Doğuma Hazırlık Leo ismi hakkında görüşleriniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sanırım son 2-3 yıldır duyuyorum bebeklere verilen batı kaynaklı yabancı isimleri, bana hala tuhaf geliyor çünkü nedense evcil hayvanlara bu tarz isimler verilirdi bob, alex, jack, mike, lui, tom gibi. Zaten çoğu da batıda verilen asıl isimlerin kısaltılmış hali.

Sizin tercihiniz sonuçta, giderek yaygınlaşıyor zaten tuhaf gelen bizler de ilerde alışırız.

Merhaba.Ikisi de gayet hoş isimler.Atlas, Yunan mitolojisinde Iapetos ile Klymene'nin 13 çocuğundan en güçlü olanıdır. Olympos'a saldırdığı için Zeus tarafından gök kubbeyi omuzlarında taşımakla cezalandırılmıştır. Bu mitolojik dayanakla tıpta kafatasını taşıyan ilk omura da atlas adı verilmiştir.Leo da aslan demek.Ikisi de gücü temsil ediyor.Bu ismi yabanci diye elestirenlerin hangisinin cocugunun ismi Turkce acaba cok merak ediyorum..Turkce soz dizilimine uygun olmayam Farsca ve Arapca isimler hepsi..Bence guzel.Kimseye bakmayin koyun.Ikiz diye soylenisleri neredeyse ayni isimler secmemeniz de cok dogru bir secim.Saglikla kucaginiza alin insallah..
Çok sağolun fikirleriniz çok değerli teşekkürler 😊

Tercih meselesi..
Eger ki cok icinize siniyorsa kesinlikle koyun derim..
Benim sevmedigim tarz isimlerden Leo..
Atlas ve Pars kulagima cok hos geldi :)

Acikcasi ben sevdim. Kizim olsaydi vera ve milenayi duaunmustum. Acikcasi mavera da hosuma gidiyor. Ama oglum olacak ve henuz fikir sahibi degiliz.

Çocukken oğlum olursa İsmini Lucas koymak isterdim nerden duyduysam :KK45:o geldi aklıma. Siz beğeniyorsanız istediğiniz ismi verin. Atlas güzel geliyor kulağa ama Leo pek değil. Türkiye de yaşıyoranız çocuğa lo diye hitap edilme ihtimali yüksek
Brazilya dizisi vardi musluman kizla hristan erkegin askini anlatiyordu orda vardi bu isimler

İkiz erkek bebeklerimin adlarında karar vermek üzereyim. Asla birbirine benzeyen iki isim koymayacağım. Leo ve atlas koymayı düşünüyorum. Sizce nasıllar?
Bence Leo çok hoş geliyor kulağa😊 Sağlıkla kucağınıza almayı dilerim, oğlum olsa düşünebilirdim de, hem farklı hem de çok aykırı değil bana göre, çok beğendim

Eklentiler

• 9078C2DB-1B5B-4414-BCC4-EDA407CA07A1.jpeg
    9078C2DB-1B5B-4414-BCC4-EDA407CA07A1.jpeg
    31,2 KB · Görüntüleme: 28
Sakın yanlıs anlamayın ama daha cok evcil hayvanlara verılen bir isim gibi. Atlas güzel ama leo yu değiştirin bence. İleride cocukla cok dalga gecerler.
Yurtdısında yaşasan ok de türkiye kaldırmaz diye düşünüyorum tabiki karar sizin

Renk ismi bile leo isminin yaninda kat kat daha guzel

Oneri istememissin ama renk deyince aklima geldi cuneyt ozdemirin oglunun adı Mavi, guzel isim bence

Renk te guzelmis ama onceki actiginiz konudan da gordugunuz gibi onyargili insan cok dalga gecen cok olur. Ama nedense bana guzel geldi

Saka yapiyorsunuz sandim 😄gercekten „ son at 10 at „😳yazmislar. Bence icinizden ne geliyorsa onu takin. Kime ne ki

Onat da Sonat da güzel isimler.
Cem-Sivilcem tarzı esprilerle bu isimlerle dalga geçmeyi çocukca buldum. :KK66:

Onat öz Türkçe bir isim. Şahane anlamlara sahip:
1. İyi, güzel, düzgün. 2. İyi ahlaklı 3. Doğru, dürüst, nitelikli. 4. Kolay.5. Uygun, münasip, yakışır

Sonat ise bir veya iki çalgı için yazılmış müzik eseri.
Leo gibi özenti değil, gerçekten elit bulduğum bir isim.

Onat da Sonat da güzel isimler.
Cem-Sivilcem tarzı esprilerle bu isimlerle dalga geçmeyi çocukca buldum. :KK66:

Onat öz Türkçe bir isim. Şahane anlamlara sahip:
1. İyi, güzel, düzgün. 2. İyi ahlaklı 3. Doğru, dürüst, nitelikli. 4. Kolay.5. Uygun, münasip, yakışır

Sonat ise bir veya iki çalgı için yazılmış müzik eseri.
Leo gibi özenti değil, gerçekten elit bulduğum bir isim.
Gerçekten elitse gidin koyun çocuğunuza, leoya zorladık mı? herkesin kendi düşüncesi. Bence de 10at sonat çok zorlama.

X