Lohusalık ve psikolojik şiddet

Çok sağolun cevap için . Günde 7-8 kere emziriyorım , sağıyorum da ama bebeğim doymuyor ağlıyor hep . Kitap öneriniz için teşekkür ederim
Kitap değil aslında :KK66:
Linki bırakayım, blog

En altta linkler, faydalı oluyor epey.

ben mamaya karşı hiç değilim :)
Bebek açsa verilir, bebek doyar mutlu olur, anne de stres çekmez
İlk bebeğimde vermemek için direndim, saçma sapan triplere girdim😅
2. Ve 3. De hastaneye biberon ve mama alıp gittim :)
İşin garibi stres olmadığım için ihtiyaç da olmadı.
siz biraz sakin kafa kalmaya çalışın.
Şartlarınızı da buna göre düzenleyin.

Söyledikleri şeyler belki doğrudur anne değilim bilmiyorum ama emziren kadının canının sıkılmaması gerektiğini sütünün azalacağını herkes bilir. Bu kadar emzirmeye hakim insanlar bunu unutuyor ne hikmetse hiç iyi niyet bulamıyorum bu konuda. Kayınvalideyi yollayın kocanıza da iyi bir ayar verin her şeye karışmasın. Boşanma lafı çok büyük tepki olmuş ama aşarsınız bu durumu ikiniz içinde çok yeni. Allah yardımcınız olsun
O kadar baskı oldu ki hiç yapmadığım şey cinnet geçirdim resmen 😢 sağolun❤️

Dün kesin kararlıydım . Bu gün annemi babamı aramış . Bi de o kadar çok meme ucu ve meme ağrım var ki. Genel cerraha gideceğim . Sağolun cevap için

Emzirmek öyle göründügü gibi kolay degil ki ilk basta. Bende ilk iki hafta ne cektim. Dogumdan hic agri kesici kullanmadim, ama ilk emzirirken Aman Allahim bu ne dedim resmen. Yara olmasi felan ekstra zaten. Esiniz annesinin lafina bakip dir dir edecegine size yardim etmeye baksin

Zaten emzirmeden direk mama vermiyormuşsunuz ki. Önce meme eğer doymadıysa mama şeklinde gitmeye devam edin. Sık sık emzirin. Gece emzirme süt miktarını artırıyor. Söylenenleri eğer faydanıza değilse duymayın. Bebeğin kilo alımına göre ilerleyen zamanlarda doktorla karar verirsiniz. Sağlıkla büyütün
Doktor da mama gerekli anne doğru yapıyor dedi . Sağolun ❤️

Kitap değil aslında :KK66:
Linki bırakayım, blog
Çok teşekkür ederim. Bebeğim yoğun bakıma girince çok üzüldüm . Büyük ihtimal ondan azaldı . ❤️
En altta linkler, faydalı oluyor epey.

ben mamaya karşı hiç değilim :)
Bebek açsa verilir, bebek doyar mutlu olur, anne de stres çekmez
İlk bebeğimde vermemek için direndim, saçma sapan triplere girdim😅
2. Ve 3. De hastaneye biberon ve mama alıp gittim :)
İşin garibi stres olmadığım için ihtiyaç da olmadı.
siz biraz sakin kafa kalmaya çalışın.
Şartlarınızı da buna göre düzenleyin.

Emzirmek öyle göründügü gibi kolay degil ki ilk basta. Bende ilk iki hafta ne cektim. Dogumdan hic agri kesici kullanmadim, ama ilk emzirirken Aman Allahim bu ne dedim resmen. Yara olmasi felan ekstra zaten. Esiniz annesinin lafina bakip dir dir edecegine size yardim etmeye baksin
Böyle cevaplar geldikçe haklı olduğumu daha iyi anlıyorum sağolun ❤️

Kayınvalide olunca bu kadınlara noluyor anlamıyorum. Sanki bir zamanlar hiç gelin olmamış gibi davranıyorlar.
Anne sütü tabi ki güzel ama gelmiyorsa napsın bu anne.
Ama olur mu mamalar pahalı aman oğullarının parası gitmesin.
Bi de çalışıyorum cnm

T Tubaaaa81
Notlarda göreceksiniz, mamaya sıcak bakmıyor ama mama verme diyip bırakmıyor da.
Yapabileceğiniz her şeyi detaylı anlatıyor.
bana faydası sütümü arttırmada ve mamayı nasıl kullanmam gerektiğini anlamam da oldu :) size De faydası olur umarım.
Sağlıkla büyütün.

Doğumdan itibaren neredeyse hiç sütüm olmadı benim. Bebeğimde ısrarla memeyi tutmadı. Üstüne sarılık geçirince mecbur mamaya başladım. Şimdi 33 aylık, fiziki olarak gayet güçlü bir bebek.
Bebek bakmaya gelen herkes bilmem kaç yaşına gelene kadar emzirdiğini, çocuğunun emzik nedir bilmediğini anlatır giderdi. Annem ve eşimde dahil herkesin gözünde bir bebeği emziremedi oldum :) Size tavsiyem bebeğinize odaklanın, doktorunuzdan fikir alın ve gerekiyorsa mamaya başlayın.

Cnm öncelikle bebeğin kucağına almissin gözün aydin
Bu baskılar toplumda yapılmayan gelin nadirdir
Sadece aile degil geçende saglikocagina gittim hemşire mama verme neden veriyorsun birton nasihat etti
Esimde eve gelince mama vermeyelim dedi ozaman sen ver memeni dedim
Ben hem meme hem mama veriyorim
İsteyenede cevabını veriyorum
Sürekli annesutu gelse kimse mamaya başvurmaz
Çok biliyor herkes
Takma kafana
Eşine cevabına bayıldım muhteşemsin 🤣

O kadar baskı oldu ki hiç yapmadığım şey cinnet geçirdim resmen 😢 sağolun❤️
Siz canınızı sıkmamaya çalışın herkese de cevabını verin içinize atmayın. Malesef çevremde yeni doğum yapmış çoğu kadın sizinle benzer süreçlerden geçiyor yaşatanlar da kadın üstelik sanki zamanında kendileri yaşamamış gibi nasıl böyle davranabiliyorlar anlamıyorum. İnşallah bizden sonraki nesilde bu yersiz dayatmalar biter. Üzmeyin tatlı canınızı💕

Eşine cevabına bayıldım muhteşemsin 🤣
Surkeli bana öyle diyor mama vermeyelim
Meme ver meme ver
Sanki şarıl şarıl süt geliyor da ben saklıyorum yoğurt yapacağım sanki
Birde ben tuvalete gittim bir ara baktim elinde biberon bebege mama veriyor noldu dedim sütun yetmedi mi🤣

Surkeli bana öyle diyor mama vermeyelim
Meme ver meme ver
Sanki şarıl şarıl süt geliyor da ben saklıyorum yoğurt yapacağım sanki
Birde ben tuvalete gittim bir ara baktim elinde biberon bebege mama veriyor noldu dedim sütun yetmedi mi🤣
Kız Allah seni napmasın ya🤣 çok iyi yapmıssin valla erkekler ve kaynanalar herşeyi kendi istedikleri gibi olsun istiyorlar bende tüp bebeğe başlayacağım neymiş anası gelip bizde kalmalıymış üstüme gelme valla vazgeçerim dedim kimseyi çekemem valla yok kalktın yok şunu yaptın diye darlayacaklar beni

Merhaba sağlıkla büyütün bebeğinizi. Eşiniz ve kayımvalideniz size başlı yapıyor yanlış evet ama siz de sütünüzü arttırmak istiyorsanız daha sık emzirmelisiniz. Süt arttırmak için günde 7 8 emzirme yeterli değil. En az 10 12 emzirmeye çıkarmalısınız. Özellikle gece emzirmesini ihmal etmemelisiniz sütü en çok arttıran gece emzirmesidir. Gece emzirme aralığı da 3 saati geçmemelidir. Aslında sayılara takılmamak gerek Ama bilgi verme açısından bunları söylüyorum. Gak meme gün meme olayı doğru süt arttırmak istiyorsanız gerekirse yarım saatte 1 saatte bir emzireceksiniz. Başka çocuğunuz yoksa eğer bunu yapmak çok zor değil.

Elbette anne sütü alan da mama alan da büyüyor ve maşallah sizin de sütünüz hiç değil yok değil. Bence emzirme danışmanlığı alabilirseniz bebeği tamamen memeye döndürebilirisiniz. Eğer eşiniz ve kayınvalideniz anne sütünü destekliyorsa emzirme danışmanlığına da çok soğuk bakmayacaktır.

Meme yaralarınız için de emzirmediğiniz zamanlarda memeyi sürekli havalandırın açık tutun. Meme acısı ve yarası bebeğin doğru pozisyonda emememsinden bebeğin memeyi doğru kavrayamamasından da kaynaklanabilir. Pozisyonunuzu düzeltirseniz acısı azalacaktır. İmkânınız varsa bir emzirme danışmanına başvurun. İmkânınız yoksa sağlık ocağındaki ebeniz tecrübeli ise onun yanında emzirin size doğru pozisyonları göstersin.

Elbette mama zehir değil ama bebeğiniz çok küçük memeye tamamen dönebilir bu şansınızı kullanın mutlaka. Sevgiler...

Ayrıca benim kardeşim de mamayla büyüdü şuan 1.93 boyunda 113 kilo hiçte sağlıksız olmuyorlar
Benim bebegimde suan en yüksek boy limitinde 😅ve esim kısa olmasina r
Kız Allah seni napmasın ya🤣 çok iyi yapmıssin valla erkekler ve kaynanalar herşeyi kendi istedikleri gibi olsun istiyorlar bende tüp bebeğe başlayacağım neymiş anası gelip bizde kalmalıymış üstüme gelme valla vazgeçerim dedim kimseyi çekemem valla yok kalktın yok şunu yaptın diye darlayacaklar beni
Kesinlikle kabul etme
Pandemi bana yaradi bu donemde
Esimin ailesi hastaneye gelemedi
Zaten geldimi enaz onkisi geliyorlar
Koloni halinde yaşadıkları için
Sonra sadece evegelip gittiler yarimsaat durdular ohmiss kafam rahat
Annemdeyim şuan kırkım cikana kadar
Zaten sezeryan oldum kesiklerim aciyor
Kaynanam gelseydi iyice cildirirdim 😒

X