Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
373C6BA6-C938-4E94-B73B-C46BF6B70284.jpeg
Kızlar hacdan gelen bu meyveyi yiyen hamile kalıyor inşaşlah
Denemenizi tavsiye ederim
Ben de bugün yapıcam ama araştırıyorum yapım aşamasını

İlişki sonrası ayakları dikmiyorum ben. Bi on dakika uzanıyorum o kadar. :) Benim yumurtlama dönemi biteli bir hafta oldu. Sonucu öğrenmeme yani BAT'a 8 gün var.

Kızlar bende 27 yaşındaym 3 yıllık ewliyim 2 senedir de çocuk istiyoruz maalesef olmadı. Rabbim nasip ederse bu ay olur inşallah yumurtlama haftamdayız degerlendiriyoruz inşallah 3 haziranda adet olmazsam ögrencez. 2 senelik süreçte klomen kullandım 4 ay olmadı, aşılama yaptırdım doktorumn hatası sonucu tutmadı, kendi kendime denemye karar werdim sogan kürü yaptım tavsiye ederim çok güzel rahim temizliyor. Bide bu ay bebiş olursa süper olur. :)

İlişki sonrası ayakları dikmiyorum ben. Bi on dakika uzanıyorum o kadar. :) Benim yumurtlama dönemi biteli bir hafta oldu. Sonucu öğrenmeme yani BAT'a 8 gün var.
Benim de yumurtlama zamanim seninle ayni zamandi ama bunay gecikti bat da degisti dogal olarak bakalim guzel haberler verebilcek miyiz :)

Peki ben PKO lu biri olarak yumurtlama günümü nasıl hesaplarım?

Ovülasyon testi alıp hergün takip etmeni tavsiye ederim. Pko lu bi arkadaşım bu testlerle her ay farklı dönemlerde yumurtladığını fark etmişti. Bazen iki ay negatif sonuç aldığı oldu. O yüzden hergün bıkmadan test yapıp pozitif günlerde ilişki yaşaman lazım ya da dr.a git. Hangisi kolaysa.

Canım ben pcoluyum 6 ay hiç adet görmeden hamile kaldim. Bizde yumurta takibi anca doktor ile mümkün. Adet tarihlerin arasında benimki gibi uçurum yoksa ovulasyon testlerini kullanabilirsiniz. Ben 9 ay adet gormedigimi biliyorum.

Her ay oluyorum ya da bir ay başında olduysam diğer ay pas geçiyor öteki ay başında yine oluyorum gibi.
Geçen ay başında oldum sonra ki ay son gününde oldum mesela çok garip o yüzden hiç 14-15. Gün falan hesabı yapamıyorum- doktor kontrolünde de şu gün yumurtan çatladı diyemiyor
Çatlatma iğnesi kullandık yumurtam çatlamamış geçen ay. Bu ayda klomen kullandım ardından iğne ve aşılama. Ama yumurtalar ne durumda bakmadan aşılama yaptı. Ortalama bir güne denk getirdiler. Ben tam yumurta çatlama gününü ovulasyon testiyle anlar mıymmm?
Ya da başka yöntemlerle ????
Çok şansılısın düzensiz regl olup kendinden hamile kalarak maşallah

Her ay oluyorum ya da bir ay başında olduysam diğer ay pas geçiyor öteki ay başında yine oluyorum gibi.
Geçen ay başında oldum sonra ki ay son gününde oldum mesela çok garip o yüzden hiç 14-15. Gün falan hesabı yapamıyorum- doktor kontrolünde de şu gün yumurtan çatladı diyemiyor
Çatlatma iğnesi kullandık yumurtam çatlamamış geçen ay. Bu ayda klomen kullandım ardından iğne ve aşılama. Ama yumurtalar ne durumda bakmadan aşılama yaptı. Ortalama bir güne denk getirdiler. Ben tam yumurta çatlama gününü ovulasyon testiyle anlar mıymmm?
Ya da başka yöntemlerle ????
Çok şansılısın düzensiz regl olup kendinden hamile kalarak maşallah
Kendiligimden kalmadım glifor kullanmıştım bir kutusunu bitirdim 12 kilo verdim o ara soğan kürü de yapmıştım. Ama bebeğimi kaybettim. Sonra klomen catlatma iğnesi ile ikizlere hamile kaldım onları da kaybettim. İki aydır yeniden başladık geçen ay hiç yumurtam yoktu ilaca tepki vermedi. Bu ay vardı ignemi oldum bekliyorum. Sen bence doktorunu değiştir

Kendiligimden kalmadım glifor kullanmıştım bir kutusunu bitirdim 12 kilo verdim o ara soğan kürü de yapmıştım. Ama bebeğimi kaybettim. Sonra klomen catlatma iğnesi ile ikizlere hamile kaldım onları da kaybettim. İki aydır yeniden başladık geçen ay hiç yumurtam yoktu ilaca tepki vermedi. Bu ay vardı ignemi oldum bekliyorum. Sen bence doktorunu değiştir

:KK43:( Allah sabır versin çok zor bi durum. En kısa zamanda güzel haberlerle sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin allahım .
Benim Doktorumla aşılamayı yapan aynı kişi değil o yönlendirdi başka bir hastaneye aşılama yapılmıyormuş henüz gittiğim yerde. Çatlama iğnesi ve aşılama sonucunu bekliyorum şimdi.
Bende bu sefer olmazsa soğan kürü ya da havuç deneyeceğim faydası oluyormuş bakalım.

Ben de bekleyemiyorum oryc tutacagimizdan acele etmek zorunda kaliyorum mesela ovulasyon gunum sadece 20 dk yatabildim ins tutmustur :/

ben ilk gebeliğimde ramazanda hamile kalmıştım canım hiiiç umudumda yoktu açıkçası.. vakti zamanı gelince oluyor Allah ın izniyle..

Merhaba arkadaşlar.
Sanki biraz heyecanlıyım ve ilk yazım biraz uzun olacak gibi. Çünkü süreci birileri şu an en baştan bilsin istiyorum. Sonra sosyal deney gibi hep beraber değişkenleriyle beraber karşılaştırmalarımızı yapar tecrübelerimizi paylaşırız diye düşünüyorum. Hem hatıra da olur. Yazılanları yaşananları, hayal kırıklıklarımızı ve sevinçlerimizi ilerde okuruz. Askerlikteki aynı devreler gibi belli bi dönem oluşmuş olur. :)

Ben evlilikten korkan ve kendini işine, gücüne, gezip araştırmaya, dünyayı tanımaya adamış bir gençlik yaşadığım için biraz geç yani geçen sene evlendim ve şu an 37 yaşındayım.

Hamilelik için sırasıyla bütün ön hazırlığımı ve kontrollerimi yaptırdım.
-7 ay önce sigarayı bıraktım.
-Normalde de sağlıklı beslenirim ve hazır gıda, fastfood tüketmem. Bu yüzden beslenmemde bi değişiklik yapmadım ve şimdilik herhangi bir sağlık problemim yok.
-İyi bi kadın doğum uzmanı araştırdım ve ona gittim.
-Kan tahlilleri yapıldı. Hormon düzeylerim ve kan değerlerim normal.
-Yumurtalıklarım, rahim ve rahim ağzı sağlıklı.
-Yumurta rezervim de yaşıma göre gayet iyi seviyedeymiş, endişe edilecek bir azlık yokmuş.
-3 aydır folik asit kullanıyorum.
-Tam bir kedi manyağı olduğum için ve eskiden dışarda çok iyi pişmemiş et ve iyi yıkanmamış yeşillikler yemiş olabileceğim için toksoplazma testi yaptırdım. Neyse ki önceden bu enfeksiyonu habersiz atlatmışım ve bağışıklığım varmış.
-Hamilelikte yaptırmak istemediğim için tetanoz aşımı iki hafta önce tamamladım.
-Diş ve diş etlerim de hamilelikte artan problemlere önlem olması açısından bakıma girdi çıktı.
Özetle ben tam tekmil hazırım ama eşimdeki durumu henüz bilmiyoruz çünkü o şimdilik rahat bi adam :)

Bu arada daha önce eşimle hamilelik için hiç risk almadık ve korunmayı yeni bıraktık. Bu benim ilk deneme hikayem yani.
Ben özellikle Mayıs ayında hamile kalmayı çok istediğim için ilk ve bütün kozlarımı bu ay içinde ovülasyon testi ve yardımcı jel ile birlikte kullanacağım. :)

Haziran başında sonucu sizlerle paylaşırım. Tutturamazsam Haziran'ı pas geçip çalışmalara Temmuz'da devam edeceğiz bakalım 7 ay süre tanıdık kendimize. Hayırlısı..

Aranızda bu aydan itibaren hamile kalmayı planlayan varsa tanışmak, birlikte bu heyecanlı ve gergin süreci paylaşmak isterim. İsteyen herkese bol şans..
İnşallah Rabbim yüzünü güldur cnm

X