KV veya KP’iniz size sormadan evinize komşu davet etse tepkiniz nasıl olurdu?

Kv kp evini bana vermiş olsa,kendileri de misafir olarak bende bulunuyor olsa da komşu davet etse sinirlenmem. Halihazırda evde kv kp var zaten,konu komşu da oluversin üç eksik beş fazla fark etmez benim için.
Ama maalesef kimse bana ev vermediği için canım kimi isterse onu misafir etme hakkına sahibim. Siz de kendi evinizi alınca öyle yapabilirsiniz. Mühür kimdeyse Süleyman o. Bu kadar basit.

Çok dürüst olmuş,kim kendi kızın gibi olabilir ki.Keske benimki de öyle deseydi....Yapmacik olup etrafa gelinim değil kızım diyip sonra tam tersi davranmasa daha iyi mesela...

Kadına ev veriyorsun şu devirde kira ödemiyor ama kırk yılda bir gelip bir komşu eve çaya davet edemiyorsun yuh ya yuh !
Ama var ya böylelerinin kıymeti biliniyor sürekli yaranılmaya çalışılıyor biliyor musunuz...
Yine de ben olsam kv ve kb yerinde miktirolup gidin o zaman evimden derdim

Başlığa göre yazıyorum bir defaya mahsus kabul ederim sonra uyarırım bir daha olmaz habersiz misafir kabul edemem ayrıca benim de tanıyor olmam lazım ve akraba samimi biri olması lazım şırank diye herkesi misafirliğe kabul edemem evime çok istiyorlarsa o insanlarla görüşmeyi onlar gitsin misafirliğe

İşte ben de tam olarak bundan bahsediyorum. Şimdi
Aynen gaspettik konumuz bu mu acaba şimdi. Nedir Yani evlerini bize açtılar diye her türlü hiçe sayma durumu olabilir mi. Bunu mu demek istiyorsunuz anlamadım.

ben olsam tepki gostermem,
teki gosterilecek bir mevzu degil,

hani cok yakin oturulur, o zaman bir aliskanlik olussun diye biraz daha disiplinli olmak gerekebilir.

Ancak kirk yilin basi gelen esin anne babasina hurmet etmek cok daha guzeldir.
Kaldi ki o insanlar o apartmanda yillarca yasamis, dostluk edinmisler. Siz de bundan faydalanabilirsiniz.
Komsuluk ne kadar onemli hic ihtiyaciniz olmadi anlasilan.

Tatile giderim
ciceklerimi sularlar, postalarimi alirlar, acil bir sey varsa maille gonderirler,
cocuklarima acil durumlarda goz kulak olurlar.

Kolay kurulmaz boyle iliskiler, azicik konforun kacmasini goze almak lazim.

Asil ben esiniz yerinde olsam sizden cok sogurdum.

Bu arada insan canlisi birisi degilim, yanlizligi severim, evimin duzenini severim, kayin ailemle cok iyi anlasmam.
ama dedigim gibi bu tarz durumlar cok sik yasanmiyorsa hos gormeli diye dusunurum.

Aynen gaspettik konumuz bu mu acaba şimdi. Nedir Yani evlerini bize açtılar diye her türlü hiçe sayma durumu olabilir mi. Bunu mu demek istiyorsunuz anlamadım.
Ev onların ya hani, tapu onların ya o yüzden dedim.İyi niyet gösterip vermişler ya hani evlerini size.

Niye hiçe sayıldıniz ve sevilmediniz siz ?
Bir insan ev verdiği gelinini neden sevmez ?
Üstelik tek "hiçe sayilma" olarak nitelenebilecek eylemi eski komşuyu eve davet etmek iken. Her gelişlerinde o eve 20 kişi doldururlar isteseler ama yapmamışlar.
Bence sizi sevmemelerinin de nedeni var...

Elma ile armutu birbirine karıştırmayın. Başka problem varsa bunu başka şekilde çözün.
Sanki başka problem de varmış da intikamınızı buradan almış gibisiniz

İşte sorunumuz bu. Ne yazıkki çok sık olmaya başladı. Giyimimden kuşamımdan dolayı doğumuma 2 gün kala olay çıkardılar. (Ki evlenmeden öncede açık giyinen insandım evlendikten sonrada öyle devam ettim) bebek görmeye kv’em bana danışmadan (bebeğin aşıları olmadığı için ve apartmandaki tüm kadınların okula giden çocukları olduğu için kimseyi istemediğimi söylediğim halde) tüm apartmandaki kadınları evime davet etmiş. Dünde bu durumu yaşadım.Bunlar sıklaştığı ve eşimin de bu durumlara sesini çıkartmadığı için tepkim bu şekilde oldu. Yoksa tabikide tolere edilebilir olurdu benim içinde

Doğru demiş. Kızı gibi olamazsınız. Gelin veya damadı için evladım kadar seviyorum diyenler doğru mu diyor sizce?
Ayrıca ev sizin değil onların ve sizi evlerinde kira derdiniz olmasın diye oturtuyorlar.
Arada bir gelip 1 hafta kalan kv, kp i de bir zahmet çekiverin biraz. Yaptıkları bir şey de yok. İki komşu çağırdılar diye sorun yapmanızı yanlış buldum

sik dediginiz 2 kez,
ki bebek gormeye komsular gelir yani,
ben anneme gittim, onun komsulari bile toplasip geldi, ki hic biri beni tanimiyordu o zaman.
Zaten bebegi azicik gosterip baska odaya gecersiniz.
Bana cidden abartiyorsunuz gibi geliyor.

Giyime ona buna karisma mevzularinda siz net olun, gerisini cok kafaya takmamaya calisin.
Kim kayin ailesiyle gul gibi gecinmis ki zaten, ben boylwyim begenmeyen begenmesin deyip cekilin o mevzularda.

Aşıların tamamlanması yıllar alıyor zaten ama bebek görmeye birkaç ayda geliniyor. Bu herkesin yaşadığı bir durum
Ama nedense herkeste bu durumu sorun ediyor. Aman bebeğime hastalık gelmesin aman o öpmesin aman o dokunmasın kucaklamasın derdini yaşıyorsunuz değil mi? Maşşallah herkes kızı gibi görmek zorunda değil demiş ama ben bu stresi yaşamak istemediğimi açıkça dile getirince linç yiyorum :) kadının kadından başka düşmanı yok gerçekten bunu anlamış oldum yorumlarla..

Abartıyorda olabilirim içimde birikmişlikler var belkide oyüzden içimde büyütüyorum olayları

Yani kisacasi yıllarca kimseye göstermeyecek misin ?

Napiyim oturup şimdi size tek tek bugüne kadar yaşadıklarımızı mı anlatayım. Tek eylemleri bu konu değil onu söyleyebilriim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…