Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

panic_attack

ignorance is bliss.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
2.603
10.607
🧿GÜNCELLEME 2: 2020 Şubat'ından bildiriyorum. Oğluşuma 36+4'te normal doğum ile kavuştum. Ve evet kova burcu oldu. 😄 Topikteki diğer arkadaşlar da teker teker hamile kalıp patır patır doğurmaya başladılar. :rolleyes: Demek ki sabretmek lazımmış. Darısı tüm isteyenlerin başına. 🙏

🧿GÜNCELLEME: Bu başlık 2018 Mayıs için açılmıştı ama pozitifi görmek için tam 1 yıl beklemem gerekti. :)
2 ay doktor kontrolünde yumurta takibi, 1 aşılama ile de gebelik gerçekleşmeyince bir sürü test yapıldı ve yine bir problem bulunamayınca Nisan ayında tüp bebek tedavisine başladık. Malum amacım Şubat'ta anne olmaktı :)
Rahim dinlendirmeden sonra Bahçeci Fulya'da 1 adet orta kalite 6. gün embriyosu transfer edildi. Transferin 7.günü pozitif sonucu aldık. Her şey yolunda gider ve bir aksilik çıkmaz ise Şubat 2020'de anne olacağım inşallah.:nazar:

Bu 1 yıllık süreç boyunca hem bu başlık altında hem "ileri yaşta doğal yolla hamile kalmak" başlığı altında anne ve anne olmak için çabalayan bir sürü güzel insanla tanıştım. Çok faydalı paylaşımlar yaptık. Yabancı makaleler okuduk, çevirdik, paylaştık. Doktorlarımızdan bilgiler taşıdık. Test sonuçlarımızı değerlendirdik. Takviye ürünleri didik didik ettik. Totemler yaptık. Yumurtlama günlerimizdeki aktivitelere "lambada" dedik. Kendimizle dalga geçtik ama asla umutsuzluğa kapılmadık. Gardımız düşünce birbirimizi toparladık, her ay yeniden başladık.

Bu topik; yaş, deneyim, doğal yollar, tüp bebek tedavisi, çocuklu veya çocuksuz ayrımı olmayan ortaya karışık bir topic. Nihai hedef gebe kalmak o kadar. :)

O yüzden aşağıdaki tablo da ortaya karışık bir tablo. Hamile kalanlar, bat gününü bekleyenler, yaşlarımız ve şehirlerimiz yazacak.

Güncellememiz ve tablomuz mübarek olsun gençler.

NICKNAME ❤YAŞ🤓ŞEHİR 🌍MEVCUT ÇOCUK SAYISI 👼BAT 👀
panic_attack panic_attack 38Aydın-:emir_bebek: KOVA
Marjo Marjo 38Yurtdışı2:emir_bebek: YAY
cilekliturta_33 cilekliturta_33 38-:emir_bebek: OĞLAK
ZincirKirma ZincirKirma :emir_bebek:KOVA
Madam Seyyan Madam Seyyan 38İstanbul-:emir_bebek:OĞLAK
flx77 flx77 421:anneadayı: BAŞLAN :)
B Birumutbekleyen
suvesu suvesu 43Adana1
E Efembahya 40Karabük-
can09e can09e 40Ankara1:emir_bebek: KOVA
NorthCarolina NorthCarolina 35Yurtdisi1:anneadayı: BOĞA
Ozgur06 Ozgur06 :emir_bebek: BALIK
Armin Armin 38Yurtdışı-:anneadayı: KOÇ
seheryeli77 seheryeli77 42İstanbul-:anneadayı: ASLAN
A almasy 42-
@Zeyneppp8336Antalya-
selozy selozy 28İstanbul-:emir_bebek:OĞLAK
Senella Senella 41İstanbul-:anneadayı:ASLAN
Kanguru ve Koala Kanguru ve Koala 30Yurtdışı-
dvtb dvtb 39Urfa-
dennisgo dennisgo 37Yurtdışı-
Fit mutlu anne Fit mutlu anne 25Konya1:anneadayı: YENGEÇ
E Effective 41Antalya-:emir_bebek:KOVA
@Perfect Match38İzmir-
@nur0606421

2018 -

Merhaba arkadaşlar.
Sanki biraz heyecanlıyım ve ilk yazım biraz uzun olacak gibi. Çünkü süreci birileri şu an en baştan bilsin istiyorum. Sonra sosyal deney gibi hep beraber değişkenleriyle beraber karşılaştırmalarımızı yapar tecrübelerimizi paylaşırız diye düşünüyorum. Hem hatıra da olur. Yazılanları yaşananları, hayal kırıklıklarımızı ve sevinçlerimizi ilerde okuruz. Askerlikteki aynı devreler gibi belli bi dönem oluşmuş olur. :)

Ben evlilikten korkan ve kendini işine, gücüne, gezip araştırmaya, dünyayı tanımaya adamış bir gençlik yaşadığım için biraz geç yani geçen sene evlendim ve şu an 37 yaşındayım.

Hamilelik için sırasıyla bütün ön hazırlığımı ve kontrollerimi yaptırdım.
-7 ay önce sigarayı bıraktım.
-Normalde de sağlıklı beslenirim ve hazır gıda, fastfood tüketmem. Bu yüzden beslenmemde bi değişiklik yapmadım ve şimdilik herhangi bir sağlık problemim yok.
-İyi bi kadın doğum uzmanı araştırdım ve ona gittim.
-Kan tahlilleri yapıldı. Hormon düzeylerim ve kan değerlerim normal.
-Yumurtalıklarım, rahim ve rahim ağzı sağlıklı.
-Yumurta rezervim de yaşıma göre gayet iyi seviyedeymiş, endişe edilecek bir azlık yokmuş.
-3 aydır folik asit kullanıyorum.
-Tam bir kedi manyağı olduğum için ve eskiden dışarda çok iyi pişmemiş et ve iyi yıkanmamış yeşillikler yemiş olabileceğim için toksoplazma testi yaptırdım. Neyse ki önceden bu enfeksiyonu habersiz atlatmışım ve bağışıklığım varmış.
-Hamilelikte yaptırmak istemediğim için tetanoz aşımı iki hafta önce tamamladım.
-Diş ve diş etlerim de hamilelikte artan problemlere önlem olması açısından bakıma girdi çıktı.
Özetle ben tam tekmil hazırım ama eşimdeki durumu henüz bilmiyoruz çünkü o şimdilik rahat bi adam :)

Bu arada daha önce eşimle hamilelik için hiç risk almadık ve korunmayı yeni bıraktık. Bu benim ilk deneme hikayem yani.
Ben özellikle Mayıs ayında hamile kalmayı çok istediğim için ilk ve bütün kozlarımı bu ay içinde ovülasyon testi ve yardımcı jel ile birlikte kullanacağım. :)

Haziran başında sonucu sizlerle paylaşırım. Tutturamazsam Haziran'ı pas geçip çalışmalara Temmuz'da devam edeceğiz bakalım 7 ay süre tanıdık kendimize. Hayırlısı..

Aranızda bu aydan itibaren hamile kalmayı planlayan varsa tanışmak, birlikte bu heyecanlı ve gergin süreci paylaşmak isterim. İsteyen herkese bol şans..

Son düzenleme:
panic_attack panic_attack bat 6 gün var bende 38 yaşındayım 6mayis 2017 de evlendim bebis istiyorum karar verdim bakalim.nasipse belki regl olmamda anne olurum :) yalnız senin yazdiklarini okuyunca ben bu kadar detaylı restler yaptırmadım tek gittiğim kadın doğum kontroller hormonlara onlara baktirdim şükür sıkıntı yok nasipse ınsallah olur

Zuhal budak polat Zuhal budak polat
Panik atakları 2004-2005 yıllarında yaşamıştım. Tedavi gördükten sonra ve hayata bakışı değiştirdikten sonra geçti. Yılda bir hafiften yoklar gibi oluyo ama önceden o kadar şiddetli yaşamıştım ki umursamıyorum ve kendiliğinden gidiyo. Uzun süredir yok. Üniversite yıllarımdan ve o günlerden kalma bi nicktir kendisi :)
Bu arada ben de 19 Mayıs 2017'de evlendim. Geç evlenince ve biraz fazla planlı kuruntulu olunca yaptırmadığım şey kalmadı evet. :)
Bi de ben özel eğitim öğretmeniyim. Engelli, hiperaktif, otistik, disleksi, üstün zekalı her türlü çocukla ve onların annelerinin gebelik hikayeleriyle geçiyo her günüm. Hamile kalmayı başarırsam da bebek sağlıklı doğana kadar pimpirikli olacağım galiba. O dönemde panikler dönerse şaşırmam :)
Nefes egzersizlerini ihmal etme. Yoga ya da pilates yap mesela. Senin de her şey istediğin gibi olur umarım kuzum.

Merhaba arkadaşlar.
Sanki biraz heyecanlıyım ve ilk yazım biraz uzun olacak gibi. Çünkü süreci birileri şu an en baştan bilsin istiyorum. Sonra sosyal deney gibi hep beraber değişkenleriyle beraber karşılaştırmalarımızı yapar tecrübelerimizi paylaşırız diye düşünüyorum. Hem hatıra da olur. Yazılanları yaşananları, hayal kırıklıklarımızı ve sevinçlerimizi ilerde okuruz. Askerlikteki aynı devreler gibi belli bi dönem oluşmuş olur. :)

Ben evlilikten korkan ve kendini işine, gücüne, gezip araştırmaya, dünyayı tanımaya adamış bir gençlik yaşadığım için biraz geç yani geçen sene evlendim ve şu an 37 yaşındayım.

-Normalde de sağlıklı beslenirim ve hazır gıda, fastfood tüketmem. Bu yüzden beslenmemde bi değişiklik yapmadım ve şimdilik herhangi bir sağlık problemim yok.
-Yumurta rezervim de yaşıma göre gayet iyi seviyedeymiş, endişe edilecek bir azlık yokmuş.
-Tam bir kedi manyağı olduğum için ve eskiden dışarda çok iyi pişmemiş et ve iyi yıkanmamış yeşillikler yemiş olabileceğim için toksoplazma testi yaptırdım. Neyse ki önceden bu enfeksiyonu habersiz atlatmışım ve bağışıklığım varmış.
-Hamilelikte yaptırmak istemediğim için tetanoz aşımı iki hafta önce tamamladım.
-Diş ve diş etlerim de hamilelikte artan problemlere önlem olması açısından bakıma girdi çıktı.
Özetle ben tam tekmil hazırım ama eşimdeki durumu henüz bilmiyoruz çünkü o şimdilik rahat bi adam :)

Bu arada daha önce eşimle hamilelik için hiç risk almadık ve korunmayı yeni bıraktık. Bu benim ilk deneme hikayem yani.
Ben özellikle Mayıs ayında hamile kalmayı çok istediğim için ilk ve bütün kozlarımı bu ay içinde ovülasyon testi ve yardımcı jel ile birlikte kullanacağım. :)

Haziran başında sonucu sizlerle paylaşırım. Tutturamazsam Haziran'ı pas geçip çalışmalara Temmuz'da devam edeceğiz bakalım 7 ay süre tanıdık kendimize. Hayırlısı..

Aranızda bu aydan itibaren hamile kalmayı planlayan varsa tanışmak, birlikte bu heyecanlı ve gergin süreci paylaşmak isterim. İsteyen herkese bol şans..
Hoşgeldiniz. süpersiniz valla herşeyi düşünmüşsünüz :KK70: bende bu ay bebiş istiyorum bu ay olmazsa bnmde bir sonraki hedefim temmuz :KK70: yoksa çin takviminemi bakıyosunuz sizde :) bende 27 yaşndaym yeni evliyim 7. aya girdik bebiş istiyoruz ama çıldırıcam yumurtlama günüm 17 si kız bebek için yumurtlamadan önce ilişki öneriyolar ama bizim apartmanda giderlerde sorun var ve anca pazrtesi yapılcak. deli olucam en verimli günlerim gidio :KK70:

Merhaba arkadaşlar.

Selamlar :) ben de 27 yasındayım ve 1 yıllık evlilik hayatından sonra bu ay cocuk istedigimize karar verdik ve cok dikkatli korunuyorduk bu ay bıraktık :) bakalım bende beklemedeyim birlikte bekleyelim :) insallah hayırlı zamanda olsun ama istediğine emin olduktan sonra zaman sanki gecmiyor hemen o haberi almak istiyorsun...bakalım sürec nasıl ilerleyecek bizler icin :)

Zuhal budak polat Zuhal budak polat
Panik atakları 2004-2005 yıllarında yaşamıştım. Tedavi gördükten sonra ve hayata bakışı değiştirdikten sonra geçti. Yılda bir hafiften yoklar gibi oluyo ama önceden o kadar şiddetli yaşamıştım ki umursamıyorum ve kendiliğinden gidiyo. Uzun süredir yok. Üniversite yıllarımdan ve o günlerden kalma bi nicktir kendisi :)
Bu arada ben de 19 Mayıs 2017'de evlendim. Geç evlenince ve biraz fazla planlı kuruntulu olunca yaptırmadığım şey kalmadı evet. :)
Bi de ben özel eğitim öğretmeniyim. Engelli, hiperaktif, otistik, disleksi, üstün zekalı her türlü çocukla ve onların annelerinin gebelik hikayeleriyle geçiyo her günüm. Hamile kalmayı başarırsam da bebek sağlıklı doğana kadar pimpirikli olacağım galiba. O dönemde panikler dönerse şaşırmam :)
Nefes egzersizlerini ihmal etme. Yoga ya da pilates yap mesela. Senin de her şey istediğin gibi olur umarım kuzum.
Velileriniz tecrübelerinden bizimle paylaşabileceğiniz tavsiyeleriniz var mı?? ONlemimizi alalım bizde.

Selamlar :) ben de 27 yasındayım ve 1 yıllık evlilik hayatından sonra bu ay cocuk istedigimize karar verdik ve cok dikkatli korunuyorduk bu ay bıraktık :) bakalım bende beklemedeyim birlikte bekleyelim :) insallah hayırlı zamanda olsun ama istediğine emin olduktan sonra zaman sanki gecmiyor hemen o haberi almak istiyorsun...bakalım sürec nasıl ilerleyecek bizler icin :)
bende 27 yaşndaym bende bu ay düşünüyorum bebiş :KK70: birbirimizi takip edelim çok merak ediorum :KK70:

yani batım 14 mayıs ama umudum yok cunku ayın yarısında karar verdik tam gibi gibi :) calısma basladı ama gec kalmıs olabiliriz o sebebple bilemiyorum :KK70: sizde durumlar nasıl ?
valla bizde durum şu. ilk bebişimiz olcağı için tabikide kız erkek ikiside olsa olur. en önemlisi sağlıklı olması ama. eşim kız bebişleri cok seviyo. bende kız olsun istiyorum. bazı araştrmalar yaptm :KK70: yumrtlama gününden önce olanlar kız olur diolar. benm pepaap a göre yumurtlama günüm 17si bende 10 12 14 fln boş geçmeyiz dedinm ama apartmanda sorunvar giderler tıkandı sular yok iyimi :KK70: :KK70: :KK70: tüm planlarım şaştı uyamıyorum takvime :KK70:

valla bizde durum şu. ilk bebişimiz olcağı için tabikide kız erkek ikiside olsa olur. en önemlisi sağlıklı olması ama. eşim kız bebişleri cok seviyo. bende kız olsun istiyorum. bazı araştrmalar yaptm :KK70: yumrtlama gününden önce olanlar kız olur diolar. benm pepaap a göre yumurtlama günüm 17si bende 10 12 14 fln boş geçmeyiz dedinm ama apartmanda sorunvar giderler tıkandı sular yok iyimi :KK70: :KK70: :KK70: tüm planlarım şaştı uyamıyorum takvime :KK70:
aaa canım ya ne şans :KK70: ama olsun bence deneyin ne zaman denkgelirse :) ben hic bilmiyorum kız-erkek nasıl oluyor ama onemli de degil zaten ilk bebiş insallah :) pepapp bende indireyim en iyisi :KK70: ordan takip ederim...

aaa canım ya ne şans :KK70: ama olsun bence deneyin ne zaman denkgelirse :) ben hic bilmiyorum kız-erkek nasıl oluyor ama onemli de degil zaten ilk bebiş insallah :) pepapp bende indireyim en iyisi :KK70: ordan takip ederim...
pepaap cok güzel en verimli günleri gösteriyor. bn yarn doktora gidcem bi baktrcam genel olarak bi sıkıntı varmı vs die. gitnişken yumurtalarn duruumnuda sorcam. pepaapla aynı mı ilerliyo bi bakim onlar tahmin ediyo sonçta ne zaman çatlıcagını fln :KK70:

pepaap cok güzel en verimli günleri gösteriyor. bn yarn doktora gidcem bi baktrcam genel olarak bi sıkıntı varmı vs die. gitnişken yumurtalarn duruumnuda sorcam. pepaapla aynı mı ilerliyo bi bakim onlar tahmin ediyo sonçta ne zaman çatlıcagını fln :KK70:
hadi bakalım insallah paralel ilerliyordur da ona guvenerek hareket edersin :) haberdar et beni deee

X