Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kova olmasını istemenizin nedeni nedir ki :)

Sakin ve zeki bir burç olmasından dolayı. :) Haziran'da korunacağız mesela Balık olmasın diye :)) Temmuz'da koç burcunu deneyeceğiz artık. Eşim de astrolojiye inanır. Bu kafayla çocuğu 40'ımızda ancak denk getiririz diyoruz. :))

panic_attack kak kız test yap :KK70: :KK70: kak kız soğan doğra gibi :KK70: hadi hayırlıs haberlerini bekliyoruz. benimde ilk denemem bu ay oldu bat 31 mayıs beklemedeyim :KK70: sende varsa banada umut olur :KK70:

Ahaha deli yaa.. Kalktım yaptım da bi cacık yok kız. Tertemiz bembeyaz bi var zemin maşallah! :) Soğan doğrayıp suyunu mu içeydim acaba :)))

Gercekten cok sasirdim cunku bize hep boyle ogretildi yani ovulasyon ne zaman olur belli degil ama olduktan sonra kesinlikle 14 gun sonra adet olur dendi hep :/ cok cok ilginc bir bilgi oldu benim icin o zaman sonucunu buraya yaz olur mu biz de emin olmus oluruz
Günaydın Canım dün yazacaktım ama dedim bir sabah olsun bakalım drnin dediğine göre 8 mayısta yumurtladım bizim bildiğimize göre + 14 olunca adet oluyoruz. Ama ben dün adet olmadım belki bugün yarın olurum ama + 14 te olmadım. Eğer bugünde olamazsam tez çürümüş olucak çünkü diyorum belki 8 inin sonunda oldum 23 üne sarktı:)) 14 kuralı benim için çok doğruydu o yüzden tedirginim

:KK70: canım hiç belirtin varmı yaaa merak ettim erken diyemi çıkmadı aacep yada cidden yokmu bebiş :)

Bence yok kuzum. Hafif silik bi çizgi bile yoktu çünkü. 6 gün öncesinde yapıldığında yüzde 74 doğruluk oranı var deeyoo. Geri kalan yüzde 26da olduğumu hiç sanmıyorum saat gibi işleyen bünyeye sahibim ben :)
Adet belirtilerim başladı bile. İki adet nur topu gibi sivilcem, hafif kasık ağrılarım var bugün ve her yerim şiş şiş! :))

Günaydın Canım dün yazacaktım ama dedim bir sabah olsun bakalım drnin dediğine göre 8 mayısta yumurtladım bizim bildiğimize göre + 14 olunca adet oluyoruz. Ama ben dün adet olmadım belki bugün yarın olurum ama + 14 te olmadım. Eğer bugünde olamazsam tez çürümüş olucak çünkü diyorum belki 8 inin sonunda oldum 23 üne sarktı:)) 14 kuralı benim için çok doğruydu o yüzden tedirginim
Adetiniz geciktimi

Yok benim beklediğim adet 28 Mayıs. Yumurtlama günümün üstünden 15 gün geçti. Yumurtalamadan 14 gün sonra adet olunuyor diye biliyordum ben öyle olmadığını anladım

Yumurtlamadan kasıt yumurtalıktan çıkış mı? Tüplerden geçiş mi? :) Bunlar hep saatlik fark eden şeyler. Çok net gün sayısı verilebileceğini sanmıyorum.
Benim hep yumurtlamadan 14 veya 15 gün sonra oluyo reglim. 13 değil, 16 değil :)
Ben de 27sinde regl olmayı bekliyorum ve hafiften başladı belirtiler.

Yumurtlamadan kasıt yumurtalıktan çıkış mı? Tüplerden geçiş mi? :) Bunlar hep saatlik fark eden şeyler. Çok net gün sayısı verilebileceğini sanmıyorum.
Benim hep yumurtlamadan 14 veya 15 gün sonra oluyo reglim. 13 değil, 16 değil :)
Valla bilmiyorum ki doktora 10 Mayıs’ta gittim iki gün önce yumurtlamışsın dedi. O yüzden bilmiyorum ki. Zaten 28 Mayıs regl tarihim daha geçmedi

Ne bileyim.. Koskoca predictor bu yaa, bi bildikleri olmasa 6 gün önceden gösteren testimiz var diye piyasaya çıkamaz heralde. :)
Bu erken gebelik te
Anladim canim yazdigin icin sagol demek ki kesin 14gun oncesi diye bir kural yok. Takvmde 14gun geriye donup baktigmda beraberlik olmasina ragmen o ay adet olduguma sasiriyordum belki de her ay degisti bunun suresi ve yumurtlamalari bu yuzden farkedemedim. Ay boyunca gun asiri iliski en sagliklsi sanirim ama o da cok yipratiyor ne yapmak lazim bilemedim :KK43:

Al benden de o kadar canim :) Siskinlik, istah artisi, ozellikle tatliya bodoslama dalis, asabiyet:) geliyolar soldan soldan:KK45:
Hayirlisi olsun hakkimizda insallah

Bu erken gebelik te

Anladim canim yazdigin icin sagol demek ki kesin 14gun oncesi diye bir kural yok. Takvmde 14gun geriye donup baktigmda beraberlik olmasina ragmen o ay adet olduguma sasiriyordum belki de her ay degisti bunun suresi ve yumurtlamalari bu yuzden farkedemedim. Ay boyunca gun asiri iliski en sagliklsi sanirim ama o da cok yipratiyor ne yapmak lazim bilemedim :KK43:
Evet çok ağır oluyor öylede insan bıkıyor yapmak istemiyor. Ve benim eşim 6 ay şehir dışında ben arada gidecektim yumurtlama günümü de bilemeyeceğim için Benim durum biraz zor gibi

Bence yok kuzum. Hafif silik bi çizgi bile yoktu çünkü. 6 gün öncesinde yapıldığında yüzde 74 doğruluk oranı var deeyoo. Geri kalan yüzde 26da olduğumu hiç sanmıyorum saat gibi işleyen bünyeye sahibim ben :)
Adet belirtilerim başladı bile. İki adet nur topu gibi sivilcem, hafif kasık ağrılarım var bugün ve her yerim şiş şiş! :))
olsun canım hedef temmuz durmak yok yola devam :KK70:

X