Kiracıyım, sizin de ev sahibiniz böyle mi?

bu arada arkadaşım genede halinize şükredin yeni oturdum yerde karşı apt de
ev sahibi üst katta oturuyo evler sürekli 3 aya bi boşalıyo doluyo
yeni duydum
adam tam bi tırrıkıymış karısıda.. kiracılarla sürekli kavga karakolluk olurlarmış
daha geçenlerde bile polisler falan geldi
kapının önüne ayakkabi koymak yasak yoksa dışarı fırlatıyomuş
eve misafir gelmesi yasak
apt manın önüne araba bırakmak yasak misafir arabsı özellikle
kira günü geldinde eğer vermessen o gün adamın karısı gelirmiş veya kendisi gece 12 gibi falan
istermiş parayı
karısı diyomuş kocam parayı almazssa gününde cebine uyuyamaz
allah vicdan versin diyorum
böyle insanlara insanlıktan nasibini alamamış insanlara
ölünce apartmanıda götürcek heral kefende şutarafagitti

tesisatı ev sahibi ödemek zorunda. siz ödemeyin.
ben olsam, ödenmeyen kiram ile depoziti karşılaştırır, denk getirmeye çalışır, yeni ev bakmaya başlardım.
evin içindeyken tesisat işleri çok iş çıkarır size. başımıza gelmişti, dedikleri sürede bitirmemiştiler...
ev sahibi zaten sorunlu. çıkmak iyi olurdu bence...

bu dönemde kiralık ev çok var, kirayı vaktinde ödeyen kiracı az. ev sahibiniz düşünsün.

ilk mesajınızda, komşunuzun başına gelen olayda ev sahibini pek haksız görmemişsiniz.
aslında orda sinyali almalıydınız ama başınıza gelince anlamışsınız.
ev sahibiniz, kiranın gecikmesinde anlayış gösterecek bir insan değil...

nedir hakkaten buev sahiplerinden çektiğimiz, allah herkese nasip etsin
benim ilk ev sahibim çok iyiydi, başkalrı çingene diyip yüzüne bile bakmaz çekinir ama insandı, herşeyimize koştular kirayı almaya çekinerek gelirlerdi, komşularımızd< keza hemen bişey olduğunda yardıma gelirlerdi( bir kere büütn evi yakıyordumdaaa)
sonra evsahibiz kendi evi yıkılacağı için mecburen üzülrerk bizi çıkarttı bizde üzüldük ilk evimiz ilk yuvamızdı sonra eve ardık baktık bir ilan giridk beğendik evei ev sahibi siemenstemüdür ama annesi babası aynı apartmanda oturuyor yaşlı insanalr saygı gösteririsneiz sorun çıkmz dedi neyse eşimde bende çalışan insanalrız akşam girer sabah çıkarız evi yatmak için kullanıyoruz arada haftasonu evde olunca aynen siizn dediğinzi gibi diğer komşular aman bunlar çok felakeettir diyo nasıl böyle bir hata yaptınız diyo bütün mahalleye nam salmışlar meğer haberimiz yok, görümüyoruzda zaten kirayıda oğlunun hesabıan aytırıyoruz hiç aksamadı ödemeler, ama faturaları kendi üzerimize yaptırmadılar elden parasını alıp ödüyorlardı faturaları, bizde her zaman tam vermeiyorduk fazlasını veriyorduk ama para üstü hiç gelmiyordu, 3-5 bişey ama sürekli olunca insan sinir oluyor, neyse bebeğim doğdu bir sabah cumartesi erken kalkıyoruz ama eşim hala uyuyor bebk kucağımda tanımadığım bir adam karşımda neymiş balkonu kapatacakmış ölçü almaya gelmiş sabah sekiz elin adamının evimde ne işi var niye ahber verilmiyor neyse tadımız kaçmasın diye içeri aldım adamı ölçüsünü aldı gitti ertesi sabah pazar sbaahı bir sürü adam kapıda yamaya gelmişler gene haberimiz yok neyse eşim olmaz dedi işimzi var veden gidecez dedi ne şerefsizliğimzi kaldı nede belamız kapılarımıza dayanıp dayanıp bağırıp duruyorlardı, gideriz çöpümüzü atarız arkamızdan bela okurlar kolun kopsun diye niye çöpü attığımız için attığımız yere herkesin attığı onların evinden uzzak bir yer arkamızdan gider çöpü alır başka bir yere atardı daha uzağa, her kaşam biz eve girdikten sonra kapının önüne gelir ayakkabaılarımızı düzeltir aşağı inerdi tekrar, neyse enind esonun bizide zıvanadan çıakrdılar ve başka bir ev bulup kaçtık resmennnn şimdi gene kiradayız ama ev sahibi her ayın 25inde araıyor yattımı diye para bol apartmanları var ama genede bizden lcağı 3-5in derdinde üstekik yaşlıda değil genç ,

allah hepimize ödemekolaylığı ve evsahibi eder inaşllahhh

ya kızlar hepiniz haklısınız taşın demekte ama burası hem ailelerimize hem eşimin işine çok uygun ayrıca ben bu eve gelin geldim herşeyi öyle güzel dayadım döşedimki ben bir ev almadan çıkmayı düşünmüyorum zaten kısa bir süre sonra ev sahibi oluruz gibime geliyor.
bu tesisat işide iptal edildi çünkü artık aşağıya su akmıyormuş ama ben anlamıştım bi sorun olmadığını ramazan ayında benim musluğa ait borum patlamıştı bi gece sahura kalktığımda mutfağın su olduğunu görmüştüm uyku sersemi falan derken suyun az birşey kabasını alabilmiştim demekki geri kalan su bi yerden sızmış aşağıya akmış ama hiç kimse beni dinlemedi iyiki boşu boşuna tesisat işine girilmedi ama herşeye rağmen eşimle benim ev sahibine diyecek 1 çift sözümüz var.

kızlar hepiniz kendinize göre haklısınız ama ev sahipleride haklı siz nasıl aybaşı geldimi maaşınızı bekliyorsanız onlarda gününde kiralarını istiyor hele birde başka geçim kaynakları yoksa.biz mesela eşimle 13 yıldır gece demeden gündüz demeden çalıştık .apartman yaptık herşeyin en iyisi kalitelisi tabi çokta borç altına girdik kredi falan çektik.düşündükki daireleri kiraya veririz aldığımız paraylada kredi taksitlerini öderiz .ilk 2 3 ay veriyolar sonraki aylar başlıyor aksamaya biraz idare edin bekleyin falan tamam biz bekleriz ama bankalar beklemiyor .herkesin kendine göre sıkıntısı oluyor.ve biz esnaflık yapıyoruz krediler bitince işi bırakıp kira paralarıyla rahat rahat geçiniriz diyorduk ama inanın güvenimiz kalmadı insanlara sonuçta 2 çocuğumuz onların masrafları evin giderleri 1,2 ay aksatırlarsa ben nasıl geçinecem diye korkmaya başladım

X