Kızıma, bize yemek yapmayan kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dediğim gibi malzemeleri alıp öğlen kızımın yemeklerimi kendim yaptım zaten. Fakat akşam yemeğini neden ben üstleneyim ki? Kendi evin değil, kendi düzenim değil, kızımı emzirip onunla mı ilgileneyim 10 kişilik yemek mi yapayım? Emin olun mantıklı olan her yolu denedim.
Kınaya geç kalacaklarını bilseydim zaten dışarda yemek yeyip gelirdik. Arabamız gelin arabası olduğu için de orada kalakaldık. kötü bir mahalleydi kınanın olduğu yer.

Yemek mutfak işine hiç karışmadıysanız naptınız günlerce? Çok mantıksız ve çözümsiz tavrınız. Bebeğe çorba yaparsınız ya da köy usulü çorba, yemek termosunda taşırsınız. Kimse sizden yemek yapmanızı beklememiş, hızlıca yemek yapabilirdiniz sadece bebek için.

Dediğim gibi malzemeleri alıp öğlen kızımın yemeklerimi kendim yaptım zaten. Fakat akşam yemeğini neden ben üstleneyim ki? Kendi evin değil, kendi düzenim değil, kızımı emzirip onunla mı ilgileneyim 10 kişilik yemek mi yapayım? Emin olun mantıklı olan her yolu denedim.
Kınaya geç kalacaklarını bilseydim zaten dışarda yemek yeyip gelirdik. Arabamız gelin arabası olduğu için de orada kalakaldık. kötü bir mahalleydi kınanın olduğu yer.
Öğlen yediğini akşamda yeseymiş çocuk keşke o kadar aç kalacağına kıyamam çubuk falandami yoktu yanınızda

Konunuzu hayret icinde okudum nasıl evladinizi aç bırakmaya gönlünüz el verdi orası yabancı evi değil ki eşinizin ailesinin evi mutfağa girip iki kap yemek yapsanız kim size niye yapiosunuz diyecek iki öğün yapın ne olmuş kızınıza kadar yapın çok gocunuyorsaniz bir ogun çorba bir öğün makarna yiyiversin aç durmaktansa yavru yazık çocuğunuza siz kaynanizdan hizmet beklemissiniz bana mı tuhaf gelio anlamiorm kaynanamın evi bnm evim sormadan girer pişirir çıkarım gideceksem yanımda yemek yoksa ararım ben geliorum cocuga bı çorba yap diye nolmus tövbe yaa degisiksiniz

Çok saçma yaptığınız. Siz üstün ırk mısınız? Kadının işi gücü var ya onların evinin düzenine uyun ya da kendi yemeğinizi yapın. Bu ne saçmalık kayınvalideden yemek beklemek diğer gelinden yemek bekleyip çocuğu ağlatmak. Bi süt bi ekmek arası sandviç de mi yapamadınız çocuğa bi yumurta da mı kıramadınız? Kapris yapmak yerine çocuğu düşünebilirdiniz

Şaka mısınız?
Nasıl kızınızın açlıktan ağlayacak noktaya gelmesine izin verirsiniz aklım almıyorum. Kayınvalide ne kadar gaddarsa sizde kızınıza karşı o kadar gaddarsınız. Ayrıca malzemeleri de getirmişsiniz sadece kızınıza göre bile yapabilirdiniz. Sırf inattan kızı aç bırakmışsınız.
Ne demek gaddar? Biraz saçma olmuş bu yorumunuz. Gelin hemen arkanızdan geliyoruz, bende yemek var, bekletin dedi. Bizim aracımız da gelin arabası oldu. Sonra geç kaldılar. Kına evinde de yemek yoktu. Ne yapabilirim? Onları bekledim ve yedirdim yemeğini. O anki ortamı bilip görmeden böyle saçma bir yorum yapamazsın.

Bu ne şımarıklık ya.
İnsan kendi çocuğunun yiyeceği yemeği de kendi yapar artık.
Yok öfkelenmiş, yok kızmış.
Mış mış mışta muş muş.
Anne olan sizsiniz. Evladınızı önce sizin düşünmeniz lazım. Mama, meyve püresi, yoğurt çocuğun yiyeceği hiç ara öğün de mi yok yani.

Şu kv leri bir salın artık ya.
Ne yapsalar suç.
Yok iki gün patlıcan bla bla.

Haydaaaa konuya bak. Bebeğin yemeğini misafirliğe gittiği insan değil anne hazırlar.
Benim yeğenim de tonla şey yemiyor, tuz kullanmiyor. o kadar kucukken annesi küçük tencerede tarhanasiyla vs yapardı çorbasını, biz yerken o da annesinin yaptığı çorbayı yerdi. Şöyle bir mutfağa girseniz kaç dakikanizi alacak yani çocuğa çorba yapmak , tek kişilik sebze vs hazırlamak?
Sizin için de 'biz günde üç öğün yiyoruz' lüksü ilginç..misafirlikte önüne ne cikarirlarsa o kadar öğün yersin. Karnın aciktiysa yabancı evi değil , mutfağa gider bir şey hazırlansıniz ya da kahvaltı çıkartır menemen yapar yersiniz.
Mesele mi yani?

Bu bana biraz abartılı geldi. Issız bi adaya mı düştünüz de çocuk açlıktan ağladı anlamadım :) Bi yumurta ya da pirinçte mi yoktu evde 5 dk da yapılır yani pilav. Yanına yoğurt mis.
Bide eltiden istemişsiniz sanki kadın getirmek zorunda. Sırf inadına çocuğunu açlıktan ağlatan bi anne izledik.. Bencede kalma sen kayınvalidende çocuk açlıktan ağlamasın yine yazık ya..

Çocuk için ufak bir tencerede yemek yapabilirdiniz.sadece çocuğunuz için. hem çocuk aç kalmazdı hem siz bu kadar sinirlenmezdiniz.boş yere sinir harbine girip kapris yapmışsınız.anlamadım ondan bundan yemek beklemek yerine ufacık bı yemek yapmak daha mı zordu bı çorba yapsanız çocuğun iki günlük öğlen yemeği çıkardı

Şaka mısınız?

Ne demek gaddar? Biraz saçma olmuş bu yorumunuz. Gelin hemen arkanızdan geliyoruz, bende yemek var, bekletin dedi. Bizim aracımız da gelin arabası oldu. Sonra geç kaldılar. Kına evinde de yemek yoktu. Ne yapabilirim? Onları bekledim ve yedirdim yemeğini. O anki ortamı bilip görmeden böyle saçma bir yorum yapamazsın.

O zaman bilmediğimiz ortamı doğru anlatın. Siz ne anlatıyorsanız ona yorum yaptık. Sanki küremizden baktık.
Ayrıca tüm yorumlara bakarak saçmalığı anlayabilirsiniz. Bu kadar insan haksız olamaz dimi?

Küçük bir tencerede kızınız kadar pratik yemek yapsanız kayınvalideniz kızacak mıydı?
Zaten öğlen yemeklerini ben yaptım dedim sanırım değil mi? O da akşam yemeklerini yapacağını söyledi. Son dakika patlıcan yapıyorum deyince kalkıp yemek yapamam, gider dışarda yerim dedim ve gittik.

Çok saçma yaptığınız. Siz üstün ırk mısınız? Kadının işi gücü var ya onların evinin düzenine uyun ya da kendi yemeğinizi yapın. Bu ne saçmalık kayınvalideden yemek beklemek diğer gelinden yemek bekleyip çocuğu ağlatmak. Bi süt bi ekmek arası sandviç de mi yapamadınız çocuğa bi yumurta da mı kıramadınız? Kapris yapmak yerine çocuğu düşünebilirdiniz
sırf seneye bir daha gitmesin diye bu olayi kullanmak icin yapmadiysa ben bisi bilmiyom😂

kayınvalideniz tamam yanlış davranmış olabilir de kızınızı aç bırakana kadar en basitinden bi patates haşlayamaz mıydınız , o kendine yakışanı yapmış ama siz de hiç bişey yapmayıp eltiden yemek bekliyorsunuz o niye yapsın ? Mutfak elinizin altında bi çorba bile yapsanız doyardınız aç kalacağınıza ,biraz sizde de var kabahat

Şaka mısınız?

Haksızsınız. O raddeye gelinirse aç kalınacağı belli (düğün evi üstelik) işi o raddeye getirmeden çocuğu doyurmalıydınız.

Yanınızda götürdüğünüz malzemeler noldu peki?Neden onlardan yemek yapıp doyurmadınız bebeyi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X