Lohusalık ve psikolojik şiddet

Esimin boyu ortalama uzun degil
Bebeğim bizim aileye cekmis uzun
Kaynanam diyorki ana uzun baba uzun tabi uzun olur🥳
Kaynana kafasi cidden değişik
Birde ben annesutu emmisim hep hemde 4 yasina kadar
Annem zorla biraktirmis
Ve ailede bağışıklığı en düşük benim 🤣

Esimin boyu ortalama uzun degil
Bebeğim bizim aileye cekmis uzun
Kaynanam diyorki ana uzun baba uzun tabi uzun olur🥳
Kaynana kafasi cidden değişik
Birde ben annesutu emmisim hep hemde 4 yasina kadar
Annem zorla biraktirmis
Ve ailede bağışıklığı en düşük benim 🤣

Benim kv de diyor kız olursa görümcelere, oğlan olursa da oğluma çeksin.
Hamburger ya bu zaten siparişi ver kapına gelsin.
Ben taşıyıcıyım zaten sadece.
Konuşup duruyorlar işte :olamaz:

Öncelikle sakin olun.

Eskiler öyle der evet.
Gak meme guk meme vereceksin.
Bebek emdikçe kanallar açılacak.
Ne kadar talep o kadar süt üretimi.
Sağma makinesi çekim gücü bebeğin etmesinden zayıf vs..
Söylenenler bunlar..

Elbette anne olarak bebeğinizin doyup doymadığını anlarsınız.
Baktınız çok huzursuz açlıktan ağladığına eminsiniz.
Elbette mama ile destekleyeceksiniz.

Sağlıkla buyutmenizi dilerim.
Gözünüz aydın.
Etrafı çok umursamayın.
Gerekirse doktor eşliğinde kararlarla ilerleyin bir şey diyemezler.
Çok sağolun çocuk doktorum da anne doğru düşünüyor , kilo alımı normal dedi annelik ne zormuş❤️

Ahh çok üzüldüm bir anneye nasıl davranılır hiç bilmiyor eşiniz ve kayınvalideniz . Ama lütfen sakin olun , biraz yürüyüş yapın , vitaminlerinizi için yani kendinize bakın . Anne sütü alan da büyüyor mama alan da büyüyor . Kendinizi çok sıkmadan emzirmeye çalışın ama olmuyprsa da olmuyordur. En önemlisi bebeğin ve sizin sağlığınız , gerisini hiç düşünmeyin
Ben de bebeğimi kendimi en fazla düşünüyorum . Empati yoksunu insanlar sağolun cevap için🥰

Zaten emzirmeden direk mama vermiyormuşsunuz ki. Önce meme eğer doymadıysa mama şeklinde gitmeye devam edin. Sık sık emzirin. Gece emzirme süt miktarını artırıyor. Söylenenleri eğer faydanıza değilse duymayın. Bebeğin kilo alımına göre ilerleyen zamanlarda doktorla karar verirsiniz. Sağlıkla büyütün
Emzirmekten meme ucum yara oldu . Artık sabrım tükendi çok sağolun ❤️

Sütün yetsede, yetmesede hiç önemi yok. Anne olan sensin. Cocugun için en iyi nedir bilen sensin. Ha tercrübe namina 1 defa birseyler denilebilir. Sonra yine sana kalmali neye karar verdigin ve kimse daha fazla karismamali.

"Hangi anne ister mama vermek" cümlesi bile mama veren anneleri suçlayici bir cümledir. Sanki zehir. Degil arkadasim degil. Süt gelmediginden veren var, gece artik daha fazla uykusuzluga dayanamadigi için veren var (es kisisi versin diye), hem mama, hem süt veripte artik zorlanip mama verende var. Hiçbiri olmadan sirf keyfinden dolayi verende var.

Meme veren anne, mama veren anneden daha üstün degildir ve tersi. Fazla çabalayip ve bu defa mutsuz yorgun olmakta cocuk için faydali degil. En iyisini sen bilirsin. Senin morelini bu kadar bozan kv'deyi de eve postala.

Doğumdan itibaren neredeyse hiç sütüm olmadı benim. Bebeğimde ısrarla memeyi tutmadı. Üstüne sarılık geçirince mecbur mamaya başladım. Şimdi 33 aylık, fiziki olarak gayet güçlü bir bebek.
Bebek bakmaya gelen herkes bilmem kaç yaşına gelene kadar emzirdiğini, çocuğunun emzik nedir bilmediğini anlatır giderdi. Annem ve eşimde dahil herkesin gözünde bir bebeği emziremedi oldum :) Size tavsiyem bebeğinize odaklanın, doktorunuzdan fikir alın ve gerekiyorsa mamaya başlayın.
Çok sağolun zaten yarıdan çok mama veriyorum . Süt az doktor da gerekli diyor. Allah bebeklerimize sağlık versin ❤️

Benim bebegimde suan en yüksek boy limitinde 😅ve esim kısa olmasina r
Kesinlikle kabul etme
Pandemi bana yaradi bu donemde
Esimin ailesi hastaneye gelemedi
Zaten geldimi enaz onkisi geliyorlar
Koloni halinde yaşadıkları için
Sonra sadece evegelip gittiler yarimsaat durdular ohmiss kafam rahat
Annemdeyim şuan kırkım cikana kadar
Zaten sezeryan oldum kesiklerim aciyor
Kaynanam gelseydi iyice cildirirdim 😒
Söylemeyi bile düşünmüyorum ben aslında

Sütün yetsede, yetmesede hiç önemi yok. Anne olan sensin. Cocugun için en iyi nedir bilen sensin. Ha tercrübe namina 1 defa birseyler denilebilir. Sonra yine sana kalmali neye karar verdigin ve kimse daha fazla karismamali.
Teşekkür ederim: mama Demir , anne sütü altınmış . ❤️
"Hangi anne ister mama vermek" cümlesi bile mama veren anneleri suçlayici bir cümledir. Sanki zehir. Degil arkadasim degil. Süt gelmediginden veren var, gece artik daha fazla uykusuzluga dayanamadigi için veren var (es kisisi versin diye), hem mama, hem süt veripte artik zorlanip mama verende var. Hiçbiri olmadan sirf keyfinden dolayi verende var.

Meme veren anne, mama veren anneden daha üstün degildir ve tersi. Fazla çabalayip ve bu defa mutsuz yorgun olmakta cocuk için faydali degil. En iyisini sen bilirsin. Senin morelini bu kadar bozan kv'deyi de eve postala.

Çok teşekkür ederim. Duygularımı ifade etmişsiniz ♥️ Baskıyı anlatamam size cinneti geçirtti bana

Bunu kv olmayan kadinlarda yapıyor tabi nedense ziyaterelerde olsun burda bile yapan var. Cok ilginc bir sey 😀
❤️ Gerçekten cnm sütüm az ne yapabilirim empati yoksunu insanlar. Bebeğim olmadan niye çocuk yapmıyorsun sanki isteyince hemen oluyor , şimdi de bu

Meme ucu için plastik ve gümüş koruyucular var. Kremler ve bu koruyucular işinize yarayabilir.
Gümüş kapak aldım, krem de var ama yine ağrım sızım çok ,normalde de meme ağrısı çeken biriyim. Yarın genel cerraha gideceğim teşekkür ederim tavsiyeniz için

Çok teşekkür ederim. Duygularımı ifade etmişsiniz ♥️ Baskıyı anlatamam size cinneti geçirtti bana

Baskiyi anliyorum ben. Benimde sütüm fazla gelmedi. Herseyi denedim, hap bile aldim gelmesi için. Bendede diger baski vardi "senin sütün yetmiyooo mama veerr" baskasi. Kendimi dünyanin en kötü annesi gibi his ediyordum. Hem süt, hem mama veriyordum (siringa ile yani bebek emerken ayni zamanda siringa ile mama aliyordu).

Ve o kadar yorucuydu ki. Hem emzirme, hem mama hazirla, sonra biberonlari temizle, 2 saat sonra yine aynisi. Emzirirken en azindan bi 10 dakikada isin bitiyordu. Isin psikolojik boyutu dahada yorucuydu.

Sonra bir gün bir arkadas sayesinde karar verdim, tamamen mamaya geçiyordum diye. Aldigim en iyi kararlardan biriydi. Biraz daha enerji gelmisti, kizim ile daha iyi zaman geçirebiliyordum. Yani mutlu anne, mutlu bebekte demek. Kendi isteklerini, sinirlarini kendin belirle. Ne olursa olsun, sen iyi bir annesin! Bunu kafanda tut.

Baskiyi anliyorum ben. Benimde sütüm fazla gelmedi. Herseyi denedim, hap bile aldim gelmesi için. Bendede diger baski vardi "senin sütün yetmiyooo mama veerr" baskasi. Kendimi dünyanin en kötü annesi gibi his ediyordum. Hem süt, hem mama veriyordum (siringa ile yani bebek emerken ayni zamanda siringa ile mama aliyordu).

Ve o kadar yorucuydu ki. Hem emzirme, hem mama hazirla, sonra biberonlari temizle, 2 saat sonra yine aynisi. Emzirirken en azindan bi 10 dakikada isin bitiyordu. Isin psikolojik boyutu dahada yorucuydu.

Sonra bir gün bir arkadas sayesinde karar verdim, tamamen mamaya geçiyordum diye. Aldigim en iyi kararlardan biriydi. Biraz daha enerji gelmisti, kizim ile daha iyi zaman geçirebiliyordum. Yani mutlu anne, mutlu bebekte demek. Kendi isteklerini, sinirlarini kendin belirle. Ne olursa olsun, sen iyi bir annesin! Bunu kafanda tut.
Ben de tam tersini yaşamıştım. Kendi annem memelerimi sıkarak kontrol etmişti ilk gün hastanede🙈 heralde benim minik göğüslerimden süt gelmeyeceğine çok inanıyordu ben de sürekli hemşire şöyle dedi böyle dedi diye ıspat peşine girişmiştim. Hemşire uyku ve bol su en önemlisi emzir ve sağ demişti de ben ya emzirirdim bebeğimi ya da memem kanayana kadar sağardım. Sütümü sağdığımda annem hiç çıkmamış ki derdi çok üzülürdüm. Yaşadığım bunalımlar arasında sütüm kesilecek bebeğim aç kalacak benim yüzümden diye kısır döngüye girerdim. Her doktora gittiğimde kilo aldığını öğrendiğimde rahatlardım. Eğer doktor kilo alımını yavaş görseydi ve mama deseydi mama verecektim elbette. Doktordan başka çevremdeki kimseyi dinlemedim. Hey gidi günler heyyy.

Mutlu hissetmenize çok sevindim . Bi de bebeğim 12 gün ıslak akciğer tanısı ile yoğun bakımda yattı . Sağlıkla kucağıma aldım şükür . Şimdi de bunlarla uğraşıyorum . Sağolun destek için ❤️

Sen sürekli emzir kilo alımı, kakali cisli bez sayısı normal ise bebegin doyuyordu. Emziriyorum ama sürekli ağlıyor bebek doymadi o yuzden ağlıyor demek degildir. 40 gunluk bebek daha herseye aglar zaten. gazi vardir aglar, karni agrir aglar, uykusu vardir aglar aglar yani bebek bu. Açlıkla alakasi yok. Mama da zehir degil sonuçta doktorun vermeni gerekli görürse ver gitsin kimseyi ilgilendirmez. Kayinvalidene açıklama yapmak zorunda değilsin. Birsey derse hangi tip fakültesini bitirdin diye sor veya hangi bilimsel arastirmalarla mamanin zararli olduguna kanaat getirmis bi soylesin. Esinde cok baski yapiyorsa beraber gidin cocuk doktoruna belki o zaman koca kari anasini degilde doktorlari dinlemesi gerektigini anlar. Stresten dolayi boşanmayı düşünüyorsun ama zamanla bu baski da azalir. Cocuk olunca bazi babalar cok ilgili olup bunaltirken kimisi de ilgisizlikten dolayi bıktırır. Ama zamanla gecer emin ol

X