kötü kaynana, yamağı görümce ve ikiz bebeklerim!

Allah sabır versin. Senin kaynananın bi versiyonu da bende...

Lanet ediyorum hayata o yanıma geldiğinde.

Ayrıl işten. Bak bebisine kendin. Zaten sana düşkün olur. Sana düşkün olunca da kimseye gitmez. Kv çok uyuzmus ama. Bu modellerde yeni cikti. Çocuğu alirim falan. Sen bildiğini oku ya ama az görüş. Telefona falan çıkma. Ancak öyle bas edilir gibi.
Aynen bebiş doğsun çalışmayıp kendim bakcam oda çatlasın. İnat değil mi :). Kendim kv den cocugumu kıskanmam ama onun böyle garip sözleri beni kendinden soğuttu.

bebeklerin var kocanida seviyosan nasil ayrilmayi dusundun cok yanlis kocana herseyi anlatip kaynana konusunda ondan destek almalisin o arkanda dursun yeter ya

İkizler azıcık büyüyüyene kadar bir yardımcı tutabilsen iyi olur. Yarım gün gelsin durumun varsa. Yemeğe çok takmışsın. Sana bir çorba yapar evini toplar. Annen neden yapmıyor çorbayı? Kardeşin yok mu. Eşin annesiyle tabii konuşacak. Annesi de onu sevecek. Beni burda rahatsız eden tek şey çat kapı gelmesi çünkü ikiz bakmak zordur. Uyuyor olabilirsin. Eşin en azında annesinin rahatsız olduğunu söylüyor bu da birşey.

Sadece ikiz bebekler hakkında yorum yapacağım benimkiler 3.5 yaşında inan bakmak o kadar zorlu seni anlayabiliyorum bende tek basima baktım yardımcı olmaları gerek sana ama nerde insan bir tuvalete gitmeye hasret kalır mi çok zor ama 3.yaşlarına gelince rahatlarsin ınş

Aynen bebiş doğsun çalışmayıp kendim bakcam oda çatlasın. İnat değil mi :). Kendim kv den cocugumu kıskanmam ama onun böyle garip sözleri beni kendinden soğuttu.
Aslinda kiskanmamak lazim tabii. Yani onun da cani ama kime senin çocuğunu elinden alırım dersen tepki gösterir ki bu çok normal. Muhtemelen seni sinirlendirmek için yapıyor yoksa nasil alacak savciliga şikayete bakar. Keşke ona işten ayrılacağım falan demeseydin ayrilsaydin bir anda ;-) esin ne diyor peki?

Aslinda kiskanmamak lazim tabii. Yani onun da cani ama kime senin çocuğunu elinden alırım dersen tepki gösterir ki bu çok normal. Muhtemelen seni sinirlendirmek için yapıyor yoksa nasil alacak savciliga şikayete bakar. Keşke ona işten ayrılacağım falan demeseydin ayrilsaydin bir anda ;-) esin ne diyor peki?
Eşim kararı bana bırakıyo iş konusunda sen bilirsin diyo.

Benim kv de ben bakayim diyordu yok dedim siz kizinizinkine bakarsiniz o devlet memuru size ihtiyaci olur dedim , küstü
Oglum 4 aylik daha yuzunu gormuslugu yok

Benim kv de ben bakayim diyordu yok dedim siz kizinizinkine bakarsiniz o devlet memuru size ihtiyaci olur dedim , küstü
Oglum 4 aylik daha yuzunu gormuslugu yok
Ayy ne güzel benimkide küsse de bende rahatlasam. Ama küsmez o neler neler söyler.
Kızı yok diğer oğlu da bekar ondan tüm ilgi bende ve çalışıyorum diye hergün onda yememizi istiyo falan.

Ayy ne güzel benimkide küsse de bende rahatlasam. Ama küsmez o neler neler söyler.
Kızı yok diğer oğlu da bekar ondan tüm ilgi bende ve çalışıyorum diye hergün onda yememizi istiyo falan.
Bi ortasini bulamadilar yahu

Kayın valıdenızın sıze soyledıgı sozler harıcınde suclanabılecek bısey goremedım ama bakarsanız bır soyledııgı soz butun gemılerı yakmıs yaptıgı hersey sıze batmış.. Allah sıze sabır versın..

Zor bir dönem geçirmişsiniz geçmiş olsun.
Eşiniz annesine hak verip sizi ezebilirdi ama umursamıyor belli ki.
Sizde umursamayın.
Kendi silahıyla onu vurun.
İki yüzlülük mü yapıyor, aynısını yapın.

Yaşlı başlı kadın, hiç kendinizi onunla yormayın.
Çocuklarınıza enerjinizi ayırın.

Bunun icin esinden bosanmayimi dusundumuz tabiki cocuklarin babayada ihtiyaci var bide ikizlerin bakimi zor deyip durmusunuz zor olacak tabiki size verilen nimetlerden sikayet edip durmayin kimseden bisi beklemeyin zaten yuz vermiyormussunuz baska bisi yapamazsiniz! Esiniz yapsin corbayi aksamlari...

Kötülükte yarışmalara katılacak bir kaynanam var. Anlatmam için sayfalar, okumanız için saatler gerek, bu da imkansız. Özetle şunu söyleyim ki, ikiz bebek doğumumu ve şimdi ikiz bebek bakımı denen zorlu sürecimi daha da zehrediyor! Taa başlara dönersek, nişanlıyken anneme telefonda bağırdı, sırf bazı eşyaları onunla bakmaya gidiyoruz diye, niye kendisi çağrılmıyomuş. Ama ne bağırma, önce bağırdı, sonra oğlunu aradı ağladı. Ayrılmadım nişanlıyken çünkü aşıktım. Bir de kaynana sonra pişman rollerine büründü, ağladı falan güya başka sorunları varmış da... Evliliğimizin ilk günlerinde de annemlere ne zaman yemeğe gitsek, eşime çok kilo alıyorsun bizde yemek yiyin derdi telefonda, tabi benim duymadığımı sanarak. Hamile oldum, bir tas çorba getirmedi, bize gelip yemek yedi, evdeki hazır şeyleri tüketti. Doğum yaptım zehretti sözle saldırdı bana, doğum yaptığım gün ve ertesi üç gün erkeklerin kalmasının yasak olduğu hastanede eşim yerine kalıp bana sözlü saldırılarda bulundu, o dönemde eşimi benden uzaklaştırdı, beni tehdit etti sizi ayırırım diye (sebebi annemlere yakın mahallede oturmamız), sonra da mağdur rolünde sinir krizi geçirdi. Kadın tansiyon hastası ve bunu kullanıyor. Doğumum sezeryandı, o kadar kötü geçti ki, ağrılarım, idrar sorunlarım aylar sürdü. Bebeklerim 5 aylık, ben hala her gün ağrı kesici alarak onlara bakabiliyorum. Aynı şehirde ama uzak semtlerde yaşıyoruz. Doğumdan sonra anneme ve bana saldıran bu kadın, bir gün bir tas çorba getirmedi doğumdan sonra da. Şimdi sürekli haber vermeden evime gelip, beni görmezden gelip koşa koşa bebeklerin yanına gidiyor. Birine (oğluna benzettiğine) canım güzelim diye saldırarak çıldırmış gibi severken, diğerine (bana benzettiğine) şişko diyip duruyo ve hep ona daha uzak. Bu arada bu ikizleri görenler tek yumurta sanıyor, ama kadın gerçekten hasta. Eşim; annem rahatsız takma, boşver diyip duruyor, güya taraf tutmuyor, ama beni üzen şu ki annesinin nasıl bir kötü ruhlu insan olduğundan bihaber. Ne kadar anlatsam da bilmiyor çünkü kadın onunla yanında beni seviyor rolü yapıyor, eşim de boşver zaten uzağız takma diyor. Annesiyle de günde 2 kez konuşur haberleşir mutlaka. Kadın facebook’tan oğlunun fotoğraflarının altında “I love you” yazıyor, evine gittiğimizde gördüm, yattığı yerin başucunda oğlunun gençlik fotoğrafları var. Bir de ona benzettiği ikizime çok benzeyen bi bebeklik fotoğrafını bulmuş, onu çerçeveletmiş. Takıntılı, ve çok kıskanç olan bu kadınla ne yapacağım ben bilmiyorum. Sırf ondan kurtulmak için ayrılmayı çok düşündüm ama ailem iki bebekle beni kabul etmedi, bebeklerin benim kadar babaya da ihtiyaçları varmış. Kadını takmıyım diyorum, çat kapı kapımda, eli boş. Zaten evde yemek pişmiyor, ikiz bakımı çooook zor gecesi gündüzü ayrı dert, açlıktan sütüm azalıyor, bir de eli boş gelip buzdolabını karıştırıyor, eksik arıyor. Bir de görümcem var ki bunun küçük modeli. Herşeyi bilir, bir tek yeğenlerine sevgi göstermeyi, insanlığı bilmez. Bana saldıracak yer arar durur, hiç konuşmam yüz vermem. Annem hep Allah iyilerle karşılaştırsın diye dua ederdi bana ama olmadı. Ne yapacağım bu aileyle ben...
Benim konumu da oku bak. Bizim ikizler 3 aylik. Kv ile ayni ewde kaliyorum. Ikizlerin biri esmer digeri sari.. esmer olani guya esime benziomus ayni(bence yalan, ölen kaynima benzetio bence,cunku ben esmerim eşim sarışın!!)
Benim oglum nerde,uyanmis mi benim oglum,benim yawruma sut vermiyormusun der..bayila bayila sever onu. Sari agladiginda ise sirtini donup gider,esmer aglayinca niye bakmionuz siz buna der!!! Sanki kastim var yawruma. Lohusaligimi burnumdan getirdi,sutum azaldi,kurdeşen oldum sıkıntıdan.. bir de esim, annem oyle yapmaz sacmalama derdi..iyice deliye donerdim.

Simdi noldu??? Hala ayni kadin. Ahhhhhj yawrummm,benim oglum,birtek oglum,canim yavrum..karabocegm,dana'm, kara taşaklım diye sevio hala. isimlerini asla soylemiyor. Seninki benimki oldu artik. Cocuklar 2.5 aylik oldu. Ve artik esim sen haklisin diyor!!!! Goruyor o da ayrim yaptigini,digerini sewdigini.. ve isin garibi elalem de farketmis bunu. Ve ben napiyorum kin besliyorum. Cocuklar buyuyunce asla yanina adım atmicam,cocuklar da oyle.esim istedigi zaman gitsin anasina memleketlerine.zaten calisiyrm ben 10 gunluk iznimi de kocamla cocuklarimla basbasa gecircem.bayramdan bayrama gideriz onlara.esim tayin isteyecek, inatla uzak yere gidelim dedim,antalya'ya..esimde olur diyor.annesi inatla buraya yakin yere gelin diyor. Bekle sen gelirizz!!!!
Kendine yapio umurumda olmaz artik.

Mesela yapma dedigimi yapar. Mamayi yariya indirelim ayda 2kg almislar,obez olurmus diyorum cok biliolar diyor! Yeni yemis oluo ac bu doymadi,sutun yetersiz,su gibi bunla doymaz bunlar derdi hep. Lohusaligimi burnumdan getirdi.gecen hafta ,herseyime karisiosun ya sut isi benim sen karisma bana dedim!! 2 gun trip atti birde.
Cocuklarimi gece kendi yataginda yatiriyor.benim odamdaykende zorla goturmeye calisio bana ver diye..birde o yuzden tartisirdik.ki hala istemio.

Ha senin duruma gore su iyiligi var yemegi yapiolar,birlikte bakiyrz genelde. Bakiyorlar ama burnumdan da getiriolar..
Neyseki esim farkinda, ben annem melektir karismaz sana demiyorum ki dedi.bunu demezdi normalde. 1_2 yil sabret bak yemegimiz yapiliyor,cocuklarimiza bakiliyor.biraz idare edelim,bu gunler gelip gecici idare edelim birbirimizi dedi.
Ben kizdigim bisey olursa esime diyorum,o soyluyor ailesine.. annesine de karisma sen diyor,gonlunu de aliyor sonra

Sen icinde cok tutmussun sanki.ta en basa dönmussun. Bu kdr biriktirme bence. Esin halletsin. Esinin seni anlamasi onemli..

Son düzenleme:
X