Kira zammı

Yasmn2211

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
97
24
Merhaba hanımlar kirada oturuyorum 3 senedır 700 tl ile başlamıştık tanıdıgımızın evi bu arada 2 sene zam yapmadılar ağustos ayında 300 tl zam yaptılar 1000 tl veriyoruz şu an malum asgari ücrete zam geldi eşim bu ay kirayı ödemeye gitti ev sahibimiz de maaşlarınız güzel oldu demis insan kuşkulanıyor haliyle acaba tekrar zam yapacak mıdiye çünkü daha 6 ay oldu zam yapalı herşey pahalı ama senede 1 kere yapılıyor diye biliyrm

Merhaba hanımlar kirada oturuyorum 3 senedır 700 tl ile başlamıştık tanıdıgımızın evi bu arada 2 sene zam yapmadılar ağustos ayında 300 tl zam yaptılar 1000 tl veriyoruz şu an malum asgari ücrete zam geldi eşim bu ay kirayı ödemeye gitti ev sahibimiz de maaşlarınız güzel oldu demis insan kuşkulanıyor haliyle acaba tekrar zam yapacak mıdiye çünkü daha 6 ay oldu zam yapalı herşey pahalı ama senede 1 kere yapılıyor diye biliyrm
Senede bir yapılır ..bence ev sahibi size telorans gösterdim bu yıl zam yapicam demek istedi.

Çok güzel oldu çok,insanlar daha almadan eridi gitti bile.Kira zammı senede bir kere yapılır ve bu sene %19 olarak belirlendi.Bundan yüksek yapamaz,haberiniz olsun.

Bence çok ucuza oturuyorsunuz. Ev sahibini de düşünmek lazım. Her şey ona da pahalandı sonuçta. Zam yapmak istese bile geçmiş 2 yılı düşünüp kabul etmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Kira sözleşmemiz var mı yenileme yaptınız mı? Kira artış oranı Tüfe göre belirtilen orana göre zam yapılır . Şuan zam oranı %19.6 yani 700 liraya 837 liraya çıkartabilir daha fazlasını yapmaması gerekir. 1000lira veriyorsanız da yine bu orana göre 1120 lira olabilir kiraniz fazla yükseltmesi kanuna kurallara aykırı çünkü belirtilen bir fiyat var bunu güzel bir üslup ile konuşmanızı öneririm. Ayrıca zaten 6 ay önce zam yapmış tekrr yapamasida doğru değil hayat yetirince pahalı maaşlara yapılan zam zaten eriyor tanıdığınızin evi ise de halden anlayacaktir umarım 🙏

Bence çok ucuza oturuyorsunuz. Ev sahibini de düşünmek lazım. Her şey ona da pahalandı sonuçta. Zam yapmak istese bile geçmiş 2 yılı düşünüp kabul etmeniz

Bence çok ucuza oturuyorsunuz. Ev sahibini de düşünmek lazım. Her şey ona da pahalandı sonuçta. Zam yapmak istese bile geçmiş 2 yılı düşünüp kabul etmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Ağustos ayında yapmıştı zammı 2019 da taşındık buraya 2 yıl yapmamıştı derken 2021 in ağustos ayında yaptı ilk zammı yani zam yapalı daha 6 ay oldu tekrar yapabilir mi diye sormuştum 🙏🏻

Ağustos ayında yapmıştı zammı 2019 da taşındık buraya 2 yıl yapmamıştı derken 2021 in ağustos ayında yaptı ilk zammı yani zam yapalı daha 6 ay oldu tekrar yapabilir mi diye sormuştum 🙏🏻
O adam zaten size iyilik yapmış zam yapmamış ama onu da düşünmek lazım orta yolu bulun bence. Sizi tahliye etse daha ucuz kira bulamazsınız

Geçmişte zam yapmamış olması bir sene içinde o açığı kapatacağı hakkını vermiyor. Her yıl belli oranla zam yapabilir eğer bu yıl ki zammınız yapıldı ise tekrar yapamaz. Umarım sözleşmeniz vardır. Yoksa madur olmamak adına yenileyin sözleşmenize ek olarak yenilenmemesi halinde aynı şartlarda devam edicektir diye madde eklerseniz rahat edersiniz🙏 Maalesef ev sahipleri asgari artışından sonra coştular. Her şeye zam geldi onlara yazık diyenlerden olmayacağım çünkü size de yazık. Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah. 🌸

X