Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya zaten öyle olmalı. Ama bu luca da teknik destek yok.ve bu e defter mevzuları mali musavir işi değil tamamen bilgisayar donanimcisinin çözmesi gereken işler. Program indir çalıştır açılması vs.
Lucaya alın bu işin ücretini yapın dedim ilk başlarda başvurular için. Yok dediler sizin yapmanız lazım. Ücretle yapsalar zaten sorun kalmıycak. Bunlar program sattı gerisi yok.

İlkini yaptıktan sonra diğerleri zaten kolay olacak.
Malî mühür takılı bilgisayara her yolu denedim. Bugün başka bilgisayarla deneyeceğim.

ozellıkle java onemlı onun ıstedıgı javanın yuklu olması lazım. bızım burada bır arkadas lucadan destek ıstemıs adamlar gelıp destek vermısler yerınde, bız kendı bılgıssayarcımızla deneye deneye cozduk, ılk ayı yollarken oturup aglamak ıstedım cunku muhasebe ıle ılgılı bır ıs degıl bılgısayarcı ısı tamamen. cok sacma

Bahçeci'den aradılar ayyy bayılacaadım telefonu açarkene.

2'si de hayattaymış. Biri 8 hücreli biri 7 hücreliymiş.

Müstecep Bey ikisini de 5.güne kadar bekletin demiş.

Salı gelmek bilmez şimdi. Hofff...

çok guzel haber ya, maşallah ayıl kız ayıl, guzel haberlerın devamı gelsın ınsallah

kalbim gümbür gümbür heyecan sardı beni :rolleyes: yarın insallah ufak tefek düzeltmelerle son bulur operasyon. öylede oldu amin:KK45:herseyi hazırladım evi hastane çeyizimi. dennisgo dennisgo sana operasyon oncesi aksamindan betadin vajinal fitil kan sulandirici igne vermislermiydi? bana verdiler bu aksam kullandim. hayat bu olurya hakkınızı helal edin 🙋🏻‍♀️😀🙄asdff ama, guzel bir uyku uyuyup ve uyanarak ve dogal hamile kalma şansimin benimle kaldıgini ogrenmek, herseyin yolunda oldugunu size yazmak nasipim olur insallah amin💐💋

gülümmm cok guzel bır gune uyanıp, cok guzel haberler alacaksın, cok ınanıyor ve dua edıyorum Allah kabul ederse, ki eder inşallah.

kalbim gümbür gümbür heyecan sardı beni :rolleyes: yarın insallah ufak tefek düzeltmelerle son bulur operasyon. öylede oldu amin:KK45:herseyi hazırladım evi hastane çeyizimi. dennisgo dennisgo sana operasyon oncesi aksamindan betadin vajinal fitil kan sulandirici igne vermislermiydi? bana verdiler bu aksam kullandim. hayat bu olurya hakkınızı helal edin 🙋🏻‍♀️😀🙄asdff ama, guzel bir uyku uyuyup ve uyanarak ve dogal hamile kalma şansimin benimle kaldıgini ogrenmek, herseyin yolunda oldugunu size yazmak nasipim olur insallah amin💐💋
amin canım amin... şu mubarek günlerin hatrına rabbim şu hazırlıklarını telaşını boşa çıkarmasın herşeyi gönlünce versin inşallah..amin..

Kızlar ;
Bir saat önce falan başlayan sol kasık ağrım var. Regl olacağım zamanki ağrıya çok benziyor. Direk bu ağrı ile başlamıyor reglim, belki 1-2 gün böyle devam ediyor sonra biraz şekli değişiyor ağrının, tarif edemiyorum ama hissediyorum o farkı, kısa süre sonra da adet başlıyor. Ağrı çok tanıdık ama sonuçta daha 5. Gün yani Regl olacaksam da daha zaman olmalı. Şaşırtıyor şu an beni bu 1 Mayıs embriyosu. Ayrıca adet başlamadan bir hafta kadar önce olan tipik bir şikayetim vardır. ayaklarım buz gibi, suratım sıcaktan pancar gibi kızarık gezerim bir gün. Bugün onu da yaşıyorum.
Sonuçta Regl başlayana kadar umut hep var, ben de sakince bekliyorum günlerin geçmesini. Ama ne güzel kafam rahattı, böyle tanıdık belirtiler yaşamasaydım iyiydi. Sonuçta şu an içeride, olacak olan gerçekleşmekte, ben ne dersem diyim, ne düşünürsem düşüneyim sonuç şu an kendiliğinden oluşmakta :)

Kızlar ;
Bir saat önce falan başlayan sol kasık ağrım var. Regl olacağım zamanki ağrıya çok benziyor. Direk bu ağrı ile başlamıyor reglim, belki 1-2 gün böyle devam ediyor sonra biraz şekli değişiyor ağrının, tarif edemiyorum ama hissediyorum o farkı, kısa süre sonra da adet başlıyor. Ağrı çok tanıdık ama sonuçta daha 5. Gün yani Regl olacaksam da daha zaman olmalı. Şaşırtıyor şu an beni bu 1 Mayıs embriyosu. Ayrıca adet başlamadan bir hafta kadar önce olan tipik bir şikayetim vardır. ayaklarım buz gibi, suratım sıcaktan pancar gibi kızarık gezerim bir gün. Bugün onu da yaşıyorum.
Sonuçta Regl başlayana kadar umut hep var, ben de sakince bekliyorum günlerin geçmesini. Ama ne güzel kafam rahattı, böyle tanıdık belirtiler yaşamasaydım iyiydi. Sonuçta şu an içeride, olacak olan gerçekleşmekte, ben ne dersem diyim, ne düşünürsem düşüneyim sonuç şu an kendiliğinden oluşmakta :)

Alla alla.. Yerini sağlamlaştırıyo olabilir mi acaba? Neticede tutunmanın hep regl ağrısı ile benzediğini söylüyorlar. 5.günde regl olmaman lazım bence.

Benim de bugün opu sonrası 4.gün ve adet olacakmışım gibi hafif ağrım var. Tabi ben adet söktürücü kullanıyorum. :)

Alla alla.. Yerini sağlamlaştırıyo olabilir mi acaba? Neticede tutunmanın hep regl ağrısı ile benzediğini söylüyorlar. 5.günde regl olmaman lazım bence.

Benim de bugün opu sonrası 4.gün ve adet olacakmışım gibi hafif ağrım var. Tabi ben adet söktürücü kullanıyorum. :)
Bilemiyorum ki, sebebi Regl ise kesinlikle anlamsız bir zamanda başladı ağrı. Sonuçta 8. Günde Regl olmuşluğum var ama o zaman öncesinde böyle bir ağrım olmamıştı.Şimdi fitil koydum bakalım belki geçer.
Senin öyle hissetmen normal sonuçta adet söktürücü içiyorsun. Bende bir şey sökülmemeli kırarım kafasını yoksa :)

Kızlar ;
ayy kuzuuu kazısınn tırnaklarını geçirsinn oraya tutunsun inşallah... bence de erkenn bunlar inşallahh tutunma belirtileri kuzuuu

ayy kuzuuu kazısınn tırnaklarını geçirsinn oraya tutunsun inşallah... bence de erkenn bunlar inşallahh tutunma belirtileri kuzuuu
Ama kuzum bu tarz bir kasık ağrısı bende daha önce de oluyordu. Tutunma olsa daha önceden de hamilelik olması gerekmez mi? Daha bir kere çift çizgi görmedim :)

Ama kuzum bu tarz bir kasık ağrısı bende daha önce de oluyordu. Tutunma olsa daha önceden de hamilelik olması gerekmez mi? Daha bir kere çift çizgi görmedim :)
biraz umutlu olalım kuzuu şimdiye kadar olmadı.. bu defa göreceksin çift çizgiyi... kanda öğrendikten sonra yap kıpkırmızı görelim.. onu da at burayaa.. orası öyle her ay aynı belirtileri yaşıyoruz.. inşallah cumartesi hamileeeeyiiiimm yazıyorsuuun :)) :dua::dua::dua:

Kızlar ;
iyi olacak inşAllah,biraz önce okudum bir yazıda,adet belirtileri aynı diye,inşAllah lohusa dönemine kadar hepimizin (sağlıkla tabiki)son gördüğümüz adetler olsun

biraz umutlu olalım kuzuu şimdiye kadar olmadı.. bu defa göreceksin çift çizgiyi... kanda öğrendikten sonra yap kıpkırmızı görelim.. onu da at burayaa.. orası öyle her ay aynı belirtileri yaşıyoruz.. inşallah cumartesi hamileeeeyiiiimm yazıyorsuuun :)) :dua::dua::dua:
Yani ben her zaman umutluyum biliyorsun. Her tedaviye olacak diye başlıyorum ve kırmızı kart yiyene kadar da umutla bekliyorum. Hangi ay olacak bilmiyorum ama olacağına eminim zAten. Bunu hepimiz için diyorum zAten.. bu sene sıra ile güzel haberler alacağız.

Yani ben her zaman umutluyum biliyorsun. Her tedaviye olacak diye başlıyorum ve kırmızı kart yiyene kadar da umutla bekliyorum. Hangi ay olacak bilmiyorum ama olacağına eminim zAten. Bunu hepimiz için diyorum zAten.. bu sene sıra ile güzel haberler alacağız.
evet de içte biyerde endişelerini görebiliyorum kuzu ama o da normal tabisi.. hamileyim haberini almayı 4 gözle bekliyorum

Olumlu düşünün.. Aksinin size faydası yok, zararı var...
Belki daha önce de tutunmaya çalıştı, son aşamaya gelemedi?
Allah biliyor..
İnşallah bu kez sağlıkla gelir...

evet de içte biyerde endişelerini görebiliyorum kuzu ama o da normal tabisi.. hamileyim haberini almayı 4 gözle bekliyorum
Aslında endişelenmekten çok şaşırdım. Bu ne şimdi beşinci gün daha diye hayıflandım biraz. Ama şunu biliyorum ki, sakin olsam da, kendimi yıpratsam da şu an olan oluyor ve aslında sadece bize sonucu görmek kalıyor. Elimde olmayan şeyler için kendimi yıpratmama refleksim hastalıkla mücadele ederken gelişti muhtemelen, bu tedavilerde de işime yarıyor. Ama tabiki pozitif olsun istiyorum ve negatif sonuç alınca bu beni üzüyor. Sonuçta çok istediğim bir şey o ay da olamamış oluyor. Ama sağlıklı olduktan sonra herşeyin çözümü var yine de

Olumlu düşünün.. Aksinin size faydası yok, zararı var...
Belki daha önce de tutunmaya çalıştı, son aşamaya gelemedi?
Allah biliyor..
İnşallah bu kez sağlıkla gelir...
Benim embriyolar tembel tembel.. kendileri yerine tutunacak bir teknoloji gelişse sanırım en çok benim embriyolar sevinir :) hayır sana düşen tek şey sıkıca tutunmak.. onu da mı biz yapalım diye azarlıyorum bazen :)

X