Lohusalık ve ailem

Geçenki konuya da yorum yapmıştım şimdide yazmak istedim. Annenin ablanın huyunu biliyordun keşke en başından doğuma kimseyi istemediğini söyleseydin. Söyleyemiyorsan topu eşine atsaydın. Son dakika insanlara gidin demek olmaz. Anca 1 hafta sonra fln artık zorlanıyorum kalabalıkta,siz gidebilirsiniz iyiyim dersin yollarsın. Lohusayken hassasiyet,stres,duygu değişikliği had safada oluyor, bu yüzden ben eşimle tek olmayı istemiştim. Bir hafta sabret. Açıkçası ameliyatlı,küçük bebekle koşturup bağıran yeğeni ben çekemezdim. kimsenin de isteyeceğini sanmıyorum.

Ablanız neden annenizin evinde kalmadı? Şimdiden gelmeleri saçma zaten annenlerde kalıp doğum gününde gelebilirdi yardımcı olmaya

Hiç abartmiyorsun. 2 odali küçük bir evde 1i hamile 5 kişinin kalması gerçekten sacma. Konfor alaninizi bozuyorlar ki bunu saglamalari gerekir. Ablanızin gelmesi gereksiz bence kalmaya

Ben konu sahibini haklı buldum ya, küçük çocuklu evde zor; çocuk kucağına almak isteyecek sevmek ellemek isteyecek, çoğunlukla gürültü yapacak, belki kıskanıp vuracak falan belli mi olur küçük çocuk bu. Cocuklu misafir geldiğinde bile geriliyor insan yok kafasına vurur mu gözüne parmak sokar mi diye ben mi abartıyorum ya?

Ki yeni doğum yapan anne huzursuz olduğu için muhtemelen yenidoğan da huzursuz olacak. Emzirmeye fln anne abla hep karışacak fikir beyan edecek, anlatırken ruhum sıkıldı 😒

Ben konu sahibini haklı buldum ya, küçük çocuklu evde zor; çocuk kucağına almak isteyecek sevmek ellemek isteyecek, çoğunlukla gürültü yapacak, belki kıskanıp vuracak falan belli mi olur küçük çocuk bu. Cocuklu misafir geldiğinde bile geriliyor insan yok kafasına vurur mu gözüne parmak sokar mi diye ben mi abartıyorum ya?

Ki yeni doğum yapan anne huzursuz olduğu için muhtemelen yenidoğan da huzursuz olacak. Emzirmeye fln anne abla hep karışacak fikir beyan edecek, anlatırken ruhum sıkıldı 😒
Evet hepsi dogru napicam blmiyorum anneme tekrar arayip solesem simdi iyce alincak ama.bende cok stresliyim simdiden gerildim

Farkindayim cidden .. doktor annemin tanidigi ama malesef oyle.bi konu var 😒annemle konusunca da anlamiyor napicaz bilsem yeminle cok stresliyim .. simdi gittilsr evlerindeler pazartesi tekrar sana geliriz dedi o.gunde ben istemiyorum kafa dinlemek istiyorum sali gunude dogum var sonra full kalicaklarmis istemiyorumki .. valla Cildircam nasil cikicam bu isin icinden bilmiyorum
tanıdıksa daha iyi bence, annemi kırmak istemiyorum siz söyleyin deyin. O kadın doğum doktoru olarak sizin halinizden anlamayacaksa kim anlar. doğum öncesi sinir stres yaptırıyorlar size, bencil davranmanız gerekiyor. inanın doğumdan sonra yeğeninizin sesi şimdikinden kat kat fazla sıkacak canınızı. çocuk canım ne olacak toleransını normal zamanda gösterseniz bile şu zamanda çekememeniz gayet anlaşılır bir durum. dediğim gibi 1 hafta ev işi yapmazsanız bir şey olmaz zaten. yemek zaten halledilir. dinlenmeniz gereken zamanda ablanızın gezip evinize hangi mikropla geleceği stresi, yeğeninizin sesi, annenizin vurdumduymazlığını çekmenize hiç gerek yok.

Geçenki konuya da yorum yapmıştım şimdide yazmak istedim. Annenin ablanın huyunu biliyordun keşke en başından doğuma kimseyi istemediğini söyleseydin. Söyleyemiyorsan topu eşine atsaydın. Son dakika insanlara gidin demek olmaz. Anca 1 hafta sonra fln artık zorlanıyorum kalabalıkta,siz gidebilirsiniz iyiyim dersin yollarsın. Lohusayken hassasiyet,stres,duygu değişikliği had safada oluyor, bu yüzden ben eşimle tek olmayı istemiştim. Bir hafta sabret. Açıkçası ameliyatlı,küçük bebekle koşturup bağıran yeğeni ben çekemezdim. kimsenin de isteyeceğini sanmıyorum.
Bende kalmıyorlar suan annemdeler anneme soliyim kendi kaliyoza kalsin kalmiyosa o da kalmasin

Merhaba 2 3 hafta önce bununla ilgili konu açmıştım cok da guzel fikirler geldi ama çözüm bulamadim .. evim de salon kapisi yok demistim oyle yapılmış baskada yatacak yer yok misafire salondaki 2 koltuktan baska .. doğum sonrasi icin annem yardimci olmak icin gelecek babamda rahatsiz annem.onu bırakamıyordu ablamda 5 yasinda kiziyla sehir dışından gelecek..
Annemin evi ilce olarak bize 40 dk uzak ozel araçla.
Evde zaten kalacak yer sorun ailesini istemiyo gibi algilanmasin fakat 4 gun sonra.dogum yapacagim ben sadece annemi istiyorum o zamanda belirtmistim herkes annene açık ca soyle fikirlerini sadece sen kal ablan baban annenlerin evinde kalsin gidip gelsin ya da dönüşümlü kalsinlar denildi annemle konuyu konustum annem surat asti 2 3 gun birbirimizi idare edemeyecek myiz filan dedi bende el gibi neden yanlis anliyorsun bir bebek bu coronada o kadar insan kucuk ev ne gerek var istemmekle ilgisi yok dedim ama anlamiyor annem ..
Ablamlar dun geldiler babam kalmayacakmis annem.ablam ve 5 yasinda yegenim kalacaklarmis bende annem oyle diyor fakat daha bugun geldiler yegenim.hic yerinde durmuyor asiri hiperaktif bi cocuk aşırı enerjik bir gunde 6 saatte kafam patladı gözüm yoruldu onu tskip edemedim cok hareketli.. evde birde asiri korkak kedim.var yegenimde onu sevmeye calisip surekli pesinden kostu bugun . Kedinin psikolojisi ayri bozuldu yegenimde cocuk oldugu icin anlamiyor neden benimle oynamiyor diye surekli hungur hungur ağladı..
O cocuk tamam biliyorum ama bende dogum yapicam hic zamanı degil simdi bu hareketliliğin cok stres oldum .. anneme soyledim annem yine surat yaptı ikidebirde kalicaz kalicaz alisir kedide alismak zorunda sende kalcaz diyip duruyo . Ne yapacağım?? Sizi istemiyorum gelme diyemem .. anneme açık- açık simdi cocuk kucuk cok hareketli yoksa istememek degil sadece sen olsan diyorum anlamıyor.. ustelik 2 hafta bizde kalabilirler ve ben cinnet geçiririm sanirim bu hareketlilikle .. esimde.rahstsiz olur soylemiyo.birsey ama olunmayacak gibi degilki.. karnimdaki bebege bile bugun birsey olacak diye korktum cocuk anlamiyorki daha kucuk eliyle karnıma bastirarak kalkmaya calisti eli ayagi dizi dirsegi kac kere gelecekti de karnimi korudum ..
4 gun sonra cocugum.oluyo.ben bunlari düşünüp strese girdim .. ne diyecegim ben daha nasil gelmeyin istemiyorum diyecegim anlamiyorlar annem.anlamiyor ..
Ablamda sehir dışından buraya bebek sevmeye birde kendi kizini anneme.birakip geziip tozmaya islerini halletmeye geldi çünkü yasadigi sehirde tanıdık yok malesef cocugu birakacak . Daha ilk gunden hatta anneme bırakıp disari gezmek istemis .. .
Simdi burda bunlari yaziyorum linc edilmek istemiyorum ama gercektsn ailemi taniyan biri olarak yaziyorum gercekten oyle ..
Yanlis anlasilmasin lütfen bu sevmemek degil yegenimi tabiki cok seviyorum o benim minik melegimm sadece dogum yapacagim bir kisiden.baskasinin ysrdiminada ihtiyacim yokken evde surekli bagirarak konusup ziplayan sabah 8 de kalkip 1 de uyuyan bir cocuk la nasil olck blmyrm
Sanırım dogum stresiyle biseyler karısmıs.
5 yasında cocugun sesine taktıysanız,yenidogan sesi sizi üzer.
Evde kediye yer var ama yardıma gelen ablayla yigene yer yok.
Bana biraz garip geldi.
Kadın lohusa size mi baksın?Bebekle mi ilgilensin?
İlk haftalar bebekle yalnız kalmak heleki sezeryan olacaksa daha zor.
Bana abartmıssınız gibi geldi ama bilemeyiz tabi icinizi.
Hayırlı dogumlar dilerim🙏🏻

Sanırım dogum stresiyle biseyler karısmıs.
5 yasında cocugun sesine taktıysanız,yenidogan sesi sizi üzer.
Evde kediye yer var ama yardıma gelen ablayla yigene yer yok.
Bana biraz garip geldi.
Kadın lohusa size mi baksın?Bebekle mi ilgilensin?
İlk haftalar bebekle yalnız kalmak heleki sezeryan olacaksa daha zor.
Bana abartmıssınız gibi geldi ama bilemeyiz tabi icinizi.
Hayırlı dogumlar dilerim🙏🏻
Ablam bana yardima degil bebek sevmeye geldi ustelik yegenimide anneme.birakip gezmeye cikma derdinde tek yardimci olucak kisi annem ama.o da.beni anlamiyor ..
5 yasinda cocuk surekli hop hop hopluyor bagirarak konusuyor kedi benls.oynamiyo diye agliyo bu sefer de bebegi kucagiima alamiyorum ben yediremiyorum diye aglayacak ugras dur ondan zor

Hiç abartmiyorsunuz. Son günlerinizi dinlenerek, sessiz sakin gecirmek varken, evde hiperaktif bir çocukla kafayı yemek zorunda birakilmissiniz. Ne anneniz de iş var ne de ablaniz da. Hal böyleyken, çekilecek çilem varmış deyip, çekeceksiniz, stres yapmayın demek falanda boş, insanı büyük strese sokar evde durmadan bağıran çağıran, kediye bela olan bir çocuk. Size sonuna kadar hak verdim.

Neden ablana abla sen daha sonra gelirsin evde kalicak yer yok demedinki annen anlamiyorsa ablana diyecektin zaten gelmisler geldikten sonra git diyemezsin

Hiç abartmiyorsunuz. Son günlerinizi dinlenerek, sessiz sakin gecirmek varken, evde hiperaktif bir çocukla kafayı yemek zorunda birakilmissiniz. Ne anneniz de iş var ne de ablaniz da. Hal böyleyken, çekilecek çilem varmış deyip, çekeceksiniz, stres yapmayın demek falanda boş, insanı büyük strese sokar evde durmadan bağıran çağıran, kediye bela olan bir çocuk. Size sonuna kadar hak verdim.
Suan annemin evinde kalıyorlar o da ayni sehirde sadece ilce olarak uzak annemle tekrar konusucam istemddigimi

Çok haklısınız. Ben de olsam yeni doğum yapmışken evimde yerinde duramayan bir çocuk istemezdim. Üstelik ev küçük, gürültüden uzaklaşıp kafa dinlemek mümkün değil. Ya tekrar annenizle konuşun ya da babanızdan annenizi ikna etmesini isteyin

Evet hepsi dogru napicam blmiyorum anneme tekrar arayip solesem simdi iyce alincak ama.bende cok stresliyim simdiden gerildim
Ya Allah aşkına alınırsa alınsın bebenin sağlığından daha mı önemli? Arayın söyleyin, anlattıklarınıza bakılırsa hiç gelmemeleri gelmelerinden daha hayırlı.

Abartı falan yok! Ben sizi haklı buldum valla, doğumdan çıkınca kamyon çarpmış gb oluyor insan, evde fazladan gürültü stres çekmeyi kimse istemez.

Kimse yardıma gelmese de bişey olmaz merak etmeyin, kafanız rahat olur, bir hafta kâh dışardan hazır yemek söyleyin kâh kahvaltılık şeylerle geçiştirin yemek işini, temizliği de yapmayıverin, yeterki kafanız dinç olsun huzur olsun.

AY abartmayın yahu
Bende dogumda annemde kaldım ,kardesim gün asırı 2 kücük cocuguyla geldi yrdıma.
Cocuklardan biri 5 biri 2 yasındaydı.
Hicde kucaga alayım gezdireyim durumu olmadı.
Kalabalık istemyebilir onu anlarımda,cocıklu ablam gezmeye gelmis iması hos değil.

Ablam bana yardima degil bebek sevmeye geldi ustelik yegenimide anneme.birakip gezmeye cikma derdinde tek yardimci olucak kisi annem ama.o da.beni anlamiyor ..
5 yasinda cocuk surekli hop hop hopluyor bagirarak konusuyor kedi benls.oynamiyo diye agliyo bu sefer de bebegi kucagiima alamiyorum ben yediremiyorum diye aglayacak ugras dur ondan zor
Ben burda tek korona zamanı gezmesine takılırdım.
Yoksa abla farklı bir sehirde tek basına cocık büyütüyormjs,daha dogumda olmamıs,korona olmasa gezsin ya azcık kafa dagıtsın derim net.
Tekrar söylüyorm yenidogan sesi sizi üzer olaylara böyle bakarsanız.
Benim kzıım sakin bi bebekti,kesintisiz 2 saat agladıgını bilirim.
İns sizinki daha sakin bi bebek olur ama beklentiyi düsürün.
Cok ararsınız 5 yas sesini sonra😊

X