Lequim'in Başarı Öyküsü Resimli

lequim

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
2.154
228
merhaba arkadaşlar,

öncelikle topiğime hoşgeldinizzz :)

biraz kendimden bahsediyim, 24 yaşındayım ve maşabaşı bir işte çalışıyorum.. kendimi bildim bileli balıketli bir yapım vardı, aslında kemik yapım iri değil ama hiç bi zaman narin bi hatun olmadım :)

lise ve üniversite yıllarımda kilom hep 65-70 aralığındaydı, geçen sene temmuzda düzenli bir işe girdiğimde 67 kiloydum ve 9 ay sonrasında kilom tam 75ti.. 9 ayda 9 kilo alan bir insanevladıyım ben :)

boyum 1,64.. 75li kilolarda bedenim 42-44dü.. eski kıyafetlerime giremiyordum artık ve çalıştığım banka şubesinde ki en kilolu ve bakımsız görünen kişi bendim :KK17:

bir anda kafamda bişiler dank etti.. daha hayatımın baharındaydım, aynaya baktığımda o kendini güzel bulan insan gitmiş sürekli orasını burasını begenmeyen obeziteye dogru yol alan bir insan vardı...

bende her bayan gibi rejim fikrini kafama koydugum gibi 1 gün öncesinde canım ne istediyse istemediyse yedim, ama 28 mart sabahı rejim değil, sağlıklı beslenmeye başlıyorum diyerek yaa bismillah dedim :)

28 mart itibariyle 75 kg'da diyetime başladım.. ilk hedefim 3 aylık bir süreçte 62 kg olmaktı..

28 mart 75 kg
28 nisan 68,8 kg
28 mayıs 65,3 kg
ve 28 haziranda 62,9 kg'dım :KK19:

900 gr fazla da olmuş olsa hedeflediğiim rakamı bile tartıda görmüş olmak benim için büyük bir başarı..

62 gr bana yetmeyince hedefimi 58e çektim, şimdi de 56ya çekmeyi düşünüyorum...

28 hazirandan sonra 2 haftalık bir tatile cıktım, tatilde kendime limit koymadım sadece düzenli ve dikkat ederek beslendim ve sonuç 2 haftada sadece 700 gr aldım ve şu anda 600 gramını verdim bile. şu anda tam 63 kgyum..

şimdiki hedefim kalan 5 kilomu 2 aylık bir süreçte vermek..

motivasyon konusunda bazı sıkıntılarım war, birzda o nedenle açıyorum bu topiği, hepberaber incecik olalımmm inşallah :)

neyi nasıl yaptığmı birazdan anlatıcammm, simdi az söz coook fotooooooo :KK52:

28 mart öncesi ben.... kilom 75lerde felan, azı yok fazlası var.. biara 77ye felan bile çıktıgmı tahmin ediyorum çünkü şiştikçe tartılmazdım :KK1:

burada 70-71 kg arasındayım..

burada 68 - 69 felaan sanırım...

bu resimde de yavaş yavaş incelmeye başlamışım dimi, kilom 66-67 arasıında :)

bu resimlerde deeeeeee 65 kilo felaanımmmmm :)

vee en sonnn halliiiiimmmmmmm :KK1::KK19:
kilom 63 :nazar:

hiçbir şey imkansızzz değil kızlarrrrrrrr :KK1:

bu aradaaaa : 70*79 kilo aralağındakiler topiğindeki ve 5.Takımdaki tüm arkadaşlarıma teşekkürleri bir borç bilirim..

ONLARSIZ WALLAAA Kİ BEN BAŞARAMAZDIMMM :)

Son düzenleme:
topiğin hayırlı olsun canım ınş diğer kilo vermek isteyenlerede motive kaynağı olursun.Ve tebrikleeerr:KK9::KK9::KK9::KK19::KK19::KK19: bu süreçte biliyorum nasıl dikkat edip emek harcadığını azmin zaferi de şimdi resimlerinde görülüyor zaten kalan az bi kilonuda eminim hedeflediğin süre içerisinde vericeksin öpüyorum canım darısı benim gibi isteyip cok fazla azmedemeyenlerin başına:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

Tebrik ederim lequim :KK9::KK9: Şişman resimlerinde hiçte 24 yaşında gibi durmuyorsun kilo ne kadar kötü gösteriyor insanı.
Azimle insan neler başarıyor işte. Çok imrendim sana :KK69: Bende 70-79 topiğinde yeniyim inş. bende başarı hikayemi yazabilirim. Senin adına çok sevindim. Hedefine ulaştığında da yazmanı bekliyoruz.
Sevgilerle.. Tebrikler tekrraaaarrr :KK19:

topiğin hayırlı olsun canım ınş diğer kilo vermek isteyenlerede motive kaynağı olursun.Ve tebrikleeerr:KK9::KK9::KK9::KK19::KK19::KK19: bu süreçte biliyorum nasıl dikkat edip emek harcadığını azmin zaferi de şimdi resimlerinde görülüyor zaten kalan az bi kilonuda eminim hedeflediğin süre içerisinde vericeksin öpüyorum canım darısı benim gibi isteyip cok fazla azmedemeyenlerin başına:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

canımm benimmmm, ilk günden beri yanımdasın, cok teşekkür ederim... yazmak için yazmadım, gerçekten sizler olmasanız başaramazdım... sizlerle hırslandım, motive oldum, allah hepinizden razı olsun, hepinizin gönlüne göre versin inşallah :)
canımmm inşallah daha fazlalarını sen ver emiiiii :)

Tebrik ederim lequim :KK9::KK9: Şişman resimlerinde hiçte 24 yaşında gibi durmuyorsun kilo ne kadar kötü gösteriyor insanı.
Azimle insan neler başarıyor işte. Çok imrendim sana :KK69: Bende 70-79 topiğinde yeniyim inş. bende başarı hikayemi yazabilirim. Senin adına çok sevindim. Hedefine ulaştığında da yazmanı bekliyoruz.
Sevgilerle.. Tebrikler tekrraaaarrr :KK19:

teşekkür ederim cnm, emin ol doğru yerdesin, ben iş yogunlugumdan dolayı topiği eskisi gibi takip edemiyorum, artık buradan günlük gibi yazıcam, beni seven gelir buraya bakarr :)
sende yapabilirsin eminim, inanarak başlamışsınnn bikeremmm :)
kolay gelsin hepimizeee :)

hem zayıflamışsın hem güzelleşmişsin hem gençleşmişsin:)) ben de 5 kilo verdim kendimi çok iyi hissediyorum.. zayıflayalım güzelleşelim:KK70: tebrik ederim canım darısı hepimizin başına inşallah yeni hedefine de ulaşırsın:)

:128:

yine çatırdat lequ yine çatırdat :63: ben de istiyorum ben de ben dee :KK66:
topikin de hayırlı olsun şimdi bi uğradım, bi ara hediyemizi alıp topikcene hayırlı olsuna geliriz şeker :KK6:

Son düzenleme:
Canım topıgın hayırlı olsun fazla dıyecek soz bulamıyorum ıste azmın zaferı bu olsa gerek kız sahı sen geldın benı gectın ben hayla yerımde sayıyorum....hadı goreyım senı hedefıne az kaldı.....

hem zayıflamışsın hem güzelleşmişsin hem gençleşmişsin:)) ben de 5 kilo verdim kendimi çok iyi hissediyorum.. zayıflayalım güzelleşelim:KK70: tebrik ederim canım darısı hepimizin başına inşallah yeni hedefine de ulaşırsın:)

insan sanki yeniden doğmus gibi oluyo demi, artık özgüven timsali dolaşıyorum ben heryerde :) her gören ne kdr kilo wermişsin felan diyo, şımarıyorum wallah ama cok güzel bşi emeklerinin karşılıgnı almakkk :)
sende cok güzel kilo wermişsin, gönlünden geçen rakam neyse en kısa zamanda ulaşrsın umarım :)

:128:

yine çatırdat lequ yine çatırdat :63: ben de istiyorum ben de ben dee :KK66:
topikin de hayırlı olsun şimdi bi uğradım, bi ara hediyemizi alıp topikcene hayırlı olsuna geliriz şeker :KK6:

ay koptummm gülmekteeeen, gelin kız gelinnn bende size hafif ama lezzetli aperatifler yaparımmmmm :KK70:

benim kapım herzmn açık, sena ablaya peline sor bak, ben hep diyom kocişlerden cocuklardan ondan bundan sıkılırsanız çıkın gelin bana , bekarlık sultanlıkkkkk :KK70:

Canım topıgın hayırlı olsun fazla dıyecek soz bulamıyorum ıste azmın zaferı bu olsa gerek kız sahı sen geldın benı gectın ben hayla yerımde sayıyorum....hadı goreyım senı hedefıne az kaldı.....

teşekkür ederm canım benim, sende arcağım gibi ilk günden beri hep destekledin beni, senin verdğğin kilo az buz bişi deil, insan ne kdr cok werirse okdr zorluyo vücut bence, süreç uzuyo, hele ki sen melek annesn yaniii, ufff mis missss maşallahın war, bunca kiloyu weren kalan 3*5 kilosunu kolaylıkla werir biraz zaman alsada.. öperim :)

Son düzenleme:
tebrikler canımm .. bendediyete başladım 72 ile bugün çıktım 70.8 1 hafta oldu tam tarçınlı su da yapıyorum ..

sen neler yapıyorsun biraz anlatabilir misin spor fln ?

insan sanki yeniden doğmus gibi oluyo demi, artık özgüven timsali dolaşıyorum ben heryerde :) her gören ne kdr kilo wermişsin felan diyo, şımarıyorum wallah ama cok güzel bşi emeklerinin karşılıgnı almakkk :)
sende cok güzel kilo wermişsin, gönlünden geçen rakam neyse en kısa zamanda ulaşrsın umarım :)

aynen aynennn:) tesekkur ederimmm, 76dan 71e indim, hedefim 65 ama ilk hedefim 68 :)

evettt sıra geldi neler yaptım neleri yapmadım kısmına...

öncelikle sağlıklı beslenme dönemi öncemi anlatıyım..

hamurişi, karbonhidrat, fast food, gece yemeleri, mayonez, vb zararlı bilimum şeyler favorimdi..

gece uyumadan hemen önce bi ekmek arası kızartma köfteleri bol mayonezleee üstüne bide pilav ( evet utanıyorummm :) ) koyup yerdim.. 2 tane orta boy pizzayı bi kerede hüpletirdim, her sabah 3 poğaça yerdim.. çayımı 5 şekerle içerdm, yediğim herşeyi kar olarak görürdüm..bir tabak makarnayı 1 ekmekle yerdim söylemesi ayıp.. tatlı huyum yoktur hiç , ama ekmek arasına börek koyup yiyebilcek bi potansiyelim wardı :KK70:

düzenli beslenmeye başladıktan sonra,

çayda şekeri tamamen kestim, tatlandırıcı dahi kullanmıyorum.. poğaça yersem ayda 1 kere 1 tane yiyorum.. ödül gibi :)
5 ögün beslendim, 6dan sonra yemek yemedim ve yatmadan ara ögün de yapmadım, bol bol su içiyorum, ekmeği cooook azalttım,kahvaltı dısında olabildignce yemiyorum ki artık ekmeksiz de doyabiliyorum..
sulu yemeklerde yemegin suyunu yemiyorum, herşeyden yiyorum ama az az yiyorum.. olabildigince pilav makarna yemedm, 3bucuk ayda 1er tabak olmamıştır, hep tadımlık :)
fastfoodu unuttum, sadece ayda bir felan ödül olarak yiyorum, canım tatlı istediğinde kahvaltı ögününde 1 browni hüpletiyorum kahvaltı yerine, o beni kesiyo, kaçamak da cok yaptım ama hep dengeledim, diyelim ki kaçamak yapıp öğlen cısss yediysem akşam nesfit yada müsli yiyorum.. tüm ürünlermi light alıyorum, hergün muhakkak 2 yk yogurt yiyorum.. 2 kupa yeşil çay içiyorum..

artık midemi öğütücü bir cöplük olarak görmüyorum, daha da kolay doyuyorum bu nedenle :)

spor olaraksa, benim en eksik noktam bu işte.. ilk ay cok güzel sporumu yaptım ama sonra bıraktım, yogun calısıyorum ve cok yoruluyorum.. ama sık sık müzik acıp evde oynuyorum oryantal felan, bide sevgiliyle bol bol yürüyüş yapıyorum...

benden bu kdr :)

aynen aynennn:) tesekkur ederimmm, 76dan 71e indim, hedefim 65 ama ilk hedefim 68 :)

ulaşması kolay hedefler secmek de motive ediyo insanı, basamak basamak olması daha ii bence, insan ulaştıkca hırslanıyo ve kendine inanıyo, ben ilk başta 56 deseydim kendime, 19 kg demek bi gözüm korkardı ne yalan söyliiim ama smdi 7 kilocuk kaldı ne ki ooooo ben daha fazlaları verdim diyebiliyorum :)

bence sende cok güzel hedefler secmişsin,

beraaaber zayıflayalımm mıııııı :)))))))

hayırlı olsunn canım 70-79kg bizim topikte olmasa gerçekten bukadar azimle kilo veremezdik bende inanıyorum bunaa,vede bende sırf buyüzden kendime ayreten açmıştım sağlıklı yaşam günlüğüm topiği günlük gibi yazarım faydam olur yada ilerde günlük gibi okurum aa kaç kiloymuşum ordaa falan eskiden deftere çok günlük yazardım ama son 1yıldır kalemi almadım elime burda yazıyorumya ne biliyim artık canım istemiyo zor geliyo,neyse sende ii yapmışsın açmakla tekrar hayırlı olsun başarılarının devamını dilerim:KK64::KK64:

Son düzenleme:
ulaşması kolay hedefler secmek de motive ediyo insanı, basamak basamak olması daha ii bence, insan ulaştıkca hırslanıyo ve kendine inanıyo, ben ilk başta 56 deseydim kendime, 19 kg demek bi gözüm korkardı ne yalan söyliiim ama smdi 7 kilocuk kaldı ne ki ooooo ben daha fazlaları verdim diyebiliyorum :)

bence sende cok güzel hedefler secmişsin,

beraaaber zayıflayalımm mıııııı :)))))))

bende gelebilir miyiiimmm aranızaa :KK74:

bende gelebilir miyiiimmm aranızaa :KK74:

ne demekkkk memnuniyetleeeeee, birbirmize destek oluruz, motive ederiz, benim de destege ihtiyacım warrr walla ne yalan söyliiim, her cuma kilolarımızı yazarız buraya, yarın sabahtan başlayalım iremcim ne dersin :)

hayırlı olsunn canım 70-79kg bizim topikte olmasa gerçekten bukadar azimle kilo veremezdik bende inanıyorum bunaa,vede bende sırf buyüzden kendime ayreten açmıştım sağlıklı yaşam günlüğüm topiği günlük gibi yazarım faydam olur yada ilerde günlük gibi okurum aa kaç kiloymuşum ordaa falan eskiden deftere çok günlük yazardım ama son 1yıldır kalemi almadım elime burda yazıyorumya ne biliyim artık canım istemiyo zor geliyo,neyse sende ii yapmışsın açmakla tekrar hayırlı olsun başarılarının devamını dilerim:KK64::KK64:

bende günlük gibi yazmayı düşünüyorum, 5.takım kapanmak üzere, kendi kendime oynasırım brda, belkim bi kaç arkadaş ednirim diye actım burayı, sende ii kilo werdin heee laf aramızdaa, dewamını bekleriz :)

Topiğin hayırlı olsun canım ve seni canı yürekten tebrik ediyorum.bende 10 gün önce 84 kilo ile başladım şuan 80 kilodayım.Deneyimlerine ihtiyacım olacak,darısı kilocuklarından kurtulmak isteyen herkesin başına

ne demekkkk memnuniyetleeeeee, birbirmize destek oluruz, motive ederiz, benim de destege ihtiyacım warrr walla ne yalan söyliiim, her cuma kilolarımızı yazarız buraya, yarın sabahtan başlayalım iremcim ne dersin :)

Tabiki olur canım her cuma yazalım :KK66: o kadar çok diyet denedim ki..
1.58 boy ve 72 kilo .. geçen sene 9 kilo vermiştim 63 ü görmüştüm 5-8 kilo fazlam kalmıştı dışarıda ye aç kal gece ye yat enerji için çikolata vs derken 72 kiloyu gördüm tekrar.1 hafta karbonhidrat diyeti yaptım sonra bıraktım maydonozlu su içtim onu da bıraktım sonra 5 günde 5 kilo diyeti var onu yapmaya başladım haftada 3 verdim sonra 2 geri aldım artık ben de yoruldum abuk sabuk diyetlerden annem de olan sadece vücuduma oldu bu diyetlerle sinirlerim de çok gerildi .. ama tek aynı kalan kilolar oldu ..
geçen hafta diyetisyene gittim 1700 cal. diyet verdi onu yapmaya çalışıyorum birkaç gündür de tarçınlı bal karışımı yapıyorum . moralim o kadar bozuk ki artık hiç güvenim kalmadı kendime. pantolonlarım olmuyor üzerime . olanlardan da göbeğim çıkıyor dar t-shirt giyemiyorum. herkez sanki benim kilolarıma bakıyor gibi geliyor. bir de söyledikleri şu söz yok mudur bu kilo sana yakışıyor gayet güzelsin böyle diye çıldırıyorum görünen köy kılavuz istemez .. işte kilolu grubundayım gayet açık. bu 16 kiloyu vermek için hiç sabrım kalmadı. buralar çok sıcak yürüyüş yapamıyorum. yazın evde sadece oturuyorum ancak akşam dışarı çıkılabiliyor. ve ben artık kilolu grubunda olmaktan çok sıkıldım . kilo verdiğimde çok mutluydum giydiklerim daha çok yakışıyordu. zaten bu süreç yeterince yıprattı beni bir de bu kilo derdiyle uğraşıyorum .. kızlar bana akıl verin .. gram kilo veremiyorum . kendime saygım bile kalmadı. .
bilmem tarçından bilmem de 1700 kal. diyetten bilmiyorum şuan 70.8 kiloyum :) :KK17:

X