Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
geçmiş olsun canım

Aaaa çok şaşırdım ve üzüldüm. Çabucak geçip gitsin bu süreç, iyileş ve tekrar bizlere güzel haber ver, ama şu an kendi sağlığını düşün lütfen

Misir patlamasi gibi bir hisse bebegin hareketidir :) Boyle icinde misir patlatiyorlarmis gibi.

Ben artik uzman oldum iki cocuk ve uc hamilelikten sonra, bu bebegimizin hareketlerini 9.haftada hissettim. Doktor imkansiz dedi ama benden iyi bilecek degil ne hissettigimi. Uzulmesin, gururu kirilmasi diye "tabii, haklisiniz, idrar torbam hareket etmistir, onu hissetmisimdir," dedim. Simdi canim sikilinca itiyorum karnimi, hoop geriye bir tekme, bir yumruk olarak cevap aliyorum. Yalniz bu kiz cok fazla hareketli, ilk kizim cok utangacti, pek tekmelemezdi. Oglum cok hareketli degildi ama tekmelerdi. Bu surekli tekme, tokat, front kick, back kick, sweep, squat vs ne varsa yapiyor.

Cok teşekkür ederim ☺
Zor olmadı mı muayene olmak regl döneminde
Son 3 aydır yoğun geçiyor da benim regl donemim
nacizane tavsiyem sık sık git gel lavaboya takiii cagirilana kadar ben öyle yapmıştım cok rahat gecti ki benim kanamalarımdan hic bahsetmiyim.

nacizane tavsiyem sık sık git gel lavaboya takiii cagirilana kadar ben öyle yapmıştım cok rahat gecti ki benim kanamalarımdan hic bahsetmiyim.
Çok mantıklı sağol canım
Kanamayı da geçtim.koku da iğrenç
Doktor ve hasta olmak ne kadar zor
Bir de soyunup ,masaya geçene kadar da batmwz mi her yer ?doktor ve hemşiresi aliskinfir da bana çok garip geliyor regl döneminde muayene olmak
Bilmiyorum belki de çok abarttim

Koku olmaz yaa sık sık değiştirmen lazım zaten fazla durursa kokar

Çok üzüldüm bundan sonra en kısa zamanda kendini topladıktan sonra pozitifi görürsün inş.

Geçmiş olsun en doğru zamanda sağlıkla hamile kalırsın inşallah canım

Erken yumurtladm bu ay 2 gün önce. Sizce pik mi bu ve 4 eylülde laparoskopi yapacaz. Yine de ameliyata girmeden önce Kantitatif (beta) HCG kan testi yaptırmak istiyorm eğer hastamede varsa bu test. 8 gün sonra hcg testinde çıkar mı varsa yoksa

Eklentiler

• 20190829_094656.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 28
8 gün için net bişey söylenemez çıkmayadabilir . 11 günden sonra kesin çıkıyor, yerleşme süreci tam ne kadar sürecek bilinmez

Cok gecmis olsun, cok uzuldum. Tamam, neticede bir bebek yok kesede ama insanin hayalleri, umitleri kiriliyor. Ama yine de kotu birsey olacaktiysa illa, ici bos kese olmasi kalbinin durmasindan ya da genetik bir problem yuzunden daha ileri haftalarda kayip etmekten daha iyidir.

Bence en kisa zamanda tekrar hamile kalacaksin, sadece bir sanssizlik oldu bu sefer. Iki ay sonra eminim hamileyim diye haber vereceksin :)

Sonraki hamileliklerde eminim erken farkedilir. Doktor bana 20.haftadan sonra hissedersin dedi ama ben o mısır patlıyomuş hissini bikaç gün yaşadım. Doğru mu hissediyorum diye sık sık kendimi dinlemeye başladım ki bizim kız, "yaa benim işte burdayım" dercesine dün karnımın sağ tarafını tüm gücüyle ittirdi!Hayretle elimi oraya götürdüm semsert!
Resmen ordaydı.Çok değişik bi hismiş çok güzeldi.Bu sabah aynı hareketi yine yaptı,hem de yine uyandığımda yaptı. Yeni rutinimiz sanırım, bir günaydın deme şekli olsa gerek

Insallah Marjo canim : (
Cok zor bi psikolojideyim. Bazen kader deyip kabulleniyorum bazen aglayip duruyorum..
Cok sagol canim destegin icin. Insallah hayirlisiyla olur yine diye dua ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…