Kv kp gorumcem temelli bize yerleşiyor.

Bu evde de ikimiz idar ediyorduk çocuklarimiz için daha guzel şeyler dusunmusduk. Ama içimde oyle çocuk boşluğu varki. Sanki sadece bebek haberi beni kendime getirir( belki bebek olunca ayri eve çikarlar
Sırf Duygularını tatmin etmek için bebek yapmak hiç doğru değil. Sonuçta bu bebekler saksıda çiçek değil bunlar büyütmek için yeterli şartları ve donanıma sahip olmak önemli.
Artı sizi ama hamile kalınca bütün işlerden kurtulmayı düşünüyorsunuz ama hamilelik geçici bir süre o bebek doğacak ve kayınvalidemiz bebeğe bakacak ve sizde evin işlerini yapacaksınız hatta daha önemlisi ne biliyor musunuz çocuğunuzun ismi ne ve nasıl yetiştireceğine dair onlar karar verecek siz sadece taşıyıcı anne modunda kalacaksınız iyi düşünün

Son düzenleme:
Annemleri işe katicam. Babam da razi olmaz. Benim buyuk ablam teyzemin gelini benim gul gibi ablam kv kahri çeke çeke 46 kilodan bir gram artamiyor. 10 senedir çekiyor. Şimdi Allahin izniyle yeni eve çikacaklar. Diyer ablamin kv.sk herseye kendisi karar verir. Ablam kendi çocuklari için bir karar aldigini hatirlamiyorum. Bizler boyle seyleri gorduyumuz için benim ayri kalmam onlari mutlu ediyordu ama ablalarim ayri çikacaklar InsaAllah bense tam tersi. Boşanma dusunemem eşimle etle kemik gibiyiz. O da çok zor durumda. Her zaman eşim işden gelince kanapede sarilir sohbet ederiz. Gider gelir birbirimizi surekli operiz. Yakin arkadaş gibi saatlerle sohbet ederiz. Tv bazen aylarla açmiyoruz bile. Dizi buluruz bir seyrederiz ama 3 gundur sadece gece uatak odasinda 10 dak sohbet etmeye firsat buluyoruz. Onlar tarafda oyle içli dişli olunmaz anne baba yaninda eşle. 2 sene ayri da kalsak kilometrelerce uzakdan ne sorunlari olsa bize yansittilar. Asla çocuklarimizim huzuru bozulmasin demediler. Kv.nin babasi hastayken her defasinda arayil agladi dert yandiki bizi çok yoruyor falan. Eşim de diyorki anne ben ne yapa bilirim tedavisini aliyor babam işte ben ne yapa bilirim. Ama her defasinda bana ayri dert yandilar eşime ayri. Dusukden bir kaç gun somra bir akrabalariyla kavga edip mahkemelim olmuşlardi benim en çok desteye ihtiyacim olam zaman eşim babasima yardima gitti. Ne yapsaydi babasi mahkemeye verilmişdi. Yani çok huzursuz insanlar. Çok zor
İşte ben de diyorum ki eşinle muhabbetinin bu şekilde devam etmesini istiyorsan bu insanlardan uzak olman şart; sebeplerini kendin yazmışsın zaten. Yapamıyorum ailem böyle, eşim gönderemez vs diyorsan yapabileceğimiz bir şey yok. Çünkü bu durum “ idare edersin, görme duyma, geçinmeye çalış” denecek bir durum değil. Kolaylıklar dilerim.

Eşim çok iyi biri bu zamana kadar benim aileme karşi o kadar iyi olduki. Bir zorluklari olunca herkesden once o koşdu. Beni asla kirmadi incitmedi. O yuzden ailesine karşi yalniş birsey demekden korkuyorum. Eve de donemem. Ama nasil bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Temmuzdan tatilin başini birakip işe aticam kendimi. Ama bew gunlukle bir omur bir deyil. Yani hasta deyiller, evsiz deyiller. Kari koca bir yolunu bulun yaşayin dimi(((
Kocanız sizin ailenize saygısızlık etmiyor diye susacak mısınız? O zaman ömür boyu kv-kp ile yaşamaya mahkumsunuz.

Bu evlilikte şu ana kadar eşinizle aranızdaki güçlü iletişim sayesinde mutlu olmuşsunuz; ailesi size temelli yerleştiğinde bu iletişim son bulacak ve mutsuz olacaksınız. Bunu anlatın eşinize ve asla istemediğinizi söyleyin. Ciddiye almazsa da alın çantanızı babanızın evine gidin.

Ne demek evin varken oğlunun evine yerleşmek ya? Bunlar ne cahil, ne saygısız insanlar!

Ailenin tek erkegi diye kimse sizi ayni evde yasamaya zorlayamaz. Ne münasebet? Benim kayinvalideyi ve kayinpederi bizim sehire getirdik gecen sene..bize yakin bir yere ev tuttuk. Herhangi bir ihtiyaclari olsa gideriyoruz. O kadar. Ne demek ayni ev. Geleceklerse bi zahmet kendilerine ev tutsunlar. Kocaniz da bir Birey. Ailesine gayet bunu aciklayabilir istese..yok sizi yok sayiyorsa istediginiz kadar kanepede oturup sohnet edin, bos isler bundan. Kaldiki onlar evinize gelse onu bile yapamazsiniz artik. Ölüm var. Bu hepimiz icin gecerli. Kimse icin hayatimin icine edemem. Birde cocuk istiyorsunuz. Sakin pasif kalmayin. Aglamanin bir faydasi yok

Bu evde de ikimiz idar ediyorduk çocuklarimiz için daha guzel şeyler dusunmusduk. Ama içimde oyle çocuk boşluğu varki. Sanki sadece bebek haberi beni kendime getirir( belki bebek olunca ayri eve çikarlar
Asıl bebek olduğunda "biz geline yardım ederiz" diye kalacaklar iyice yerleşecekler eve. Hatta bebeğin adını koyarken onlar karar verecek. Bence kv-kp sizdeyken bebek yapmayı düşünmeyin bile. Sevişmeyin kocanızla, 64 m² küçücük evde onlar varken rahat edemiyorum diyin. Göndersin çok sevişmek istiyorsa.

Sen eşini seviyor olabilirsin..eşin de senin ailene karşı merhametli,yardıma hazır olabilir. Senin ailen sizinle birlik yaşayacağını söylese ,gelip evinize yerleşseler eşin bu kadar "iyi" olur muydu sence? Ben inanmadım eşinin anne babasının kapıştığına !Madem kapışmışlar ,geçinemiyorlar neden tüm aile size taşınıyorlar? Bir arada oturacağınız ev arayışındalar ? Belli ki bu hep akıllarındaydı ve oğulları ile aldıkları bir karardı. Aile büyüklerinin vefatını beklemiş ,planlarını da uygulamaya koymuşlar 🤷‍♀️

Bir yolunu bulucam artik
Ablalarınız çok mu mutlu da siz kocanız için kayınvalide kayınpeder sıkıntısı çekmeye razısınız?
Bebek durumları daha kötü eder. Aynı diğer ablanız gibi ne isim hakkınız olur. Ne çocuğa baktırırlar elinizden alırlar çalışıyorsunuz diye.

Sırf Duygularını tatmin etmek için bebek yapmak hiç doğru değil. Sonuçta bu bebekler saksıda çiçek değil bunlar büyütmek için yeterli şartları ve donanıma sahip olmak önemli.
Artı sizi ama hamile kalınca bütün işlerden kurtulmayı düşünüyorsunuz ama hamilelik geçici bir süre o bebek doğacak ve kayınvalidemiz bebeğe bakacak ve sizde evin işlerini yapacaksınız hatta daha önemlisi ne biliyor musunuz çocuğunuzun ismi ne ve nasıl yetiştireceğine dair onlar karar verecek siz sadece taşıyıcı anne modunda kalacaksınız iyi düşünün
Biliyorum canim. Zaten hamileliyi oyle zor geçiriyorumki hamile kaldiğim ilk gun gelicek kv. O yuzden hiç olmazsa bem de manevi rahat olurum dedim. Eşimin branşi cerrahiye. Daha yeni olduğu için şu an sadece parayi biriktirip ev yapmak istiyoruz ama tabi cumbur camaat. Belki daha iyi kazanirda ayri eve çikariz umudu var

İşte ben de diyorum ki eşinle muhabbetinin bu şekilde devam etmesini istiyorsan bu insanlardan uzak olman şart; sebeplerini kendin yazmışsın zaten. Yapamıyorum ailem böyle, eşim gönderemez vs diyorsan yapabileceğimiz bir şey yok. Çünkü bu durum “ idare edersin, görme duyma, geçinmeye çalış” denecek bir durum değil. Kolaylıklar dilerim.
Evet çok iyiyiz bu zamana kadar kavga ettiyimiz dahi olmamişdir. Ama işte o kadar bana saygili olduki onum ailesi soz konusu olunca da dilim tutuluyor. Benim ailem için herkesden once o yardima koştu. Maddi manevi her zaman annem babam istemese de temennasiz yatdim etti. O yuzden fazla soz soyleyemiyorum

Çocuk çok istiyorum. Icimdeki bebek boşluğu benim canimi çok acitiyor. Belki hamile kalirsam teselli olur bana. Hamileyim adiyla girer odaya kapiyi kapatirim gelinlik gorevlerimden siyrilirim
Sıyrılamazsın. Hem hamile hem de bebekle bütün işler sana kalır. Çocuk yokken boşanmak en temizi. Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz. Ömrünüzü böyle heba etmeyin.

Evet çok iyiyiz bu zamana kadar kavga ettiyimiz dahi olmamişdir. Ama işte o kadar bana saygili olduki onum ailesi soz konusu olunca da dilim tutuluyor. Benim ailem için herkesden once o yardima koştu. Maddi manevi her zaman annem babam istemese de temennasiz yatdim etti. O yuzden fazla soz soyleyemiyorum
O zaman senin annen baban da sizle yaşasın ? Madem o kadar iyi anlayışlı eşin ?
size ne kalıyor peki ? Evlilik böyle birşey değil , altlı üstlü oturun ama aynı evde asla

Çocuk çok istiyorum. Icimdeki bebek boşluğu benim canimi çok acitiyor. Belki hamile kalirsam teselli olur bana. Hamileyim adiyla girer odaya kapiyi kapatirim gelinlik gorevlerimden siyrilirim
maalesef kimse bu kız hamile demicek karnın burnunda bile eşin dahil herkes iş bekleyecek senden neden kendine bunu yapıyorsun bu ortama çocuk getirme ısrarı niye. Henüz evliliğinde bile önemli kararlar almada söz hakkın yokken hemde? Laflarımın acıtıcı gelebilir ama derdim acıtmak değil uyandırmak. Sakın bu hataya düşme yıllar sonra bu platformda derdim var diye konu açmanı istemem... Kaç yaşındasın ?

Eşini çok sevdiğin belli o yüzden ayrıl demeyecegim ayrı ev tutsunlar yada evlerini satıp ev alsınlar . Seninde inşallah rabbim kucağını doldurur. KV yardım ediyormuş bakar yine . Ama ne yazık ki uzak ken böyle huzurunuzu kaçıran yakında daha kötü olur . En azından ayrı ev olsun eşin le huzurunuz kaçmasın . Eşine benim psikoloji bunu kaldıracak durumda değil ayrı ev tutsunlar de . Yoksa başımın üstünde yerleri var ama cidden kötüyüm de. Eşini de kırmaz sin ki anlayışlı galiba eşinde. İşe başla bir an önce her gün sende bitmesinler .bu arada bebeklerine çok üzüldüm . Rabbim daha iyilerini güzellerini hayırlı evlatlar nasip etsin ❤️

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 yillik evliyim. Ben baküde dogdum buyudum. Eşim de universiteye girdiyinden bu yana burada yaşiyor. Ailesi yardimli isimli memlekette. Ben konuya geçeyim. Kari koca kapjşmişlar. Artik birbirlerine tahammulleri yok. Kp 3 gun once geldi bize. Neyse ben de pazar gider sandim pazartesi işte nede olsa. Bakiyorum gitmiyor. Dun gece eşim dediki babam gitmek istemiyor artik burda kalmak istiyor şok yaşadim. Eşim diyorki bir kaç gune annemleri de getiricem. Sonra toprak alip ev dikeriz artik temelli ailecek bir yere toplaniriz. Bizim burdaki evimiz 64 metre kare. Ama onlarin memleketteki evleri 2 katli. Kafayi yiycem ben burda düdük gibi yerde 5 kişi napayim. Hepsi sabahin korunde uyanir uyumazlar. Ve gelinden de onlarla ayni zamanda kalkmayi beklerler. Dizden yukari ve omuzlar gorunecek şeyler giymeye izin vermezler evde bile, biraz gurultulu insanlar. Zaten oyle olmasalar kavgayla kendilerini tüm koye rezil etmezler.. gorumcem engelli. Ben yeni duwuk yaptim. 40 gun daha yeni tamam oldu. Inanin gozumun yaşi kurumadan şok ustune şok yaşiyorum. Zaten evlendiyimde gorumceme bakacagimi biliyordum. Evin tek oğlu eşim. Ailesinin bizimle kalacaklarini da biliyordum ama daha 55 yaşlarindayken diyil ya. Kv.nin babasi hastaydi. Soylene soylene ona bakardi kv. Benim bebeklerimle ayni haftada o da vefat etti. Şimdi o da gitti ya hemen bir behane ariyorlarmiş gidelim oraya diye. Çok kotuyum. Zaten bebeklerimi kaybedince ruyadan uyanmiş gibi oldum şimdi sanki yeniden ruyadan uyandim. Ben nasil yapicam onlarla kucucuk evde. Eşim akşama kadar işde. Bana soz vermişdiki temmuzda işe çikma seni gezdiricem şehir şehir. Guzel yerlere goturucem. O da fos çikti anlayacağiniz. Çunki artik bizim onlar varken yanimiza gorumcemi almadan bir deniz krnarina gitmemiz bile mumkum deyil. Eşime nasil soyleye bilirim? Nasil bir yol izleyeyim? Saygisizlik olmadan. Resmen hayattan söndum. Gozumun yaşi daha durmadan beni ikinci bir zorluğun içine atiyorlar. Ben kendime bile hizmet edemez durumdayim napjcam ben
Ailenizin yanına dönün derim.

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 yillik evliyim. Ben baküde dogdum buyudum. Eşim de universiteye girdiyinden bu yana burada yaşiyor. Ailesi yardimli isimli memlekette. Ben konuya geçeyim. Kari koca kapjşmişlar. Artik birbirlerine tahammulleri yok. Kp 3 gun once geldi bize. Neyse ben de pazar gider sandim pazartesi işte nede olsa. Bakiyorum gitmiyor. Dun gece eşim dediki babam gitmek istemiyor artik burda kalmak istiyor şok yaşadim. Eşim diyorki bir kaç gune annemleri de getiricem. Sonra toprak alip ev dikeriz artik temelli ailecek bir yere toplaniriz. Bizim burdaki evimiz 64 metre kare. Ama onlarin memleketteki evleri 2 katli. Kafayi yiycem ben burda düdük gibi yerde 5 kişi napayim. Hepsi sabahin korunde uyanir uyumazlar. Ve gelinden de onlarla ayni zamanda kalkmayi beklerler. Dizden yukari ve omuzlar gorunecek şeyler giymeye izin vermezler evde bile, biraz gurultulu insanlar. Zaten oyle olmasalar kavgayla kendilerini tüm koye rezil etmezler.. gorumcem engelli. Ben yeni duwuk yaptim. 40 gun daha yeni tamam oldu. Inanin gozumun yaşi kurumadan şok ustune şok yaşiyorum. Zaten evlendiyimde gorumceme bakacagimi biliyordum. Evin tek oğlu eşim. Ailesinin bizimle kalacaklarini da biliyordum ama daha 55 yaşlarindayken diyil ya. Kv.nin babasi hastaydi. Soylene soylene ona bakardi kv. Benim bebeklerimle ayni haftada o da vefat etti. Şimdi o da gitti ya hemen bir behane ariyorlarmiş gidelim oraya diye. Çok kotuyum. Zaten bebeklerimi kaybedince ruyadan uyanmiş gibi oldum şimdi sanki yeniden ruyadan uyandim. Ben nasil yapicam onlarla kucucuk evde. Eşim akşama kadar işde. Bana soz vermişdiki temmuzda işe çikma seni gezdiricem şehir şehir. Guzel yerlere goturucem. O da fos çikti anlayacağiniz. Çunki artik bizim onlar varken yanimiza gorumcemi almadan bir deniz krnarina gitmemiz bile mumkum deyil. Eşime nasil soyleye bilirim? Nasil bir yol izleyeyim? Saygisizlik olmadan. Resmen hayattan söndum. Gozumun yaşi daha durmadan beni ikinci bir zorluğun içine atiyorlar. Ben kendime bile hizmet edemez durumdayim napjcam ben
Neden bu eziyete katlanıyorsunuz. Siz o eve hizmetçi ve hasta bakıcı olarak mı gittiniz.
eşiniz sizi sevmiyor sadece her şeye evet diyen idare eden bir yapınız olduğu için sizinle evlenmiş. Bu benim anneme, babama bakar deyip seçmiş. Yoksa seven sevdiğine şu eziyeti çektirmez. Ben olsam çocuğum bile yokken çeker giderim. yaşasınlar ailecek

X