Kv kp gorumcem temelli bize yerleşiyor.

maalesef kimse bu kız hamile demicek karnın burnunda bile eşin dahil herkes iş bekleyecek senden neden kendine bunu yapıyorsun bu ortama çocuk getirme ısrarı niye. Henüz evliliğinde bile önemli kararlar almada söz hakkın yokken hemde? Laflarımın acıtıcı gelebilir ama derdim acıtmak değil uyandırmak. Sakın bu hataya düşme yıllar sonra bu platformda derdim var diye konu açmanı istemem... Kaç yaşındasın ?
Canim ben hamileykem el ustde tuttular beni. Eşim aşiri iyi biri o yuzden artik kirici olamuyorum. Bana bir saygisizligi olsa neyse ben de bir gun çizgiyi aşarim ama olmadi. Zaten artik sureci değiştirmek imkanim yok. Kp bugun evlerine gidip tum inek koyun, arabalarini falan zatiliğa çikaricak. 10 gun içinde tum aile gelicek. Artik bunu ne ben ne eşim durduramaz. Sağliklari yerinde iki katli evlerini birakip geliyorlar resmen. Neyse artik ne desemde faydasi yok

Çocuk çok istiyorum. Icimdeki bebek boşluğu benim canimi çok acitiyor. Belki hamile kalirsam teselli olur bana. Hamileyim adiyla girer odaya kapiyi kapatirim gelinlik gorevlerimden siyrilirim
Gelinlik görevi diye bir şey yok. Hiçbir iş kimsenin görevi değildir. Üstünüze vazife almayın sakın

Çocuk çok istiyorum. Icimdeki bebek boşluğu benim canimi çok acitiyor. Belki hamile kalirsam teselli olur bana. Hamileyim adiyla girer odaya kapiyi kapatirim gelinlik gorevlerimden siyrilirim
Bide hamileyim görevlerden sıyrılırim diye düşünme .benim kv de bayramda akrabaları geldi koca koca kadınlar oturdu ben karnım burnumda sürekli kayinvalideme yardım ettim . Hiçbiri aman sen otur demedi .sonunda herkes yemeğe oturdu ben baş agrisi yorgunluk mide bulantısıyla yatağa kendimi zor attım . Eşim yapma dedi ama işte bekliyorlar. Sonrada bana çağırdılar niye sofraya gelmiyorsun diye . Tam maldi hepsi . Hep hizmet bekleyen mallar ordusu o gün aç aç uyudum .

Neden bu eziyete katlanıyorsunuz. Siz o eve hizmetçi ve hasta bakıcı olarak mı gittiniz.
eşiniz sizi sevmiyor sadece her şeye evet diyen idare eden bir yapınız olduğu için sizinle evlenmiş. Bu benim anneme, babama bakar deyip seçmiş. Yoksa seven sevdiğine şu eziyeti çektirmez. Ben olsam çocuğum bile yokken çeker giderim. yaşasınlar ailecek
Hayir sevgi var tabiki. Ama kp biz buraya yerleşicez diyor herseylerini satip buyuk bir ev dikelim diyorsa eşim artik ne desin( biz de şehre taşinicaz diyor. Eşimin bile soz hakki yok artik malesef(

İnsanın kendi evinde kendini odaya kapatması çok kötü olmaz mı? Yani o kavga elbet çıkacak kopacaksa baştan kopsun

Canim ben hamileykem el ustde tuttular beni. Eşim aşiri iyi biri o yuzden artik kirici olamuyorum. Bana bir saygisizligi olsa neyse ben de bir gun çizgiyi aşarim ama olmadi. Zaten artik sureci değiştirmek imkanim yok. Kp bugun evlerine gidip tum inek koyun, arabalarini falan zatiliğa çikaricak. 10 gun içinde tum aile gelicek. Artik bunu ne ben ne eşim durduramaz. Sağliklari yerinde iki katli evlerini birakip geliyorlar resmen. Neyse artik ne desemde faydasi yok
Peki neyle geçinecekler? Nasıl iş bulacaklar? Aynı evde olursanız zaten boşanacaksınız. Yerinizde olsam aileme giderim. Valla içim sabah sabah şişti. Ayrıca eşinizin söz hakkı yok deği. Pısırığın teki eşiniz. Ağzını bile açamayan pısırık biri

İnsanın kendi evinde kendini odaya kapatması çok kötü olmaz mı? Yani o kavga elbet çıkacak kopacaksa baştan kopsun
Eşime tavirliyim zaten. Işe giderken de neyin var diyor, lutfen boyle durma diyor. Soz hakki yok malesef babasi kendisi tercih etti ve varini yoğunu satip yerleşicek eşimin de soz hakki yok. Ama hep bjrda kalirlarsa hersey guzel olucak havasi yaratti. O yuzden eşime çok kirildim

Eşin aşırı iyi biri değil. nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz anlamıyorum. aşk değil bu ya

Hayir sevgi var tabiki. Ama kp biz buraya yerleşicez diyor herseylerini satip buyuk bir ev dikelim diyorsa eşim artik ne desin( biz de şehre taşinicaz diyor. Eşimin bile soz hakki yok artik malesef(
Koskoca adamın neden söz hakkı yok. Resti istese çeker. İşine öyle geliyor. Sizi de öyle güzel inandırmış ki söz hakkım yok diye. Ama bu hikâyede yanan siz olacaksınız. Bu gidişle daha çok eşinize surat asarsınız

Bir de çocuk mu istiyorsunuz? Pes vallahi pes. Şaka gibisiniz.

Koskoca adamın neden söz hakkı yok. Resti istese çeker. İşine öyle geliyor. Sizi de öyle güzel inandırmış ki söz hakkım yok diye. Ama bu hikâyede yanan siz olacaksınız. Bu gidişle daha çok eşinize surat asarsınız
Eşimin abiside engelliydi. Ama gorumcem gibi sadece zihinsel değil hem de fiziksel enfelli. Iki sene oldu kaybedeli. O yuzden çocuk olarak tek normal eşim var. Çocukdan çok canlari yandi eşimde kiramiyor. Kp hemen ağliyor. Telefonlari açmiyor. Yani oyle biri. Ne yapsin. Evlatlikdan çikmak gibi birşey resti çekmek. Beni inandirmadk ama bu 2 senede çok gordum. Bir gun telefonla aramazsak kuser tavir yaparlar. Oyle kafada insanlar işte

Eşimin abiside engelliydi. Ama gorumcem gibi sadece zihinsel değil hem de fiziksel enfelli. Iki sene oldu kaybedeli. O yuzden çocuk olarak tek normal eşim var. Çocukdan çok canlari yandi eşimde kiramiyor. Kp hemen ağliyor. Telefonlari açmiyor. Yani oyle biri. Ne yapsin. Evlatlikdan çikmak gibi birşey resti çekmek. Beni inandirmadk ama bu 2 senede çok gordum. Bir gun telefonla aramazsak kuser tavir yaparlar. Oyle kafada insanlar işte
İyi siz bu hayatı yaşamayı seçmişsiniz zaten neyin aklını istiyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 yillik evliyim. Ben baküde dogdum buyudum. Eşim de universiteye girdiyinden bu yana burada yaşiyor. Ailesi yardimli isimli memlekette. Ben konuya geçeyim. Kari koca kapjşmişlar. Artik birbirlerine tahammulleri yok. Kp 3 gun once geldi bize. Neyse ben de pazar gider sandim pazartesi işte nede olsa. Bakiyorum gitmiyor. Dun gece eşim dediki babam gitmek istemiyor artik burda kalmak istiyor şok yaşadim. Eşim diyorki bir kaç gune annemleri de getiricem. Sonra toprak alip ev dikeriz artik temelli ailecek bir yere toplaniriz. Bizim burdaki evimiz 64 metre kare. Ama onlarin memleketteki evleri 2 katli. Kafayi yiycem ben burda düdük gibi yerde 5 kişi napayim. Hepsi sabahin korunde uyanir uyumazlar. Ve gelinden de onlarla ayni zamanda kalkmayi beklerler. Dizden yukari ve omuzlar gorunecek şeyler giymeye izin vermezler evde bile, biraz gurultulu insanlar. Zaten oyle olmasalar kavgayla kendilerini tüm koye rezil etmezler.. gorumcem engelli. Ben yeni duwuk yaptim. 40 gun daha yeni tamam oldu. Inanin gozumun yaşi kurumadan şok ustune şok yaşiyorum. Zaten evlendiyimde gorumceme bakacagimi biliyordum. Evin tek oğlu eşim. Ailesinin bizimle kalacaklarini da biliyordum ama daha 55 yaşlarindayken diyil ya. Kv.nin babasi hastaydi. Soylene soylene ona bakardi kv. Benim bebeklerimle ayni haftada o da vefat etti. Şimdi o da gitti ya hemen bir behane ariyorlarmiş gidelim oraya diye. Çok kotuyum. Zaten bebeklerimi kaybedince ruyadan uyanmiş gibi oldum şimdi sanki yeniden ruyadan uyandim. Ben nasil yapicam onlarla kucucuk evde. Eşim akşama kadar işde. Bana soz vermişdiki temmuzda işe çikma seni gezdiricem şehir şehir. Guzel yerlere goturucem. O da fos çikti anlayacağiniz. Çunki artik bizim onlar varken yanimiza gorumcemi almadan bir deniz krnarina gitmemiz bile mumkum deyil. Eşime nasil soyleye bilirim? Nasil bir yol izleyeyim? Saygisizlik olmadan. Resmen hayattan söndum. Gozumun yaşi daha durmadan beni ikinci bir zorluğun içine atiyorlar. Ben kendime bile hizmet edemez durumdayim napjcam ben

hepsini kapıya koyacan, en yakın otele gidip yatacaklar kocanda dahil

heee sen halaa saygısızlık olmasın derdine düşersen o ailenın hepsine bakarsın haberin olsun

Eşiniz tek basına mı evli ?
Yaşadığınız ev bir tek eşinizin mi ki de engelleyemem diyorsunuz.
Az dişli olun yahu ..
Ne bu kabullenmişlik, istemiyorsanız istemiyorum deyip kestirip atacaksınız.
Daha olmadı alın valizinizi gidin ailenizin yanına eşiniz de yaşasın anasıyla babasıyla../

Haklisiniz hem akil istiyorum hem de yol yok diyorum. Ben de kafayi yedim galiba. Içim o kadar doluki imkansizlar arasindan bir yol ariyorum. En iyisi artik ne duşunurse duşunsun diyerek çizgiyi aşmak.
Malesef siz o çizgiyi aşacak düşüncede değilsiniz. Eşimi seviyorum çocuk istiyorum diyorsunuz. Siz o aile ile birlikte 64m2 evde 5 kişi yaşarsınız. Üstüne çocuğunuz da olur ama hiç bir zaman huzur ve mutluluk bulamazsınız o evde

X