kötü kaynana, yamağı görümce ve ikiz bebeklerim!

deli dedi ne desin :)
Bütün eltilerime,görümcelerime anlatmış tabi..
Yanlarına gittigimde sordular yaptıgın haraket hiç olmamış annem çok kırılmış diye.
Dedim ki; benim kırgınlıklarımı da hiç hesaba kattınız mı ?
Hayır !
Kırıldım dedigimde birgün görümce ''ay dolapta 404 var getireyimde yapıştıralım'' dedi.
Eee unutur muyum ?
Asla !
N'aptım peki ?
Gitmeden evvel çantama 502 adlı yapıştırıcıyı koydum :)
Aynı görümcem malum asla bunun rövanşını almadan durmayacaktı biliyorum.
Annesinin kırıldıgını beyan edince hemen çantamın oldugunu alana gidip 502'yi aldım getirdim..
Dedim ki ;Hatırladın mı sana bir gün böyle bir kelam ettigim vakitte bana 404 kullanmamı önermiştin al ben sana daha iyisini getirdim 404'den daha iyi yapıştırdıgı kesin el birligiyle tamir edersiniz dedim ve eşimin yanına gidip göllendim ehehe :KK70:
Senden ozel ders alabilir miyim :-) :-) lutfennnnnn

Yanlarına gittigimde sordular yaptıgın haraket hiç olmamış annem çok kırılmış diye.
Hayır !
Kırıldım dedigimde birgün görümce ''ay dolapta 404 var getireyimde yapıştıralım'' dedi.
Eee unutur muyum ?
Asla !
N'aptım peki ?
Annesinin kırıldıgını beyan edince hemen çantamın oldugunu alana gidip 502'yi aldım getirdim..
Dedim ki ;Hatırladın mı sana bir gün böyle bir kelam ettigim vakitte bana 404 kullanmamı önermiştin al ben sana daha iyisini getirdim 404'den daha iyi yapıştırdıgı kesin el birligiyle tamir edersiniz dedim ve eşimin yanına gidip göllendim ehehe :KK70:
Taktir ettim vallahi seni en iyisini yapmışsın. Cuk diye oturmuşdur onlara :KK53:.

Hayır !
Eee unutur muyum ?
Asla !
N'aptım peki ?

vayyyy....

Cocugunu ona alistirma. Cocuk ona gidince ciyak ciyak anne diye aglasin bak bakalim ne yapabilecek. Ben olsam bir de üstüne dalga gecerdim :-)
Yanii onu o zaman görcem ben:KK48:.
bebek olduktan sonra çalışmicam kendim bakcam diyorum.
Hala durmuş bana sen çalış ben bakcam kızıma falan diyo her seferinde gelde çıldırma.
Anlamıyo da lafdan.. Hiç kız evladı da yok ben onu 20 sene sonra buldum kızımı falan diyo.
Keşke sende çocuk yapsan bari dedim ama bakıyorum hiç üstüne alınmıyo.

Hayır !
Eee unutur muyum ?
Asla !
N'aptım peki ?
ayakta alkışlıyorum seni :KK48: ben yapsam savaş çıkar.

Hiç unutmam misafir olarak gelmiş bana
Yası da epeyi geçkin 75 :)
Sürekli ama sürekli igneleyip durdu misafirligi boyunca baktım onda laf bitmez
Aldım elime elmanın irisini.
Yıkadım bir güzel..
Gittim çektim eşofmanları altıma
Altım kumandayı
Yayıldım koltuga çatırrr çutur elma dişledim
Kayınvalide şöyle aynen :KK57:
Terbiyesiz dedi..
Baktım yine susmayacak taktım kulaklıgı altım telefonu elime yine bir elma daha aldım geldim yayıldım koltuga çatır çutur hem kk'yı okudum hem güldüm, kayınvalide pert ahah :)
Helal olsun kontesim iyi yapmissin
Terbiyesiz sensin gerizekali diye cemkiresim geldi kaynanana

ayakta alkışlıyorum seni :KK48: ben yapsam savaş çıkar.
Savaş çıkmaması için ortamı iyi ayarlamak lazım.
Eşim direkt şahit olmadı..
Ha diyelim şahit oldu ya da olay daha da fazla çirkefleşti, kesinlikle abartmıyorum o anda o ortamı terkeder kocama da geliyorsan gel gelmiyorsan burada kalabilirsin deyip giderim.
Kendimden toy oldugum vakitlerde yeterince fire verdim.
Üzüldüm,üzüldükçe de eşimi üzdüm..
Deger miydi ?
Asla.
O sebeble kısasa kısas uygulamasını devreye koymaya karar verdim.
Ne kadar saygı görüyosam, o kadarını sunuyorum.
İnanın daha çekilir hale geliyor hayat..
Beklentilerimi asgari düzeye indirdim.
Hatta varlıkları yoklukları bir.
Bu sadece onlar için geçerli degil herkes için geçerli.
Ne kadar köfte o kadar ekmek..
Ben de insan evladıyım.
Dunyanın kahrını çekince bana madalya takmayacaklar.
Şu da bir gerçek ki bunları yapmakta haz almıyorum ama benim bir evladım var bana birşey oldugunda badem gözlü olmayacagım onlar için.
Hatta umursamayacaklar bile belki de geçici olarak iki üç gözyası döküp normal hayatlarına devam edecekler ama ben çektigimle kalacagım, ne geregi var ?
Çocugum için,kendim için, eşim için, daha dogrusu yuvam için yapıyorum

Son düzenleme:
Savaş çıkmaması için ortamı iyi ayarlamak lazım.
Eşim direkt şahit olmadı..
Ha diyelim şahit oldu ya da olay daha da fazla çirkefleşti, kesinlikle abartmıyorum o anda o ortamı terkeder kocama da geliyorsan gel gelmiyorsan burada kalabilirsin deyip giderim.
Kendimden toy oldugum vakitlerde yeterince fire verdim.
Üzüldüm,üzüldükçe de eşimi üzdüm..
Deger miydi ?
Asla.
O sebeble kısasa kısas uygulamasını devreye koymaya karar verdim.
Ne kadar saygı görüyosam, o kadarını sunuyorum.
İnanın daha çekilir hale geliyor hayat..
Beklentilerimi asgari düzeye indirdim.
Hatta varlıkları yoklukları bir.
Bu sadece onlar için geçerli degil herkes için geçerli.
Ne kadar köfte o kadar ekmek..
Ben de insan evladıyım.
Dunyanın kahrını çekince bana madalya takmayacaklar.
bir arkadaşın dediği gibi sizden özel ders almak lazım :KK70:siz deneyimli hanımlar genç ve toy yeni gelinleri eğitin :)

Yanii onu o zaman görcem ben:KK48:.
bebek olduktan sonra çalışmicam kendim bakcam diyorum.
Hala durmuş bana sen çalış ben bakcam kızıma falan diyo her seferinde gelde çıldırma.
Anlamıyo da lafdan.. Hiç kız evladı da yok ben onu 20 sene sonra buldum kızımı falan diyo.
Keşke sende çocuk yapsan bari dedim ama bakıyorum hiç üstüne alınmıyo.
Ayrıl işten. Bak bebisine kendin. Zaten sana düşkün olur. Sana düşkün olunca da kimseye gitmez. Kv çok uyuzmus ama. Bu modellerde yeni cikti. Çocuğu alirim falan. Sen bildiğini oku ya ama az görüş. Telefona falan çıkma. Ancak öyle bas edilir gibi.

X