kızlar acil bakın çok kötüyüm

Hanımlar siz hala kime neyi anlatıyorsunuz ya? Kıyamıyorum bazen kendimize, birilerine bi şeyler anlatmaya, gözünü açmaya çabalıyoruz da kendi saflığımıza hep.

Yorumlari zaten pismanligina dair zerre inandirici degil ki.Offf cok pismanim ama hayirlisi yazmis cogu yoruma :) Gram uzulmuyorum boylelerine ben.

Hanımlar siz hala kime neyi anlatıyorsunuz ya? Kıyamıyorum bazen kendimize, birilerine bi şeyler anlatmaya, gözünü açmaya çabalıyoruz da kendi saflığımıza hep.
Eşim hatasını kabul etti ve özür diledi davranışlarına da dıkkat edıyo ben de bişeylerin düzeleceğine ınandıgım ıcın anne olmak istiyorum. Bu konudan bagımsız anne olmak da hayalim.

Yorumlari zaten pismanligina dair zerre inandirici degil ki.Offf cok pismanim ama hayirlisi yazmis cogu yoruma :) Gram uzulmuyorum boylelerine ben.
Üzülmeyin zaten ben caresız kaldıgım durumlarda destek almak için yazıyorum buraya. Burdakı herkesın her dedıgını harfi harfine uygulayacak halim yok. Siz boşanmadan yanasınız oturduğunuz yerden böyle konuşmak kolay ama öyle olmuyo anlasanız keske

Böyle bi insanla ömür geçer mi sizce. Yazık hayatınızı zindan edecek bi adamla evlisiniz. Böyle evliliklerdense gerçekten bir ömür yalnız kalmaya razıyım ben.

Üzülmeyin zaten ben caresız kaldıgım durumlarda destek almak için yazıyorum buraya. Burdakı herkesın her dedıgını harfi harfine uygulayacak halim yok. Siz boşanmadan yanasınız oturduğunuz yerden böyle konuşmak kolay ama öyle olmuyo anlasanız keske
Bir dakika! Boşanmadan yana olmak ne demek ya? Buradaki kadınların çoğu Türkiye’de yaşayan veya yaşamış, büyümüş kadınlar. Türkiye’de yetişmiş bir kadın zaten zihniyet olarak boşanmayı son seçenek olarak görür. Aile kavramına önem verir ama o aile de aile olmalı, koca da hayatı zindan edecek biri olmamalı. Boşanma düşüncesi öyle kolay değil. Ancak boşanmanız gereken biriyle “boşanmak kolay değil” kafasıyla devam etmek gerçekten hayatınızı mahvetmek demek. Öncelikle yaşadıklarınızın farkında olun dedik. Bu kafadaki biriyle ömür geçmez, çocuğunuz da yokken ayrılın dedik. Sizse “özür diledi, pişman oldu” ayaklarına hemen çocuk işine girmişsiniz. Boşanmak öyle kolay olmayabilir ama bu adamla yürümez diye düşünüyor olsaydınız çalışmak için uğraşıya girer, kendinizi maddi manevi toparlar ve boşanmayı kolaylaştırmaya çalışırdınız, çocuk yapmaya çalışmazdınız. Kocanız özür dilemiş ya hani, artık eniştenizin arabasına binebilecek misiniz mesela? Bu konuda izin çıktı mı “bey”imizden?

Eşim hatasını kabul etti ve özür diledi davranışlarına da dıkkat edıyo ben de bişeylerin düzeleceğine ınandıgım ıcın anne olmak istiyorum. Bu konudan bagımsız anne olmak da hayalim.

Sorunlu evliliklerde bebek olduktan sonra hersey daha kötüye gidiyor bilginiz olsun. Illa bu adamdan bebek yapacağım diyosaniz kendinizi ekonomik anlamda guvenceye alin. Once bir ise girip calisin, yerinizi saglamlastirin. Tabi kocaniz çalışmanıza izin verir mi orasida muamma

Ben Mesut Süre'den duydum ama illaki başka birinin sözüdür. Bebek bir büyüteçtir der. Çocuk olunca sorun azalmaz, aksine var olan sorunları daha çok büyütür. Burada bir üye eşinden boşanmak üzereyken en azından çocuk yapalım, bende kalır demiş. Bazıları garipsemişti bana hiç garip gelmemişti, olabilir, eğer adam iyi baba olacaksa karı koca olmasa da iyi baba oluyor zaten. Ama sizin eşinizin durumu bundan çok daha fazlası. İlk yorumumda da söyledim, kızınız olunca kapıdan çıkarmayacak mesela. Ben çok dayak yedim sınıf arkadaşım bana ödev attığında "teşekkürler canım" dedim diye, daha ortaokuldaydım. Hah aynısı olacak. Erkek olursa kendi de eşiniz gibi olacak zaten, dikkat edin kuzenine falan hallenmesin.

Bu ne ya köle hayatı gibi. Hala annene kvmi ikna et demişsin kv kim ki suçluymuşsun gibi onu ikna etmeye çalışıyprsun? Bütün feminist damarlarımı kabarttı bu konu. Tek yol boşanmak bu adamla evli kalınır mı? Kabul etmeyecek aileyi de yemişim git kadın sığınma evine tek başına hayat kur bütün kımıl zararlılarından kurtar.

Oy konu ocak ayının konusuymuş. Konu sahibi bırak boşanmayı Bi de çocuk çalışmalarına başlamış hayatımda bundan daha iyi karar görmedim😍
Zaten herkes seçimlerini yaşıyor ya. Biz üzülüyoruz falan ama bu eşleşmeler insanların kendi kararı. Zaten bu zihniyeti kabullenmeyecek boşanacak olan insan bu zihniyette birini beğenip de evlenmezdim. Çoğu zaman boşa nefes tükettiğimizin ispatı. Herkes kendi seçimlerinin sonucunu yaşar.

O kocanız olacak öküz karşınıza geçip o çocuk benden mi emin değilim bile diyecek. Aferin affedin.

Size üzülmüyorum bu yaratığı bile bile evlisiniz. Ama doğacak olan çocuğa üzülüyorum hele de kız olursa. Cehennem gibi bir hayat yaşayacak. Daha kendisini koruyamayan hakkını savunmayan bir anne ile psikopat bir babayla yaşam savaşı verecek resmen.

Yaşıtları arkadaşlarıyla sinemaya giderken babası sinemada ne b.klar yiyeceksin diyip eve kapatacak mesela.

buradaki konulara yorum yaparken kendi dünyamızdan kendi penceremizden yorum yapıyoruz söylenen şeyler yadırganıyor garipseniyor çoğu zaman konu sahibi yorum yapanlara düşman kesiliyor.
Belki de konu sahibinin kocası kendi çerçevesinde çok haklıdır belki de bir sebepten karısının ya da çevresindekilerin davranışları sebebiyle çok haklıdır.

Tabi ki akrabalarıyla aynı ortama girdiği anda aklına başka şeyler gelebilecek insanlardan herkes uzak dursun, iğrenç 🤢

Ben Mesut Süre'den duydum ama illaki başka birinin sözüdür. Bebek bir büyüteçtir der. Çocuk olunca sorun azalmaz, aksine var olan sorunları daha çok büyütür. Burada bir üye eşinden boşanmak üzereyken en azından çocuk yapalım, bende kalır demiş. Bazıları garipsemişti bana hiç garip gelmemişti, olabilir, eğer adam iyi baba olacaksa karı koca olmasa da iyi baba oluyor zaten. Ama sizin eşinizin durumu bundan çok daha fazlası. İlk yorumumda da söyledim, kızınız olunca kapıdan çıkarmayacak mesela. Ben çok dayak yedim sınıf arkadaşım bana ödev attığında "teşekkürler canım" dedim diye, daha ortaokuldaydım. Hah aynısı olacak. Erkek olursa kendi de eşiniz gibi olacak zaten, dikkat edin kuzenine falan hallenmesin.
Bütün bunların karşısında duracağım bu konuda dik kafalıyım kızım benim gibi olmayacak okuyacak meslek sahibi olacak çalışacak ve zamanı gelince evden kurtulmak için değilde kendisi istediği için karakterine uygun sevdiği adamla evlenecek bunun dışında onu mutsuz edecek herşeyin karşısında yım

Bütün bunların karşısında duracağım bu konuda dik kafalıyım kızım benim gibi olmayacak okuyacak meslek sahibi olacak çalışacak ve zamanı gelince evden kurtulmak için değilde kendisi istediği için karakterine uygun sevdiği adamla evlenecek bunun dışında onu mutsuz edecek herşeyin karşısında yım
Peki

O kocanız olacak öküz karşınıza geçip o çocuk benden mi emin değilim bile diyecek. Aferin affedin.

Size üzülmüyorum bu yaratığı bile bile evlisiniz. Ama doğacak olan çocuğa üzülüyorum hele de kız olursa. Cehennem gibi bir hayat yaşayacak. Daha kendisini koruyamayan hakkını savunmayan bir anne ile psikopat bir babayla yaşam savaşı verecek resmen.

Yaşıtları arkadaşlarıyla sinemaya giderken babası sinemada ne b.klar yiyeceksin diyip eve kapatacak mesela.
Bunlara izin vermeyecegımm ve zaman geçecek herkes değişecekk

Bunlara izin vermeyecegımm ve zaman geçecek herkes değişecekk
Daha kendi karakterinizi saygınız koruyamıyorsunuz. Sadece sizin olmayan çocuğu koruyup bunlara izin vermeyeceksiniz öyle mi?

Şu söylediklerinize dönün de bir dışarıdan bakın. Ne kadar komik göründüğünü göreceksiniz.

Üşenmedim tüm yorumları okudum ve sonuç bebek yapma kararı olmuş. Siz nasıl bir hayal aleminde yaşıyosunuz bilmiyorum ama kızınız olursa gerçekten onun adına çok üzücü bir durum. Daha dünyaya gelmeden yaşayacakları belli, siz güçlü bir kadın değilsiniz olamazsınızda siz hayatınızda koca -baba gibi figür olmadan var olamazsınız. Eşiniz zihniyetini asla değiştirmeyecek kızı olursa aynı baskıları görecek nasıl kızının arkasında duracaksın? Daha tek başına kendini kollayamazken yok babam şunu der annem bunu der derken? Çalışmıyosun paran pulun yok yarın öbür gün evladını çekip alamazsın kendine mesgale olsun anne olma hevesini gidereyim diye çocuk yapma. Gerçekten bir birey ol kadın ol varlığını fikirlerini kabul ettir sonra başka bir birey yetiştir. Ama kime ne anlatıyoruz yazık gerçekten

X