Lütfen bana yardım edin ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ilişki üzerine bir okb sahibisiniz herhalde. ilişki içindeyken kişi ya aldattığından ya da aldatıldığın şühpe duyar, kahır bela düşüncelerle baş etmeye çalışır. yalnız değilsiniz bir çok insan bu dertten muzdarip. destek grupları tr de olmuyor galiba ama abd gibi yerlerde çok var. belki doktora gittiğinizde benzer rahatsızlığı olanlarla tanışmak istediğinizi söylerseniz ve o kişilerlerle bir araya gelirseniz faydası olur kesinlikle. çünkü devamlı bir onay, yatıştırılma ihtiyacınız olacak başlarda. bu onayı eşiniz dostunuz da verebilir ama vermek isteyeni bulmak çok zor olur. kimse bu işlere üç beş kereden fazla tahammül edemez. siz de anlamışsınızdır artık. mutlaka psikiyatr bulun. ilaçsız olmaz. o değilse öteki kesinlikle size uygun biri bulunur. imkanınız varsa uygun bir psikoterapi de almalısınız. maalesef külfetli bir tedavi. şimdilik bu yoksa 'cheating ocd' diye youtube ve ya google üzerinde araştırın. ingilizce bilmiyorsanız türkçe altyazılı seyreder ya da sayfayı türkçeye çevirerek okursunuz. günlük de tutun. gerçekte olmayan hiç yaşanmamış anılarla savaştığınızı unutmayın. iş arkadaşınızı görünce yüzünüz kızarmadı, nabzınız hızlanmadı, diliniz tutulmadı. bunlar gerçek değil. böyle şeyler aklınıza geldiğinde 'okb okb' diye kendi sesinizi duyacağınız şekilde söyleyin. günlüğünüze yazın. hemmen bir doktor bulun ama. çok geçmiş olsun.
Yüzüme anlamsız bir kasılma oluyor ve gulesim geliyor kalbim panik yapıyor içime sıkıntı geliyor ateş basıyor nabzını yükseliyor ve bazen dilimde tutuluyor . Bunlar oluyor ama ve ben bunu hoşlanma gibi görüyorum ve bu canımı daha çok acitiyor

Yüzüme anlamsız bir kasılma oluyor ve gulesim geliyor kalbim panik yapıyor içime sıkıntı geliyor ateş basıyor nabzını yükseliyor ve bazen dilimde tutuluyor . Bunlar oluyor ama ve ben bunu hoşlanma gibi görüyorum ve bu canımı daha çok acitiyor
bunlar olmuyor. olduğunu sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. o esnada da sonrasında o olayı düşündüğünüzde de olmuş sanıyorsunuz. onlar yok. ya olursa? oldu mu yoksa? vb düşüncelerin ürettiği yanılsama. false memory yani uyduruk anı. kişinin uydurduğunun farkında olmadığı anısı yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X