Kocam doğru düzgün çalışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar sormuştur eminim ama bir de ben sorayım: 20 yaşında işi gücü olmayan bebeye neden 2 çocuk? Hadi diyelim biri oldu, bu kadar kısa zamanda ikinci niye? Arkanızdan atlılar mı geliyordu?
Başlarda az çok çalışıyordu çocuk istedi oldu 2. Çocuk ikimizde istemedik Allah verdi korundum ama olmadı aldırmak istedim izin vermedi olay bu

Başlarda az çok çalışıyordu çocuk istedi oldu 2. Çocuk ikimizde istemedik Allah verdi korundum ama olmadı aldırmak istedim izin vermedi olay bu
KK'daki kadınlar da ne hikmetse hep korunuyorlar hep Allah veriyor. Korunmayı bilmiyoruz demenin yeni yolu Allah verdi olmuş sanırım.

Kaçıp gitmek yok çözüm belli çocuğu doğurup kaynanaya baktıracaksın sende işe girip mama ve Çocuk bezi alacaksın , oğlunuz beni buna zorunlu bıraktı diyeceksin ,kaynanaya oğlun iyi yetirmemişsin diyeceksin sana senden başkası yardım edemez ,çözüm yolunu kendin bulacaksın

Haklısınız öyle yapacağım calismazsa çözüm yolu arıyorum zaten hep

Olan olmuş, elde olana bakalım. Dogum yapacaksın, saglıcakla gecsin insallah. Bebegın biraz büyüyünce cocuklarını kvye bırak ve işe basla canım. Az cok deme, daha iyisini bulursan ona gecersin. Tahsılın ne bilmiyorum, fakat valla ablam temizliğe birini alacaktı, 2 kısı 500 demişler, ki bu da genel temizlik ve İstanbul Ankara degil. Cam kapı, yer silme. Baslarsın bir yerden. Hemen ümitsizliğe dusme, sen annesın, anneler güçlü olur, olmalı. Esıni de konuşa konuşa ikna et, İlerisi için planlar kur, onu da dahıl et, ortak bir amacınız olsun. O da hayatınızı kurmak, kurtarmak. Bak goreceksınız, basarırsınız, yeter ki ayakta dur, kararlı ol. "Her sabah dunya yeniden kurulur, her sabah yeni bir başlangıçtır"

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz iyi düşünceniz için dediğiniz gibi yapacağım ama kaynanam çalışıyor işini bırakacağını sanmiyorum biz ayrı eve çıkarsak o bakamaz ama aynı evde kalırsak derim sen bak çocuklara ben çalışayım diye ama o da herkesin kendi evi diyor benim düşüncem de öyle ama bakalım şartlar bize neyi gösterecek inşallah eşim çalışacak bize olması gerektiği gibi bakacak iyi düşünmeye çalışıyorum iyi olsun diye sabrediyorum

Esiniz calismaya yanasmasa siz ise girip o cocuklara bakacak. Tek sizin cocuklariniz degil onlar. Güclü durmaya calisin. Baktiniz hic olmuyor yine yolunuzu cizersiniz. Allah kolaylik versin. Bebeginizi saglikla kucaga alin insallah

Olur öyle yapacagim
Hanımefendi siz fikir sordunuz. Biz de söyledik. Böyle alaycı tavırlarla neyin acısını çıkarmaya çalışıyorsunuz? Gerçekler can yakabilir ama bu zamana kadar gerçeklere gözünüzü kapatmasaydınız şu an çok başka bir hayat yaşıyor olabilirdiniz.
Nahoş tavrınıza rağmen size ve çocuklarınıza üzüldüm. İnşallah bir yolunu bulur ve feraha çıkarsınız.

kızım kocanın baba olduğu yaşta
biberon istiyormuş yatarak süt içmek çok zevkliymiş
kalkıp mutfağa gitmek çok zahmetliymiş
bu kadar

Kötü birşey mi dedim olur öyle yapacağım yazdım bunun neresini yanlış algiliyorsunuz

Esiniz çalışmalı tabi ama eşiniz çalışsa da kvalide ile yaşamak zorundasınız. Başka evde kirada 2 bebekle geçinemezsiniz. Bebeklerin masrafı faturalar market vs. Gerçi pek pahalikiktan da haberiniz var gibi durmuyor. Esin çalışsa asgari ücret alır..siz uzun bir süre çalışamzsiniz 2 bebek büyüyecek de ohooo. E kira vereceksiniz en aşağı kira 2 3 bin bi markete gidince bin lira ve faturalar ihtiyaçlar..hayatın gercekkerinden haberiniz yok bence.

Hadi ilk çocuk kaza kurşunu falan diyelim. Neden ikinciyi yaptın ki? Ve çocukları da bırakıp alıp başımı gitsem mi diyorsun. Her koşulda olan çocuklara oluyor. Yazık yani aile planlaması çok önemli bu devirde. Boşanmasanız bile 3.yü yapmayın lütfen

Kayınvalideniz siz çalışın diye işten çıkıp çocuklara bakarsa bu sefer de siz onu işinden ettiniz diye ona para vermeniz gerekmez mi? Hiç tecrübeniz yok, ancak asgari ücret alırsınız. Belki de kayınvalideniz daha yüksek bir ücret alıyordur, anlamsız olur böyle bir görev değişimi. Hem onun işi garantidir bunca zamandır çalışıyorsa. Siz yapamadınız başladığınız işten çıktınız diyelim, o da boşuna işinden olmuş olur. İki çocuğu kreşe verseniz aldığınız maaşı geçer ve yeni doğacak çocuğunuzu her kreş almaz. Önce eşiniz çalışmaya başlasın da sonrasına bakarsınız duruma, ama pek ümidim yok. Neyle korunuyordunuz ? Size tavsiyem; 3. çocuk olmaması için daha dikkatli olmanız.

Olmuşla ölmüşe çare yok.
Önce evine en yakın aile sağlığı merkezine git çocuğum ve doğum kontrol-korunma yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alıp sana en uygunu hangisiyse onu uygula.
Dermansız hastalıktan kaçar gibi üremekten kaç ve korun.
Ayrı evi şimdilik unut öyle bir bütçe sizde şimdilik hayal.
Kvnin evinde çocuklarını büyüt, evden yapabileceğin iş bulursan el harçlığını çıkart.
Bir beceri kazanmaya çalış.
Meslek edin diyemiyorum iki bakıma muhtaç bebek varken.
İpleri de biraz eline al, adı koca kendi çocuk adamın ağzına bakma, hayatını idame ettireceğin konularda ondan izin alma.
Ya adam olursun evine bakarsın ya da ben kendim çözüm bulurum de.
Kolaylıklar diliyorum.

Çocukları bırakıp giderim mi?
Sokakta doğuran kedi köpek bile yapmıyor bunu
En ağır cümleleri hak ediyorsun da neyse

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…