Kiracım.. emlakçı ne iş yapar?

Duba koydurmakta haklı.

Emlakcıya verseniz de ses durumda yine sizi ararlardı
Memnun değilse cıkabilir. Ufak çocugunu siz neden düşünüyorsunuz ki. Kendi demiş memnun değilim
Bencede haklı bodrum kat güneş almıyor araba ile hepten kapatılıyor güneş. Herkesten habersiz yapması rahatsız edici oldu. Yöneticiye söylemiş düşünüyorum diye yönetici de konuşalım toplantı da demiş toplantı gelmeden lak diye koydurmus binada kiler sitem edince de yöneticinin haberi vardı demiş. Bu davranış uygun gelmedi sadece. Yani ben çıkın demedim sonuçta kendisi dile getirdi birseyleri ay bilmiyorum emlakçı ile görüşmek lazım

Gürültü gibi konularda emlakçı müdahil olmaz ki. Sadece kiraya verirken aracılık yapar.
Sonrası karakolluk iş. Gürültü için 5-6 şikayet varsa rahatsız olanlat size de değil emlakçıya da değil karakola, zabıtaya şikayet edecek.
İnsanları rahatsız etmemeleri gerektiğini öğrenecekler
Ay kesinlikle insanlar böyle işlese keşke. Daha çok hır gür çıkarıyor herkes. Onu demek benim de aklıma geldi bu sefer ev sahibiniz böyle böyle dedi derler diye ses etmedim 😂

Ya arada aracı olunca her şey daha rahat işliyor sanırım bence. Ben mesela kira zamanı kiracıyı arayıp şu kadar yapıyoruz diyemem. Bız bu rakamı düşündük siz ne dersiniz diye sorarım adam da aa o çok falan der ben tamam derim yani yapı meselesi. Ama emlakçı olursa arada onlar daha rahat konuşurlar bence. Ya da kiracı beni arayıp bir şeyler dile getirecegine emlakciya söylemeyi tercih eder gibi geliyor son yaşadıklarından sonra

Şöyle oluyordu zam ne düşünüyorsunuz diyordu emlakçı bizi arayıp biz x kadar verebiliriz diyorduk. Aaa Ahmet bey x+300 düşünmüştü ama ben arayıp sorayım x kadar olur mu diyeyim diye emlakçı yalandan ayak yapıyordu. Sonra bizi arayıp x +100 ü kabul ediyor size uyar mı. E hadi uyar diyip kapatıyorduk konuyu. 😂😂

Ay valla rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın cidden ya

Ha kiraciyi da bunaltiyor, dolayisiyla kiracinin ustunde de bir hukmu yok.

Teyzemin evini de emlakci gunluk kiralik yapip kotu eve cevirmisti, o mecbur kalip satmisti mesela. Emlakci demek dert demek.

Edit: bazi ifadeler düzenlendi

Ha kiraciyi da bunaltiyor, dolayisiyla kiracinin ustunde de bir hukmu yok.

Teyzemin evini de emlakci fuhus yuvasina cevirmisti, o mecbur kalip satmisti mesela. Emlakci demek dert demek.
Ay iyice korktum😂 inan ihtiyacımız olmasa boşta tutarım evi. Ben öyle stres sıkıntıya çok gelemiyorum. En oluru nasıl olur bu işin onuda bilmiyorum ya

Şöyle oluyordu zam ne düşünüyorsunuz diyordu emlakçı bizi arayıp biz x kadar verebiliriz diyorduk. Aaa Ahmet bey x+300 düşünmüştü ama ben arayıp sorayım x kadar olur mu diyeyim diye emlakçı yalandan ayak yapıyordu. Sonra bizi arayıp x +100 ü kabul ediyor size uyar mı. E hadi uyar diyip kapatıyorduk konuyu. 😂😂
Ya ahahaah çok tatlısınız 😂😂 işte emlakçı kaçar kaçamak cevaplar verir😂 ben ne dicem ay bı eşimle goruseyim döneyim size sjsj fazla para da istemeyiz hiç bı zaman asla ama yumuşak olmak ta istemiyorum artık

Merhabalar, bir sorum olacak. Emlakçı kira sozlesmelerinde ne iş yapar bilgisi olan anlatabilir mi vakti var ise?
Şimdi kirada dairemiz var vergi dairesi bildirimi ancak arada emlakçı yok. Sesten kaynaklı şikayet geldi 7-8 ayda 4 5 kez. En son olunca kiracıyla bire bir iletişime geçip uyarmak durumunda kaldım. Uyarirken de 'ne hanfendi haklı ne siz ikinize de bir şey diyemem çünkü orada değildim, ancak ses konusu olduğu zaman ev sahibi olarak bizi araya sokuyorlar geceleri biraz daha sessiz şarkı açabilir misiniz?' dedim. Geceleri şarki açmasina sebep te; kundakta bebeği var küçük gece uyuyamıyormuş bu sebeple müzik açıyorlarmış.

Şikayetçi bayan ile görüştüğüm de çocuk ağlaması beni rahatsız etmiyor, hepimiz çocuk büyüttük uyumaya çalışıyorum ancak gece çalan kırmızı balık şarkısı beni uyutmuyor dedi. Neyse ben kiracıya uyarı yaptığım da 'burayı tuttuguma pismanim ne misafir gelebildi ne TV acabildik ses bizden değil hep bize şikayet geliyor' vs şeklinde isyandı. Bende memnun değilsen gerekeni yapalım sözleşme yenilenmesin dedim,.ya işte siz ne derseniz o olsun gibi döndü bu sefer eşim ciksinlar kaç kere şikayet geldi yansıtmadık bı kere yansıttık verdiği cevaba bak şeklinde konuştu öyle olunca bende dönmedim dediğimden.
İlk geçtikleri aylarda, daire bodrum kat cam onune araba bırakıyor binadakiler kimseye bir şey söylemeden zabıtadan duba koydurdu cam onune. Ne yöneticinin haberi var ne ev sahibinin. Eşimi arıyorlar ya abi olur mu böyle şey haber verseydi bize bı oluruna bakardık duba koydurmak nedir vs şeklinde isyanlar. Eşim bir şey demedi zabıtadan izin almış yaptırmış ben bir şey diyemem dedi kapattı konuyu. Gece TV sesinden uyuyamayan yan komşu şikayet etti vs. Bu üst kat komşusu, son demin de şikayetçi oldu anladığım kadarıyla.
Şimdi diyorum ki bu kadar insan şikayetçiyse vardır bir şey, ama suçlamak ta istemiyorum bilip bilmeden.
Ben en son ' nasıl mutlu olacaksan öyle yapın sende şikayetçisin olduğun ortamdan eşinle konuşun ev bakın' o zaman dedim ev bakma kararı aldı onlarda. Kundakta sütlü bebeği var daha, içim hiç el vermiyor, ama zorla tutacak da değilim kimseyi. Ay biraz anlatıp rahatlamak istedim başınızı agrittim. Yanlışım var ise uygun bir dille uyarabilirsiniz beni, yeni ve acemi ev sahibiyim süreci bilmiyorum malesef.

Şimdi asıl sorum; Biz bilerek emlakçı ile anlaşmıyorduk, bı kira parasi komisyon vermesin insanlar biz ilgileniriz diye. Şimdi diyorum ki emlakçı ile anlaşalım ne kiracıyı tanıyalım ne kiraci bizi. Orda ki komsulara da söyleyelim bir problem olur ise emlakçı ile iletişime geçin diye. Böyle bir şansımız var mı, emlakçı ev sahibi ve kiracı arasında tam olarak neyi sağlıyor sözleşmeden başka bilgisi olan aydınlatabilir mi? Teşekkürler.
Komşuya direkt söyleyebilirsiniz beni uğraştırmayın kendi aranızda halledin diye.

Eğer herşeyi ile emlakçı ugrasacaksa ev sahibi olan sizden her ay para alabilir mi evi kiralayinca komisyonunu alır ama işin içine herşeyi ile ilgilenme girince bence onun için de ekstradan para isteyebilir.

Ay iyice korktum😂 inan ihtiyacımız olmasa boşta tutarım evi. Ben öyle stres sıkıntıya çok gelemiyorum. En oluru nasıl olur bu işin onuda bilmiyorum ya

Bir avukat tanidiktan sizi en az sikintiya sokacak sozlesme ornekleri isteyin.

Iste, istediginiz sekilde zam alacaginiz kontrat, gerektigi taktirde cikartabileceginiz tahliye sozlesmesi gibi...

Ya da kiraciyi cok ince eleyip sik dokuyacaksiniz baska yolu yok. Zor isler bunlar...

Bir avukat tanidiktan sizi en az sikintiya sokacak sozlesme ornekleri isteyin.

Iste, istediginiz sekilde zam alacaginiz kontrat, gerektigi taktirde cikartabileceginiz tahliye sozlesmesi gibi...

Ya da kiraciyi cok ince eleyip sik dokuyacaksiniz baska yolu yok. Zor isler bunlar...
Ya var kontrat ama kim takıyor işte. Tanıdık kiracı olsun diyorum bi taraftan da bakalim ya

İşte biz hiç muhattap olmayalım gibi bir durum olur mu diye merak ettim de olmayacak sanırım

Emlakçıların en büyük faydası kiralık evdeki tadilat işlerinde oluyor.

İyi bir emlakçınız varsa sizi güvendiği ustaya yönlendirir sahip çıkar. Bir de kiracı seçiminde sizin isteklerinize göre kötü kişileri eler kalanları sizinle tanıştırırlar. Özellikle ev sahibi yurtdışında ise emlakçı faydalı.

Ses konusu ise biraz sizin gireceğiniz bir konu zira kiracının çıkıp çıkmamasına sizler karar vereceksiniz. Emlakçı bu kiracı çıktığında yeni kiracının hangi fiyattan ne kadar zamanda bulunabileceğini size söyleyebilir.

Bir sürü komşudan şikayet gelmişse yapacak birşey yok, tüm gece kırmızı balık dinlemek işkence metodu olarak kullanılabilir. 😅

Gece de sürekli Kırmızı Balık şarkısı kabus gibi gerçekten

Gerçekten, şimdi bir açayım dedim 30. saniyede bünye reddetti geri kapattım.

Yeni anne babalarda çocuk çığlığı/ağlaması/şarkısı ve oyunlarına karşı direnç gelişiyor, kol kası yapar gibi kulak kası yapıyorlar yeminle…

Emlakci evi kiraya verio sozledme.kuruluna akadar ilgilenir ,devamiyla ilgilenmez.bide sizin isteginize gore eve iyi kiraci getirir .kiralama yapildiktan sonra emlakci ise karismaz

Merhabalar, bir sorum olacak. Emlakçı kira sozlesmelerinde ne iş yapar bilgisi olan anlatabilir mi vakti var ise?
Şimdi kirada dairemiz var vergi dairesi bildirimi ancak arada emlakçı yok. Sesten kaynaklı şikayet geldi 7-8 ayda 4 5 kez. En son olunca kiracıyla bire bir iletişime geçip uyarmak durumunda kaldım. Uyarirken de 'ne hanfendi haklı ne siz ikinize de bir şey diyemem çünkü orada değildim, ancak ses konusu olduğu zaman ev sahibi olarak bizi araya sokuyorlar geceleri biraz daha sessiz şarkı açabilir misiniz?' dedim. Geceleri şarki açmasina sebep te; kundakta bebeği var küçük gece uyuyamıyormuş bu sebeple müzik açıyorlarmış.

Şikayetçi bayan ile görüştüğüm de çocuk ağlaması beni rahatsız etmiyor, hepimiz çocuk büyüttük uyumaya çalışıyorum ancak gece çalan kırmızı balık şarkısı beni uyutmuyor dedi. Neyse ben kiracıya uyarı yaptığım da 'burayı tuttuguma pismanim ne misafir gelebildi ne TV acabildik ses bizden değil hep bize şikayet geliyor' vs şeklinde isyandı. Bende memnun değilsen gerekeni yapalım sözleşme yenilenmesin dedim,.ya işte siz ne derseniz o olsun gibi döndü bu sefer eşim ciksinlar kaç kere şikayet geldi yansıtmadık bı kere yansıttık verdiği cevaba bak şeklinde konuştu öyle olunca bende dönmedim dediğimden.
İlk geçtikleri aylarda, daire bodrum kat cam onune araba bırakıyor binadakiler kimseye bir şey söylemeden zabıtadan duba koydurdu cam onune. Ne yöneticinin haberi var ne ev sahibinin. Eşimi arıyorlar ya abi olur mu böyle şey haber verseydi bize bı oluruna bakardık duba koydurmak nedir vs şeklinde isyanlar. Eşim bir şey demedi zabıtadan izin almış yaptırmış ben bir şey diyemem dedi kapattı konuyu. Gece TV sesinden uyuyamayan yan komşu şikayet etti vs. Bu üst kat komşusu, son demin de şikayetçi oldu anladığım kadarıyla.
Şimdi diyorum ki bu kadar insan şikayetçiyse vardır bir şey, ama suçlamak ta istemiyorum bilip bilmeden.
Ben en son ' nasıl mutlu olacaksan öyle yapın sende şikayetçisin olduğun ortamdan eşinle konuşun ev bakın' o zaman dedim ev bakma kararı aldı onlarda. Kundakta sütlü bebeği var daha, içim hiç el vermiyor, ama zorla tutacak da değilim kimseyi. Ay biraz anlatıp rahatlamak istedim başınızı agrittim. Yanlışım var ise uygun bir dille uyarabilirsiniz beni, yeni ve acemi ev sahibiyim süreci bilmiyorum malesef.

Şimdi asıl sorum; Biz bilerek emlakçı ile anlaşmıyorduk, bı kira parasi komisyon vermesin insanlar biz ilgileniriz diye. Şimdi diyorum ki emlakçı ile anlaşalım ne kiracıyı tanıyalım ne kiraci bizi. Orda ki komsulara da söyleyelim bir problem olur ise emlakçı ile iletişime geçin diye. Böyle bir şansımız var mı, emlakçı ev sahibi ve kiracı arasında tam olarak neyi sağlıyor sözleşmeden başka bilgisi olan aydınlatabilir mi? Teşekkürler.
Bodrum kattan gelen ses ne kadar rahatsiz edebilir ki zaten bodrum yasamak cok zor Allah yardimcisi olsun umarim daha saglikli bibeve cikarlar bosrumda bi bebebk buyutmek kolay olmamali.

Evet var fakat bu ne kdr size uyar bilmiyorum
Ben yaşadığım şehirde çok bilinen bir firma ile tanıştım. Geçen yıl yüzde 25 zammı kabul etmeyen tüm ev sahiplerini fesh etmiş. Yüzde 300 400 lerin tamamına kiracıya avukat desteği sağladım Sanırım işin hukuki boyutu angarya geliyor ve a dan z ye herseye uyuyor
Tadilat sikayet vs ile de ilgileniyor. Hatta kirada onun üzerinden yatıyor
Ama tüm ayrıntıları düşünün ona göre karar verin. Birde tabi ki bunların bir ücreti olduğuna emin olun

Yazıldı mı bilmiyorum ama benim yaşadığım şehirde sizin istediğiniz şekilde çalışan emlakçılar var. Yılda 1 kira alıyorlar karşılığında.

X