Kendimi şişko hissediyorum

Öncelikle sizi tebrik ederim azminiz için. Uzun süreli diyet nedeniyle beden algınız bozulmuş büyük ihtimal. Fazla kilo veriminde bu normal ilerisi aneroksiya sebebi olabilir bir psikologla devam edebilirsiniz kalan süreci, böylece kilo kontrolü de olması gerektiği gibi ilerler sizin beden algılama durumunuz da normale döner.

Aslında dert bile değil kabul ediyorum ama içimi dökersem rahatlarım gibi hissettim 1.5 senedir diyetteyim 50 kilodan fazla verdim şu an 1.70 boy 65 kilo yaklaşık on senedir hep kiloluyum 95 üstüyüm belki bunun etkisi vardır ama ben kendimi hala şişko hissediyorum çevremdekiler bana ne kadar zayıfladın 5li kilolarda gibi duruyorsun dediğinde hem mutlu oluyorum hem asla inanmıyorum sürekli kalori hesaplıyorum içtiğim ilaçtan sürdüğüm kremden kilo yapar diye işkilleniyorum bir şey yemeye korkuyorum kilo vermeye devam etmek istiyorum ama ailem sürekli karşı çıkıyor eşimle zaten sürekli kilo yüzünden kavga halindeyiz kilo al deyip duruyor oysa ben 38 bedenin mutluluğunu yaşıyorum ve daha fazla problem yaşamayalım diye diyeti bitirdim koruma dönemine geçtim ama dediğim gibi kendimi zayıf hissedemiyorum aynaya baktığımda ancak resimlere baktığımda böyle mi gözüküyorum diyorum sonra yok ya resim açısındadır bu kadar zayıf değilim deyip resimlere de inanmıyorum sanırım kiloyla kafayı bozduğum için iyice kafayı yedim🙈
Tebrik ederim eminin bambaska biri olmussunuzdur. Bu dusunceler eski tarzda dusunmenızın eseri. Bilinçaltı temizliği videoları falan var onları ızleyebılırsınız belki yadımı olur

Aslında dert bile değil kabul ediyorum ama içimi dökersem rahatlarım gibi hissettim 1.5 senedir diyetteyim 50 kilodan fazla verdim şu an 1.70 boy 65 kilo yaklaşık on senedir hep kiloluyum 95 üstüyüm belki bunun etkisi vardır ama ben kendimi hala şişko hissediyorum çevremdekiler bana ne kadar zayıfladın 5li kilolarda gibi duruyorsun dediğinde hem mutlu oluyorum hem asla inanmıyorum sürekli kalori hesaplıyorum içtiğim ilaçtan sürdüğüm kremden kilo yapar diye işkilleniyorum bir şey yemeye korkuyorum kilo vermeye devam etmek istiyorum ama ailem sürekli karşı çıkıyor eşimle zaten sürekli kilo yüzünden kavga halindeyiz kilo al deyip duruyor oysa ben 38 bedenin mutluluğunu yaşıyorum ve daha fazla problem yaşamayalım diye diyeti bitirdim koruma dönemine geçtim ama dediğim gibi kendimi zayıf hissedemiyorum aynaya baktığımda ancak resimlere baktığımda böyle mi gözüküyorum diyorum sonra yok ya resim açısındadır bu kadar zayıf değilim deyip resimlere de inanmıyorum sanırım kiloyla kafayı bozduğum için iyice kafayı yedim🙈
Öncelikle tebrik ederim sizi azimle bozmadan devam edip 50 kg. vermişsiniz. Şuan bulunduğunuz kilo sizin için ideal eğer sağlık sorunlarınız yoksa kilonuzu koruyun derim. Psikolojik olarak biraz karışık durumdasınız sanırım aynalardan ziyade kıyafetler size ne kadar kilo verdiğinizi gösterir. En basitinden günlük yaşantınız nefes durumunuz bile değişmiştir bu bile size zayıfladığınızı gösterir.

Çok iyi kilo vermişsiniz ama 170 boya 65 kg hala fazla biraz daha verirseniz iyi hissedersiniz bence. En kötü bi 5 kg daha vermeniz gerektiğini düşünüyorum

Ben de kalori sayarak zayıfladım ama gram alsam çok kilo aldım diye dertleniyorum. Etrafımdakiler saçmalama ya diyor. Kalori saymayı da bıraktırdılar 2-3 kg yine aldım yine saymaya başlıcam olmuyor yoksa :KK70:

Bende sizin kadar olmasada bir dönem 69dan 56 Lara düştüm dediğiniz gibi aynaya bakınca hala aynı hissediyordum herkesin ne kadar zayıflamışsın lafları bile tuhaf geliyordu uzun zaman 56 da kaldıktan sonra zayıflamışım diyebildim

Ay nasil bir azim 50 kilo vermissiniz.Tebrikler .Darisi benim basima.Bir eski kiloma donsem alnima sticker yapistiricam zayifladim ben diye.

Boyum 1.70.
Evlenmeden önce 58 kiloydum şuan 76 kiloyum.
Umurumda değil.

Rakamlara takılı kalmayın hayatınızı yaşayın.

Umarım sporla vermişsinizdir,aksi taktirde sizi rahatsız eden şeyin salmış vücut olacağını düşünüyorum.. spor yapan ve yapmayan iki tane 65 kilo insanı yanyana koyun çok farklı görüneceklerdir. Rakamlar değil yani mesele,fit olmak önemli. Herkesin bu konuda algısı farklı ama bende 170 boy 65 kilo olsam kiloluyum derdim. 5-10 kilo arası daha verirseniz incecik olursunuz. İncelirken kas kütlenizi korumayı unutmayın. Taş atmak isteyen tombişlere baştan söyleyeyim 175 cm boy 54 kiloyum.
En güzel sensin en zayıf sen en fit sen. Ok?

1.70 boya 65 kilo ideal değil mi.
Bana da ideal geldi daha versen iyi olura anlam veremedim. Hem bunlar sadece bir sayı kas oranın, kilonun vücuduna dağılım oranın, spor yapıp yapmadığın hatta genetik miras bile etkiler. Yakın boylarda ve yakın kilolarda olan iki kişi çok farklı görünebilir. Önemli olan kendini sevmek ve beğenmek zaten. Konu sahibi yeni kilosuna hemen adapte olursa aşar bu durumu

Bana da ideal geldi daha versen iyi olura anlam veremedim. Hem bunlar sadece bir sayı kas oranın, kilonun vücuduna dağılım oranın, spor yapıp yapmadığın hatta genetik miras bile etkiler. Yakın boylarda ve yakın kilolarda olan iki kişi çok farklı görünebilir. Önemli olan kendini sevmek ve beğenmek zaten. Konu sahibi yeni kilosuna hemen adapte olursa aşar bu durumu
Haklısınız. Bende hamileliğimde 60 kiloya ulaşmıştım.1.70 boy. Arkadan bakıldığında hala zayıf görünüyordum. O yüzden 65 kilo fazla gelmedi. Tabi kilonun dağılımı da önemli.

merhabalar,güncel haliniz profil resminizdeki gibiyse (sağ taraftaki) ve hala şişman hissediyorsanız,bence psikolojik bir durum var ortada. Allah korusun,böyle devam ederseniz bulimia'ya veya anoreksiyaya yakalanabilirsiniz. asla verdiğiniz kilolardan tatmin olmayıp hep daha fazlasını istersiniz.

bir dönem 43 kiloya kadar düşmüştüm, ama kendimi hala kilolu görüyordum,asla memnun olmuyordum. xxs beden giyiyordum düşünün... kendim de yaşadım biliyorum. buna bir dur demelisiniz. yoksa sağlığınızdan olabilirsiniz. gerekirse destek alın,ama bu düşüncelerin ilerlemesine izin vermeyin. ( konunuzu okumadım özür dilerim,başlığı gördükten sonra profil resminiz ilişti gözüme,hemen yorum yazmak istedim )

Spor yapiyor musunuz? Yapmiyorsaniz bir de onu deneyin, spor yapın.
Çok fazla kilo veren insanlarin vucudunda yumuşama, sarkma oluyor bunu cevremizdeki insanlar gormuyor ama siz goruyorsunuz bu yuzden kafanizdaki "zayif" vucutla kendi goruntunzu eşletiremiyorsunuz ve hedefe ulaşamamış gibi hissediyor olabilirsiniz.

Zayiflik fit olmak demek degildir skinny fat denen durum zayif ama yağlı olmak olabilir.

Bu sureclere yabanciyim ama ihtimaller dahilinde yorumlamak istedim.

1.5 sene 50 kg vermek icin cok kisa bir sure aslinda, maalesef dogru da degil,
insan kendi gozu bile alisamiyor yazdiginiz gibi.
bence kilo verme isini tamamen erteleyin, hani yazmislar ya bir 10 kilo verseniz daha iyi olur gibisinden,
bence tamamen once su anki kilonuza alismaya odaklanin,
sonrasinda eger isterseniz yeniden kilo verme surecine geri donersiniz.

Umarım sporla vermişsinizdir,aksi taktirde sizi rahatsız eden şeyin salmış vücut olacağını düşünüyorum.. spor yapan ve yapmayan iki tane 65 kilo insanı yanyana koyun çok farklı görüneceklerdir. Rakamlar değil yani mesele,fit olmak önemli. Herkesin bu konuda algısı farklı ama bende 170 boy 65 kilo olsam kiloluyum derdim. 5-10 kilo arası daha verirseniz incecik olursunuz. İncelirken kas kütlenizi korumayı unutmayın. Taş atmak isteyen tombişlere baştan söyleyeyim 175 cm boy 54 kiloyum.
Şu dusunceyi hiç anlayamıyorum ben ya kadın maşallah 50 kilo vermiş o ne gayret dirayet demek yerine olumsuz yöne çekiyorsunuz. Evet sporsuz yapılan diyet de vücut kendini salıyor. Ama önce motive sonra öneri şeklinde olsaymis daha iyi olurmuş. Konu sahibinin şikayeti zaten kendimi hala şişman hissediyorum diyor bu düşünceden kurtulmak istediği için yazmış. Resimlere bakınca bende şaşırıyorum ama bu şekilde hissediyorum diyor yani tamamen psikolojik. Bende 20 kilo verdiğim bir motivasyon konusu açmıştım biri de şey demişti "20 mi peh bende o kadar yazınca bir şey sandım" 🥴 çabalar hevesler böyle hiç edilmemeli

Son düzenleme:
Evet.. Çünkü sağlıklı besleniyor,haftada 4 gün spor yapıyor bedenime misler gibi bakıyorum.Ytd.
Haftada 7 gün spor yapıp 1.64 boya 62 kilo karnı baklavalı bir kadın olarak konuşayım o zaman madem buna göre konuşuyoruz, 1.70 boya 65 kiloda hiçbir sorun yok, ideal kilo sınırlarınızdasınız tebrik ederim💙

Haftada 7 gün spor yapıp 1.64 boya 62 kilo karnı baklavalı bir kadın olarak konuşayım o zaman madem buna göre konuşuyoruz, 1.70 boya 65 kiloda hiçbir sorun yok, ideal kilo sınırlarınızdasınız tebrik ederim💙
Bende aynen böyle düşünüyorum. Çok İsterse bundan sonra sporla devam eder şekle girmek adına. İlla bir şeyler yapmak istiyorsa bu konuda fitness yoluna girer. Ama buradan tebrik ediyorum 😍 muhteşemsiniz hzlsel hzlsel gerçekten helal olsun ❤️ sadece şunu hiç anlamadım, eşiniz neden kilo almanızı istiyor? Çok ilginç geldi bu 🤔 başarınızı tebrik etmiştir umarım ki fazlasıyla hak ediyorsunuz

X