Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba onu bende sordum doktora o zaman 14 gün sonra regl olmam gerekmez mi 28 günde bir regl oluyorum dedim. Öyle bir kural yok dedi. Bende hep 14. Gün olarak yumurtladım diye biliyordum. Ayın 8 inde yumurtlamışım doktorun dediğine göre bu ay emin olucam bakalım 8+14 mü olucak yoksa takvime göre mi olucak görücem. Bende onu bekliyorum açıkçası

Gercekten cok sasirdim cunku bize hep boyle ogretildi yani ovulasyon ne zaman olur belli degil ama olduktan sonra kesinlikle 14 gun sonra adet olur dendi hep :/ cok cok ilginc bir bilgi oldu benim icin o zaman sonucunu buraya yaz olur mu biz de emin olmus oluruz

Canım ne durumdasın naslısn

İyiyim canım denemeler sürüyor :) Ovülasyon testi pozitif çıkmadan bir gün önce ilk denemeyi yaptık. Ertesi gün pozitif çıktı o günü es geçtik. Onun ertesi günü, ve devamında yine gün aşırı devam ediyoruz. 15 gün sonra falan belli olur sonuç. Bakalım gari.. :)

Umarım canım. İki hafta sonra net sonuç çıkar. Hadi hayırlısı.. :)

Tamam tabiki yazarım 22 sinde yada 23 ünde olmazsam doktorun dediği doğrulanmış oluyor. Yoksa 28 inde olmam lazım benim döngüm öyle. Eğer 14 gün sonra olunuyor kuralı geçerliyse en geç 23 ünde olmam gerekir. Bir hafta sonra belli olucak çünkü bende yumurtlama olduktan sonra 14 gün sonra adet olunuyor diye biliyorum.

1.5 yıllık evliyim ben de diyetisyenden gittim 10 kilo verdim 2 ay önce sigarayı bıraktım kan testlerim ve muayenem yapıldı bebeğe engel bir şey Yok çok şükür :) 2 Aydır korunmuyoruz ama gönlümden hep Mayıs'ta hamile kalmak geçiyordu öğretmenler için çok ideal bir tarih çünkü. Dün regl oldum bakalım hakkımızda hayırlısı :) böyle fazla fazla hazırlık yapmakta iyi kin bazen bilemiyorum :/ bu arada yaşım da 33 :)

Bu ay coğu kisinin gebelik haberini ogrendik burdan insaallah ben de bu aydan umutluyum hayirlisi olsun :) bu arada ne ogretmenisin? ben de ogretmenim ozel bir dil okulunda ingilizce ogretmenligi yapiyorum :)

Hanimlar size birsey sorucam, ovulasyon testlerini bu ay ilk defa kullaniyorum dün 11de yaptigim pik olmus gibiydi aksam 7deki oldukca silikti bende catlama olmustur diye tahmin ediyordum fakat bugun 11de kontrol amacli yaptigimda t cizgisi tekrar koyu olmustu yani dun 11deki kadar olmasa da aksam7dekinden fazlaydi? Simdi benim yumurtlamam hala gerceklesmemis mi anlamadim? Yumurtlama olsa bile bu lh seviyesi yine yuksek mi cikiyor. Kendimi tavuk gibi hissediyorum yumurtlama dedikce

Koyulu açıklı ovulasyon testlerinden pek anlamıyorum ama bi koyulaşma durumu olduysa bi şeyler oluyo demektir. :)) Neticede değerlendirin, boş geçmeyin kardeş. :)

Kızlar affedrsnz ama bişey soracam biraz özel olacak ama ilişki de altına yastık koyma ya da ilişki den sonra ayakları dikme falan yapıyor musnz ya da yapmaya gerek var mı bu konuda neler yapıyrsnz

Kızlar affedrsnz ama bişey soracam biraz özel olacak ama ilişki de altına yastık koyma ya da ilişki den sonra ayakları dikme falan yapıyor musnz ya da yapmaya gerek var mı bu konuda neler yapıyrsnz

Valla bilimsel olarak işe yaradığına dair bir veri yok ama denemekten zarar gelmez mantığıyla 15 dakikalığına yastık koyulabilirmiş. Spermin yer çekimiyle ilgisi yok, o isterse onu tutan yokmuş yani :) Spermin tüm zorlukları aşıp yumurtaya ulaşması en az yani en erken 8 saat civarı sürüyomuş. İhtimaller hesaplanınca hamile kalmak gerçekten zor aslında. Buna rağmen insan ırkı çoğalmaya devam ediyo ve bu yüzden adı mucize. :)

Canım ben yumurtladiktan 16 gün sonra regl oldum. Yumurtladigim günü biliyorum çünkü yumurta takibi yapılıyor.

Aynen tamamen Rabbim in mücizesi Rabbim in takdiri bize yaşarz inşlhhhhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…