bunu söyledik gel gelelim bunu duyan kaynım oturdu ve eşime sen nasıl benim kız arkadaşıma (s..... g..) dersin ben belki yarın bir gün evlenecem benim sende çok emeğim var karını buraya getirmek için yağmurlarda evinden alıyordum,o kızın abileri gelse senin peşine düşse ne olurdu gibi diklenmeye başladı bunun gibi bir sürü sözler söyledi git özür dile dedi bebek haberimiz bile zehir oldu.Tabii bunları işiten eşim kendine gelmesini saygılı olmasını istedi onun abisi olduğunu söyledi benimde sende çok emeğim var bunların lafı bu şekilde edilir mi büyüdünde bana kafa tutmaya mı başladın dedi.Bu sefer kaynanam o kız seni kıskanıyormuş bana öyle dedi dedi tartışma olurken bu sözlerle daha da alevlendirdi her şey benim suçum dedi sonra özürler diledi bende sen o gün bende bittin ben buraya geliyorsam eşimin hatrı için geliyorum dedim eşim bir yandan ağlamaya başladı bir senedir bana neler yaşattınız diye bu sefer bende ağlamaya başladım kasılmalarım başladı eşime artık gidelim burdan dedim.Her gelmemize bir olay bir kavga yaşıyoruz.Eşimde küfür ederek hatalı biliyorum bir yandan yaşları küçük onun verdiği cahillik diyorum kaynanamın yaptığı zaten apayrı bir şey uzun bir süre uzak kalmak telefonlara cevap vermek istemiyoruz başka bir öneriniz veya şöyle yaparsanız daha doğru olur dediğiniz bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim 🙏
Gitmeyin yahu , sizde bir tuhafsınız kv nin be kaynının o saçma tavırlarından sonra kalkıp birde yanlarına gidiyorsunuz, esin de sende yanlış yapıyorsunuz, kapıları yüzlerine kapatın bir süre anlasınlar hatalarını 🙄

Ben bu konuşma da kıza suç bulamadım ne yalan söyleyeyim. Kv deniz kim bilir olayları nasıl anlattı kız da bunun üzerine bu şekilde cevap verdi. Eşiniz de annesine bu lafı kullanamayacağı için kıza söyledi aslında olan kıza olmuş. Tüm sıkıntı sizin kv denizde kızın tek suçu, kv denizi samimi görüp sizi tanımadığı halde çekiştirmek. 18 yaşındaki kız muhtemelen kv de adayım beni çok seviyor diye mutlu oluyordur bu sebeple cici gelincilik oynuyor.
Eşiniz de annesine vermesi gereken tepkiyi kıza vermekle hatalı.
Annesine de baya bir kızmış kayınvalidem de öyle söylüyor zaten yani ikiside nasibini almış tabiki küfür konusunda eşim hatalı ne yazıkki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X