Lohusalık ve yeni hayatim ve ic sikintilarim

Dişinın sıkıntısı kulağına vurmuş iltihaplandı kulağı crp de 14 olmuş . 1 dişi çıkartmak için tam 2 aydır çabalıyor korkunç ya her sabah uyanıyoruz çıktı çıkacak diye . Pazartesi gece patladı dün akşam da ateşlendi . Doktor serum taktı 3 saat kesintisiz ağladı yemek zaten yemedi onu hiç saymıyorum . Doktor cuma günü yine ateşlenirse yatış yapacağım dedi Korkuyorum valla bu konuyu okuyunca yine depresyon geldi bana

Peki anne sutu dinlenince uyuyunca artar diyolar tek bakinva insan yorgun uykusuz bitiyo o zaman nasil olucak süt

Ben sana birsey daha soracagim simdi anne sutu dinlenerek uyuyarak geliyor ya e bebek bakmak yorgunluk uykusuzluk demek o zaman tek bakinca sut nasil oluck
Aslında moralle alakalı bence birde su ve bol bol emzirmek uyku konusunu da soyle asmistim gunu bölerek mesela gündüz bir uyudugunda bende uyucam ikinci uyudugunda biseylee hazirlarim atistirim digerinde atıyorum camasirlari yıkarım asarım vs vs
Evin dinamiginw göre firsat buldugun her an dinlen tabii
Gece de basta zorlansan da sonradan alisiyorsun ve beni en cok rahatkatan sey bastan beri rutin olusturmakti her seyimiz saatliydi..
Her evin dinamigi farkli her bebek farkli her tecrube de oyle. O yuzden bir an once yalniz kalmalisin aslinda bebegin ve kendin icin bir duzen tutturup alisman gerekiyor ve hersey o zaman gun gun daha iyiye gitmeye basliyor.
Ve sana yazarken fark ettim ki ben o zor gumleri.bile unutmusum.şaka.gibi hatirlamakta zorlandim oysa ki aslaaaaa unutmam diyordum

Peki anne sutu dinlenince uyuyunca artar diyolar tek bakinva insan yorgun uykusuz bitiyo o zaman nasil olucak süt
Ben hiç uyumazdım gündüzleri . Çünkü gündüz uyuduğum zaman inanılmaz başım ağrır ve uyandığım zaman ben neredeyim günlerden ne filan kafasına geliyorum çünkü. Benim şöyle bir şansım vardı oğlum gece emer yeniden uyurdu öyle ağlayayım veya uyumayayım kafasına girmezdi . Gece uyku rutini yapmıştım 40 çıkınca hala iyi devam ediyor o düzen şuan 16 aylık . Birde bol su iç düzgün beslen o önemli sütün kalitesi için . Ayrıca bol emzirmek çok önemli . Evi süpürmeye başlamadan emzirirdim süpür yer siler bir kere daha emzirirdim böyle böyle artmıştı . Sonra tek göğüs beslenmek istedi o zaman da yanına yatar uyumasına destek verirdim o uykuya dalarken emmek istemediği taraftaki gögsümü üzerine eğilerek ağzına verirdim çünkü kucağımda o tarafa yatmak bile istemezdi. Tabi hemen uykuya düşerdi fazla Çekmezdi ondan sütüm azalmıştı . Sonra normal emmeye başlayınca sütüm yeniden düzelmişti

Yok öyle düsünmeyin evet imkan varsa kaak isterseniz annenizde kalın kırkı çıkana kadar bebeginizin ama şunu ekleyeyim tedirgin olmayin diye yazmak istedim.
Kizim 3.5 yasindaydi asiri asiri hareketli bir çocuk evi yıkıyordu ve oğlum doğdu oğlumda nasil desem hic durmazdi asla cok aglayan zor bir bebekti ve cok cok hastalık gecirdi malesef surekli doktor serum hastane bu üçgende gecti süreç 18 saat uyumadigimi biliyorum cok net en son gözlerim açık uyumuşum sanirim doktor fark etmis konuştuğuna tepki vermediğimde hemen eşimi çağırdılar anneyi biraz dinlendirelim diye neyse uzattim süt gitmiyor oylece duruyor bol su için saglikli beslenin ve endise etmeyin evladiniza cok guzel bakarsiniz

Annem ssgolsun cok guzel yardim ediyoda benim derdim ev iste ne evse
Hepsi gecicek merak etme. Benim tavsiyem annen madem güzel bakıyor sen de bu fırsatı değerlendir. Güzelce dinlen. Kendini topla. Kocişini özleyince telefonla konusursun. Hem gecici süre. Sen doğumdan önce de çok stres yaptın. Bi at şu stresi üstünden. Hazır yemeğini ye, bebeğini emzir sev, yat uyu. Sonra hazır olunca eve gidersin. Ama önce hem kafanı hem vücudunu dinlendir. Bak şimdi bebeğinin gıdısı var ya tam da orayı içine çeke çeke kokla bişeyciğin kalmaz

canım benim sen gergin olursan bebeğinin sakin olma ihtimali yok

Doğum yaptım annem 3 gün kaldı, sonra gidebilirsin yorulma dedik gitti kadıncağız napcak bizde mi kalacak sürekli. Sonrasında eşimle baktık bebeğimize. Yeri geldi saatlerce susmadı; sürekli ağladı. Yapacak bir şey yok o bebek dünyaya geldi ve en iyi şekilde bakılmalı. Anne olmuşsunuz bu kadar mızmızlık benim bile içimi şişirdi. Yani 2 seçenek var ya annenizin evi ya kendi eviniz. Bu kadar uzun uzun düşünecek ne var Allah aşkına.

Ben mizmizlik yapmiyorum annem vee esim annemdd kalmam konusundz isrsr edip durdular

Ben mizmizlik yapmiyorum annem vee esim annemdd kalmam konusundz isrsr edip durdular
Kalın o zaman boşverin. Rahatsanız niye bozacaksınız rahatınızı. Şu an bebeğinizin ve sizin rahatınız en önemlisi. Bebekten sonra eşinizle zaten eskisi gibi olmayacak bir süre, evde olsanız da ayy canım eşim diye sarılıp uyuyalım falan olmuyor yani. Herkes ayrı bi koltukta devrilip kalıyor

1 hsfts kaldik bebekle evde aynen biliyorum

Kendi evinde zamanla alışacaksın

Eşiniz kafasini dinlemek istiyor belli ki
Gece bebek aglamasi cekmektense deliksiz uyumak tatli gelir tabii
Ne kadar cabuk duzeninizi kurarsaniz sizin icin o kadar iyi
Buyume ataklari uyku gerilemeleri... bunlar bebekleri ve dolayisiyla anneleri yoran seyler.
Evet lohusaliktan sonrasi daha kolay cunku kriz yonetimini öğreniyorsunuz
Ama siz boyle yaparsaniz adaptasyon sureciniz daha da sarkar.
Ayrica aglamasi sizin evi sevmemesinden degildir
3. Haftadan sonra artik gaz sancilari basliyor
3 aylik olana kadar devam ediyor
3. 4. Haftalar bebek bu sancilara alisana kadar ani ve fazlaca aglamasi normal
Evi yeterince isitamiyorsaniz soguk sancisini arttirdigindan ağlamıştır fazlaca
Uygun onlemleri alirsiniz o da rahat eder

Ben sezeryan dogum yaptım ablam sadece hastaneden çıkınca 3 gün yanimda kaldı benim oğlum da sarilik vardı tek başıma hem oğluma baktım hem evime haftada 3 kez dikişlerimin ağrısına dayanarak hastaneye gidip geldim yani demem şu ki kendine güven zaten evladının tek ihtiyacı sensin

Ben de bu sene doğum yaptım lohusalık çok zor bir süreç ilk zamanlar annemde kaldım yemeğimi yiyordum ama içim rahat değildi bunalıma girdim. kendi evimize geçince bebeğim yatağına alışınca düzenimizi kurunca daha rahat ettim. İşlerinizi düzene sokun. Yemek yemeyi ve vitamin almayı ihmal etmeyin. Süt için bu önemli. Benim de kedim var ve beyaz uzun tüylü birlikte yatıyoruz ama bebeğimi kendi yatağında yatırıyorum. Bizim yatağa yatırmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…