Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar, ben uzuuun zamandır mayıs ayını bekleyenlerden biri olarak dayanamayıp geçen ay deneyen ve hüsranla beklediğime dönüş yapan biriyim. Ay uzun oldu ama bugün itibariyle regl dönemime girdim ve 8.günden başlayıp deneyeceğiz bakalım. Adet döneminde gebeliği kolaylaştıracak bildiğiniz uygulamalar var mı acaba? İncir kürü, keçi boynuzu kürü...gibi gibi.

canım luca e defter programını kur, luca ıcındekı e defter kontrol raporunda sorunları kontrol et, yevmiyeleri numaralandırmadan once bolmen gereken fısler varsa bol, odeme tıpı belge no eksık olanları toplu belge turu tarıhı atama kısmında ata, burada her ne kadar defter tamam da dese e defter programında yıne bolunmemıs veya hatalı fısler kalabılıyor onu yakalıyor. yevmıyelerı bu asamada numaralandır. defterınde hersey seklen guzelse, (ocaktan ıtıbaren bırde e defter raporu denen bı zımbırtı geldı, onun ıcın mızanının da duzgun olması gerekıyor) mali mühürünü tak, luca e defter programından gonderecegın donemı secerek ıslemıne devam et, sırayla o defter kontrolunu yaparak gıdecek hata verdıgınde bolmen gerekn fıs veya odeme tıpı odeme turu ıle ılgılı sorun varsa tabı en basa doneceksın luca programına.

Sağol canim bugün sabah halletim. Videolarla ilerledim. E defter gönder beratları indir kısmına kadar geldim gene de çağrı merkezini aradim 9 da 1 saatin sonunda bağlandılar buna baş şuna bas ilerledik verdik çok şükür. Gerçekten bu ilki işkence oldu. Neyseki geçti.
ozellıkle java onemlı onun ıstedıgı javanın yuklu olması lazım. bızım burada bır arkadas lucadan destek ıstemıs adamlar gelıp destek vermısler yerınde, bız kendı bılgıssayarcımızla deneye deneye cozduk, ılk ayı yollarken oturup aglamak ıstedım cunku muhasebe ıle ılgılı bır ıs degıl bılgısayarcı ısı tamamen. cok sacma

Aynen bilgisayarcı işi, hadi biz tecrubeliyiz sıradan bir eleman bu işi hiç yapamaz.
Kızlar ;
Bir saat önce falan başlayan sol kasık ağrım var. Regl olacağım zamanki ağrıya çok benziyor. Direk bu ağrı ile başlamıyor reglim, belki 1-2 gün böyle devam ediyor sonra biraz şekli değişiyor ağrının, tarif edemiyorum ama hissediyorum o farkı, kısa süre sonra da adet başlıyor. Ağrı çok tanıdık ama sonuçta daha 5. Gün yani Regl olacaksam da daha zaman olmalı. Şaşırtıyor şu an beni bu 1 Mayıs embriyosu. Ayrıca adet başlamadan bir hafta kadar önce olan tipik bir şikayetim vardır. ayaklarım buz gibi, suratım sıcaktan pancar gibi kızarık gezerim bir gün. Bugün onu da yaşıyorum.
Sonuçta Regl başlayana kadar umut hep var, ben de sakince bekliyorum günlerin geçmesini. Ama ne güzel kafam rahattı, böyle tanıdık belirtiler yaşamasaydım iyiydi. Sonuçta şu an içeride, olacak olan gerçekleşmekte, ben ne dersem diyim, ne düşünürsem düşüneyim sonuç şu an kendiliğinden oluşmakta :)

Güzel bence o kasıktaki ağrı devamlı olacak gecmiyecek. Ben böyle yerini hissediyordum.

Armin Armin durumlar nasıl haber ver.

panic_attack panic_attack yarın 5.gün kuzularımı oluyorlar annesi. Hakkaten mayıs eksinli oldu. Sizden sonra pesinizdeyiz.

Merhaba hanımlar
Haber bekleyenlerin sonucunu ben de heyecanla bekliyorum. Süreçler zor ama kimbilir içinizde neler oluyor şu anda , ne güzel bir heyecan. Ben de 10.gün döndüm ve neyse ki o gün lambada oldu, bugün 12.gün ve hem ovulasyon testi hem de akıntı durumu bugün yarın olan olacak diyor şimdi ürkütmeden bu geceyi de değerlendirmeye çalışacağım.. Off ne zormuş kafana göre takılamamak yareppim... Ama güzel bir ay, güzel bir hıdrellez haftası, ramazan haftası haydi hepimize uğur gelsin. panic_attack panic_attack dennisgo dennisgo Armin Armin hepinizin bekleyişi en iyi şekilde sonuçlansın inşallah. Benim gibi maç peşinde olanlara da Allah güç versin ne diyeyim :))

Sağol canim bugün sabah halletim. Videolarla ilerledim. E defter gönder beratları indir kısmına kadar geldim gene de çağrı merkezini aradim 9 da 1 saatin sonunda bağlandılar buna baş şuna bas ilerledik verdik çok şükür. Gerçekten bu ilki işkence oldu. Neyseki geçti.

Aynen bilgisayarcı işi, hadi biz tecrubeliyiz sıradan bir eleman bu işi hiç yapamaz.

Güzel bence o kasıktaki ağrı devamlı olacak gecmiyecek. Ben böyle yerini hissediyordum.

Armin Armin durumlar nasıl haber ver.

panic_attack panic_attack yarın 5.gün kuzularımı oluyorlar annesi. Hakkaten mayıs eksinli oldu. Sizden sonra pesinizdeyiz.
Umarım bu kasık ağrısı da senin dediğin gibi bir nedenle oluyordur.. sonuç pozitif olacaksa devamı gelebilir hiç sorun değil :)

Merhaba hanımlar
Haber bekleyenlerin sonucunu ben de heyecanla bekliyorum. Süreçler zor ama kimbilir içinizde neler oluyor şu anda , ne güzel bir heyecan. Ben de 10.gün döndüm ve neyse ki o gün lambada oldu, bugün 12.gün ve hem ovulasyon testi hem de akıntı durumu bugün yarın olan olacak diyor şimdi ürkütmeden bu geceyi de değerlendirmeye çalışacağım.. Off ne zormuş kafana göre takılamamak yareppim... Ama güzel bir ay, güzel bir hıdrellez haftası, ramazan haftası haydi hepimize uğur gelsin. panic_attack panic_attack dennisgo dennisgo Armin Armin hepinizin bekleyişi en iyi şekilde sonuçlansın inşallah. Benim gibi maç peşinde olanlara da Allah güç versin ne diyeyim :))
Ovulasyonu yakaladığına sevindim canım. Umarım bu çalışmalar bir pozitif test sonucu olarak sana döner.

merhabalarr ben geldim hepinize teşekkür ediyorum 💐😊 hersey yolun da tuplerimi almamışlar 😍saglamlarmiş yumurtalıklar hersey yolunda kistti miyondu hic bisey yok dedi hani o profun da dedigi yerde tup yumurtalıkla bağlantısıi olmayan birsey almislar adetlerindeki ovulasyondaki sancilarinin sebebinin bu oldugunu düşünüyorum baska hersey yolundaydi çünkü dedi. patolojiye yollanmış ve tamamini temizledik dedi ne dedim o kotu birseymi sonuc gelsin konusuruz ama , korkma dedi. ben ameliyat mi operasyon mu neyse ondan sonra normal odaya cikamadim yine uyanmakta zorlanmisim tansiyonum cok dusukmuş kalp gümbür aksam 8,ze dogru normal odaya aldilar uyumusum hep. cok sukur atlattim. simdi doktorlari bekliyorum detaylı anlatsinlar duyduklarim ruyamiydi okadar sersem gibiydim ki. dennisgo dennisgo

2266082

merhabalarr ben geldim hepinize teşekkür ediyorum 💐😊 hersey yolun da tuplerimi almamışlar 😍saglamlarmiş yumurtalıklar hersey yolunda kistti miyondu hic bisey yok dedi hani o profun da dedigi yerde tup yumurtalıkla bağlantısıi olmayan birsey almislar adetlerindeki ovulasyondaki sancilarinin sebebinin bu oldugunu düşünüyorum baska hersey yolundaydi çünkü dedi. patolojiye yollanmış ve tamamini temizledik dedi ne dedim o kotu birseymi sonuc gelsin konusuruz ama , korkma dedi. ben ameliyat mi operasyon mu neyse ondan sonra normal odaya cikamadim yine uyanmakta zorlanmisim tansiyonum cok dusukmuş kalp gümbür aksam 8,ze dogru normal odaya aldilar uyumusum hep. cok sukur atlattim. simdi doktorlari bekliyorum detaylı anlatsinlar duyduklarim ruyamiydi okadar sersem gibiydim ki. dennisgo dennisgo
merhaba hoş geldin gözümüz aydın.. geçmiş olsun kuzu.. inşallah patoloji sonucun da iyi gelsin.

Hadi geçmiş olsun, Ne güzel haberler bunlar ama biz zaten biliyorduk dimi:) Patoloji sonucu da tertemiz çıkacak. Sonra çok istediğin doğal yolla hamile kalma çalışmalarına başlayacaksın sen de.

hadi çok şükür,bak her şey yolundaymış,patoloji sonucunda temiz çıkar inşAllah canım

iyi olmana sevindim canım. Bildiğim kadarıyla vücuttan çıkan herşey patolojiye gidiyor. Benim safrakesesi taşlarım bile gitmişti seneler önce.
Uyanma zorluğun onları biraz zorlamış olabilir başta söylemediğin için ama sonuçta şu an iyisin önemli olan bu.
Bugün eve gönderirler herhalde. Normalde böyle operasyonlar aynı gün çıkar ama senin özel bir durumun olduğu için bir gün de orada misafir ol ne olacak :)
Bundan sonrası için rahat sakin günler geçirip denemelisin. Çünkü tüp bebek seçeceğin hep cepte. Ama ona gerek kalmayacak bence yeter ki stres yapma.

hepsinden anlamam ama pıhtılaşma ile ilgili az sıkıntı var gibi duruyor bişey kullanıyo musun?
kanın normal görünüyor maşallah:) doktora gösteremedin mi henüz?
22 nisanda kürtaj oldum 10 haftalıktı bebeğim bu sonuçları da e nabızdan baktım. Cuma günü gidecem doktora bakalım ne diyor

X