Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben ilk tedavide ananas yedim sonra biyerde okudum ödem sökücü etkisi var transferden sonra yemeyin diyordu ki İnan iki günde yediğimiz içtiğimiz şeylerle bişey olmuyor.sen şimdi transfer öncesi dikkat etmeye başlıyorsun zaten ,ben yumurtaya çok dikkat ettim günde iki tane yedim transfer öncesi ve sonrası protein hücrenin yapı taşı bu nedenle bizim daha yeni hücre olan embriyolarımıza iyi geldiğini düşündüm karbonhidrat tüketme yiyeceksen de tam buğday ekmeği ye ,ev yoğurdu ,süt ,ceviz yada badem,kara üzüm kurusu yedim bide bol su içtim ,transfer sonrası nar suyu rahim kalınlığı için içtim hamileyken önermiyorlar narı,aklıma gelen bınlar biz elimizden geleni yapalım takdir Allah’ın ,inşallah kabız falan olmadan stressiz bi süreç geçirip hayırlı haberle sevinirsiniz

Ben ananasla diyetlerde ödem atarak kilo verdiğim için transferlerde tercih etmedim. Bana göre maydanoz neyse ananas da o.. ama şu an içinden geçtiğim sürece bakınca da yeseymişim de olumsuz bir etkisi olmazmış zaten. Bir haftadır her gün Yeşilçay, maydanoz suyu gibi ödem atıcı şeyleri içiyorum beta hcg 30 düşmüş.

Dua edin kızlar yarın Acıbadem Fulya ile tüp bebek tedavimle ilgili görüşmem var
Amh ölçmemi istemişti ön görüşmede
Kasım/2017 de 3.90 dı dün tekrar baktırdım 3.19 neyseki çok fazla düşmemiş
Çok iğneli bir tedavi olmaz umarım

Eklentiler

• 7DCA9D49-B831-48DD-978C-8160710AAE54.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 30
Umarım iyi sonuçlar alırsın . Bizi de güzel gelişmelerden haberdar et

Allah yardımcın olsun bence gayet iyi amh ,inşallah sağlıkla hayırlısıyla bebişine kavuşursun

Maşallah amh çok iyi. Pcos varmı sende? Ben burda şunu gördüm amh çokta önemli değilmiş kaliteli düzgün yumurtaya bakıyor. İnşallah iğne ilaca çok gerek kalmadan bebişine kavuşursun canımişin rast gitsin

Şimdi bu durumda ananas yok bu kesin.
Badem ceviz kabak çekirdeği süt yoğurt kefir yumurta var ve bol su. Nar suyunu transfere kadar mi kullandın, Yoksa transfer sonrası demişsin kaç gün mesela? Ben korkup içemedim nar suyunu.
Amin inşallah canım. Yumurta evlendiğinden beri nerdeyse her gün yiyorum. 6 aydında organik alıyorum kendime (Gerçi marketin organiği nasıl organiktir)

Et tavuk ya da sebze yemeği yemediniz mi? Yemeksiz mi geçti süreler?

Seheryeli bunları sende not et canım.

Sağol Nbl probiyotik toz şase. Hamileyken zararı olur mu acaba. Aret hoca da yeni vitamin çıkacak piyasaya onda probiyotik olacak ondan alırsın demişti.
Vitaminle beraber olması daha iyi artı probiotik almana gerek kalmaz canım ozaman. Ama tranfere kadar barsaklarını düzene sok kefir kuru kayısı ne varsa artık yranferden sonra rahat olursun o vitamin çıkınca o daha mantıklı ozaman

Pardon senellacım Nar suyunu transfer öncesi içmiştim benim de dondurulmuştu rahim kalınlığı kontrolünde kalınlık az görünüyordu 4-5 gün içtim hergün bi bardak çünkü Dr estrofemi de arttırmıştı fazlası da çok olmasın dedim .tavuk yemedim hiç hala da yemiyorum hormonlu olduğu için köy tavuğu olmadığı sürece tercih etme ,nohut fasulye haftada İki yedim ,haftada bi balık yedim, doktor yeşil yapraklı sebzeler tüket demişti aklıma gelirse yine yazarım canım

Çıktım görüşmeden, ekim adetiyle başlayacağız tedaviye, 2 kutu vitamin yazdı
@nur0606 pko yok, sayı da önemli ama daha önemlisi kalite bence de
Umarım tedaviye gerek kalmadan güzel haberi alırsın canım. Ama Ekim adeti gelirse de senin için yeni bir süreç başlayacak. Her şey kolay olsun ve bir an önce hamilelik haberini alalım.

Değerin gayet güzel canım, inşallah ilk tedavide sonuca ulaşırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…